raty na dowód

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu raty na dowód. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące raty na dowód.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  W czerwcu poznaliśmy rządowe zapowiedzi zmian w funduszach emerytalnych. Wicepremier Mateusz Morawiecki proponuje przesunięcie trzech czwartych aktywów z OFE na konta w III filarze. To ma być zaczyn, który sprawi, że w Polsce fatycznie powstanie dobrowolny, lecz powszechny system ubezpieczeń emerytalnych. Pozostała jedna czwarta ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a równowartość tych środków ma zostać zapisana na subkontach ubezpieczonych w ZUS

  czytaj więcej

 • Pietraszkiewicz: Ustawa powinna zamykać problem roszczeń frankowiczów [WYWIAD]

  Pietraszkiewicz: Ustawa powinna zamykać problem roszczeń frankowiczów [WYWIAD]

  Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - mówi w prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

  czytaj więcej

 • Starosta cofnął dotację na działalność? Można się starać, by rozłożył należność na raty

  Starosta cofnął dotację na działalność? Można się starać, by rozłożył należność na raty

  Prowadzę działalność gospodarczą. Korzystałem z dofinansowania na jej podjęcie (10 tys. zł). Starosta zakwestionował jednak wiele wydatków i zgodnie z jego decyzją mam zwrócić środki. Przyczyną problemów był nie tylko brak klientów i brak środków do życia, lecz także choroba, która uniemożliwiła mi pracę. Nie mam możliwości dokonać jednorazowo spłaty. Starosta uważa, że nie ma obowiązku rozłożenia spłaty na raty ani podstaw do umorzenia. Nie mam żadnego majątku, aby go sprzedać. Czy jest podstawa, aby się odwołać od decyzji starosty?

  czytaj więcej

 • Michał Kamiński: Jestem przykładem żołnierza wyklętego [WYWIAD]

  Michał Kamiński: Jestem przykładem żołnierza wyklętego [WYWIAD]

  - Jesień w Sejmie może być gorąca, przecież zapowiada się kolejna odsłona walki o Trybunał Konstytucyjny, nie wykluczam, że PiS kolejny raz zaostrzy kurs, zacznie się wsadzanie ludzi do więzień, będzie próba zamachu na Warszawę - stwierdza Michał Kamiński w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kulisy dzikiej reprywatyzacji. Zmowa milczenia

  Kulisy dzikiej reprywatyzacji. Zmowa milczenia

  Marek M., który kupił roszczenia do kamienicy w Śródmieściu od starszej pani za 50 zł, po roku zażądał od miasta odszkodowania w wysokości ponad 5 mln zł za zyski, jakie utracił z tytułu użytkowania „jego” własności.

  czytaj więcej

 • PIT: Sądy są zgodne - kosztów się nie szacuje

  PIT: Sądy są zgodne - kosztów się nie szacuje

  Podatniczka, która kupowała złom niewiadomego pochodzenia, będzie musiała zapłacić PIT od przychodu, a nie od dochodu – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Kto pyta o nasz PESEL? Można to bezpłatnie sprawdzić

  Kto pyta o nasz PESEL? Można to bezpłatnie sprawdzić

  Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy bank, firma pożyczkowa, operator telefoniczny lub jakakolwiek inna firma nie szukała informacji o osobach na podstawie ich numeru PESEL - informuje KRD w komunikacie. KRD dodaje, że w ten sposób można sprawdzić, czy nie padło się ofiarą ostatniej kradzieży danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Wycieku danych z systemu PESEL nie było? Sprawdź, co jednak zrobić w przypadku ich kradzieży

  Wycieku danych z systemu PESEL nie było? Sprawdź, co jednak zrobić w przypadku ich kradzieży

  Anomalie wykryto w związku z pobieraniem danych z bazy PESEL przez uprawnione do tego kancelarie komornicze. Podejrzenia specjalistów wzbudziła nie tylko znaczna liczba tych zapytań, ale również fakt, że były one wysyłane w nocy. Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja - nie można mówić o wycieku danych. Jednocześnie wskazuje sposoby, co robić jeśli obawiamy się, że padliśmy ofiarą kradzieży danych.

  czytaj więcej

 • Klient opłacał rachunki za prąd regularnie. Po wymianie licznika, kazano mu zapłacić ponownie

  Klient opłacał rachunki za prąd regularnie. Po wymianie licznika, kazano mu zapłacić ponownie

  Klient firmy energetycznej opłacał regularnie rachunki za energię elektryczną przed śmiercią matki jak i już po przepisaniu na niego praw do lokalu. Jednak "elektrownia" po wymianie licznika ponownie wystawiła konsumentowi rachunek za prąd, który został już opłacony. Sąd wykazał bezprawność takiej praktyki.

  czytaj więcej

 • Pracodawca i pracownik: Co mówią o sobie nawzajem?

  Pracodawca i pracownik: Co mówią o sobie nawzajem?

  To nie prowokacja. Raczej eksperyment. Rozmowa z właścicielem firmy i jego pracownikami. Ale tak, by jedna strona nie wiedziała o tym, co mówi druga. Chciałam przekonać się, czy wiele ich łączy, czy też dzieli wszystko

  czytaj więcej

 • Koniec kar administracyjnych z automatu. Szykuje się rewolucja

  Koniec kar administracyjnych z automatu. Szykuje się rewolucja

  Surowość kar administracyjnych i sztywne zasady ich wymierzania niejedną firmę doprowadziły już do bankructwa. Wkrótce ma się to diametralnie zmienić. Dobiegają właśnie końca uzgodnienia międzyresortowe projektu nowelizacji ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.; dalej k.p.a.) przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Przewiduje on wprowadzenie do tego kodeksu zasad i trybu wymierzania kar pieniężnych (w nowym dziale IVa k.p.a.). Proponowane przepisy określają okoliczności, które powinny być brane pod uwagę przez urzędników przy ustalaniu wysokości tych sankcji (możliwość jej miarkowania). Zakłada się nawet możliwość odstąpienia od ich wymierzenia. Projekt określa przesłanki takiej decyzji. Proponuje się także uregulowanie zasad stosowania ulg i przedawnienie karalności. Już choćby możliwość rozłożenia na raty nałożonej kary (zakładana w projekcie nowelizacji k.p.a.) może uchronić niejedną firmę od niewypłacalności. 

  czytaj więcej

 • Sytuacja menedżera po uchwale SN: Zakaz działalności także za długi powstałe po odejściu z firmy

  Sytuacja menedżera po uchwale SN: Zakaz działalności także za długi powstałe po odejściu z firmy

  Menedżerowie spółek w tarapatach muszą staranniej rozważać, czy uciekać z tonącego okrętu w sytuacji, kiedy nie dopełnili ustawowych obowiązków związanych ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości.

  czytaj więcej

 • Fikcyjne procesy rekrutacyjne: Jak przestępcy próbują pozyskać informacje?

  Fikcyjne procesy rekrutacyjne: Jak przestępcy próbują pozyskać informacje?

  Ciekawe obowiązki, atrakcyjne wynagrodzenie, niskie wymagania wobec kandydata – takie ogłoszenia przyciągają wiele osób. Ale mało kto wie, że w ten sposób oszuści starają się zdobyć dane osobowe do celów przestępczych. Swoją niefrasobliwością narażamy się na wiele nieprzyjemnych sytuacji.

  czytaj więcej

 • Ile powinien zarabiać górnik? Dużo, zamieńmy tylko złotówki na euro

  Ile powinien zarabiać górnik? Dużo, zamieńmy tylko złotówki na euro

  - Jakie przejadanie? Barbórka to zwykłe wynagrodzenie. Największą propagandą antygórniczą jest to całe mówienie o barbórkach, talonach na węgiel, posiłkach regeneracyjnych – jako o dodatkach. To jest fundusz płac - tak Wacław Czerkawski, wieloletni wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, komentuje dokapitalizowanie górnictwa w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jakie wydatki związane z samochodem służbowym zaliczymy do kosztów podatkowych

  Jakie wydatki związane z samochodem służbowym zaliczymy do kosztów podatkowych

  Zmiana opon na zimowe, przegląd techniczny czy wymiana oleju. Takie wydatki można wrzucić w koszty. Są one bowiem związane z normalnym użytkowaniem auta. Ale wyposażenie pojazdu w supernowoczesny sprzęt audio wymaga amortyzacji.

  czytaj więcej

 • Telekomy mają się dobrze: Ruch w salonach napędza klientów wielkiej czwórce

  Telekomy mają się dobrze: Ruch w salonach napędza klientów wielkiej czwórce

  Firmy wykorzystują obowiązek rejestracji prepaidów i sprzedają klientom coraz więcej stałych abonamentów.

  czytaj więcej

 • Spory dotyczące rozpoznawania kosztów pośrednich w czasie trwają od lat

  Spory dotyczące rozpoznawania kosztów pośrednich w czasie trwają od lat

  PROBLEM: Od wprowadzenia przepisów różnicujących zasady potrącalności od przychodów bezpośrednich i pośrednich kosztów uzyskania przychodów minęła prawie dekada. W odpowiedzi na pytanie, czy nowelizacja ustawy o CIT, jaka weszła w życie 1 stycznia 2007 r., rozwiała spory interpretacyjne co do rozpoznawalności kosztów podatkowych w czasie, należy zaprzeczyć. Wprowadzenie podziału na koszty bezpośrednie i pośrednie było ukierunkowane na zakończenie sporów interpretacyjnych i wprowadzenie zasady, że koszty bezpośrednie są, z wyjątkami, potrącalne w momencie powstania związanych z nimi przychodów podatkowych, a koszty pośrednie na bieżąco, tj. w momencie ich poniesienia. Te spory się jednak nie zakończyły.

  czytaj więcej

 • Prokuratura bada, gdzie trafiły pieniądze wyprowadzone z Amber Gold

  Prokuratura bada, gdzie trafiły pieniądze wyprowadzone z Amber Gold

  Gdzie trafiły pieniądze wyprowadzone z Amber Gold, ma ustalić w śledztwie łódzka Prokuratura Regionalna. Śledczy mają dowody, że blisko 6 mln dolarów i ponad 43 mln zł z kont tej spółki przekazano liniom lotniczym OLT Express. Badane są też przepływy na rzecz innych spółek.

  czytaj więcej

 • Jakie obowiązki ma właściciel po kradzieży auta

  Jakie obowiązki ma właściciel po kradzieży auta

  Kradzież samochodu to nic przyjemnego. Tak samo jak obowiązek uiszczenia składek ubezpieczenia OC pomimo utraty pojazdu. Dlatego koniecznie musisz go wyrejestrować. W przypadku kradzieży auta, w interesie kierowcy jest działać, jak najszybciej i to nie tylko ze względu na policyjne poszukiwania, ale też wszelkie formalności urzędowe, bankowe i ubezpieczeniowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej