Zdrowie

22 stycznia 2019 r.

Z sygnałów od lekarzy wynika też, że wprowadzanie e-recepty spowodowało problemy z receptami wystawianymi m.in. dalszym członkom rodziny i znajomym (ze 100-procentową odpłatnością).

Recepty dla bliskich nadal na papierze22 stycznia 2019 r.

Leki dla siebie i dla członków rodziny lekarze jeszcze przez kilka lat będą mogli przepisywać w tradycyjnej formie. Ale już w przyszłym roku resort zdrowia udostępnić ma bezpłatną aplikację, którą będzie można wykorzystać również w tym celu.

22 stycznia 2019 r.

7-9 tys. zł to koszt separatora amalgamatu

Stomatolodzy nie wiedzą, jak bezpiecznie pozbyć się plomb z rtęcią22 stycznia 2019 r.

Od Nowego Roku obowiązują unijne przepisy zobowiązujące gabinety dentystyczne do stosowania specjalnych urządzeń zapobiegających emisji rtęci, którą zawierają plomby amalgamatowe. Lekarze mieli nadzieję, że resort wyda wytyczne, jak stosować nowe obowiązki. Jednak wobec braku takiego stanowiska, lekarski samorząd sam postanowił zinterpretować te regulacje.

21 stycznia 2019 r.

Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.

Psycholodzy idą do ministra po podwyżki21 stycznia 2019 r.

Około 2 tys. zł na rękę to średnia płaca psychologów zatrudnionych w służbie zdrowia. Bez zwiększenia wynagrodzeń nie zatrzymamy ich w tym systemie, a bez nich nie powiedzie się reforma psychiatrii dziecięcej – przekonują związkowcy.

17 stycznia 2019 r.

KIF uspokaja jednak, że zupełnie inni ludzie będą zajmować się projektowaniem, a inni analizami.

Pilotaż w rehabilitacji w ogniu krytyki17 stycznia 2019 r.

Zbyt dużo ogólników, niejasne kryteria – to najczęściej wysuwane zarzuty wobec projektu rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego nowych zasad finansowania i sprawozdawczości w fizjoterapii ambulatoryjnej. Krytykowany jest również zapis, zgodnie z którym eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF) będą zarówno przygotowywać, jak i oceniać pilotaż.

14 stycznia 2019 r.

Farmaceuci liczą na to, że ustawa zapewni im niezależność w podejmowaniu decyzji i ochroni przed naciskami właścicieli aptek.

Szczepienie przeciw grypie i przedłużenie recepty w aptece14 stycznia 2019 r.

Projekt ustawy o zawodzie farmaceuty, z niecierpliwością wyglądany przez środowisko, już w najbliższych tygodniach ma ujrzeć światło dzienne. Zdefiniuje on uprawnienia aptekarzy i wyposaży w dodatkowe kompetencje. Wiceminister zdrowia Marcin Czech poinformował, że dokument jest już gotowy i niebawem powinien trafić do konsultacji.

Polecane