opiekun w domu pomocy społecznej opis

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu opiekun w domu pomocy społecznej opis. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące opiekun w domu pomocy społecznej opis.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rodzinne domy dziecka w końcu z ulgą prorodzinną w PIT

  Rodzinne domy dziecka w końcu z ulgą prorodzinną w PIT

  Rodzinne domy dziecka stanowią obecnie rodzinną formę pieczy zastępczej. Pozwala to opiekunom prawnym odliczać ulgę prorodzinną.

  czytaj więcej

 • Kraków – "U Pana Cogito"

  Kraków – "U Pana Cogito"

  Trzygwiazdkowy pensjonat i restauracja „U Pana Cogito” na stałe wpisały się w pejzaż Krakowa. Nie wszyscy goście odwiedzający to miejsce mają świadomość, że jest ono modelowym przedsiębiorstwem społecznym, zatrudniającym osoby chorujące psychicznie i umożliwiającym im skuteczną walkę z chorobą.

  czytaj więcej

 • Szkoła wcale się nie zmieniła? Rodzice narzekają na burkliwe woźne i obskurne szatnie

  Szkoła wcale się nie zmieniła? Rodzice narzekają na burkliwe woźne i obskurne szatnie

  Burkliwe woźne, obskurne szatnie, biurokracja – rodzice uczniów po latach ponownie stykają się ze szkolną rzeczywistością. Przepytaliśmy sześcioro z nich, jak sobie z tym radzą.

  czytaj więcej

 • Guwernantka, czyli elitarna jednostka do spraw wychowania

  Guwernantka, czyli elitarna jednostka do spraw wychowania

  Są tacy, którym zwykła niania nie wystarcza. Chcą guwernantki, która gra w golfa, zna kuchnię pięciu przemian oraz mówi w hindi. I będzie trzecim rodzicem.

  czytaj więcej

 • Dzisiejszy macho to nie zawsze przedstawiciel płci męskiej

  Dzisiejszy macho to nie zawsze przedstawiciel płci męskiej

  Ich miejsce zastąpili drwale, crossfiterzy i heteropolitarni. I jakoś tak się zdarzyło, że komentarzy na temat współczesnych macho zechciały udzielić tylko kobiety. Przypadek?

  czytaj więcej

 • Kompleks białego zbawcy. Wolonturystyka nie naprawi świata

  Kompleks białego zbawcy. Wolonturystyka nie naprawi świata

  Problem polega nie tylko na tym, że wolontariuszowi wydaje się, że może pomóc. Często sądzi wręcz, że wie lepiej, czego potrzebuje lokalna społeczność.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy Karta nauczyciela: Dodatki do pensji, limit czasowego zatrudnienia (cz. 2)

  Komentarz do ustawy Karta nauczyciela: Dodatki do pensji, limit czasowego zatrudnienia (cz. 2)

  Jedną z kompetencji jednostek samorządu terytorialnego jako organów prowadzących szkoły jest ustalenie wysokości i warunków przyznawania dodatków do pensji nauczycieli. Po raz pierwszy ustawodawca ją ograniczył. Odgórnie ustalił bowiem minimalną wysokość dodatku za sprawowanie funkcji wychowawcy klasy. Od 1 września 2019 r. nie może być ona niższa niż 300 zł. Rozwiązanie to, wprowadzone komentowaną ustawą z 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1287; dalej: ustawa zmieniająca), wywołało więcej kontrowersji. Otóż w nowym art. 34a Karty nauczyciela (dalej: KN) określono, że dodatek ten przysługuje za wychowawstwo klasy. Funkcję wychowawcy wykonują także przedszkolanki. Sęk w tym, że w przedszkolach nie ma klas, a są oddziały. Czy zatem ten dodatek należy się nauczycielom w tych placówkach? Spory na ten temat miała uciąć nowelizacja rozporządzenia wykonawczego, w której minister edukacji narodowej wyraźnie wskazał, że tym nauczycielom dodatek również się należy. Czy ta zmiana ucina wszystkie spekulacje? Niestety nie. Przede wszystkim wątpliwości dotyczą tego, czy minimalna wysokość dodatku obejmuje także nauczycieli przedszkoli. Samorząd uważa, że nie. Dlatego w niektórych nowelizacjach regulaminów wynagradzania uchwalonych przez rady gmin nie zagwarantowano dla przedszkolanek tego dodatku w wysokości 300 zł.

  czytaj więcej

 • Usługi opieki domowej w Niemczech czeka niebawem rewolucja. A to ważne również dla polskich przedsiębiorstw

  Usługi opieki domowej w Niemczech czeka niebawem rewolucja. A to ważne również dla polskich przedsiębiorstw

  Wyzwaniem dla naszych firm będzie wkrótce nie tylko szara strefa w tej branży, lecz także planowane regulacje naszego zachodniego sąsiada. Przygotowanie się do nich może zaś nie być łatwe, bo zmiany nadchodzą z kilku stron.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej