zakładanie własnej działalności gospodarczej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zakładanie własnej działalności gospodarczej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zakładanie własnej działalności gospodarczej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Żeby się wzbić, LOT potrzebuje nowego portu

  Żeby się wzbić, LOT potrzebuje nowego portu

  W swojej strategii przewoźnik lansuje budowę centralnego lotniska między stolicą i Łodzią. W rządzie zdania na temat inwestycji są podzielone. Prezes LOT Rafał Milczarski przedstawi dziś na Forum Ekonomicznym w Krynicy strategię rozwoju spółki do 2020 r. Podstawowe założenia to wzrost: liczby pasażerów z 4,3 mln w 2015 r. do 10,4 mln w 2020 r. i udziału w rynku z 20 do 25 proc.

  czytaj więcej

 • Za lampy LED niezgodne z wymaganiami sprzedawca też ponosi odpowiedzialność

  Za lampy LED niezgodne z wymaganiami sprzedawca też ponosi odpowiedzialność

  Sprzedajemy lampy LED, które kupujemy u importera sprowadzającego je z Chin. Niedawno jeden z klientów zakwestionował prawdziwość parametrów, które importer zadeklarował na opakowaniu, a ponadto stwierdził, że informacje są niepełne, bo brakuje m.in. danych o trwałości lampy. Jako sprzedawca mam niewielkie możliwości skontrolowania parametrów jakościowych. Czy ponoszę odpowiedzialność za ewentualne nieprawdziwe informacje? Jakie dane powinny znaleźć się na opakowaniu?

  czytaj więcej

 • W obligacjach zamiennych wciąż drzemie potencjał

  W obligacjach zamiennych wciąż drzemie potencjał

  Ich istotą jest prawo obligatariuszy do wyboru świadczenia głównego. Przy wymianie na akcje spłata zadłużenia dokona się w zasadzie bezgotówkowo, jednak ceną jest większe rozwodnienie akcjonariatu.

  czytaj więcej

 • Złagodzić kary za handel w niedzielę. Właściciel sklepu nie pójdzie do więzienia?

  Złagodzić kary za handel w niedzielę. Właściciel sklepu nie pójdzie do więzienia?

  NSZZ „Solidarność” deklaruje gotowość do ustępstw i rezygnację z wysyłania właścicieli sklepów do więzienia.

  czytaj więcej

 • Członkowie rodziny cudzoziemca nie zawsze potrzebują zezwolenia na pracę

  Członkowie rodziny cudzoziemca nie zawsze potrzebują zezwolenia na pracę

  Polska spółka z branży przemysłowej poszukuje informatyków także wśród cudzoziemców zza wschodniej granicy, dla których jest gotowa uzyskać niezbędne zezwolenia na pracę. Zainteresowanie ofertą wyraża kilkoro kandydatów z Ukrainy i Białorusi, którzy są skłonni przeprowadzić się do Polski wraz z małżonkami i dziećmi. Kandydatom zależy jednak, aby ich małżonkowie również mogli szukać w Polsce pracy, i od takiej możliwości uzależniają decyzję o przeprowadzce. Spółka staje przed pytaniem – czy legalne zatrudnienie w Polsce cudzoziemca pozwala pracować w naszym kraju także jego małżonkowi? Jeśli nie, to co należy zrobić, aby małżonek cudzoziemca również miał prawo do pracy w Polsce?

  czytaj więcej

 • Walka z bezrobociem 2017: Mniej pieniędzy na zasiłki, więcej na własne firmy

  Walka z bezrobociem 2017: Mniej pieniędzy na zasiłki, więcej na własne firmy

  W 2017 r. będzie więcej środków na zasiedlenie oraz wyposażenie stanowisk pracy. Partnerzy społeczni nie chcą jednak zwiększania nakładów na specjalizacje lekarzy.

  czytaj więcej

 • Ziobro łagodnieje, prokuratorzy mówią o policji skarbowej

  Ziobro łagodnieje, prokuratorzy mówią o policji skarbowej

  Kara 25 lat więzienia ma grozić za fałszowanie faktur na kwoty przekraczające 10 mln zł, a nie – jak zakładał wcześniej rząd – już 5 mln zł. Zapowiedział to wczoraj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Rozpoczynający działalność w start-upach potrzebują nie tylko pieniędzy

  Rozpoczynający działalność w start-upach potrzebują nie tylko pieniędzy

  Pieniądze to nie jedyna potrzeba młodych ludzi, zakładających własny biznes i rozpoczynających działalność w tzw. start-upach - podkreślają specjaliści. Mówią np. o konieczności korzystania z wiedzy praktyków czy dostępie do infrastruktury.

  czytaj więcej

 • CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

  czytaj więcej

 • Nowy rewolwer fiskusa wymierzony we franczyzę

  Nowy rewolwer fiskusa wymierzony we franczyzę

  Klauzula o unikaniu opodatkowania ma zapobiegać nieuczciwej działalności globalnych korporacji. Jednak może też przysporzyć kłopotów firmom działającym na licencji zagranicznych marek

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: Jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń

  Kowalczyk: Jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń

  Jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń, zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zakłada także wyższe podatki dla najlepiej zarabiających - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i p.o. ministra skarbu państwa Henryk Kowalczyk.

  czytaj więcej

 • Jakubiak: Koszty wynikające z projektu dot. zwrotu spreadów są istotne

  Jakubiak: Koszty wynikające z projektu dot. zwrotu spreadów są istotne

  Prezydencki projekt dotyczący zwrotu spreadów nie rozwiązuje zasadniczego problemu wynikającego z kredytów walutowych, generuje jednak istotne koszty dla systemu bankowego - uważa przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

  czytaj więcej

 • Krytyczny raport na temat KAS. Ministerstwo odpowiada na zarzuty

  Krytyczny raport na temat KAS. Ministerstwo odpowiada na zarzuty

  Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej nie poprawi ściągalności podatków, za to usankcjonuje upolitycznienie naczelników i dyrektorów organów podatkowych, a także ich zastępców – twierdzą eksperci Centrum Analiz i Studiów Podatkowych.

  czytaj więcej

 • Miasta zamknięte dla samochodów. Rząd rozważa wprowadzenie stref niskoemisyjnych

  Miasta zamknięte dla samochodów. Rząd rozważa wprowadzenie stref niskoemisyjnych

  Wprowadzenie stref niskoemisyjnych w miastach, do których mogłyby wjeżdżać np. tylko auta elektryczne – takie rewolucyjne zmiany bierze pod uwagę rząd. Samorządy są zadowolone.

  czytaj więcej

 • Mały biznes w rozkwicie

  Mały biznes w rozkwicie

  W ubiegłym roku działalność gospodarczą prowadziło w Polsce ponad 1,9 mln firm zatrudniających do dziewięciu osób – o 4,3 proc. więcej niż w roku poprzednim i o 11,5 proc. więcej niż przed ośmioma laty. To rekord. Nigdy wcześniej nie było tak dużo mikroprzedsiębiorstw – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • Klasa na stopach (procentowych)

  Klasa na stopach (procentowych)

  Bank jest do przechowywania i wydawania pieniędzy. Inflacja jest zła, a dług publiczny to wstyd dla Polski. Nastolatki może nie do końca bezbłędnie recytują książkowe definicje, ale o ekonomii wiedzą sporo. Tyle że raczej nie ze szkoły.

  czytaj więcej

 • Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta o projekcie frankowym: Najważniejsza ochrona interesów konsumentów

  Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta o projekcie frankowym: Najważniejsza ochrona interesów konsumentów

  Zgłaszając projekt zakładający zwrot spreadów frankowiczom prezydent uznał, że konstytucyjna zasada ochrony słusznych interesów konsumentów jest nadrzędna wobec zasady nie działania prawa wstecz - tak Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta komentuje zarzuty KNF wobec prezydenckiego projektu ustawy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej