warunki kredytu hipotecznego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu warunki kredytu hipotecznego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące warunki kredytu hipotecznego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Groźby stały się faktem. Klienci już płacą za podatek bankowy

  Groźby stały się faktem. Klienci już płacą za podatek bankowy

  Nowa danina wpłynęła na zmiany w oprocentowaniu lokat i kredytów. W niektórych przypadkach ich skala jest taka, jak reakcja na obniżki lub podwyżki stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Koniec eldorado doradców: Kredyty walutowe odchodzą do lamusa

  Koniec eldorado doradców: Kredyty walutowe odchodzą do lamusa

  Pośrednicy kredytowi trafią pod kontrolę Komisji Nadzoru Finansowego, a pożyczki w obcych walutach do lamusa. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o kredycie hipotecznym. W ten sposób wdrożymy unijną dyrektywę chroniącą interesy osób zaciągających takie zobowiązanie

  czytaj więcej

 • Zbigniew Krysiak o kredytach frankowych: Dziś banki nie ponoszą ryzyka kursowego. Trzeba to zmienić [WYWIAD]

  Zbigniew Krysiak o kredytach frankowych: Dziś banki nie ponoszą ryzyka kursowego. Trzeba to zmienić [WYWIAD]

  - Gdyby kurs franka wzrósł powyżej 5 zł, ujemny wynik zarejestruje cały sektor bankowy, który dziś jest ok. 12 mld zł na plusie. To oznaczałoby kryzys gospodarczy - uważa Zbigniew Krysiak, członek prezydenckiego zespołu do spraw wypracowania zmian w propozycji projektu ustawy dotyczącej kredytów odnoszonych do walut obcych.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Klienci banków zszokowani ustawą o ziemi. RPO przygotowuje wniosek do TK

  Nieruchomości: Klienci banków zszokowani ustawą o ziemi. RPO przygotowuje wniosek do TK

  W biurze rzecznika praw obywatelskich przygotowywany jest wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie ustawy o gruntach rolnych. To, że dr Adam Bodnar zdecyduje się zakwestionować obowiązującą od 30 kwietnia ustawę o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 585), nie powinno dziwić. Już w lutym w liście do premier Beaty Szydło wskazywał, że akt ten zawiera szereg rozwiązań, które zbyt głęboko ingerują w prawa właścicieli i ewentualnych nabywców nieruchomości rolnych.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o ziemi. Rolnicze kredyty uwolnione z niekorzystnych zapisów

  Zmiany w ustawie o ziemi. Rolnicze kredyty uwolnione z niekorzystnych zapisów

  Już w przyszłym tygodniu pod obrady Sejmu trafić ma projekt ustawy, który likwiduje najważniejsze mankamenty ustawy o ziemi. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończyły się spotkania z przedstawicielami rozmaitych środowisk, dotyczące problemów, jakie pojawiły się po wejściu w życie ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 585). Akt ten – wprowadzający generalną zasadę, że nabywcą ziemi rolnej winien być wyłącznie rolnik indywidualny – wszedł w życie 30 kwietnia i od razu wywołał wiele zawirowań.

  czytaj więcej

 • ZBN: Opinia Rzecznika Finansowego ws. frankowiczów jest nierzetelna

  ZBN: Opinia Rzecznika Finansowego ws. frankowiczów jest nierzetelna

  Najważniejsze konkluzje raportu Rzecznika Finansowego w sprawie kredytów walutowych pozostają w sprzeczności z prawem polskim i unijnym, a także orzecznictwem sądów powszechnych, a opinia Rzecznika nie może być uznana za wiarygodną i rzetelną - podał w poniedziałek Związek Banków Polskich.

  czytaj więcej

 • Polityka mieszkaniowa: Dobre pomysły i pięć zagrożeń

  Polityka mieszkaniowa: Dobre pomysły i pięć zagrożeń

  Nie da się płynąć pod wiatr. Wszyscy, którzy kiedykolwiek postawili stopę na pokładzie żaglówki wiedzą, że aby dopłynąć do wybranego celu trzeba czasem zmienić hals i ustawiać kurs pozornie daleki od pożądanego. Podobnie jest z polityką mieszkaniową, która by mieć realny wpływ na kształt rynku nieruchomości musi być stabilna, długofalowa i uwzględniać preferencje ludności. Przy czym te ostatnie są siłą napędową wszelkich zmian i bez ich uwzględnienia żadne reformy nie są możliwe.

  czytaj więcej

 • Szczyt NATO: Dlaczego będziemy bronić Polski jak siebie

  Szczyt NATO: Dlaczego będziemy bronić Polski jak siebie

  27 maja prezydent Rosji Władimir Putin wystosował pod adresem Polski jasne ostrzeżenie: będziecie następni. Podczas spotkania w Atenach z greckim premierem Aleksisem Tsiprasem, które miało wzmocnić więzy ekonomiczne między oboma krajami, Putin stwierdził, że Rosja wycelowała już swoje pociski w bazę NATO Aegis Ashore w Rumunii, a Polska również wkrótce znajdzie się na celowniku. Polski komponent natowskiego systemu obrony przeciwrakietowej znajduje się w budowie i ma osiągnąć zdolność operacyjną w 2018 r .

  czytaj więcej

 • Ustawa o ochronie ziemi z poprawkami. Kredyt nadal nie dla każdego

  Ustawa o ochronie ziemi z poprawkami. Kredyt nadal nie dla każdego

  Nowela ustawy o obrocie ziemią nie rozwiąże wszystkich problemów z pożyczkami pod inwestycje na gruntach rolnych.

  czytaj więcej

 • Unia nie pomoże frankowiczom. Sądy same muszą zdecydować o zwrocie nienależnego LIBOR

  Unia nie pomoże frankowiczom. Sądy same muszą zdecydować o zwrocie nienależnego LIBOR

  Sądy krajowe powinny samodzielnie decydować, czy banki mają zwracać klientom to, co od nich nienależnie pobrały w czasie, gdy nie uwzględniały obniżki LIBOR – uznał rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE

  czytaj więcej

 • Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Włochy to niejedyny kraj, którego instytucje finansowe mogą mieć problemy ze stress testami. 29 lipca będzie ważnym dniem dla europejskich banków – wtedy mają być opublikowane najnowsze wyniki stress testów, które pokażą, jak wyglądałaby kondycja pożyczkodawców w przypadku wyraźnego pogorszenia warunków działania, np. recesji, która objęłaby cały kontynent. Ale niektóre kraje po kilku latach od wybuchu kryzysu finansowego wciąż na dobre nie wyszły z recesji.

  czytaj więcej

 • KNF: Brexit zagrożeniem dla sektora bankowego

  KNF: Brexit zagrożeniem dla sektora bankowego

  Otoczenie makroekonomiczne sprzyja stabilnemu rozwojowi sektora bankowego, choć środowisko niskich stóp procentowe stanowi dla banków wyzwanie. Szczególnie negatywny wpływ na sektor może mieć ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE, co może prowadzić do silnych perturbacji na rynkach finansowych oraz pogorszenia nastrojów przedsiębiorstw i konsumentów w krajach UE, podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

  czytaj więcej

 • Bartosz Wyżykowski: Pozwy kredytobiorców są źle konstruowane [WYWIAD]

  Bartosz Wyżykowski: Pozwy kredytobiorców są źle konstruowane [WYWIAD]

  - Często zdarza się, że powodowie – dotyczy to także tych, którzy są reprezentowani przez profesjonalnych pełnomocników – wskazują, iż dane postanowienie umowne narusza w sposób rażący ich interesy, a także dobre obyczaje. Tymczasem to są przecież dopiero ustawowe przesłanki, które należy następnie udowodnić. Jeżeli chcemy przekonać sąd, że nasze roszczenie jest zasadne, to należy bardzo precyzyjnie wykazać, opisać i udowodnić wszystkie przesłanki odpowiedzialności banku - zauważa Bartosz Wyżykowski, zastępca dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego, w biurze Rzecznika Finansowego

  czytaj więcej

 • Pomoc dla frankowiczów. Łopiński: Zaczynamy od spreadów, ale nie kończymy na nich

  Pomoc dla frankowiczów. Łopiński: Zaczynamy od spreadów, ale nie kończymy na nich

  Zaczynamy od spreadów, a banki będą miały czas, żeby na drodze ugodowej doprowadzić do przewalutowania kredytów mieszkaniowych - poinformował, prezentując nowy projekt tzw. ustawy frankowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński.

  czytaj więcej

 • Oszczędny i ekologiczny niewypał. Program dopłat do budowy domów zamknięty

  Oszczędny i ekologiczny niewypał. Program dopłat do budowy domów zamknięty

  NFOŚiGW bez rozgłosu zamknął wart 300 mln zł program dopłat do budowy domów. Jego efekty okazały się wyjątkowo mizerne.

  czytaj więcej

 • Przedstawiciel KPRP: Nagłe przewalutowanie mogłoby zaszkodzić wszystkim [WYWIAD]

  Przedstawiciel KPRP: Nagłe przewalutowanie mogłoby zaszkodzić wszystkim [WYWIAD]

  Działania na rzecz przewalutowania kredytów frankowych będą kontynuowane, ale na drugiej szali musi stanąć kwestia bezpieczeństwa całego kraju, całej gospodarki i całego sektora finansowego - mówi w rozmowie z PAP Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta.

  czytaj więcej

 • Mieszkania w Polsce są tanie. Musimy jednak pracować na nie dłużej niż większość Europejczyków

  Mieszkania w Polsce są tanie. Musimy jednak pracować na nie dłużej niż większość Europejczyków

  Mieszkanie w Polsce jest relatywnie tanie, ale pracujemy na nie dłużej, niż większość Europejczyków. Średnia liczba nowo oddanych mieszkań plasuje nas powyżej średniej europejskiej, wynika z piątej edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej