zasady rodzina na swoim

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zasady rodzina na swoim. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zasady rodzina na swoim.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Adrian Zandberg: Krytycznie patrzę na jakość liberalnej opozycji

  Adrian Zandberg: Krytycznie patrzę na jakość liberalnej opozycji

  Adrian Zandberg z Partii Razem: PiS wybrał formę, która utrwala śmieciowe, doraźne zatrudnienie, podnosząc je do rangi obowiązującej normy. Nie wprowadzono mechanizmu, który sprawiłby, że stabilne, stałe kontrakty o pracę stałyby się bardziej opłacalne.

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy już bez oświadczeń. Ale z szybszą ścieżką zatrudnienia

  Cudzoziemcy już bez oświadczeń. Ale z szybszą ścieżką zatrudnienia

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, który od 2017 r. ma wprowadzić zezwolenia na zatrudnianie cudzoziemców do pracy sezonowej. Inne resorty zgłosiły do niego propozycje nowych rozwiązań – korzystnych dla pracodawców. Przeanalizowaliśmy, na jakie rozwiązania resort rodziny się zgadza, a na jakie nie. Co istotne, odmawia m.in. uwzględnienia propozycji Ministerstwa Rozwoju, aby zatrudnianie cudzoziemców nadal odbywało się na podstawie oświadczeń składanych w powiatowym urzędzie pracy (PUP).

  czytaj więcej

 • Tylko 5 lat dla ZUS na żądanie zwrotu świadczeń

  Tylko 5 lat dla ZUS na żądanie zwrotu świadczeń

  W jednym z ostatnich numerów dodatku Ubezpieczenia i Świadczenia (DGP nr 115 z 16 czerwca 2016 r.) pisaliśmy, że ZUS może zażądać zwrotu pobranego przez ubezpieczonego zasiłku w każdej chwili. Zasada ta dotyczy także pozostałych świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Termin przedawnienia istnieje tylko w stosunku to należności, co do których została już wydana decyzja, ZUS nie może bowiem dochodzić ich zwrotu po 10 latach od tego momentu. Z tym że terminu na samo wydanie takiej decyzji przepisy już nie określają, a więc jest nieograniczony. Może się więc zdarzyć, że otrzymamy decyzję wzywającą do zwrotu jakichś kwot pobranych kilkanaście lat temu, o których już nawet nie pamiętamy.

  czytaj więcej

 • Niedziński: Theresa May na tropie Żelaznej Damy

  Niedziński: Theresa May na tropie Żelaznej Damy

  Porównania z Margaret Thatcher są i będą nieuniknione. Nie tylko dlatego, że Theresa May została wczoraj jako druga kobieta w historii premierem Wielkiej Brytanii, na dodatek też z ramienia Partii Konserwatywnej. May, podobnie jak Thatcher, wywodzi się z przeciętnej rodziny z klasy średniej, czyli inaczej niż David Cameron.

  czytaj więcej

 • Koniec z biurokratyczną mordęgą w PFRON

  Koniec z biurokratyczną mordęgą w PFRON

  - Fundusz był do tej pory nastawiony na gromadzenie i wydawanie pieniędzy. Tymczasem efekty realizowanych programów nie były monitorowane - mówi Robert Kwiatkowski.

  czytaj więcej

 • Waloryzacja rent i emerytur: Świadczenia uwzględnią wzrost PKB

  Waloryzacja rent i emerytur: Świadczenia uwzględnią wzrost PKB

  Rosną szanse, że rząd trwale zmieni zasady waloryzacji rent i emerytur. Wzór na podwyżki może odnosić się do wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Dyrektor warszawskiego ZOO o polityce w świecie zwierząt

  Wśród nietoperzy wampirów jest tak, że jeśli jeden z nich się nie najadł, inne oddają mu część krwi, której same się wcześniej napiły. Żaden z nich nie jest wtedy do końca najedzony, ale wszystkie przeżyją. Ale może lepiej poszukajmy innego przykładu, bo jeszcze ktoś pomyśli, że porównuję polityków do krwiopijców - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, doktor nauk weterynaryjnych, ornitolog.

  czytaj więcej

 • Bąk: Audi SQ5 plus. SQrczybyki chcą nas zrobić w balona

  Bąk: Audi SQ5 plus. SQrczybyki chcą nas zrobić w balona

  Jeden z moich znajomych – nazwijmy go Rysiek – pomimo zaawansowanego wieku, problemów z nogami, prostatą, kręgosłupem i Bóg jeden raczy wiedzieć z czym jeszcze, uwielbia podróżować po świecie. Kilka razy w roku wsiada w samolot i udaje się na drugi koniec świata. Ostatnio wrócił z Bułgarii, co wydało mi się mało ekscytujące. Ale gdy zapytałem go: „Dlaczego tylko do Bułgarii?”, odparł bez cienia pychy: „Bo wszędzie indziej już byłem”.

  czytaj więcej

 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • RPO: Program 500 plus powinien objąć domy dziecka

  RPO: Program 500 plus powinien objąć domy dziecka

  Rządowy program "Rodzina 500 plus" powinien objąć dzieci z państwowych domów dziecka - podkreśla rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, który zwrócił się w tej sprawie do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

  czytaj więcej

 • Sąd: Kary więzienia dla dyżurnych za katastrofę kolejową pod Szczekocinami

  Sąd: Kary więzienia dla dyżurnych za katastrofę kolejową pod Szczekocinami

  4 lata więzienia dla Andrzeja N. i 2,5 roku dla Jolanty S. - to nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie dla dwojga dyżurnych ruchu, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami 3 marca 2012 r.

  czytaj więcej

 • Ponad 1000 nakazów opuszczenia mieszkania dla sprawców przemocy domowej rocznie

  Ponad 1000 nakazów opuszczenia mieszkania dla sprawców przemocy domowej rocznie

  Co roku ponad 1000 sprawców przemocy domowej dostaje sądowy nakaz opuszczenia mieszkania - wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Według RPO, który wystąpił o te informacje, organa państwa nadal nie są w stanie zapewnić ofierze bezpieczeństwa i ochrony przed sprawcą.

  czytaj więcej

 • Prezydent: Wysoce prawdopodobne, że w Nicei zginęły dwie Polki

  Prezydent: Wysoce prawdopodobne, że w Nicei zginęły dwie Polki

  Jest wysoce prawdopodobne, że w zamachu w Nicei zginęły także dwie Polki spod Myślenic - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda, który złożył kwiaty przed Ambasadą Francji w Warszawie oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej.

  czytaj więcej

 • Jak napisać pismo procesowe do sądu?

  Jak napisać pismo procesowe do sądu?

  Pisma wnoszone do sądu np. w sprawie o zapłatę, sprawie spadkowej lub rodzinnej, musi spełniać określone wymogi co do formy i treści. W niektórych typach spraw obowiązują formularze urzędowe (np. wniosek o wpis do księgi wieczystej).

  czytaj więcej

 • Zmiany w kredytach studenckich: Dofinansowanie już w trakcie rekrutacji

  Zmiany w kredytach studenckich: Dofinansowanie już w trakcie rekrutacji

  Wchodzi w życie rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich. Teraz o dofinansowanie będzie mógł się ubiegać nie tylko student, ale także osoba w trakcie rekrutacji. Niezależnie, czy rozpoczyna ona edukację wyższą, czy zamierza ją kontynuować na stopniu magisterskim lub doktoranckim.

  czytaj więcej

 • Prezes nie ma głosu, gdy spółka kupuje grunt od członków jego rodziny

  Prezes nie ma głosu, gdy spółka kupuje grunt od członków jego rodziny

  Jestem jednym z czterech członków zarządu sp. z o.o. Spółka jest zainteresowana kupnem nieruchomości, której obecną właścicielką jest moja siostra. Na najbliższym posiedzeniu zarządu, tj. 12 lipca, będzie podejmowana uchwała w tej sprawie. Czy mogę uczestniczyć w głosowaniu? Jeden z udziałowców uważa, że nie, bo zakazuje tego kodeks spółek handlowych. Czy rzeczywiście tak jest i czy partycypacja w rozstrzygnięciu ww. sprawy obwarowana jest jakimiś konsekwencjami dla członka zarządu? A jeżeli tak – to jak się przed nimi bronić?

  czytaj więcej

 • Pomoc społeczna i piecza zastępcza: Placówki wsparcia zagrożone likwidacją

  Pomoc społeczna i piecza zastępcza: Placówki wsparcia zagrożone likwidacją

  Władze lokalne sprzeciwiają się ograniczeniom przy łączeniu różnych jednostek pomocowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej