Wiadomości

18 lutego 2019 r.

Bój o tramwaje z polityką w tle. Pesa odwołuje się od wyników przetargu na pojazdy dla Warszawy18 lutego 2019 r.

Za 213 tramwajów dla stolicy Hyundai chce ponad 1,8 mld zł, a to według producenta z Bydgoszczy kwota rażąco niska. Oferta Pesy była o ok. pół miliarda droższa. Według Macieja Grześkowiaka, rzecznika polskiego producenta, w odwołaniu, które Pesa ma dziś złożyć w Krajowej Izbie Odwoławczej, mają się też znaleźć inne zarzuty, o których jeszcze nie chciał mówić.

1 lutego 2019 r.

Łukasz Bąk

Będą z ciebie ludzie [MOTOFELIETON]1 lutego 2019 r.

Wyobraźcie sobie człowieka, który nie jada mięsa, ma uczulenie na jajka i pewnego dnia dostaje zaproszenie na kolację, na której jest serwowany wyłącznie sznycel po wiedeńsku. Dokładnie tak się czułem na prezentacji nowej Toyoty RAV4. Raz, że SUV-y nie są moim ulubionym rodzajem aut, dwa – na liście modeli, które chętnie zaparkowałbym w swoim jednostanowiskowym garażu, RAV4 zawsze zajmowała ostatnie miejsce.

27 stycznia 2019 r.

samochody, motoryzacja, transport

Czarne konie polskiej motorewolucji27 stycznia 2019 r.

Bądźmy szczerzy: w kilka kwartałów drugiej Tesli nad Wisłą nie zbudujemy. Za to wiele dużych - i mniejszych - zespołów R&D pracuje nad tym, by to w Polsce narodziły się innowacje wpływające na rozwój całej branży automotive.

25 stycznia 2019 r.

Fabryki silników do aut, zatrudnienie w branży motoryzacyjnej 

W Polsce działa blisko 1000 producentów części motoryzacyjnych, które łącznie zatrudniają 147,4 tys. osób, co stanowi 80 proc.  miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym. 

Dane na podstawie raportu „rEVolucja za kulisami. Jak elektromobilność zmieni rynek dostawców sektora samochodowego” przygotowanego na zlecenie Fundacji Impact, organizatora konferencji Impact Mobility Revolution 2019

Elektrowstrząs dla polskiej gospodarki25 stycznia 2019 r.

Polska stała się jednym z najważniejszych dostawców części motoryzacyjnych na świecie. Samochody elektryczne są jednak prostsze od swoich kuzynów o napędzie spalinowym – średnio mają o 1/3 części mniej. Jak wpłynie to na kondycję branży w Polsce?

25 stycznia 2019 r.

Suzuki Swift Sport

Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]25 stycznia 2019 r.

Jako dzieciak fascynowałem się wszelkiej maści filmami, książkami i albumami o zwierzętach. Do tego stopnia, że pewnej niedzieli podczas rodzinnego obiadu oświadczyłem, że ożenię się z Krystyną Czubówną. To, że wyjedziemy do Tanzanii, by wspinać się na baobaby, karmić małe gazele, jeździć na grzbietach słoni i kąpać się razem z flamingami w Jeziorze Wiktorii, już przemilczałem. I – wnioskując z podsłuchanych rozmów moich rodziców – uratowało mnie to przed lądowaniem w męskim liceum z internatem w Niepokalanowie.

Serwisy Tematyczne