Wiadomości

25 listopada 2020 r.

80 proc. pojazdów to samochody o normie emisji spalin Euro 4 i poniżej

Za 10 lat obowiązkowe strefy czystego transportu25 listopada 2020 r.

Miasta już od początku przyszłego roku będą mogły skuteczniej zakazywać wjazdu właścicielom najbardziej trujących aut. Obowiązek wprowadzania stref czystego transportu (SCT) w każdej gminie powyżej 100 tys. mieszkańców wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Tak zakłada Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które jest autorem projektu nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz niektórych innych ustaw.

13 listopada 2020 r.

Lexus LC 500 Convertible

Bąk: Nikt go nie potrzebuje, a każdy go chce [Lexus LC 500 Convertible]13 listopada 2020 r.

Tylko ruszył szpital na Stadionie Narodowym, a rozpętała się burza. Bo okazuje się, że trudniej się do niego dostać niż do futbolowej reprezentacji Polski. Przyjmowani są do niego wyłącznie pacjenci, którzy: przyniosą ze sobą własny wynik testu z rozpoznaniem COVID-19, mają własne RTG albo tomografię płuc, nie mają ciężkiego zapalenia płuc, nie mają ostrych i przewlekłych chorób współistniejących.

9 listopada 2020 r.

Województwa mają prawie połowę udziałów Polregio. 50 proc. plus jeden udział posiada Agencja Rozwoju Przemysłu.

Polregio po zawarciu umów z regionami obiecuje nowe pociągi9 listopada 2020 r.

Polregio (dawniej Przewozy Regionalne), czyli największa spółka kolejowa w Polsce, negocjuje z województwami wieloletnie umowy przewozowe. Dotychczas zawarto kontrakty z woj. lubelskim, podkarpackim i śląskim. Z innymi muszą być podpisane do 12 grudnia. To już ostatni moment na powierzenie przewozów w trybie z wolnej ręki, bo przyjęty przez Komisję Europejską IV pakiet kolejowy zakłada liberalizację przewozów na torach. W kolejnych latach konieczne będą przetargi.