Wiadomości

8 kwietnia 2020 r.

Problemem są zamknięte restauracje w większości krajów. Większe jest natomiast zapotrzebowanie na dostawy żywności w sieciach supermarketów. Dzięki temu zajęcie jeszcze jest, chociaż inne. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

Reijs: Wszyscy chcą wozić żywność [WYWIAD NPBP]8 kwietnia 2020 r.

- Przed pandemią planowaliśmy pracę na rok lub co najmniej na kwartał. Dzisiaj jest tak dużo niewiadomych, że cztery razy dziennie wszystko może się zmienić - mówi w rozmowie z DGP Gerard Reijs, członek Rady Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” oraz prezes firmy HSF Logistics Polska.

6 kwietnia 2020 r.

ZDM zaznacza, że 90 proc. wypożyczeń rowerów odbywa się bezdotykowo, przez aplikację mobilną

Koronawirus w Polsce: Miasta murem za rowerami6 kwietnia 2020 r.

Wykreślenia zakazu korzystania z miejskich rowerów chce Unia Metropolii Polskich. Samorządowcy przekonują, że wypożyczalnie jednośladów uzupełniają system miejskiej komunikacji, co, jak zaznaczają, jest istotne w sytuacji obowiązujących ograniczeń.

1 kwietnia 2020 r.

Krzysztof Śmietana

Śmietana: CPK poczeka na lepsze czasy [OPINIA]1 kwietnia 2020 r.

Według Marcina Horały, wiceministra infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, realizacja tego przedsięwzięcia pomoże rozruszać gospodarkę w dobie spodziewanego kryzysu. Wszystko jednak wskazuje, że to myślenie życzeniowe.

25 marca 2020 r.

Wszystko po to, by ograniczyć osobisty kontakt urzędników z petentami. Podobnie było przez trzy dni w Łodzi, ale na szczęście udało nam się tam szybko wdrożyć procedury, dzięki którym formalności można załatwić korespondencyjnie – mówi Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodowych. Według informacji ZDS rejestracja aut jest niemożliwa w prawie 30 proc. wydziałów komunikacji w Polsce.

Dilerzy apelują o rejestrowanie nowych aut25 marca 2020 r.

W ostatnich dniach w niektórych miejscach kraju występują problemy z zarejestrowaniem nowego samochodu. – O ile np. w Warszawie nie ma z tym kłopotu, to już w Katowicach, Krakowie czy Gdyni, na skutek decyzji poszczególnych starostów, rejestracja pojazdów została wstrzymana.