warunki kredytu hipotecznego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu warunki kredytu hipotecznego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące warunki kredytu hipotecznego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Państwo zagra pierwsze skrzypce na rynku bankowym

  Państwo zagra pierwsze skrzypce na rynku bankowym

  Gdy PZU i PFR sfinalizują transakcję i odkupią kontrolny pakiet akcji Pekao od włoskiego UniCreditu, cofniemy się do końca lat 90. Wówczas większościowy udział w sektorze miał krajowy kapitał.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Sprzeciw frankowicza wobec listy wierzytelności wydłuży postępowanie upadłościowe o kilka miesięcy

  Sprzeciw frankowicza wobec listy wierzytelności wydłuży postępowanie upadłościowe o kilka miesięcy

  - Jeżeli bank wypowiedział kredyt przed ogłoszeniem upadłości, a odpowiedni sąd procesowy nie rozstrzygnął prawomocnie o roszczeniu banku, to o wysokości roszczenia banku przesądzi postępowanie przed sądem upadłościowym - mówi w wywiadzie dla DGP Anna Michalska doradca restrukturyzacyjny, lider działu restrukturyzacji i upadłości w kancelarii Filipiak Babicz.

  czytaj więcej

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać

  czytaj więcej

 • Uwaga na franka, Szwajcarzy są odporni

  Uwaga na franka, Szwajcarzy są odporni

  Mówiono, że Szwajcarzy nie wytrzymają, że silna waluta zabije ich eksport i doprowadzi gospodarkę do recesji. Za niespełna tydzień druga rocznica szokującego ruchu Szwajcarskiego Banku Narodowego: zaprzestano sprzedaży franków, tym samym prowadząc do skokowego umocnienia franka. Każdy zajmujący się finansami pamięta zapewne, co robił tamtego dnia o tamtej porze, ponieważ ruch waluty o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku minut zdarza się wyjątkowo rzadko. Cena franka w parę minut skoczyła z 3,5 zł do 5,2 zł, by w ciągu dnia ustabilizować się w pobliżu 4,3 zł. I choć chcielibyśmy, żeby tamtą decyzję można było rozpatrywać tylko w kategoriach historycznych, to tak nie jest. Pierwsza zła wiadomość jest taka, że frank nie staniał znacząco – wciąż kosztuje ponad 4 zł. Druga, jeszcze gorsza wiadomość jest taka, że Szwajcarzy z mocną walutą trzymają się bardzo dobrze. Frank jest mocny, ale bezrobocie jest niskie, eksport rośnie jak na drożdżach, a inwestorzy wciąż zgłaszają popyt na szwajcarskie aktywa.

  czytaj więcej

 • Prezes NBP: Kończą się prace nad rozwiązaniem problemu kredytów frankowych. Zapłacą głównie banki

  Prezes NBP: Kończą się prace nad rozwiązaniem problemu kredytów frankowych. Zapłacą głównie banki

  Kończą się prace nad "mechanizmami nadzorczymi", które będą skłaniać banki by dobrowolnie z kredytobiorcami ustalały tempo i warunki przewalutowania kredytów frankowych - powiedział w środę prezes NBP Adam Glapiński. Przyznał, że przewalutowanie to będzie następować głównie kosztem banków.

  czytaj więcej

 • Wyrok TSUE pomoże frankowiczom. "Nie można ograniczać praw konsumentów"

  Wyrok TSUE pomoże frankowiczom. "Nie można ograniczać praw konsumentów"

  Praw konsumentów nie można ograniczać w imię interesu przedsiębiorców – to sedno jednego z ostatnich orzeczeń wydanych przez luksemburski trybunał.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]

  W zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce nie ma takich, których wizerunku lub nazwiska nie możemy w pełni ujawnić ze względu na toczące się śledztwa. Sporo na liście urzędników lub osób tak czy inaczej związanych z administracją. Jest to jakiś znak czasu: żywioły rynkowe są przez państwo ujarzmiane w większym stopniu, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni w wielu ostatnich latach.

  czytaj więcej

 • Sprawa frankowiczów: UOKiK kwestionuje postanowienia umów Banku Millennium

  Sprawa frankowiczów: UOKiK kwestionuje postanowienia umów Banku Millennium

  Prezes UOKiK wydał kolejne cztery istotne poglądy w sprawie frankowiczów, kwestionując postanowienia umów o kredyt hipoteczny, zawartych z Bankiem Millennium - poinformował w piątek UOKiK w komunikacie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej