raty na dowód

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu raty na dowód. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące raty na dowód.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak napisać pozew o alimenty?

  Jak napisać pozew o alimenty?

  Obowiązek alimentacyjny rodziców względem ich dzieci powstaje z chwilą narodzin i wygasa dopiero, gdy dziecko się usamodzielni. Często walka o przestrzeganie tego obowiązku zaczyna się bardzo wcześnie – np. w przypadku, gdy rodzice dziecka się rozstają, gdy ono ma np. 5 lat. Wówczas rodzic, przy którym dziecko pozostaje musi stanąć na wysokości zadania, przejąć obie role i zadbać o dobro dziecka – również w kwestii finansów. Jeśli rodzice nie będą mogli się porozumieć w kwestii finansowania utrzymania dziecka, należy wystąpić do sądu z pozwem o alimenty.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż samochodu: Umowa kluczem do dobrej transakcji. Jak ją napisać?

  Sprzedaż samochodu: Umowa kluczem do dobrej transakcji. Jak ją napisać?

  Sprzedaż używanego samochodu jest w gruncie rzeczy dosyć prostą sprawą – oczywiście o ile znajdziesz kupca, który zdecyduje się zapłacić odpowiednią kwotę za Twoje auto. Jeśli ustalisz już za ile chciałbyś sprzedać swój samochód, kolejną ważną kwestią będzie przygotowanie odpowiedniej umowy. Z nami zrobisz to szybko i profesjonalnie.

  czytaj więcej

 • 7 czynników, od których zależy, ile zapłacisz za OC samochodu

  7 czynników, od których zależy, ile zapłacisz za OC samochodu

  Gdy chcemy kupić OC samochodu, każdy agent lub porównywarka ubezpieczeń zapyta nas przede wszystkim o dane pojazdu, takie jak wiek, model czy pojemność silnika. Nie są to jednak jedyne czynniki, które wpływają na cenę OC, a samo auto nie jest jedynym obiektem zainteresowania ubezpieczyciela.

  czytaj więcej

 • Metro vs Siemens. Pierwszy rynkowy problem z Inspiro

  Metro vs Siemens. Pierwszy rynkowy problem z Inspiro

  Konsorcjum producentów wygrało potyczkę w sądowej wojnie o koła ze stołeczną spółką. W tym sporze prawdopodobna jest ugoda, ponieważ żadnej ze stron nie opłaca się jego eskalacja

  czytaj więcej

 • Przed karami za nielegalnych imigrantów firmy transportowe powinny się bronić

  Przed karami za nielegalnych imigrantów firmy transportowe powinny się bronić

  PROBLEM: W ostatnim czasie w mediach głośny stał się problem związany z próbami przedostania się do Wielkiej Brytanii coraz większej liczby nielegalnych imigrantów (DGP nr 184). Problem dotyka bezpośrednio także polskich przedsiębiorców transportowych, których pojazdy bez wiedzy przewoźników i kierowców wykorzystywane są przez uchodźców jako środek przekroczenia granicy. Konsekwencją mogą być wysokie grzywny nakładane przez brytyjskie służby graniczne (UK Border Force) również za nieświadomy przewóz nielegalnych imigrantów. Kary nakładane na przewoźników wynoszą nawet 2000 funtów za każdą osobę nielegalnie przekraczającą granicę, znalezioną w pojeździe (przy czym zgodnie z niedawnymi informacjami Ambasady RP w Londynie kary te mogą wzrosnąć do 7000 funtów za jednego imigranta). Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób bronić się przed karą i jak wygląda ścieżka odwoławcza w przypadku, kiedy grzywna zostanie nałożona.

  czytaj więcej

 • Budownictwo kredytuje się pensjami

  Budownictwo kredytuje się pensjami

  9 proc. zatrudnionych otrzymało wynagrodzenie z opóźnienieniem, a 4 proc. – wcale. Oznacza to, że ok. 2 mln osób doświadczyło problemów z uposażeniem. Tak wynika z badania wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor

  czytaj więcej

 • Wydatek na odsetki trzeba umieć udowodnić

  Wydatek na odsetki trzeba umieć udowodnić

  Podatnik, który chce uniknąć przychodu z nieodpłatnych świadczeń, musi mieć niezbity dowód na to, że uregulował odsetki od umorzonej pożyczki – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Polacy muszą uwierzyć, że państwo, to nie jacyś oni, tylko my

