używane pojemniki na odpady

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu używane pojemniki na odpady. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące używane pojemniki na odpady.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prowadzisz firmę w domu? Powinieneś mieć dwa kosze na śmieci

  Prowadzisz firmę w domu? Powinieneś mieć dwa kosze na śmieci

  Nowe przepisy o odpadach wywołują kolejne niejasności. Tym razem wątpliwości dotyczą 3 mln samozatrudnionych. Jeśli prowadzą firmę w domu, powinni mieć dwa kosze – jeden na nieczystości prywatne, drugi na firmowe. Absurd?

  czytaj więcej

 • Rewolucja śmieciowa: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi. Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki

  Rewolucja śmieciowa: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi. Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki

  Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która będzie obowiązywała od 1 lipca, wywraca dzisiejszy system gospodarowania śmieciami. Jak zwykle na początku mamy do czynienia z chaosem. Aby łatwiej było przez tę rewolucję przejść, przygotowaliśmy odpowiedzi na najważniejsze dla mieszkańców pytania.

  czytaj więcej

 • Tworzywa sztuczne także z odwrotnym obciążeniem

  Tworzywa sztuczne także z odwrotnym obciążeniem

  Kupujący odpady z surowców wtórnych musi sam rozliczać VAT – stwierdziła bydgoska izba skarbowa.

  czytaj więcej

 • Odzież używana jest tak samo bezpieczna jak ta z fabryki

  Odzież używana jest tak samo bezpieczna jak ta z fabryki

  Moja mama często kupuje ubrania w second handach, także obdarowuje nimi wnuczkę. Nie wiem, czy mogę ubierać córkę w te prezenty od babci. Czy rzeczy kupione w takim sklepie są bezpieczne, nie zawierają szkodliwych bakterii czy substancji – zastanawia się Iwona z Opola.

  czytaj więcej

 • Posiadasz drzewo przy ogrodzeniu? Spadające liście należy grabić

  Posiadasz drzewo przy ogrodzeniu? Spadające liście należy grabić

  Pan Maciej niedawno przeprowadził się do podmiejskiej miejscowości. – Poprzedni właściciel posadził na terenie posesji sporo drzew – opowiada. – Są na tyle duże, że gałęzie przechodzą na sąsiednie działki i chodnik. Niedawno jeden z sąsiadów zwrócił mi uwagę, że liście z moich drzew rosnących blisko płotu zalegają na jego trawniku, i zażądał, żebym sam je usunął lub zwrócił mu koszty ich sprzątnięcia. Poinformował mnie też, że muszę zgrabić liście również z chodnika, który graniczy z moim terenem. Czy faktycznie mam taki obowiązek? Wydaje mi się, że sąsiad nie ma racji. Podobno nie można także palić liści, nawet na swojej działce. Jeśli tak, to co mam z nimi zrobić – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Zaczął się okres grzewczy. Niestety moim sąsiadom przede wszystkim zależy na oszczędności, dlatego palą w piecach, czym popadnie. Mam podejrzenie, że do tego celu wykorzystują również śmieci – pisze pani Renata. – W efekcie w okolicy, w której mieszkam, normy dotyczące szkodliwych składników w powietrzu są kilkakrotnie przekroczone. O tym, że sąsiedzi ogrzewają budynki nie wiadomo czym, świadczy też czarny dym, który unosi się z komina. Coraz częściej odczuwam z tego powodu dolegliwości zdrowotne – kaszlę, boli mnie głowa. Obawiam się też o zdrowie moich dzieci, którym zimą nie pozwalam przebywać na zewnątrz z uwagi na szkodliwe pyły. Niestety, moje prośby kierowane do sąsiadów, aby bardziej dbali o ekologię niż o własny portfel, skutków nie przynoszą. Czy osobom, które palą w piecach śmieciami, grożą kary – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Za co działkowiec może zostać ukarany?

  Za co działkowiec może zostać ukarany?

  Wypoczywający w swoich ogrodach działkowych zobowiązani są dbać o ich wygląd, porządek i nie naruszać spokoju sąsiadów. Za śmiecenie, uporczywe hałasowanie czy inne wykroczenia grożą mandaty. Uciążliwy działkowiec może być także pozbawiony prawa do użytkowania danej działki.

  czytaj więcej

 • Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Nie wszystkie przedmioty mogą być spalane w piecu. Niektórych nie wolno pozbywać się w ten sposób, gdyż są do tego przeznaczone stosowne instalacje. Uzasadnieniem dla funkcjonowania takich zakazów jest ochrona środowiska i zdrowia obywateli.

  czytaj więcej

 • Firma nie uniknie opłaty śmieciowej od nieruchomości niezamieszkałych

  Firma nie uniknie opłaty śmieciowej od nieruchomości niezamieszkałych

  Niebawem otworzę małe biuro rachunkowe w moim lokalu w budynku użytkowym. W urzędzie gminy powiedziano mi, że muszę złożyć deklarację i płacić za śmieci co miesiąc – według stawki wyższej – jak od nieruchomości niezamieszkałych. Rzecz w tym, że nie będę korzystać z dostarczanego przez gminę pojemnika, a śmieci pozbędę się sam. Czy muszę więc ponosić takie opłaty?

  czytaj więcej

 • O co chodzi w wojnie o norki?

