jaką firmę założyć

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jaką firmę założyć. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jaką firmę założyć.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Właściciele niewielkich wydawnictw apelują o wstrzymanie prac nad jednolitą ceną książki

  Właściciele niewielkich wydawnictw apelują o wstrzymanie prac nad jednolitą ceną książki

  W nawiązaniu do prośby o przekazanie do resortu przez przedstawicieli środowisk związanych z polskim rynkiem książki i czytelnictwem uwag w sprawie ustawy o jednolitej cenie książki przedstawiamy swoje stanowisko – piszą w liście otwartym skierowanym do ministra Piotra Glińskiego właściciele niewielkich wydawnictw.

  czytaj więcej

 • Polski rząd wynajął Luisa Moreno-Ocampo, by sprowadził do Polski wrak tupolewa [WYWIAD]

  Polski rząd wynajął Luisa Moreno-Ocampo, by sprowadził do Polski wrak tupolewa [WYWIAD]

  Polski rząd wynajął byłego głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego Luisa Moreno-Ocampo, aby pomógł sprowadzić do Polski szczątki tupolewa. Prawnik ujawnia Magdalenie Rigamonti, w jaki sposób zamierza do tego doprowadzić

  czytaj więcej

 • Mieć miedź: KGHM zostaje w Chile

  Mieć miedź: KGHM zostaje w Chile

  Odkrywkowa kopalnia miedzi i molibdenu Sierra Gorda w Chile miała być sztandarową inwestycją KGHM. To część największej w historii zagranicznej inwestycji polskiej spółki, która w 2012 r. kupiła za ponad 9 mld zł kanadyjski koncern wydobywczy Quadra (oprócz Sierra Gorda to również m.in. kopalnia Robinson w Kanadzie). Sierra Gorda mimo wielkich nadziei na razie zawodzi, ale szef KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki ma nadzieję, że w ciągu kilku lat kopalnia wyjdzie na prostą, i dementuje pogłoski o wycofaniu się KGHM z projektu.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Protekcjonizm a sprawa Polska

  Tejchman: Protekcjonizm a sprawa Polska

  Trudno o zgodę w sprawie wolnego handlu. Na szczycie G20 w niemieckim Baden-Baden widać było wyraźny zwrot w kierunku protekcjonizmu. To dowód na to, że nowa amerykańska administracja poważnie traktuje przedwyborcze obietnice Donalda Trumpa, który zobowiązał się do ograniczenia ogromnego deficytu handlowego i ochrony amerykańskich miejsc pracy. Co więcej, Stany Zjednoczone nie są osamotnione. Co prawda kraje, których gospodarki opierają się na eksporcie – takie jak Chiny i Niemcy – nadal są czempionami globalizacji, ale już Japonia czy Francja niuansują swoje stanowisko.

  czytaj więcej

 • Komputerowe gry giełdowe

  Komputerowe gry giełdowe

  Zmień nazwę firmy. Kup udziały w spółce produkującej gry. Poproś inwestorów, żeby dołożyli się do twojego projektu, posługując się platformą crowdfundingową. Pomnożyłeś wartość firmy sześciokrotnie.

  czytaj więcej

 • Prawo karne: Konfiskata po kosmetycznym liftingu

  Prawo karne: Konfiskata po kosmetycznym liftingu

  Z niewielkimi poprawkami senatorowie przyjęli w czwartek przepisy o przepadku rozszerzonym, jedną z flagowych ustaw Ministerstwa Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Fiskus wziął się do szpitalnych przetargów. Przyjrzy się nieprawidłowościom

  Fiskus wziął się do szpitalnych przetargów. Przyjrzy się nieprawidłowościom

  Skarbówka żąda 14,5 mln zł od jednej z firm świadczących usługi porządkowe dla placówek medycznych. Urzędnicy twierdzą, że nie miała ona prawa korzystać ze zwolnienia.

  czytaj więcej

 • Ambasador Węgier: Nie chcemy Europy "dwóch prędkości" [WYWIAD]

  Ambasador Węgier: Nie chcemy Europy "dwóch prędkości" [WYWIAD]

  Chcemy na pewno nie dopuścić do sytuacji, w której powstanie Europa "dwóch prędkości"; Węgry wyobrażają sobie Europę jako kontynent silnych państw narodowych - mówi PAP nowa ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovacs. Podkreśla, że w tym tygodniu - z udziałem prezydentów obu krajów - odbędą się obchody Dnia Przyjaźni Polsko–Węgierskiej.

  czytaj więcej

 • Pakiet wierzycielski wielu straconych szans

  Pakiet wierzycielski wielu straconych szans

  - Biura informacji gospodarczej będą potężne, ale uważam, że są bardzo dobrze przygotowane do bycia takimi siłaczami na rynku wierzytelności. Nie widzę w nowych przepisach przekroczenia delegacji - uważa Piotr Gajda, radca prawny w kancelarii Król i Gajda, Intrum Justitia.

  czytaj więcej

 • MON nie powinien kupować samolotów dla VIP-ów z wolnej ręki. Nie było przesłanek

  MON nie powinien kupować samolotów dla VIP-ów z wolnej ręki. Nie było przesłanek

  Eksperci uważają, że MON nie powinien kupować samolotów dla VIP-ów z wolnej ręki. Nie zaistniały bowiem przesłanki ustawowe do skorzystania z tego specjalnego trybu.

  czytaj więcej

 • Koniec z podatkiem od zakupu biletów lotniczych

  Koniec z podatkiem od zakupu biletów lotniczych

  Firmy wysyłające pracowników w zagraniczne podróże nie będą już musiały domagać się certyfikatów rezydencji od Ryanaira, Wizz Aira, Lufthansy czy innych linii lotniczych. Dziś to warunek, żeby do ceny przelotu nie dopłacać 10 proc. fiskusowi.

  czytaj więcej

 • Od 1 lipca obowiązkowo cztery pojemniki na odpady. Ceny śmieci mogą wzrosnąć nawet o 74 proc.

  Od 1 lipca obowiązkowo cztery pojemniki na odpady. Ceny śmieci mogą wzrosnąć nawet o 74 proc.

  Największe podwyżki będą w gminach wiejskich. Samorządy szykują się do zawierania nowych umów z firmami na odbieranie odpadów komunalnych. To skutek rozporządzenia ministra środowiska z 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19).

  czytaj więcej

 • Bąk, Gruszczyńska: Elektrycznym autem prosto w kanał

  Bąk, Gruszczyńska: Elektrycznym autem prosto w kanał

  Pomysł budowy auta zasilanego prądem nie jest zły. Ale jest skrajnie źle przygotowany: tak pod względem merytorycznym, czasowym, jak i finansowym. Idźmy jednak po kolei...

  czytaj więcej

 • Sejmowa komisja pozytywnie o zmianach w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

  Sejmowa komisja pozytywnie o zmianach w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

  Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała w środę przyjęcie wraz z poprawkami rządowego projektu nowelizacji ustawy dot. pracowników tymczasowych. Projekt zakłada m.in. większą ochronę takich pracownic w ciąży.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Internetowy gadżet ministra

  Jędrzejewska: Internetowy gadżet ministra

   Będzie czarna lista nierzetelnych podatników VAT. Tak najchętniej widziałoby to Ministerstwo Finansów. Przekonuje, że dzięki publicznym wykazom będzie można zweryfikować rzetelność swoich kontrahentów.

  czytaj więcej

 • Unia da więcej władzy UOKiK

  Unia da więcej władzy UOKiK

  Komisja Europejska zamierza przyznać krajowym organom antymonopolowym więcej samodzielnych uprawnień, aby zwiększyć ich skuteczność w egzekwowaniu przepisów o ochronie konkurencji na wspólnym rynku. Jak przekonuje KE, siedziba przedsiębiorstwa, które dopuszcza się naruszeń, nie może mieć wpływu na to, czy zostanie ono ukarane. A dziś często się tak dzieje. Ma to naprawić przedstawiony wczoraj projekt dyrektywy w sprawie wzmocnienia krajowych urzędów ds. konkurencji.

  czytaj więcej

 • Brak funduszy na refundację pracy

  Brak funduszy na refundację pracy

  Prawie 70 proc. pieniędzy, którymi pośredniaki dysponują w tym roku na pokrycie kosztów aktywizacji młodych bezrobotnych, będzie przeznaczone na sfinansowanie pensji tych, którzy rozpoczęli pracę w 2016 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej