jak zarejestrować działalność gospodarczą

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak zarejestrować działalność gospodarczą. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak zarejestrować działalność gospodarczą.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  ● Czy wszystkie darowizny trzeba wykazać w CIT-D● Czy zakład budżetowy musi złożyć zeznanie roczne CIT-8● Czy spółka przejmująca musi złożyć zeznanie● Czy spółka musi składać CIT-TP● Czy koszty na B+R można odliczać w trakcie roku

  czytaj więcej

 • RPO interweniuje w sprawie odebranej dotacji z PFRON dla niepełnosprawnego

  RPO interweniuje w sprawie odebranej dotacji z PFRON dla niepełnosprawnego

  Zdaniem dr. Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich (RPO), urząd pracy nie powinien żądać od osoby niepełnosprawnej zwrotu dotacji na założenie działalności gospodarczej ze środków PFRON z tego względu, że kilka lat wcześniej otrzymała podobne wsparcie, ale jako osoba zdrowa. Dlatego złożył w tej sprawie skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

  czytaj więcej

 • Fiskus masowo wykreśla firmy z rejestru VAT

  Fiskus masowo wykreśla firmy z rejestru VAT

  Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Kto ma przerwę, tego wyrzucają z rejestru

  Kto ma przerwę, tego wyrzucają z rejestru

  Przedsiębiorcy, którzy legalnie zawiesili w ubiegłym roku działalność gospodarczą, odkrywają ze zdumieniem, że fiskus wykreślił ich jako podatników VAT.

  czytaj więcej

 • VAT: Nie ma podatnika, nie ma odwrotnego obciążenia

  VAT: Nie ma podatnika, nie ma odwrotnego obciążenia

  Nie wiadomo, kto ma płacić VAT w transakcjach objętych odwrotnym obciążeniem, gdy fiskus wykreśli nabywcę z rejestru VAT. Walka z oszustwami staje przez to pod znakiem zapytania.

  czytaj więcej

 • Debata DGP o wycince drzew: Nie myślmy, że właściciel prywatny jest zwolniony z dbałości o zieleń

  Debata DGP o wycince drzew: Nie myślmy, że właściciel prywatny jest zwolniony z dbałości o zieleń

  Czy drzewa potrzebują urzędniczego parasola? Czy jedynym wyjściem jest powrót do obowiązkowych pozwoleń na wyrąb? Czy właściciele prywatnych nieruchomości powinni mieć prawo do wycięcia każdej rośliny, która rośnie na ich działce, nawet dwustuletniego dębu? Czy gminy mają wystarczające narzędzia, aby chronić przyrodę? – na takie pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Od 1 kwietnia obowiązuje nowy okres składkowy dla ubezpieczenia wypadkowego

  Od 1 kwietnia obowiązuje nowy okres składkowy dla ubezpieczenia wypadkowego

  W 2016 r. zatrudnialiśmy 11 pracowników i 3 zleceniobiorców. Pierwszą informację ZUS IWA przesłaliśmy za ubiegły rok. Kto ma ustalić wysokość składki wypadkowej dla naszej firmy na okres od 1 kwietnia – ZUS czy my sami?

  czytaj więcej

 • Odliczenia VAT. Bez skanów i zrzutów z Portalu Podatkowego się nie obędzie

  Odliczenia VAT. Bez skanów i zrzutów z Portalu Podatkowego się nie obędzie

  Kto chce mieć pewność, że on sam i jego kontrahenci są płatnikami VAT, musi przy każdej transakcji sprawdzać rejestr podatników na stronie Portalu Podatkowego.

  czytaj więcej

 • Polska nie ma polityki wobec ukraińskich imigrantów [OPINIA]

  Polska nie ma polityki wobec ukraińskich imigrantów [OPINIA]

  Co innego widać, co innego słychać. Także w kwestii obywateli Ukrainy. W ich ojczyźnie, ale przede wszystkim u nas, w Polsce. Można odnieść wrażenie, że jest niczym za słusznie minionych czasów PRL, kiedy to naród z partią (albo w odwrotnej kolejności) odnosił sukces za sukcesem, podczas gdy szara rzeczywistość wydawała co najwyżej żałosne skrzeki. I gdyby nie solidarność, przyzwoitość zwyczajnych ludzi, ich zaradność, nie dałoby się tego przeżyć.

  czytaj więcej

 • Turecki bicz na Europę. Wpływy Erdogana rosną

  Turecki bicz na Europę. Wpływy Erdogana rosną

  Recep Tayyip Erdogan ma większy wpływ na Europę, niż ktokolwiek chciałby przyznać: po całym kontynencie rozsiane są wspierające go organizacje, z potężną, liczącą setki tysięcy sympatyków MillÎ Görüş na czele

  czytaj więcej

 • Wykreślenie z rejestru VAT zaskoczyło firmy sezonowe

  Wykreślenie z rejestru VAT zaskoczyło firmy sezonowe

  Nawet krótkie zawieszenie działalności gospodarczej może zakończyć się dla przedsiębiorcy utratą statusu podatnika VAT. Wydłuża się lista kolejnych podmiotów, które padają ofiarą nowych regulacji

  czytaj więcej

 • Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  OPIS SYTUACJI: Wspólnicy ABC spółki z o.o., z których część pełni funkcje w zarządzie spółki, dyskutują na nieformalnym spotkaniu o planowanych zmianach w zasadach zarządzania i reprezentacji ich spółki. W ostatnim czasie spółka osiągnęła rynkowy sukces i konieczne stało się zatrudnienie profesjonalnego menedżera oraz powierzenie mu stanowiska prezesa zarządu. Wspólnicy chcieliby jednak zachować pełną kontrolę nad jego działaniami, dlatego mają zostać pozostawione kompetencje nadzorczo-właścicielskie. W związku z tym udziałowcy zamierzają podjąć wiele uchwał mających na celu określenie procedury wyboru profesjonalnego zarządu spółki, a także ustalenie zasad obliczania wynagrodzenia członków organów spółki. Do tej pory wspólnicy pełniący funkcję członków zarządu nie pobierali z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Zatrudnienie zaś osoby spoza ich grona wymaga przyznania jej adekwatnego uposażenia. Wspólnicy zamierzają m.in. określić wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci na stanowisko członka zarządu. Chodzi o to, by zapewnić wybór w skład owego organu wyłącznie profesjonalistów. Do tego wprowadzenie sztywnych kryteriów ma zapewnić każdorazowo odpowiedni wybór piastunów organu.

  czytaj więcej

 • Szef MSZ Belgii: Będziemy rozmawiać z rządem i społeczeństwem Białorusi

  Szef MSZ Belgii: Będziemy rozmawiać z rządem i społeczeństwem Białorusi

  Będziemy kontynuować dialog o sytuacji związanej z protestami z rządem i społeczeństwem obywatelskim Białorusi – powiedział w środę wicepremier i minister spraw zagranicznych Belgii Didier Reynders podczas wizyty w Mińsku.

  czytaj więcej

 • Zygmunt Solorz-Żak kontra państwo. Już za rok może nam brakować prądu?

  Zygmunt Solorz-Żak kontra państwo. Już za rok może nam brakować prądu?

  Jeśli ostatni duży prywatny producent energii w Polsce nie zbuduje nowej odkrywki węgla brunatnego, już za rok może nam brakować prądu.

  czytaj więcej

 • Czarna lista podatników, czyli legalny Portal Podatkowy

  Czarna lista podatników, czyli legalny Portal Podatkowy

  Ministerstwo Finansów utworzy wykaz firm wykreślonych z rejestru VAT oraz takich, którym odmówiono wpisu. Przy okazji chce załatać lukę w przepisach, bo dziś Portal Podatkowy, na którym zamieszczane są dane o statusie firmy, działa bez podstawy prawnej.

  czytaj więcej

 • Koniec z samowolną wycinką drzew. Gmina będzie mogła wnieść sprzeciw

  Koniec z samowolną wycinką drzew. Gmina będzie mogła wnieść sprzeciw

  Mieszkaniec, który planuje wyciąć drzewo będzie musiał przed jego usunięciem zgłosić ten fakt w gminie. Ta jednak nie tylko zarejestruje to zgłoszenie. Będzie miała również prawo wnieść sprzeciw i zablokować wyrąb. Taką zmianę wprowadziła wczoraj wieczorem sejmowa komisja ochrony środowiska do projektu nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, który przygotowali posłowie PiS.

  czytaj więcej

 • GUS: Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 8,5 proc.

  GUS: Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 8,5 proc.

  Stopa bezrobocia w lutym 2017 r. spadła do 8,5 proc. z 8,6 proc. w styczniu 2017 r. - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1 mln 383,4 tys. bezrobotnych wobec 1 mln 397,1 tys. osób przed miesiącem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej