Wiadomości

5 grudnia 2018 r.

By umożliwić kontrolę stosowania się do tych regulacji, przewoźnicy mają zostać zobowiązani do używania nowoczesnych tachografów rejestrujących każde przekroczenie granicy oraz rozładunek

Pakiet Mobilności nie po naszej myśli5 grudnia 2018 r.

Sprzeciw Polski oraz ośmiu innych państw to za mało, by powstrzymać niekorzystne z punktu widzenia polskiej branży transportowej zapisy Pakietu Mobilności. W poniedziałek późnym wieczorem dokument zatwierdziła Rada Unii Europejskiej.

30 listopada 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Kocham cię, Stilfser Joch vierblättriges Kleeblatt30 listopada 2018 r.

Chciałbym poznać ludzi, którzy wymyślają nazwy samochodów i paru z nich zapytać, jakie środki psychotropowe zażywają. Dotyczy to m.in. mercedesa, którego gama składa się z ok. 170 modeli. Nic dziwnego, że jakiś czas temu Niemcy stanęli przed koniecznością uporządkowania ich nazewnictwa. Polegało to na tym, że ktoś wrzucił wszystkie litery alfabetu, znane ludzkości cyfry i znaki do jednego worka, porządnie nim wstrząsnął, następnie wysypał na stół i resztę pozostawił ślepemu losowi. Raz ułożyły się tak: Mercedes-AMG GT 63 S 4matic+ 4doors Coupe.

27 listopada 2018 r.

Samochód elektryczny

Czarne chmury nad autami elektrycznymi. Czy wodór okaże się lepszy niż prąd?27 listopada 2018 r.

"Sprzedamy ponad milion samochodów elektrycznych rocznie począwszy od 2025 roku" – zapowiada jeden z największych koncernów motoryzacyjnych. "Od aut na prąd nie ma odwrotu" – przekonuje inny gigant. Problem w tym, że elektryczna przyszłość motoryzacji – przynajmniej w Polsce – jest zasnuta… chmurami. Co będzie paliwem przyszłości?

23 listopada 2018 r.

Mazda 6 2.5 Skyactiv-G

Bąk: Mazda, z konia spadłaś?23 listopada 2018 r.

Od kilku dni po internetach krąży filmik, na którym przedstawiciel polskiego oddziału Mazdy przez 10 minut odpiera zarzuty o to, że samochody japońskiego producenta mają problem z korozją, a do tego często padają łupem złodziei. Skąd takie nagłe wyznanie?

15 listopada 2018 r.

Uber na razie wyraża jednak duże niezadowolenie

Ubera przemiana w firmę taksówkową15 listopada 2018 r.

Pod presją licencjonowanych przewoźników rząd zamierza tak zmienić przepisy, by kierowcy chcący wozić pasażerów też musieli zdobyć certyfikat , a zagraniczni pośrednicy płacili u nas podatki.

14 listopada 2018 r.

Skąd będą pochodzić pieniądze? Podstawowymi źródłami finansowymi funduszu będą wpłaty z budżetu państwa

Drogi lokalne czeka kosztowny lifting14 listopada 2018 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał już ustawę powołującą Fundusz Dróg Samorządowych (FDS). Oznacza to, że gminy i powiaty, które czekały w blokach startowych na wsparcie dla dróg lokalnych, mogą zacierać ręce. Pierwsze wypłaty ruszą już w przyszłym roku.