jaką firmę założyć

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jaką firmę założyć. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jaką firmę założyć.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Brexit podważy politykę PiS. Dla Polski może to oznaczać nowe sojusze

  Brexit podważy politykę PiS. Dla Polski może to oznaczać nowe sojusze

  Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii podważy koncepcję PiS, w myśl której naszym najważniejszym europejskim partnerem jest Londyn

  czytaj więcej

 • Brexit pełen znaków zapytania: O co chodzi Brytyjczykom

  Brexit pełen znaków zapytania: O co chodzi Brytyjczykom

  Wystąpienie z Unii nie rozwiąże całkowicie wszystkich brytyjskich problemów, a jego koszty mogą być wyższe niż zyski. I dla Europy, i dla Wysp. Pytanie, na ile wiarygodnie należy traktować wszystkie te szczegółowe wyliczenia

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 23 czerwca 2016

  Poradnia ubezpieczeniowa z 23 czerwca 2016

  ● Czy uprawniony do wcześniejszej emerytury może otrzymać nauczycielskie świadczenie kompensacyjne● Kto decyduje, czy zdarzenie należy uznać za wypadek przy pracy● Dlaczego nie można zadeklarować preferencyjnej podstawy składek za okres wsteczny● W jaki sposób założenie firmy w trakcie pracy na etacie wpłynie na wysokość zasiłku● Jak członek zarządu może udowodnić, że wniosek o upadłość spółki złożył we właściwym czasie

  czytaj więcej

 • Zawieszenie firmy nie wydłuży prawa przedsiębiorcy do preferencyjnych składek

  Zawieszenie firmy nie wydłuży prawa przedsiębiorcy do preferencyjnych składek

  Niski ZUS można opłacać tylko przez pierwsze 24 miesiące kalendarzowe od założenia działalności. Nie ma znaczenia, czy przez ten czas rzeczywiście była ona prowadzona. Przedsiębiorca, który rozpoczyna wykonywanie działalności gospodarczej, ma prawo do skorzystania z preferencyjnej stawki składek ZUS. Może je odprowadzać od podstawy wymiaru wynoszącej 30 proc. minimalnego wynagrodzenia. Uprawnienie to przysługuje w okresie pierwszych 24 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Popławski: Niemcy będą dobrym policjantem

  Popławski: Niemcy będą dobrym policjantem

  Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej byłaby szokiem dla Niemców, gdyż skutkowałaby znacznymi stratami gospodarczymi, a także groźbą domina prowadzącego do rozpadu UE. Dlatego pomimo stanowczych komentarzy niemieckich polityków przed referendum w razie Brexitu będą oni ostatnimi dążącymi do kompletnego rozwodu UE ze Zjednoczonym Królestwem.

  czytaj więcej

 • Haładyj: Pismo z urzędu nie musi oznaczać kłopotów [WYWIAD]

  Haładyj: Pismo z urzędu nie musi oznaczać kłopotów [WYWIAD]

  - Niemal każda gałąź gospodarki ma swoją własną ustawę, własne regulacje. A to nie sprzyja klarowności. Chcemy więc poszerzyć wspólną przestrzeń prawną przedsiębiorców - mówi wywiadzie dla DGP Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Głos ludu można ominąć

  Parafianowicz: Głos ludu można ominąć

  Nawet jeśli Brytyjczycy zagłosują za wyjściem z Unii, referendum na Wyspach nie jest dla rządu wiążące. Nie istnieje żaden zapis, który nakazywałby automatyczne zastosowanie się do decyzji wyrażonej w plebiscycie. Czego zatem oczekiwać po ogłoszeniu oficjalnych wyników? Dopóki nie ustosunkuje się do nich rząd i nie zaakceptuje icj parlament, wyniki pozostają tylko opinią. W szarej strefie, między głosem ludu a decyzją parlamentu, pozostaje ogromne pole do działania. Tak jak zawsze w przypadku unijnych referendów.

  czytaj więcej

 • Zjednoczone Królestwo Europy

  Zjednoczone Królestwo Europy

  - Pomysł, że Wielka Brytania może odwrócić się do Europy plecami i szukać przyszłości na szlakach dawnego imperium handlowego, jest nieprawdziwy – mówi prof. Brendan Simms.

  czytaj więcej

 • Dziedziczenie firm będzie prostsze

  Dziedziczenie firm będzie prostsze

  Obecnie obowiązujące przepisy w wielu przypadkach uniemożliwiają szybkie przejęcie biznesu po zmarłym. W efekcie rodzina nie dość, że pozostaje w żałobie, to często dodatkowo bez środków do życia. Resort rozwoju właśnie postanowił to zmienić.

  czytaj więcej

 • Prawo i biznes dobrze się uzupełniają

  Prawo i biznes dobrze się uzupełniają

  Pisarz, adwokat, współwłaściciel prywatnej kliniki medycznej, samorządowiec, radca prawny w dużej firmie zagranicznej, producent jachtów, wiceprezes w korporacji, właściciel dużej firmy logistycznej - co łączy te osoby? Wspólna uczelnia i te same studia. To absolwenci prawa Akademii Leona Koźmińskiego (ALK).

  czytaj więcej

 • Sejm będzie dalej pracował nad podatkiem handlowym

  Sejm będzie dalej pracował nad podatkiem handlowym

  Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy od sprzedaży detalicznej. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosiły kluby PO i Nowoczesna; jak argumentowały, nowy podatek uderzy w polski handel, a nie w duże sieci zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Europa Środkowa: Nowe Indie Wielkiej Brytanii

  Europa Środkowa: Nowe Indie Wielkiej Brytanii

  Zwolennicy Brexitu próbują przekonywać, że Zjednoczone Królestwo jest wyjątkowe. Bardziej związane z byłymi koloniami niż z Europą. To teza, która doprowadzi Londyn do marginalizacji.

  czytaj więcej

 • Suchodolska: Gdy konia kują, żaba nogę podstawia

  Suchodolska: Gdy konia kują, żaba nogę podstawia

  Dziennikarz musi mieć grubą skórę. Nie narzekam, kiedy po jednym tekście jestem nazywana wstrętnym pisiorem, a po następnym – pachołkiem z Czerskiej. Martwiłabym się, kiedy obelgi byłyby jednorodne, bo oznaczałoby to, że zamieniłam się w rzecznika jednej partii.

  czytaj więcej

 • Brexit: Giełda i złoty tracą po Brexicie

  Brexit: Giełda i złoty tracą po Brexicie

  W związku ze zwycięstwem zwolenników opuszczenia UE przez Wielką Brytanię, w piątek rano na rynkach jest duża zmienność i awersja do ryzyka - zwracają uwagę analitycy. Złoty traci do euro i franka, o ponad 7 proc. spada też WIG20.

  czytaj więcej

 • Te zawody nie istniały 10 lat temu

  Te zawody nie istniały 10 lat temu

  W 2006 roku nie myśleliśmy pojęcia o dronach czy aplikacjach na smartfony. Rozwój nowych technologi pociągnął jednak za sobą konieczność wyspecjalizowania osób w powstających i dynamicznie ewoluujących branżach. Zobacz najważniejsze zawody, które mocno zakorzeniły się w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

  czytaj więcej

 • Prezes FNP: W polskiej nauce nie opłaca się być dobrym

  Prezes FNP: W polskiej nauce nie opłaca się być dobrym

  Według badań 43 proc. polskich naukowców nie opublikowało niczego w ostatnich 3 latach, ale te osoby wciąż pracują na uczelniach - mówi prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Tak zablokowany system nauki FNP chce udrożnić m.in. tworząc etaty dla młodych naukowców.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej