Wiadomości

15 listopada 2018 r.

Uber na razie wyraża jednak duże niezadowolenie

Ubera przemiana w firmę taksówkową15 listopada 2018 r.

Pod presją licencjonowanych przewoźników rząd zamierza tak zmienić przepisy, by kierowcy chcący wozić pasażerów też musieli zdobyć certyfikat , a zagraniczni pośrednicy płacili u nas podatki.

14 listopada 2018 r.

Skąd będą pochodzić pieniądze? Podstawowymi źródłami finansowymi funduszu będą wpłaty z budżetu państwa

Drogi lokalne czeka kosztowny lifting14 listopada 2018 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał już ustawę powołującą Fundusz Dróg Samorządowych (FDS). Oznacza to, że gminy i powiaty, które czekały w blokach startowych na wsparcie dla dróg lokalnych, mogą zacierać ręce. Pierwsze wypłaty ruszą już w przyszłym roku.

2 listopada 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Lexusem nawet w podróż bez celu [Lexus RX 450h L]2 listopada 2018 r.

Nie jest tajemnicą, że dziennikarze dostają mnóstwo zaproszeń od firm i instytucji, które na łamach prasy chcą się pochwalić swoimi dokonaniami bądź produktami. W redakcjach pism podróżniczych nigdy nikogo nie ma, bo wszyscy akurat robią sobie zdjęcia pod Tadż Mahal albo pływają z delfinami na australijskiej rafie koralowej.

31 października 2018 r.

Projektowana ustawa wprowadza wymóg, by przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów zatrudniali osoby posiadające świadectwo kompetencji diagnosty oraz prowadzili rejestr przeprowadzonych badań technicznych pojazdów

Coraz bliżej zmian w nadzorze nad stacjami kontroli pojazdów31 października 2018 r.

Nie samorządy, a Transportowy Dozór Techniczny (TDT) będzie nadzorował stacje kontroli pojazdów (SKP) – wynika z nowelizacji prawa o ruchu drogowym, którą wczoraj miała przyjąć Rada Ministrów. To właśnie TDT będzie odpowiadał za audyt SKP i decydował o ewentualnym cofnięciu pozwolenia na prowadzenie stacji w wyniku stwierdzonych uchybień. Do tego urząd ten będzie kontrolował ośrodki szkolenia diagnostów. Organem nadzoru nad przedsiębiorcami prowadzącymi te ośrodki będzie dyrektor TDT.