Nieruchomości

6 lipca 2020 r.

Pożyczki mieszkaniowe mogą być oprocentowane, jednak nie jest to obligatoryjne

Przyznając pożyczkę na cele mieszkaniowe z ZFŚS, trzeba też brać pod uwagę kryterium socjalne6 lipca 2020 r.

W jednostce budżetowej pracownicy złożyli wnioski o pożyczkę na cele mieszkaniowe (remont) z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Jeden z nich złożył podanie na cele mieszkaniowe, a drugi wnioskował o przyznanie pożyczki z ZFŚS na kupno AGD. Czy możemy ze środków funduszu przyznać mu na ten cel pożyczkę? Jak ująć w ewidencji księgowej udzielenie takiej pożyczki?

5 lipca 2020 r.

Kataster nieruchomości (ewidencja gruntów i budynków) jest elementem państwowego systemu elektronicznych baz danych obejmujących zbiory danych przestrzennych.

Kataster nieruchomości. Co zawiera i do czego służy?5 lipca 2020 r.

Kataster nieruchomości to jednolity w skali całego kraju, elektroniczny i wielofunkcyjny rejestr zawierający szczegółowe informacje o faktycznym stanie gruntów, budynków i lokali (budowany na bazie modernizowanej ewidencji gruntów i budynków). Sprawy z zakresu katastru prowadzi właściwe miejscowo starostwo powiatowe (niekiedy urząd miejski).

30 czerwca 2020 r.

W zdecydowanej większości spółdzielni mieszkaniowych trwałyby obecnie walne zgromadzenia, w tym i te, które dokonywałyby wyborów członków nowych rad nadzorczych

Epidemia przedłuża kadencję rady nadzorczej spółdzielni30 czerwca 2020 r.

Stan epidemii pierwotnie wywołał w spółdzielniach mieszkaniowych liczne zawirowania oraz niepewność w kwestii możliwości podejmowania działań przez organy. Dotychczasowe zmiany legislacyjne umożliwiły przeprowadzanie posiedzeń zarządów lub rad nadzorczych przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, przez co, jak się wydaje, funkcjonowanie spółdzielni w tych szczególnych realiach nie zostało poważnie zakłócone.

29 czerwca 2020 r.

Michał Cebula
fot. Wojtek Górski

Cebula: Mieszkania będą mniej dostępne [WYWIAD]29 czerwca 2020 r.

- Rynek będzie nadal mocny, głównie za sprawą popytu inwestycyjnego. Ale osób, których nie będzie stać za zakup lokum na własne potrzeby, będzie coraz więcej - mówi Michał Cebula, prezes HRE Think Tank, ekspert rynku nieruchomości. Współpracuje m.in z agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych UN Global Compact oraz Bankiem Światowym.

Polecane

Galerie

Polecane