Wiadomości

7 sierpnia 2020 r.

Audi RS6 obojętne jest to, po jakiej drodze jedziecie – w każdych warunkach troszczy się o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo pięciorga pasażerów i 565 litrów bagaży. Fot. mat. prasowe

Bąk: To kobiety utrzymują gospodarkę7 sierpnia 2020 r.

Śmiem twierdzić, że 99 na 100 reklam skierowanych jest do płci pięknej. I to nawet wtedy, gdy dotyczą męskich rzeczy. „Kochanie, kupiłam ci podpałkę do konara!”. Gdyby nie kobiety, drogerie świeciłyby pustkami, a firmy takie jak Johnson & Johnson czy Unilever zbankrutowały.

3 sierpnia 2020 r.

Tom Cruise jako filmowy Jack Reacher

Zabytkowa przysługa dla Szwajcarii i Toma Cruise’a3 sierpnia 2020 r.

Słowa wypowiedziane w minionym tygodniu przez Pawła Lewandowskiego, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, przejdą do historii. Mówiąc w Wp.pl o 111-letnim, unikalnym moście kolejowym w Pilchowicach koło Jeleniej Góry, stwierdził: „Nie każda stara rzecz to zabytek”.

31 lipca 2020 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Nikt nie parzy herbaty lepiej niż Volvo31 lipca 2020 r.

Czytam właśnie, że polska marka samochodów elektrycznych nazywała się będzie Izera. Bryła nadwozia jest asertywna, przednie reflektory przypominają kształtem szczyty Gór Izerskich, zaś przy projektowaniu wnętrza inspirowano się rzeźbami Katarzyny Kobro i Magdaleny Abakanowicz. Z kolei kolory zerżnięto z obrazów Magdaleny Karpińskiej. Wygląda więc na to, że nawet sami twórcy auta zdają sobie sprawę, że jego miejsce jest w muzeum. Ewentualnie w jakimś skansenie.