  Polacy muszą uwierzyć, że państwo, to nie jacyś oni, tylko my

  Od kilku tygodni w cyklu „Wkurzeni.PL” opisujemy w DGP zjawiska, które budzą w Polakach złe emocje. Dziś, w ostatnim odcinku tej serii, Mira Suchodolska o tym, czy jest cokolwiek, za co cenimy polskie państwo. 

  czytaj więcej

 • Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Około 40 proc. Polaków po pięćdziesiątce nie było ostatnio stać na zakup rzeczy, których potrzebowali. Na pozór osoby w średnim wieku i starsze są zadowolone ze swojej sytuacji majątkowej – tak stwierdziło 45 proc. pytanych przez Millward Brown na potrzeby raportu zamówionego przez Krajowy Rejestr Długów.

  czytaj więcej

 • Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

  Polski system: Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni

  Pomoc skupia się na działaniach interwencyjnych. A to bez sensu. System pomaga utrzymać status quo. Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni.

  czytaj więcej

 • PIT 2015. Jak poradzić sobie z nim od 1 stycznia 2016

  PIT 2015. Jak poradzić sobie z nim od 1 stycznia 2016

  Zmiany, które wejdą w życie za trzy tygodnie, będą dotyczyły płatników i podatników. Obejmą nie tylko zatrudnionych na umowę o pracę, lecz także uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych

  czytaj więcej

 • Unikanie podatków coraz mniej modne

  Unikanie podatków coraz mniej modne

  Fiskus mógłby wykorzystać narastające poczucie niesprawiedliwości wśród podatników, którzy rzetelnie się z nim rozliczają

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r.: Prawo restrukturyzacyjne

  Ustawa z 15 maja 2015 r.: Prawo restrukturyzacyjne

  Zasadą w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest objęcie postępowaniem wszystkich wierzytelności w stosunku do dłużnika.

  czytaj więcej

 • Bycie członkiem palestry kosztuje

  Bycie członkiem palestry kosztuje

  Zasadą jest odpłatność aplikacji, więc sąd rozumie stanowisko korporacji, która mówi: ulgi muszą mieć charakter wyjątkowy.

  czytaj więcej

 • Jakie dodatkowe opłaty nałoży bank przy umowie o kredyt

  Jakie dodatkowe opłaty nałoży bank przy umowie o kredyt

  Zamierzam wziąć kredyt na dość wysoką kwotę. Słyszałam jednak, że instytucje finansowe dość często zobowiązują klientów do ponoszenia dodatkowych kosztów i nie zawsze jest to zgodne z prawem. Na co więc powinnam zwrócić uwagę, podpisując umowę? Jakie dodatkowe opłaty może nałożyć na mnie kredytodawca – takie pytania nurtują panią Joannę.

  czytaj więcej

 • Rozłożenie firmie na raty zaległości na PFRON jest decyzją uznaniową

  Rozłożenie firmie na raty zaległości na PFRON jest decyzją uznaniową

  Sąd może skontrolować, czy postępowanie, w którym firma starała się o możliwość spłacania długu na rzecz PFRON w częściach i umorzenie odsetek od niego, zostało prawidłowo przeprowadzone. Nie może natomiast zmieniać decyzji.

  czytaj więcej

 • Kara umowna nie może oznaczać nadmiernego wzbogacenia

  Kara umowna nie może oznaczać nadmiernego wzbogacenia

  TEZA: Leasingobiorca, zbywając odzyskaną rzecz, powinien podejmować takie kroki, żeby zbyć ją za rozsądną cenę, jaką można w danych warunkach uzyskać, oczywiście przy zachowaniu swojego interesu, który wyraża się w tym, że zależy mu na szybkim wyzbyciu się jej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej