warunki kredytu hipotecznego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu warunki kredytu hipotecznego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące warunki kredytu hipotecznego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • UOKiK po raz trzeci o sporze frankowiczów z mBankiem

  UOKiK po raz trzeci o sporze frankowiczów z mBankiem

  Prezes UOKiK po raz trzeci przedstawił istotny pogląd w sprawie; dotyczy on kolejnego sporu frankowiczów z mBankiem, podano w czwartkowym komunikacie Urzędu. Urząd uznał, że klauzule, które nieprecyzyjnie wskazują przesłanki zmiany oprocentowania kredytu, są niedozwolone.

  czytaj więcej

 • Rząd podjął uchwałę w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego

  Rząd podjął uchwałę w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego

  Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego" (NPM), podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Program będzie służył realizacji "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" – mieszkalnictwo ma być jednym z ważnych elementów polityki rozwoju, a działania przewidziane w programie mieszkaniowym będą wdrażane od IV kwartału 2016 r.

  czytaj więcej

 • Moody's: Perspektywa polskiego systemu bankowego pozostaje stabilna

  Moody's: Perspektywa polskiego systemu bankowego pozostaje stabilna

  Perspektywa polskiego systemu bankowego pozostaje stabilna - napisała agencja ratingowa Moody's w komunikacie prasowym do raportu o polskim systemie bankowym. W opinii agencji, polskie banki stoją jednak przed szeregiem wyzwań dla ich rentowności wynikających z niesprzyjających regulacji prawnych.

  czytaj więcej

 • Niemcy ze słabymi bankami. Wypadają gorzej niż te we Włoszech

  Niemcy ze słabymi bankami. Wypadają gorzej niż te we Włoszech

  Pod pewnymi względami instytucje kredytowe działające u naszego zachodniego sąsiada wypadają gorzej nawet od włoskich.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  - Nałożenie przez KNF na dziesięć banków dodatkowych buforów kapitałowych instytucji o znaczeniu systemowym, może mieć pozytywny wpływ na ratingi, bowiem wzmocni to ich zdolność do absorbcji strat - uważają analitycy agencji Moody's.

  czytaj więcej

 • PZU bliżej kupna Pekao

  PZU bliżej kupna Pekao

  Rozmowy polskiego ubezpieczyciela i Państwowego Funduszu Rozwoju z UniCredit powinny zakończyć się w listopadzie. Powszechny Zakład Ubezpieczeń potwierdził, że w konsorcjum z Polskim Funduszem Rozwoju prowadzi negocjacje w sprawie odkupienia akcji Banku Pekao od włoskiej grupy UniCredit. „Rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, iż transakcja nabycia akcji Banku Pekao zostanie zrealizowana. Ponadto organy PZU nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji potencjalnej transakcji” – zastrzega polski ubezpieczyciel.

  czytaj więcej

 • Kredyt hipoteczny tylko od licencjonowanego pośrednika

  Kredyt hipoteczny tylko od licencjonowanego pośrednika

  Pośrednictwo w udzielaniu kredytów hipotecznych będzie działalnością regulowaną. Tak przewiduje art. 47 projektu ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Ustawa ws. kredytów nie może rujnować systemu bankowego

  Kaczyński: Ustawa ws. kredytów nie może rujnować systemu bankowego

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział we wtorek, że prace nad ustawą ws. pomocy dla posiadaczy kredytów w obcej walucie będą szły w kierunku uchylenia związanych z nimi nadużyć, z drugiej strony tak, by nie doprowadzić do zrujnowania systemu bankowego.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna: Z trzech propozycji dotyczących kredytów walutowych prezydencka jest najrozsądniejsza

  Nowoczesna: Z trzech propozycji dotyczących kredytów walutowych prezydencka jest najrozsądniejsza

  Spośród trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych, które w czwartek rozpatrzy Sejm, prezydencka propozycja jest najbardziej rozsądna - ocenili politycy Nowoczesnej. Zadeklarowali, że opowiedzą się za dalszymi pracami nad tym projektem.

  czytaj więcej

 • PO: Chcemy zdjąć ryzyko kursowe z kredytobiorców

  PO: Chcemy zdjąć ryzyko kursowe z kredytobiorców

  Projekt PO ma zdjąć ryzyko kursowe z kredytobiorców, a koszty przewalutowania mają być dzielone pół na pół, na kredytobiorców i banki - przekonywała w czwartek wieczorem Krystyna Skowrońska (PO) podczas sejmowej debaty o tzw. ustawach frankowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej