Małe i średnie przedsiębiorstwa

23 października 2020 r.

117 935 – tylu jest wspólników spółek komandytowych opodatkowanych w Polsce, w tym 72 705 to osoby fizyczne

Pięć pomysłów dla spółek komandytowych na wypadek opodatkowania CIT23 października 2020 r.

Działać w dotychczasowej formie czy przekształcić się w spółkę osobową albo kapitałową? A może podzielić biznes na mniejsze spółki? Takie pytania zadaje sobie dziś wielu komandytariuszy i komplementariuszy, którzy – obserwując intensywne prace w Sejmie nad projektem nowelizującym m.in. ustawę o CIT – nie mają już złudzeń, że wielkimi krokami zbliża się moment, od kiedy ich obecną formę działalności obejmie de facto podwójne opodatkowanie. Analizujemy kilka różnych pomysłów, które są obecnie najczęściej rozważane, oraz wskazujemy, dla kogo mogą być optymalnym rozwiązaniem oraz jakie są ich plusy i minusy.

19 października 2020 r.

Apteka

Farmacja: Nie taki rzecznik straszny, jak go malują19 października 2020 r.

„Dziękujemy, że przypomniał Pan kluczowe dla tworzenia prawa odnoszącego się do przedsiębiorców zasady proporcjonalności i adekwatności. Podobnie jak Pan Rzecznik, odnosimy wrażenie, że podczas pracy nad projektem ustawy zapomniano o ich zastosowaniu” – tak w liście do rzecznika małych i średnich przedsiębiorców zwrócili się do Adama Abramowicza BCC, Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Pracodawcy RP (organizacje te reprezentują przede wszystkim sieci apteczne).

14 października 2020 r.

Samorząd województwa opolskiego przeznaczył 24,5 mln złotych na wsparcie dla firm, które mają problemy z powodu pandemii koronawirusa

Opole: Ponad tysiąc wniosków o pomoc dla firm14 października 2020 r.

Ponad 1,2 tysiąca wniosków złożyli opolscy przedsiębiorcy w drugim naborze na granty dla firm dotkniętych przez koronawirusa - poinformowała Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Do rozdania było 10 mln złotych.

13 października 2020 r.

apteka

Udogodnienia dla przedsiębiorców prowadzących apteki w zakresie dyżurów nocnych13 października 2020 r.

Rzecznik MŚP informuje: Rzecznik MŚP po raz pierwszy zwrócił uwagę na problem nieadekwatnych rekompensat dla przedsiębiorców z tytułu pełnienia tzw. dyżurów nocnych już w kwietniu 2019 r. W piśmie z 12 maja 2019 r. Minister Zdrowia wskazał wówczas, że nie kwestionuje postulatów wskazujących na konieczność wprowadzenia zmian do przepisów regulujących kwestii pełnienia dyżurów przez apteki ogólnodostępne.

7 października 2020 r.

Wiceprezes przypomniał, że 27 października br. mija termin podpisywania umów o zarządzanie PPK dla firm z II fali

Marczuk: 25 tys. z 75 tys. MŚP podpisała już umowy o zarządzanie PPK7 października 2020 r.

Już 25 tys. z 75 tys. firm małych i średnich firm, które jesienią br. mają wprowadzić Pracownicze Plany Kapitałowe, podpisała umowy o zarządzanie - powiedział PAP wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Szacuje, że partycypacja pracowników małych i średnich firm w PPK wyniesie ok. 35-40 proc.

Galerie

Polecane