oprocentowanie kredytów mieszkaniowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oprocentowanie kredytów mieszkaniowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oprocentowanie kredytów mieszkaniowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Banki nie zarobiły na wzroście kursu franka

  Banki nie zarobiły na wzroście kursu franka

  Patrząc na obraz „Bitwa pod Grunwaldem”, bardzo łatwo można wyciągnąć wniosek, że w 1410 r. to Litwini rozgromili Krzyżaków. Dopiero pewna perspektywa, kilka istotnych szczegółów, jak łopocząca na drugim planie flaga wielkiej chorągwi krakowskiej i Korony Królestwa Polskiego oraz widniejąca w oddali postać głównodowodzącego wojsk polskich i litewskich Władysława II Jagiełły, dają pełny i prawdziwy pogląd na całą sytuację.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dzięki postulatom dotyczącym rynku pracy i polityki społecznej. Część komentatorów uznała wręcz, że PiS przejął wiele postulatów tradycyjnej lewicy. Pozory jednak mogą mylić, a w praktyce może się okazać, że rozwiązania przyjęte przez rząd będą dla dużej części społeczeństwa mniej korzystne od polityki poprzedniej ekipy.

  czytaj więcej

 • Wołomin: Miasto mafii i upadłych banków

  Wołomin: Miasto mafii i upadłych banków

  Wołomin do tej pory był kojarzony z gangami. Ale kiedy w świetle jupiterów policja dobijała bandytów, bez rozgłosu rozwijała się inna ośmiornica: finansowa. Zdaniem prokuratury gang białych kołnierzyków może zawstydzić bandziorów skalą działania.

  czytaj więcej

 • Ubywa bankrutów, już drugi rok z rzędu. Koniunktura jest dobra i jeszcze się grzeje

  Ubywa bankrutów, już drugi rok z rzędu. Koniunktura jest dobra i jeszcze się grzeje

  W 2014 r. sądy ogłosiły upadłość tylko 741 podmiotów – wynika z danych Coface przygotowanych dla DGP. Koniunktura jest dobra i jeszcze się grzeje.

  czytaj więcej

 • Rekordowo niskie stopy procentowe. W tym roku opłaci się wziąć kredyt

  Rekordowo niskie stopy procentowe. W tym roku opłaci się wziąć kredyt

  Marże przy hipotekach są najwyższe od pięciu lat. Zainteresowanych kupnem mieszkania ratują rekordowo niskie stopy procentowe.

  czytaj więcej

 • Kredyty frankowe: Rozwiązanie bez emocji

  Kredyty frankowe: Rozwiązanie bez emocji

  Wypracowaniu rozwiązania problemu kredytów we franku szwajcarskim (CHF) nie sprzyja brak rzetelnej odpowiedzi na pytanie, kim jest i czym tak naprawdę dysponuje przeciętny polski frankowicz.

  czytaj więcej

 • Jakie dodatkowe opłaty nałoży bank przy umowie o kredyt

  Jakie dodatkowe opłaty nałoży bank przy umowie o kredyt

  Zamierzam wziąć kredyt na dość wysoką kwotę. Słyszałam jednak, że instytucje finansowe dość często zobowiązują klientów do ponoszenia dodatkowych kosztów i nie zawsze jest to zgodne z prawem. Na co więc powinnam zwrócić uwagę, podpisując umowę? Jakie dodatkowe opłaty może nałożyć na mnie kredytodawca – takie pytania nurtują panią Joannę.

  czytaj więcej

 • 5 najważniejszych zmian, jakie czekają nas w 2016 r. na rynku kapitałowym

  5 najważniejszych zmian, jakie czekają nas w 2016 r. na rynku kapitałowym

  Rynek kapitałowy w Polsce jest z jednej strony silnie powiązany z sytuacją makroekonomiczną na świecie, a z drugiej bardzo wrażliwy na zmiany legislacyjne czy nadzorcze zachodzące w kraju. – Trzeba mieć też na uwadze to, że razem z sektorem bankowym tworzy zespół naczyń powiązanych, którego kondycja wpływa na sytuację każdego z nas, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi – mówi dr Piotr Bober, Prezes WFY Group i wskazuje 5 zmian, które mogą mieć największe znaczenie dla funkcjonowania rynku kapitałowego w 2016 r.

  czytaj więcej

 • Banki znalazły sposób na obejście podatku PiS. Kredyt bezpośrednio z centrali

  Banki znalazły sposób na obejście podatku PiS. Kredyt bezpośrednio z centrali

  Banki próbują obejść nową daninę, proponując kredyty bezpośrednio z zagranicznych central – uważa wiceminister finansów Konrad Raczkowski

  czytaj więcej

 • Wraca pomysł uruchomienia w Polsce kas oszczędnościowo-budowlanych

  Wraca pomysł uruchomienia w Polsce kas oszczędnościowo-budowlanych

  Wraca pomysł uruchomienia w Polsce kas oszczędnościowo-budowlanych. Problem może być tylko jeden: koszty dla budżetu.

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie najtaniej wziąć pieniądze na mieszkanie?

  Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie najtaniej wziąć pieniądze na mieszkanie?

  Najtańszy kredyt na zakup 82-metrowego czteropokojowego mieszkania w Bydgoszczy oferuje Bank BPH. Atrakcyjne oferty można znaleźć także w PKO BP i BGŻ BNP Paribas. Co proponują inne banki? Można to sprawdzić w marcowym rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl

  czytaj więcej

 • Program "Rodzina 500+" pomoże Polakom kupić mieszkanie?

  Program "Rodzina 500+" pomoże Polakom kupić mieszkanie?

  Ograniczenia dochodowe w rządowym programie „Rodzina 500 plus”, dotyczą jedynie pierwszego dziecka, które spełnia ustawowe kryteria. Dlatego można oczekiwać, że wiele rodzin znajdujących się w lepszej sytuacji finansowej, będzie po prostu odkładać pieniądze z nowego świadczenia wychowawczego.

  czytaj więcej

 • Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Dla części branż niższe przychody wcale nie oznaczały pogorszenia wyników. Zawdzięczają to niskim cenom surowców (co przełożyło się na ograniczenie kosztów). Wśród firm notowanych na GPW są jednak i takie, które zwiększyły przychody, a mimo to ich zyski spadły. To głównie banki. Spółki notowane na warszawskiej giełdzie miały w I kw. 136,3 mld zł przychodów – wynika z podsumowania sprawozdań finansowych przeprowadzonego przez DGP. Obroty były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Spadek dotknął przede wszystkim sektora paliwowego i wydobywczego.

  czytaj więcej

 • Już najwyższy czas na krytyczny przegląd podatku Belki

  Już najwyższy czas na krytyczny przegląd podatku Belki

  Eksperci: Rząd nie może zachęcać do oszczędzania, zabierając ludziom 19 proc. odsetek z lokat.

  czytaj więcej

 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • W najbliższym tygodniu rząd przedstawi program "Mieszkanie plus"

  W najbliższym tygodniu rząd przedstawi program "Mieszkanie plus"

  Tanie mieszkania na wynajem, kasy oszczędnościowo-budowlane, usprawnienie działalności spółdzielni mieszkaniowych - to część propozycji zapowiadanych w programie Mieszkanie plus. Według premier Beaty Szydło program ma być zaprezentowany w nadchodzącym tygodniu.

  czytaj więcej

 • Ile kredytobiorcy stracą na podatku bankowym?

  Ile kredytobiorcy stracą na podatku bankowym?

  Z najnowszych danych wynika, że średnia marża kredytu mieszkaniowego wzrosła po wprowadzeniu podatku bankowego o ok. 0,3 pkt proc. – Dla przeciętnego kredytobiorcy, kupującego mieszkanie już po wprowadzeniu podatku bankowego, oznacza to wzrost miesięcznej raty o niecałe 34 zł, co w całym 30-letnim okresie spłaty kredytu przekładałoby się na dodatkowy koszt w wysokości prawie 12,1 tys. zł – wylicza Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

  czytaj więcej

 • Prezydent pomaga frankowiczom: To kredytobiorca wybierze odpowiednie rozwiązanie

  Prezydent pomaga frankowiczom: To kredytobiorca wybierze odpowiednie rozwiązanie

  Kredytobiorca miałby rok na podjęcie decyzji, przewalutowanie miałoby się odbyć po kursie sprawiedliwym, a banki mogłyby rozłożyć straty w czasie. Ale nie wiadomo, po jakim kursie konkretnie i jakie byłyby to straty.

  czytaj więcej

 • Obligacje przedsiębiorstw coraz bardziej popularne

  Obligacje przedsiębiorstw coraz bardziej popularne

  Przy rekordowo niskim oprocentowaniu lokat posiadacze wolnej gotówki coraz częściej przyglądają się ofertom papierów dłużnych emitowanych przez firmy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej