zarządca nieruchomości obowiązki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarządca nieruchomości obowiązki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarządca nieruchomości obowiązki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Senat przeciwny wydawaniu zasad wyceny nieruchomości przez ministra

  Senat przeciwny wydawaniu zasad wyceny nieruchomości przez ministra

  Podczas nocnej tury głosowań w Senacie przyjęta została poprawka mniejszości zmieniająca nowelę ustawy o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm. – dalej u.g.n.).

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus na gruntach z KZN. To bardzo dobra opcja dla samorządów

  Mieszkanie plus na gruntach z KZN. To bardzo dobra opcja dla samorządów

  - Ustawa bardzo dobrze zabezpiecza nieruchomości Skarbu Państwa i interesy najemców. W razie kłopotów operatora mieszkaniowego podmiot go zastępujący wstąpi we wszystkie jego obowiązki - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Żuchowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

  czytaj więcej

 • Ustawa o odnawialnych źródłach energii: Drogie rozstanie z wiatrakami

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii: Drogie rozstanie z wiatrakami

  Przedstawiony przez Ministerstwo Energii w czerwcu projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, który przeszedł niedawno etap konsultacji publicznych, proponuje wiele dość dyskusyjnych rozwiązań. Otóż każde nich może uderzyć w firmy, a także menedżerów zarządzających farmami wiatrowymi.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał nowelizację ws. opłat komorniczych

  Prezydent podpisał nowelizację ws. opłat komorniczych

  Dostosowanie opłat za opróżnienie lokalu mieszkalnego do orzeczenia TK z 2015 r. i wprowadzenie niższych stawek dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają lokal - przewiduje nowelizacja ustawy o komornikach sądowych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Nowe opłaty komornicze: Niższe stawki dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają mieszkanie

  Nowe opłaty komornicze: Niższe stawki dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają mieszkanie

  Dostosowanie opłat za opróżnienie lokalu mieszkalnego do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. i wprowadzenie niższych stawek dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają lokal, przewiduje nowelizacja ustawy o komornikach sądowych, która w sobotę weszła w życie.

  czytaj więcej

 • Nie odśnieżyłeś chodnika? Gmina i tak wypłaci odszkodowanie

  Nie odśnieżyłeś chodnika? Gmina i tak wypłaci odszkodowanie

  Odśnieżanie chodnika jest obowiązkiem właściciela przylegającej doń posesji, ale gmina zapłaci odszkodowanie za szkody spowodowane nieoczyszczeniem przejścia, jeżeli nie dopilnuje, by właściciel wykonał swoją powinność orzekł Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Prokuratorzy coraz częściej zajmują majątek firmowy

  Prokuratorzy coraz częściej zajmują majątek firmowy

  PROBLEM: Organy ścigania chwalą sobie nowe narzędzie, jakim jest konfiskata rozszerzona, i wprost przyznają, że nie obawiają się po nie sięgać. Jak poinformował resort sprawiedliwości, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów prokuratury w całym kraju wydały ok. 400 postanowień o zastosowaniu tego nowego narzędzia walki z przestępczością gospodarczą. W ocenie ekspertów – niewykluczone jednak, że w praktyce mogą się zdarzać sytuacje, że przed widmem zastosowania takiego instrumentu stanie przedsiębiorca, którego mienie mogło zostać wykorzystane przez sprawcę, np. przez nielegalnie działającego wspólnika. Jak w takiej sytuacji się bronić? Jak wygląda procedura odwoławcza?

  czytaj więcej

 • Zwrot dostanie tylko podatnik, płatnik lub inkasent

  Zwrot dostanie tylko podatnik, płatnik lub inkasent

  Kto zapłacił podatek nienależnie, bo za kogoś innego, może starać się o zwrot wyłącznie na drodze cywilnej, a nie na podstawie ordynacji podatkowej – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Wspólnota mieszkaniowa. Kiedy i jak powstaje?

  Wspólnota mieszkaniowa. Kiedy i jak powstaje?

  Spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa, administrator, zarządca nieruchomości. Stając się właścicielem mieszkania bardzo łatwo pogubić się w różnych terminach, prawach, obowiązkach i rolach poszczególnych osób związanych z naszą nieruchomością. Czym jest wspólnota mieszkaniowa? Jakie ma wady i zalety? Jak utworzyć wspólnotę mieszkaniową?

  czytaj więcej

 • Legislacyjna ofensywa – co czeka przedsiębiorców w 2018 roku?

  Legislacyjna ofensywa – co czeka przedsiębiorców w 2018 roku?

  Przedstawiamy najważniejsze zmiany w prawie i daty ich wejścia w życie. Przy czym niektóre z nich jeszcze czekają na podpis prezydenta. Dodatkowo wskazujemy wybrane, najbardziej istotne dla firm akty, nad którymi jeszcze trwają prace

  czytaj więcej

 • Jak odzyskać wierzytelność od spółki w tarapatach?

  Jak odzyskać wierzytelność od spółki w tarapatach?

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. jest wierzycielem XYZ sp. z o.o., jednak członkowie zarządu i wspólnicy obu spółek dążyli do porozumienia i spłaty zadłużenia. Spółka XYZ chciała sprzedać należącą do niej nieruchomość z budynkiem służącym jej do prowadzenia działalności. Ponieważ postawiła go niemal 10 lat wcześniej, liczyła, że transakcja skorzysta ze zwolnienia w podatku od towarów i usług. Po analizie okazało się, że organy skarbowe traktowałyby sprzedaż jako pierwsze zasiedlenie, które nie podlega zwolnieniu podatkowemu, i potencjalny nabywca się wycofał.

  czytaj więcej

 • Przestrzenny chaos ma się dobrze. Wciąż

  Przestrzenny chaos ma się dobrze. Wciąż

  Winę ponoszą nie tylko gminy, które opornie, a na dodatek z błędami przyjmują uchwały reklamowe, lecz także legislator. Ustawa krajobrazowa jest bowiem pełna niedomówień.

  czytaj więcej

 • Pozwolenie na użytkowanie budynku. Kiedy jest potrzebne?

  Pozwolenie na użytkowanie budynku. Kiedy jest potrzebne?

  Pozwolenie na użytkowanie budynku wymagane jest najczęściej w przypadku nowych obiektów użyteczności publicznej lub budynków wielorodzinnych. Zwykłe domy jednorodzinne czy niewielkie budynki, jak: domy letniskowe, budynki gospodarcze, garaże do dwóch stanowisk włącznie wymagają najczęściej tylko zgłoszenia zakończenia budowy.

  czytaj więcej

 • Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Kto ma biuro, ten chce oszałamiającego efektu. Tymczasem ostatnie badania pokazują, że w przestrzeni, w której pracujemy, nie powinno chodzić tylko o silenie się na oryginalność.

  czytaj więcej

 • Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa-zlecenie jest popularną formą zatrudnienia stanowiącą alternatywę dla stosunku pracy. Niestety prawna sytuacja tej umowy jest niejasna i nie do końca wiadomo, jaki status ma zleceniobiorca. Coraz głośniej mówi się też o znacznym ograniczeniu, a nawet likwidacji umów-zleceń. Wyeliminowanie świadczenia pracy na tej podstawie jest jednym z założeń projektu nowego kodeksu pracy, który po zakończeniu nad nim prac przez komisję kodyfikacyjną trafił do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie coraz częściej zawierane są obecnie kontrakty menedżerskie, które stanowią tak naprawdę szczególny przypadek umowy-zlecenia.

  czytaj więcej

 • Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Oto najważniejsze zmiany

  Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Oto najważniejsze zmiany

  Nowelizacja Ustawy o gospodarce nieruchomościami („UGN”) zasadniczo weszła w życie 1 września 2017 r. Ustawa przede wszystkim doprecyzowuje przepisy, które wzbudzały wątpliwości interpretacyjne, a także reguluje sytuację stron umów o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz zarządzenie nieruchomościami. Ze względu na obszerność nowelizacji, zmiany w UGN zostaną omówione jedynie wybiórczo.

  czytaj więcej

 • Kaleta: Władze Warszawy chciały, żeby mieszkańcy Dahlbergha 5 trafili na bruk

  Kaleta: Władze Warszawy chciały, żeby mieszkańcy Dahlbergha 5 trafili na bruk

  Wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zarzucił stołecznemu ratuszowi brak reakcji na dramatyczną sytuację lokatorów zreprywatyzowanej kamienicy na ul. Dahlbergha 5, którym podnoszono czynsze, grożono eksmisją. Miasto chciało, żeby mieszkańcy tej kamienicy trafili na bruk - dodał.

  czytaj więcej

 • Konstytucja biznesu: Wpisywanie do ewidencji będzie łatwiejsze

  Konstytucja biznesu: Wpisywanie do ewidencji będzie łatwiejsze

  Szybko, prosto, wygodnie. Tak ma wyglądać rejestrowanie działalności gospodarczej po wejściu w życie Konstytucji biznesu. Przykładowo: przedsiębiorca wykreślony (choćby na chwilę) z CEIDG nie straci już swojej gospodarczej historii.

  czytaj więcej

 • TBS - profesjonalne zarządzanie nieruchomościami

  TBS - profesjonalne zarządzanie nieruchomościami

  W Polsce wciąż nie słabnie zapotrzebowanie na mieszkania w ramach budownictwa społecznego. Dobrym przykładem nowoczesnego zarządzania tymi zasobami jest Bielsko-Bialskie TBS – spółka profesjonalnie zajmująca się efektywnym administrowaniem nieruchomościami.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej