Zdrowie

13 grudnia 2018 r.

Młodzi lekarze mają nadzieję, że sprawa nie jest przesądzona.

Rezydenci nie chcą samodzielności na SOR13 grudnia 2018 r.

Resort chce delegować lekarzy w trakcie specjalizacji na samodzielne dyżury na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ma im to pomóc w szkoleniu. Ci się sprzeciwiają, twierdząc, że nie mają wystarczających umiejętności. Ich zdaniem to pomysł na załatanie dziur w grafikach.

13 grudnia 2018 r.

Jak mówi prezes Stelmański, obecnie te dzieci, które można przekierować do domów i leczyć ambulatoryjnie, są wypisywane, a te, które wymagają hospitalizacji, rozwożone po kraju.

Oddział dziecięcy w Józefowie zamknięty. Psychiatrzy pilnie poszukiwani13 grudnia 2018 r.

– W poniedziałek poinformowaliśmy wojewodę, że z powodu braku lekarzy czasowo zamykamy oddział dziecięcy w Józefowie – przyznaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, pod które podlega szpital w Józefowie. Funkcjonuje tam jeszcze oddział młodzieżowy. Nie wiadomo, jak długo, gdyż także jest przepełniony i nieliczny personel pracuje w skrajnie trudnych warunkach.

12 grudnia 2018 r.

W czasie konsultacji społecznych pojawiło się wiele uwag krytycznych pod adresem projektu.

Pilotaż sieci onkologicznej wywołał burzę jeszcze przed uruchomieniem12 grudnia 2018 r.

Wysokie koszty, brak wiarygodnych wskaźników monitorowania efektów leczenia, skrajna biurokratyzacja, marginalizacja roli szpitali innych niż duże centra onkologii – to tylko niektóre z zarzutów wobec przygotowywanej przez resort zdrowia reformy systemu leczenia nowotworów. Dziś zajmie się nią na nadzwyczajnym posiedzeniu sejmowa komisja zdrowia.

12 grudnia 2018 r.

Priorytety agencji to kardiologia i onkologia.

Agencja Badań Medycznych z akceptacją rządu12 grudnia 2018 r.

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy powołującej nową instytucję badawczą. Ma ona wspierać rozwój medycyny i nauk o zdrowiu. Do jej zadań będzie należeć m.in. organizacja niekomercyjnych badań klinicznych oraz inicjowanie rozwoju nauk medycznych.

6 grudnia 2018 r.

Ustawa o e-skierowaniach ma wprowadzić rozwiązania ułatwiające ich wdrażanie.

Lekarze chcą więcej na informatyzację6 grudnia 2018 r.

Dodatkowe odliczenia podatkowe dla placówek medycznych, które zainwestują w sprzęt komputerowy i 50 mln zł dla podmiotów, które będą potrzebowały wsparcia w związku z informatyzacją – pod takimi warunkami opozycja poprze projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej.

Polecane