  O co chodzi w wojnie o norki?

  Czy cierpienie zwierzęcia to naturalny porządek rzeczy? Czy też futro to modowy kaprys? Tych dwóch stanowisk nie da się pogodzić.

  czytaj więcej

 • KE chce ograniczyć liczbę plastikowych śmieci, które trafiają do mórz

  KE chce ograniczyć liczbę plastikowych śmieci, które trafiają do mórz

  Komisja Europejska alarmuje, że ilość szkodliwych odpadów z tworzyw sztucznych w morzach i oceanach rośnie w zastraszającym tempie. W poniedziałek KE zaproponowała nowe przepisy dotyczące 10 produktów jednorazowego użytku najczęściej zaśmiecających plaże i morza.

  czytaj więcej

 • Za dwa lata nie napijemy się już przez słomkę

  Za dwa lata nie napijemy się już przez słomkę

  Słomki, patyczki do uszu, reklamówki, opakowania żywności na wynos, mieszadełka do napojów i inne przedmioty z tworzyw sztucznych, które mają ekologiczne odpowiedniki, muszą zniknąć ze sklepów do 2021 r. Tak zdecydował wczoraj Parlament Europejski, przyjmując ogromną większością głosów dyrektywę dotyczącą ograniczenia wpływu na środowisko produktów z tworzyw sztucznych.

  czytaj więcej

 • Kłopotliwy towarzysz naszego życia

  Kłopotliwy towarzysz naszego życia

  Jest tak wszechobecny i tani, że trudno się go pozbyć – mowa oczywiście o plastiku. Niestety, ta wygoda ma swoją cenę

  czytaj więcej

 • Śmieci w inteligentnym mieście

  Śmieci w inteligentnym mieście

  Czujniki w pojemnikach na odpady, monitoring magazynów, komunikujące się ze sobą śmieciarki. Brzmi jak science fiction, choć niewykluczone, że już w nieodległej przyszłości będą to stałe elementy naszej codzienności. Owe technologiczne usprawnienia to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest smart city. O tym, jak znaleźć balans między ambitnymi celami i futurystycznymi wizjami a obecnymi możliwościami prawnymi i finansowymi rozmawiali uczestnicy debaty „Miasto-idea” organizowanej przez DGP

  czytaj więcej

 • Nowy system segregacji odpadów w Warszawie. Będzie 5 pojemników

  Nowy system segregacji odpadów w Warszawie. Będzie 5 pojemników

  Od 1 stycznia w Warszawie obowiązuje nowy system segregacji odpadów, jest on wdrażany etapowo. Odpady trafiać będą do 5 pojemników, a nie jak do tej pory, do trzech. Magistrat podpowiada, gdzie jakie śmieci powinny trafić.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Postępowanie na odbiór odpadów rozstrzygnięte. Śmieci odbierze nie tylko MPO

  Warszawa: Postępowanie na odbiór odpadów rozstrzygnięte. Śmieci odbierze nie tylko MPO

  Rozstrzygnięto postępowanie na odbiór odpadów komunalnych w stolicy; nowe umowy wejdą w życie w połowie roku i będą obowiązywały przez trzy lata - poinformował w środę warszawski ratusz. Na razie usługi będą świadczyli dotychczasowi operatorzy.

  czytaj więcej

 • Segregowane czy niesegregowane? Oto jest pytanie

  Segregowane czy niesegregowane? Oto jest pytanie

  Nie będzie wytycznych określających, które śmieci są segregowane, a które nie. Najpierw miały znaleźć się w ustawie, potem w rozporządzeniu. Resort środowiska z tego pomysłu jednak się wycofał.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialna i ekologiczna produkcja tworzyw sztucznych

  Odpowiedzialna i ekologiczna produkcja tworzyw sztucznych

  Mimo trendu odchodzenia od plastiku, nie możemy całkowicie wyeliminować tworzyw sztucznych z naszego życia. Ograniczamy używanie plastikowych wyrobów jednorazowego użytku, ale są dziedziny gospodarki, gdzie tworzywa sztuczne są, póki co, niezastąpione. Sedno tkwi w skutecznym recyklingu tych produktów.

  czytaj więcej

 • Śmieci mogłyby być dużo tańsze

  Śmieci mogłyby być dużo tańsze

  Gdyby nie jeden przepis w ustawie, stawki za odbiór odpadów mogłyby być nawet o kilkadziesiąt procent niższe – przekonują samorządy. Ministerstwo Klimatu na razie nie widzi jednak potrzeby zmiany przepisów.

  czytaj więcej

 • Jak obliczać opłaty za odpady? Manewry gmin wciąż trwają

  Jak obliczać opłaty za odpady? Manewry gmin wciąż trwają

  Od osoby, od powierzchni mieszkania, od zużytej wody i od gospodarstwa domowego – z tych czterech metod rozliczania za odbiór śmieci gminy najczęściej wybierają pierwszą. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która jest najlepsza. Sprawdziliśmy, jakie są plusy i minusy każdej z nich

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej