oprocentowanie kredytów mieszkaniowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oprocentowanie kredytów mieszkaniowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oprocentowanie kredytów mieszkaniowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Już najwyższy czas na krytyczny przegląd podatku Belki

  Już najwyższy czas na krytyczny przegląd podatku Belki

  Eksperci: Rząd nie może zachęcać do oszczędzania, zabierając ludziom 19 proc. odsetek z lokat.

  czytaj więcej

 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • W najbliższym tygodniu rząd przedstawi program "Mieszkanie plus"

  W najbliższym tygodniu rząd przedstawi program "Mieszkanie plus"

  Tanie mieszkania na wynajem, kasy oszczędnościowo-budowlane, usprawnienie działalności spółdzielni mieszkaniowych - to część propozycji zapowiadanych w programie Mieszkanie plus. Według premier Beaty Szydło program ma być zaprezentowany w nadchodzącym tygodniu.

  czytaj więcej

 • Ile kredytobiorcy stracą na podatku bankowym?

  Ile kredytobiorcy stracą na podatku bankowym?

  Z najnowszych danych wynika, że średnia marża kredytu mieszkaniowego wzrosła po wprowadzeniu podatku bankowego o ok. 0,3 pkt proc. – Dla przeciętnego kredytobiorcy, kupującego mieszkanie już po wprowadzeniu podatku bankowego, oznacza to wzrost miesięcznej raty o niecałe 34 zł, co w całym 30-letnim okresie spłaty kredytu przekładałoby się na dodatkowy koszt w wysokości prawie 12,1 tys. zł – wylicza Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

  czytaj więcej

 • Prezydent pomaga frankowiczom: To kredytobiorca wybierze odpowiednie rozwiązanie

  Prezydent pomaga frankowiczom: To kredytobiorca wybierze odpowiednie rozwiązanie

  Kredytobiorca miałby rok na podjęcie decyzji, przewalutowanie miałoby się odbyć po kursie sprawiedliwym, a banki mogłyby rozłożyć straty w czasie. Ale nie wiadomo, po jakim kursie konkretnie i jakie byłyby to straty.

  czytaj więcej

 • Obligacje przedsiębiorstw coraz bardziej popularne

  Obligacje przedsiębiorstw coraz bardziej popularne

  Przy rekordowo niskim oprocentowaniu lokat posiadacze wolnej gotówki coraz częściej przyglądają się ofertom papierów dłużnych emitowanych przez firmy.

  czytaj więcej

 • Frankowicze: Próg bólu jeszcze daleko przed wami

  Frankowicze: Próg bólu jeszcze daleko przed wami

  Helwecka waluta musiałaby się umocnić jeszcze o blisko 50 proc., żeby wypłacalność kredytobiorców walutowych była zagrożona. Także tych najbogatszych. Tak wynika z analizy danych m.in. NBP

  czytaj więcej

 • Pożyczka dla prokuratora. Jak uzyskać pomoc finansową

  Pożyczka dla prokuratora. Jak uzyskać pomoc finansową

  Prokuratorzy mają prawo do wsparcia finansowego przeznaczonego na cele mieszkaniowe. Pożyczki udziela im się na maksymalnie 25 lat, a oprocentowana jest w stosunku rocznym w wysokości średniorocznego wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych.

  czytaj więcej

 • Węgry to przykład złudny. Ich ratingu nie podwyższyły kontrowersyjne decyzje

  Węgry to przykład złudny. Ich ratingu nie podwyższyły kontrowersyjne decyzje

  Agencje ratingowe Moody’s, Fitch Ratings i Standard & Poor’s, prywatne instytucje pochodzące z USA, ze względu na długoletnią działalność, ekonomię skali i korzenie na największym rynku finansowym świata zyskały dominującą pozycję.

  czytaj więcej

 • Sytuacja mieszkaniowa Polaków nie jest najlepsza. Zobacz, jak możesz zdobyć swój lokal

  Sytuacja mieszkaniowa Polaków nie jest najlepsza. Zobacz, jak możesz zdobyć swój lokal

  I kwartał roku dostarczył rynkowi 37 tys. 442 mieszkania. Głównie budowali je prywatni inwestorzy, którzy lokale sprzedają po cenie rynkowej. Co z osobami, które nie są w stanie zapłacić takiej ceny, a ich mieszkanie nie spełnia podstawowych warunków?

  czytaj więcej

 • Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

  czytaj więcej

 • Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  FINANSE Słaby złoty pomaga eksporterom, ale szkodzi firmom, które dużą część kosztów ponoszą w walutach obcych. Firmy nastawione na rynek konsumencki korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Gorzej mają banki, które płacą na ten program

  czytaj więcej

 • MIB chce większego udziału inwestorów w programie budownictwa czynszowego

  MIB chce większego udziału inwestorów w programie budownictwa czynszowego

  MIB chce zwiększyć udział inwestorów w programie budownictwa czynszowego realizowanego przy współpracy z BGK, dlatego zaproponował projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Projekt ma zlikwidować problemy zgłaszane przez inwestorów.

  czytaj więcej

 • Jak kapitalizować koszty w ramach projektu deweloperskiego

  Jak kapitalizować koszty w ramach projektu deweloperskiego

  Jesteśmy firmą deweloperską działającą w formie sp. z o.o. w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Planujemy zrealizować równolegle dwie inwestycje polegające na wybudowaniu budynków mieszkalnych wraz z garażem podziemnym. Finansowanie zapewni głównie kredyt bankowy w walucie obcej. Dodatkowo dysponujemy pożyczką od wspólnika, którą możemy częściowo przeznaczyć na finansowanie inwestycji. Nabyliśmy już grunt pod realizację inwestycji i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Obecnie prowadzimy aktywne działania skierowane na pozyskanie nabywców, wydatkując środki na reklamę oraz marketing. Jakie koszty ponoszone na etapie powstawania obu inwestycji powinniśmy kapitalizować, a jakie ujmować w kosztach bieżącej działalności?

  czytaj więcej

 • Jak ująć koszty pozyskiwania finansowania

  Jak ująć koszty pozyskiwania finansowania

  Jesteśmy firmą deweloperską działającą zarówno w segmencie budownictwa mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Obecnie realizujemy kilka inwestycji, które są przez nas finansowane środkami własnymi, jak również środkami pozyskanymi z zewnątrz – kredytem bankowym inwestycyjnym w euro oraz pożyczką na bieżącą działalność od jednej ze spółek z grupy, którą również możemy częściowo przeznaczyć inwestycyjnie. Czy całość kosztów związana z obsługą zadłużenia może być przez nas zaklasyfikowana jako zwiększenie wartości powstających inwestycji, czy też nie?

  czytaj więcej

 • Cel motywuje do oszczędzania

  Cel motywuje do oszczędzania

  W połowie roku Polacy mieli 546 mld zł w gotówce i na depozytach długoterminowych. To o 16 proc. więcej niż rok wcześniej, ale wciąż niewiele.

  czytaj więcej

 • Słabnie złoty, drożeją kredyty. Kredytobiorcy dalej potrzebują wsparcia

  Słabnie złoty, drożeją kredyty. Kredytobiorcy dalej potrzebują wsparcia

  W większości banków z końcem tego roku mija termin obowiązywania tzw. sześciopaku. To pakiet rozwiązań rekomendowanych przez Związek Banków Polskich (ZBP), które miały ulżyć spłacającym kredyty we frankach po skoku kursu tej waluty na początku 2015 r. Początkowo instytucje finansowe zapowiadały, że pakiet będzie funkcjonował przez kilka miesięcy. Później sukcesywnie przedłużały jego obowiązywanie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej