ubezpieczenie zdrowotne kraków

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ubezpieczenie zdrowotne kraków. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ubezpieczenie zdrowotne kraków.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Poradnia podatkowa z dnia 6 listopada 2017

  Poradnia podatkowa z dnia 6 listopada 2017

  Od kiedy należy stosować kwotę zmniejszającą zaliczkę na podatek?

  czytaj więcej

 • Zmiany w stypendiach KSSiP: Sprawdź, ile pieniędzy dostaną aplikanci

  Zmiany w stypendiach KSSiP: Sprawdź, ile pieniędzy dostaną aplikanci

  Ministerstwo sprawiedliwości planuje zmienić system wynagradzania aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Zgodnie z projektem rozporządzenia, stypendium będzie rosnąć w zależności etapu szkolenia w KSSiP.

  czytaj więcej

 • Będą odszkodowania dla Ukraińców. Wypłacą je pracodawcy

  Będą odszkodowania dla Ukraińców. Wypłacą je pracodawcy

  Firmy mają się czego obawiać. Jeśli przyczynią się do uchylenia zezwolenia na pracę sezonową dla obcokrajowca, ten będzie mógł żądać od nich m.in. utraconego wynagrodzenia i innych świadczeń z umowy. Przy czym twardy orzech do zgryzienia będą mieć także sądy, do których trafią tego typu sprawy. Otóż regulacja, która daje cudzoziemcom nowe uprawnienia, milczy nie tylko w kwestii okresu, za jaki ma przysługiwać rekompensata, ale też nie podaje żadnych jej limitów kwotowych. Nie wiadomo też, czy obok niej będzie można dochodzić odrębnie naprawienia szkody na podstawie kodeksu cywilnego.

  czytaj więcej

 • Macierewicz zainaugurował w Łodzi II edycję szkoleń dla kobiet z samoobrony

  Macierewicz zainaugurował w Łodzi II edycję szkoleń dla kobiet z samoobrony

  Polska jest krajem bezpiecznym, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, kiedy sami gwarantujemy sobie i najbliższym bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet - powiedział w sobotę w Łodzi szef MON Antoni Macierewicz podczas inauguracji zajęć II edycji kursu "Samoobrona kobiet".

  czytaj więcej

 • Pat dla kultury. Artyści, minister i pieniądze

  Pat dla kultury. Artyści, minister i pieniądze

  Dialog środowiska twórców z resortem kultury od dawna przypomina dyskusję mówcy z mimem. Artyści wysyłają petycje i zwołują kongres za kongresem, politycy poprzestają na obietnicach, a lista spraw do załatwienia przez ministerstwo rośnie z kadencji na kadencję

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Po dymisjach w Ministerstwie Zdrowia - nowy podział kompetencji

  Po dymisjach w Ministerstwie Zdrowia - nowy podział kompetencji

  Po tym, jak ze stanowisk w ministerstwa zdrowia zostali odwołani Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz, ich kompetencje zostały rozdzielone między pozostałych wiceministrów i szefa resortu Łukasza Szumowskiego. Minister wydał we wtorek zarządzenie w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Opiekujesz się schorowanym rolnikiem? Możesz nie dostać zasiłku pielęgnacyjnego

  Opiekujesz się schorowanym rolnikiem? Możesz nie dostać zasiłku pielęgnacyjnego

  W przypadku sprawowania opieki nad osobą posiadającą orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i chęci pozyskania na nią specjalnego zasiłku opiekuńczego, do dochodu dolicza się aspekt posiadania przez tą osobę gospodarstwa rolnego nawet, jeśli rolnik fizycznie nie czerpie z niego zysku. Sytuację dopiero może zmienić fakt wydzierżawienia gospodarstwa osobie trzeciej - stwierdził NSA.

  czytaj więcej

 • Ulga na start rozpędza się powoli

  Ulga na start rozpędza się powoli

  Pierwsze dwa miesiące jej funkcjonowania nie przyniosły rewolucji. Z nowych rozwiązań skorzystało niecałe 35 tys. przedsiębiorców. Zdaniem ekspertów winna może być możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 25 października

  Poradnia ubezpieczeniowa z 25 października

  Jak obliczać składki po rozpoczęciu działalności gospodarczej w połowie miesiąca Czy wymiar etatu wpłynie na obowiązek odprowadzania należności z firmy Dlaczego nie można wnosić przed sądem o zawieszenie wykonania decyzji zadłużeniowej Z jakich przyczyn nie można przedłużyć okresu opłacania preferencyjnego ZUS.

  czytaj więcej

 • Urzędy pracy odbierają status bezrobotnego członkom WOT. Sprzeciw MON i RPO

  Urzędy pracy odbierają status bezrobotnego członkom WOT. Sprzeciw MON i RPO

  Urzędy pracy odbierają status bezrobotnego członkom Wojsk Obrony Terytorialnej. W ich obronie stają resorty pracy, obrony narodowej i rzecznik praw obywatelskich.

  czytaj więcej

 • KRD: Długi prywatnej opieki lekarskiej wzrosły do ponad 100 mln zł

  KRD: Długi prywatnej opieki lekarskiej wzrosły do ponad 100 mln zł

  Choć Polacy coraz chętniej korzystają z niepublicznej opieki lekarskiej, prywatne przychodnie i gabinety mają ponad 100 mln zł długów - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów. To 10-krotny wzrost wobec 2014 r. Rekordowe zaległości - 1,5 mln zł - ma praktyka lekarska z Krakowa.

  czytaj więcej

 • Owocowe wtorki droższe o VAT. Sąd: To nie jest niezbędne do prowadzenia biznesu

  Owocowe wtorki droższe o VAT. Sąd: To nie jest niezbędne do prowadzenia biznesu

  Fundowanie owoców pracownikom nie jest niezbędne do prowadzenia biznesu – orzekł niedawno WSA w Łodzi. Fiskus więc wygrał, mimo że w sprawie podatku dochodowego twierdzi coś całkiem odwrotnego.

  czytaj więcej

 • Dostawcy utrzymują pracowników szpitali

  Dostawcy utrzymują pracowników szpitali

  Samorządy muszą dokładać coraz więcej do swoich lecznic. W ostatnich dwóch latach wartość straty, którą musiały pokryć organy tworzące, wzrosła przeszło dwukrotnie; w tym roku może być nawet trzy razy większa niż w 2017 r. Wiele placówek jest w stanie płacić pracownikom tylko dlatego, że coraz bardziej zadłuża się wobec dostawców.

  czytaj więcej

 • Politycy kuszą lepszym zdrowiem. Co proponują komitety wyborcze?

  Politycy kuszą lepszym zdrowiem. Co proponują komitety wyborcze?

  PiS przedstawia „piątkę dla zdrowia”, a KO zapowiada skrócenie kolejek przed gabinetem lekarza.

  czytaj więcej

 • Przychodzi lekarz do lekarza i ma problem, bo nie ma ubezpieczenia

  Przychodzi lekarz do lekarza i ma problem, bo nie ma ubezpieczenia

  Szpitale coraz częściej nie płacą ubezpieczenia zdrowotnego za swoich pracowników. Ogółem są on winne ZUS-owi 403 mln zł. W efekcie nie wiadomo, czy lekarze, za których nie odprowadzono składek, mają prawo do bezpłatnego leczenia.

  czytaj więcej

 • Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna po zawieszeniu emerytury

  Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna po zawieszeniu emerytury

  Osoba, która spełnia warunki do przyznania świadczenia pielęgnacyjnego, a pobiera emeryturę, powinna dokonać między nimi wyboru i zrezygnować z niższej formy wsparcia.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych prawników 2019 [RANKING DGP]

  - Prawnicy potrafią – jeśli w ich ocenie trzeba lub warto – rozluźnić zawodowy gorset, podjąć największe nawet ryzyko i wykrzesać rewolucyjny zapał. Ci, których ujęliśmy w naszym subiektywnym rankingu, tacy właśnie są: skorzy do działania, nierzadko spektakularnego – w dobrej i złej sprawie - pisze redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej, Krzysztof Jedlak. Cały tekst wprowadzenia do rankingu >>>

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej