raty na dowód

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu raty na dowód. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące raty na dowód.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Jak rozwieść się z małżonkiem i z kredytem?

  Wspólne życie oznacza często wspólny budżet, wspólne konto i wspólne kredyty. Zaciągając w okresie trwania małżeństwa zobowiązania kredytowe, każdy z małżonków, nawet w przypadku późniejszego zawarcia umowy rozdzielności majątkowej, orzeczenia separacji czy rozwodu, za zobowiązania z tego tytułu odpowiada solidarnie.

  czytaj więcej

 • Gdy sędzia zdradzi za wiele

  Gdy sędzia zdradzi za wiele

  Ujawnienie przez orzekającego jeszcze przed wydaniem wyroku wniosków wypływających z dotychczas przeprowadzonych dowodów nie może być podstawą do jego wyłączenia.

  czytaj więcej

 • Sądy umywają ręce w sprawie rat: W sporach o kredyty walutowe przerzucają odpowiedzialność na kredytobiorców

  Sądy umywają ręce w sprawie rat: W sporach o kredyty walutowe przerzucają odpowiedzialność na kredytobiorców

  W sporach dotyczących kredytów walutowych sądy zaczynają przerzucać odpowiedzialność albo na wyższą instancję, albo na kredytobiorców.

  czytaj więcej

 • Prawo do wierzytelności należy udowodnić. Albo dłużnik nie zapłaci

  Prawo do wierzytelności należy udowodnić. Albo dłużnik nie zapłaci

  Firmy w umowie cesji powinny wyszczególnić wszelkie należności wchodzące w skład długu oraz posiadać poświadczenie uiszczenia opłaty. W przeciwnym razie cesjonariusz mieć problem z odzyskaniem pieniędzy przed sądem.

  czytaj więcej

 • Modzelewski o pomocy dla frankowiczów: Banki powinny po sobie posprzątać

  Modzelewski o pomocy dla frankowiczów: Banki powinny po sobie posprzątać

  Jestem zdecydowanie optymistą, że uda się przeprowadzić ustawę frankową - mówi PAP prof. Witold Modzelewski. Gdyby banki, które są autorem zaistniałej sytuacji, z własnej inicjatywy "pozamiatały po sobie", ustawodawca nie musiałby się w to wtrącać - podkreśla.

  czytaj więcej

 • Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

  Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

  Papierowe wydruki już niedługo mogą zniknąć z naszego życia. Z końcem 2017 r. biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.

  czytaj więcej

 • PFRON ściga przedsiębiorców. Efektem sporów mogą być lawinowe zwolnienia

  PFRON ściga przedsiębiorców. Efektem sporów mogą być lawinowe zwolnienia

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych domaga się od 177 firm zwrotu pieniędzy przeznaczonych na zatrudnienie osób z dysfunkcjami. Efektem sporów mogą być lawinowe zwolnienia.

  czytaj więcej

 • Bartosz Wyżykowski: Pozwy kredytobiorców są źle konstruowane [WYWIAD]

  Bartosz Wyżykowski: Pozwy kredytobiorców są źle konstruowane [WYWIAD]

  - Często zdarza się, że powodowie – dotyczy to także tych, którzy są reprezentowani przez profesjonalnych pełnomocników – wskazują, iż dane postanowienie umowne narusza w sposób rażący ich interesy, a także dobre obyczaje. Tymczasem to są przecież dopiero ustawowe przesłanki, które należy następnie udowodnić. Jeżeli chcemy przekonać sąd, że nasze roszczenie jest zasadne, to należy bardzo precyzyjnie wykazać, opisać i udowodnić wszystkie przesłanki odpowiedzialności banku - zauważa Bartosz Wyżykowski, zastępca dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego, w biurze Rzecznika Finansowego

  czytaj więcej

 • Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  W czerwcu poznaliśmy rządowe zapowiedzi zmian w funduszach emerytalnych. Wicepremier Mateusz Morawiecki proponuje przesunięcie trzech czwartych aktywów z OFE na konta w III filarze. To ma być zaczyn, który sprawi, że w Polsce fatycznie powstanie dobrowolny, lecz powszechny system ubezpieczeń emerytalnych. Pozostała jedna czwarta ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a równowartość tych środków ma zostać zapisana na subkontach ubezpieczonych w ZUS

  czytaj więcej

 • Pietraszkiewicz: Ustawa powinna zamykać problem roszczeń frankowiczów [WYWIAD]

  Pietraszkiewicz: Ustawa powinna zamykać problem roszczeń frankowiczów [WYWIAD]

  Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - mówi w prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

  czytaj więcej

 • Starosta cofnął dotację na działalność? Można się starać, by rozłożył należność na raty

  Starosta cofnął dotację na działalność? Można się starać, by rozłożył należność na raty

  Prowadzę działalność gospodarczą. Korzystałem z dofinansowania na jej podjęcie (10 tys. zł). Starosta zakwestionował jednak wiele wydatków i zgodnie z jego decyzją mam zwrócić środki. Przyczyną problemów był nie tylko brak klientów i brak środków do życia, lecz także choroba, która uniemożliwiła mi pracę. Nie mam możliwości dokonać jednorazowo spłaty. Starosta uważa, że nie ma obowiązku rozłożenia spłaty na raty ani podstaw do umorzenia. Nie mam żadnego majątku, aby go sprzedać. Czy jest podstawa, aby się odwołać od decyzji starosty?

  czytaj więcej

 • Michał Kamiński: Jestem przykładem żołnierza wyklętego [WYWIAD]

  Michał Kamiński: Jestem przykładem żołnierza wyklętego [WYWIAD]

  - Jesień w Sejmie może być gorąca, przecież zapowiada się kolejna odsłona walki o Trybunał Konstytucyjny, nie wykluczam, że PiS kolejny raz zaostrzy kurs, zacznie się wsadzanie ludzi do więzień, będzie próba zamachu na Warszawę - stwierdza Michał Kamiński w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kulisy dzikiej reprywatyzacji. Zmowa milczenia

  Kulisy dzikiej reprywatyzacji. Zmowa milczenia

  Marek M., który kupił roszczenia do kamienicy w Śródmieściu od starszej pani za 50 zł, po roku zażądał od miasta odszkodowania w wysokości ponad 5 mln zł za zyski, jakie utracił z tytułu użytkowania „jego” własności.

  czytaj więcej

 • PIT: Sądy są zgodne - kosztów się nie szacuje

  PIT: Sądy są zgodne - kosztów się nie szacuje

  Podatniczka, która kupowała złom niewiadomego pochodzenia, będzie musiała zapłacić PIT od przychodu, a nie od dochodu – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Kto pyta o nasz PESEL? Można to bezpłatnie sprawdzić

  Kto pyta o nasz PESEL? Można to bezpłatnie sprawdzić

  Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy bank, firma pożyczkowa, operator telefoniczny lub jakakolwiek inna firma nie szukała informacji o osobach na podstawie ich numeru PESEL - informuje KRD w komunikacie. KRD dodaje, że w ten sposób można sprawdzić, czy nie padło się ofiarą ostatniej kradzieży danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Wycieku danych z systemu PESEL nie było? Sprawdź, co jednak zrobić w przypadku ich kradzieży

  Wycieku danych z systemu PESEL nie było? Sprawdź, co jednak zrobić w przypadku ich kradzieży

  Anomalie wykryto w związku z pobieraniem danych z bazy PESEL przez uprawnione do tego kancelarie komornicze. Podejrzenia specjalistów wzbudziła nie tylko znaczna liczba tych zapytań, ale również fakt, że były one wysyłane w nocy. Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja - nie można mówić o wycieku danych. Jednocześnie wskazuje sposoby, co robić jeśli obawiamy się, że padliśmy ofiarą kradzieży danych.

  czytaj więcej

 • Klient opłacał rachunki za prąd regularnie. Po wymianie licznika, kazano mu zapłacić ponownie

  Klient opłacał rachunki za prąd regularnie. Po wymianie licznika, kazano mu zapłacić ponownie

  Klient firmy energetycznej opłacał regularnie rachunki za energię elektryczną przed śmiercią matki jak i już po przepisaniu na niego praw do lokalu. Jednak "elektrownia" po wymianie licznika ponownie wystawiła konsumentowi rachunek za prąd, który został już opłacony. Sąd wykazał bezprawność takiej praktyki.

  czytaj więcej

 • Pracodawca i pracownik: Co mówią o sobie nawzajem?

  Pracodawca i pracownik: Co mówią o sobie nawzajem?

  To nie prowokacja. Raczej eksperyment. Rozmowa z właścicielem firmy i jego pracownikami. Ale tak, by jedna strona nie wiedziała o tym, co mówi druga. Chciałam przekonać się, czy wiele ich łączy, czy też dzieli wszystko

  czytaj więcej

 • Koniec kar administracyjnych z automatu. Szykuje się rewolucja

  Koniec kar administracyjnych z automatu. Szykuje się rewolucja

  Surowość kar administracyjnych i sztywne zasady ich wymierzania niejedną firmę doprowadziły już do bankructwa. Wkrótce ma się to diametralnie zmienić. Dobiegają właśnie końca uzgodnienia międzyresortowe projektu nowelizacji ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.; dalej k.p.a.) przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Przewiduje on wprowadzenie do tego kodeksu zasad i trybu wymierzania kar pieniężnych (w nowym dziale IVa k.p.a.). Proponowane przepisy określają okoliczności, które powinny być brane pod uwagę przez urzędników przy ustalaniu wysokości tych sankcji (możliwość jej miarkowania). Zakłada się nawet możliwość odstąpienia od ich wymierzenia. Projekt określa przesłanki takiej decyzji. Proponuje się także uregulowanie zasad stosowania ulg i przedawnienie karalności. Już choćby możliwość rozłożenia na raty nałożonej kary (zakładana w projekcie nowelizacji k.p.a.) może uchronić niejedną firmę od niewypłacalności. 

  czytaj więcej

 • Sytuacja menedżera po uchwale SN: Zakaz działalności także za długi powstałe po odejściu z firmy

  Sytuacja menedżera po uchwale SN: Zakaz działalności także za długi powstałe po odejściu z firmy

  Menedżerowie spółek w tarapatach muszą staranniej rozważać, czy uciekać z tonącego okrętu w sytuacji, kiedy nie dopełnili ustawowych obowiązków związanych ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej