Zdrowie

23 listopada 2020 r.

Zdaniem OECD kluczem do sukcesu w walce z pandemią jest jednak zaufanie do rządu i przestrzeganie wprowadzanych zasad

Główne słabości opieki zdrowotnej w zderzeniu z koronawirusem23 listopada 2020 r.

Niskie finansowanie walki z COVID-19, problemy ze zwiększeniem liczby miejsc w szpitalach, dramatyczne braki personelu medycznego – to główne słabości opieki zdrowotnej w zderzeniu z koronawirusem. Mocną stroną są świetne rozwiązania informatyczne. OECD sprawdziło, jak poradziły sobie europejskie systemy ochrony zdrowia z pandemią. I choć nie ma rankingu – Polska w tym zestawieniu nie wypada najlepiej.

23 listopada 2020 r.

Agata Szczepańska

Zły czas na protest? Lepszego nie będzie [OPINIA] 23 listopada 2020 r.

Można odnieść wrażenie, że rządzący prześcigają się w pomysłach na pognębienie środowiska medycznego. Tak jakby chcieli sprawdzić, ile jeszcze wytrzyma. Kiedy w Norwegii czy na Węgrzech lekarzom udało się wywalczyć w czasie epidemii podwyżki, u nas tylko zbierają cięgi. – Nam już nawet nie zależy na pieniądzach, ale nie możemy znieść tych bzdur, które się mówi na nasz temat – mówił mi niedawno przedstawiciel lekarskiego samorządu.

21 listopada 2020 r.

Koronawirus w Polsce

Regulacje wprowadzane w zależności od rozwoju pandemii nie będą zaskakiwać? Jeszcze w sobotę projekty rozporządzeń 21 listopada 2020 r.

Przedstawione zasady dot. sytuacji epidemicznej jeszcze w sobotę zostaną opublikowane jako projekty rozporządzeń; zaprezentujemy pakiet rozporządzeń zawierający regulacje dla sytuacji, w której będzie możliwy ewentualny powrót do stref czerwonych, strefy żółtej, a nawet do strefy zielonej - mówił szef MZ Adam Niedzielski.

20 listopada 2020 r.

Epigenetyka w walce z nowotworami. I nie tylko20 listopada 2020 r.

W leczeniu wielu chorób kluczowy jest czas diagnozy: im szybciej wykryte, tym większa szansa na wyzdrowienie lub przedłużenie życia pacjenta. Wczesne wykrycie jest możliwe dzięki badaniu zmian epigenetycznych, jakie zachodzą w organizmie. Zajmuje się nimi dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, kierownik Samodzielnej Pracowni Epigenetyki Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

20 listopada 2020 r.

Stadion Narodowy

Jak funkcjonuje szpital na Stadionie Narodowym? Zaczyński: Niczego nie zabraliśmy innym placówkom [WYWIAD]20 listopada 2020 r.

- Miejsca w szpitalach są, ale są też problemy logistyczne. To tak naprawdę kłopot zarządzających ratownictwem medycznym. Muszą być opracowane prawidłowe schematy transportu chorych. Mam wrażenie, że to jest wąskie gardło systemu - Artur Zaczyński lekarz, dyrektor szpitala tymczasowego na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, zastępca dyrektora ds. medycznych CSK MSWiA w Warszawie.

18 listopada 2020 r.

Maciej Miłosz

Miłosz: Narodowa porażka tymczasowa18 listopada 2020 r.

Od dwóch dni, zgodnie z zapowiedzią ministra obrony Mariusza Błaszczaka sprzed trzech tygodni, w Warszawskim Centrum EXPO XXI powinien funkcjonować tymczasowy szpital wojskowy do walki z epidemią.

Polecane