zasady rodzina na swoim

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zasady rodzina na swoim. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zasady rodzina na swoim.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rząd liczy, że nie dołoży do Mieszkania+

  Rząd liczy, że nie dołoży do Mieszkania+

  Gdyby gabinet Beaty Szydło chciał samodzielnie likwidować problemy lokalowe, nowy program mógłby kosztować nawet 60 mld zł.

  czytaj więcej

 • Zobacz, jak otrzymać dopłatę do wakacji od pracodawcy

  Zobacz, jak otrzymać dopłatę do wakacji od pracodawcy

  Jeśli firma utworzyła Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, zatrudniony może otrzymać wczasy pod gruszą lub dopłatę do kolonii dziecka. Alternatywą jest wypłata pracownikowi przez zakład świadczenia urlopowego.

  czytaj więcej

 • Cięcia w urzędach były niewielkie. Teraz pora na porządny audyt

  Cięcia w urzędach były niewielkie. Teraz pora na porządny audyt

  Grupka posłów PiS uważa, że ostatnia nowelizacja ustawy o służbie cywilnej była zbyt łagodna. Apelują o przegląd kadr obejmujący nawet szeregowe stanowiska.

  czytaj więcej

 • Szkoła jest administratorem danych osobowych. Nie może przekazywać wszystkich informacji [WYWIAD]

  Szkoła jest administratorem danych osobowych. Nie może przekazywać wszystkich informacji [WYWIAD]

  - Sankcje w postaci kary grzywny albo kary ograniczenia bądź pozbawienia wolności mogą być nałożone na dyrektora szkoły w przypadku nieodpowiedniego zabezpieczenia danych osobowych - mówi w wywiadzie dla DGP Dr Edyta Bielak-Jomaa, generalny inspektor ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Rodzina z 500+ jest w lepszej sytuacji życiowej. Samorządy będą ciąć pozostałe świadczenia

  Rodzina z 500+ jest w lepszej sytuacji życiowej. Samorządy będą ciąć pozostałe świadczenia

  Nie możemy udawać, że sytuacja rodzin, które otrzymały pieniądze z nowego programu, nie poprawiła się – mówią samorządy. I zapowiadają cięcia innych świadczeń.

  czytaj więcej

 • Składki należne nawet wtedy, gdy klienci są rodziną

  Składki należne nawet wtedy, gdy klienci są rodziną

  1 kwietnia tego roku zarejestrowałam działalność gospodarczą w zakresie usług kosmetycznych. Poniosłam spore nakłady, ale nie miałam jeszcze żadnych prawdziwych klientów. Nie opłaciłam też składek za ten okres, bo odbiorcami usług byli tylko rodzina i znajomi, którzy płacili mi symboliczne kwoty. Trudno więc w zasadzie mówić, że moja firma naprawdę działa. Ktoś mi jednak powiedział, że dla ZUS nie ma to znaczenia. Czy to prawda?

  czytaj więcej

 • 500 zł na dziecko może obniżyć wczasy pod gruszą

  500 zł na dziecko może obniżyć wczasy pod gruszą

  Od kwietnia rodzice mogą się ubiegać o 500 zł na dziecko. Pracodawcy zaś zastanawiają się, czy te wypłaty powinny mieć wpływ na przyznawanie zakładowych świadczeń socjalnych – w tym m.in. dopłat do letniego wypoczynku. Świadczenie wychowawcze przyznawane jest w kwocie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko bez względu na dochód w rodzinie. Na pierwsze dziecko przysługuje zaś tylko osobom nieprzekraczającym limitów dochodowych. Od kwietnia wnioski o wypłatę złożyło ok. 2,5 mln osób.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Bunt elit przeciwko otwartości za wszelką cenę

  Parafianowicz: Bunt elit przeciwko otwartości za wszelką cenę

  Konstantin Richter jest Niemcem. Jednym z ciekawszych publicystów, który pisze na łamach „Politico”. Analizował źródła popularności radykalnej Alternatywy dla Niemiec i brunatnej prawicy w Austrii. Wyjaśniał, dlaczego racjonalna Angela Merkel wraz z nadejściem kryzysu migracyjnego stała się nieprzewidywalna. W zazwyczaj prorządowej i do bólu poprawnej politycznie prasie niemieckiej niewielu jest tak dobrych chirurgów duszy społeczeństwa.

  czytaj więcej

 • Jak z fiskusem rozlicza się żołnierz

  Jak z fiskusem rozlicza się żołnierz

  Profesjonalnym wojskowym przysługuje wiele preferencji fiskalnych. O co najmniej kilka z nich musieli jednak walczyć z urzędnikami. Od niektórych świadczeń muszą płacić podatek, i to od całej otrzymanej kwoty.

  czytaj więcej

 • MZ: Śmierć mózgu przed pobraniem narządów będzie stwierdzać dwóch specjalistów

  MZ: Śmierć mózgu przed pobraniem narządów będzie stwierdzać dwóch specjalistów

  Trwałe nieodwracalne ustanie czynności mózgu oraz nieodwracalne zatrzymanie krążenia przed pobraniem narządów będzie stwierdzać dwóch lekarzy specjalistów - taką zmianę proponuje resort zdrowia. Obecnie o śmierci mózgu orzeka komisja złożona z trzech lekarzy specjalistów.

  czytaj więcej

 • Wróbel: Odpowiedź na syndrom bezradności

  Wróbel: Odpowiedź na syndrom bezradności

  W XIX w. Kościół zauważył groźbę zwycięstwa kapitalizmu. A wraz z nim budowanie postawy łapczywości, rozrywanie więzów rodzinnych, utożsamianie moralności ze skutecznością, opieranie rozwoju gospodarczego na konfliktach itd. W 1891 r. papież Leon XIII wydał encyklikę „Rerum novarum”, w której wzywał do ograniczenia swobody kapitalistów „względami moralnymi”, których pilnować miało państwo. W późniejszych latach katolicka nauka społeczna posługiwała się pojęciami „pomocniczości państwa” (jak najwięcej problemów niech rozwiązują wspólnota rodzinna, sąsiedzka, zawodowa, lokalna, dopiero kiedy nie dają one rady – państwo) oraz samorządu zawodowego, harmonizującego potrzeby pracodawców i pracobiorców.

  czytaj więcej

 • Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Niektóre stworzenia są po prostu bez sensu, na przykład tukan. Drobny, czarny, leciutki; skąd ten gigantyczny dziób? Albo kangur: ogon jak pień dębu, jak oręż do walki ze słoniem, a przednie łapki tylko pro forma, w atrofii, rozpaczliwe. Świat jest pełen takich absurdów; człowiek by tylko pokazywał palcami i się gapił w zdumieniu. Ale jak tenże człowiek tylko uważniej zajrzy pod powierzchnię rzeczywistości, tam gdzie gnieżdżą się przyczyny wszelkich rzeczy i ich geneza, to okazuje się, że nie taki absurd absurdalny, jakim go malują. Bo przecież i ten dziób, i te łapki to efekt wielowiekowego działania Darwinowych Praw, w swojej bezlitosności zupełnie racjonalnych. Jeśli spojrzymy na to, z czym ewolucja musiała pracować, i na to, jakie się temu czemuś przytrafiły w świecie przygody, to mikrołapki nagle okażą się jedynym możliwym wynikiem całej tej tukanio-kangurzej ewolucyjnej hucpy.

  czytaj więcej

 • Zemsta na obojętnym społeczeństwie. "Ja, Olga Hepnarová"

  Zemsta na obojętnym społeczeństwie. "Ja, Olga Hepnarová"

  REPORTAŻ | Kim naprawdę była Olga Hepnarová – masową morderczynią czy ofiarą obojętnego społeczeństwa?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej