koszt budowy garażu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu koszt budowy garażu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące koszt budowy garażu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak dochodzić od dewelopera odpowiedzialności za wady budowy

  Jak dochodzić od dewelopera odpowiedzialności za wady budowy

  Zdarza się, że po oddaniu do użytkowania nowej inwestycji mieszkaniowej w budynkach ujawniają się wady i usterki. Przyczyny ich powstania są różne. Czasami spowodowane są niewłaściwym wykonaniem inwestycji przez dewelopera, innym razem wadliwością użytego do wykonania materiału. Nie zmienia to jednak faktu, że poza walorami estetycznymi, ujawnione w trakcie użytkowania wady nie tylko zmniejszają wartość zakupionej nieruchomości, ale również utrudniają pełne z niej korzystanie.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie od dewelopera krok po kroku

  Mieszkanie od dewelopera krok po kroku

  Wybór nieruchomości na rynku pierwotnym wiąże się z wieloma ryzykami i warto zrobić wszystko, by je zminimalizować. Proces wyboru powinniśmy rozpocząć od ogólnej decyzji o lokalizacji.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Mieszkanie nowe czy używane, które bardziej się opłaca?

  Nieruchomości: Mieszkanie nowe czy używane, które bardziej się opłaca?

  Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć zabierając się do poszukiwania mieszkania, jest wybór pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym. Zarówno mieszkanie od dewelopera jak i używane mają swoje wady i zalety.

  czytaj więcej

 • Budujesz dom? Najpierw sprawdź, czy podłączą ci prąd

  Budujesz dom? Najpierw sprawdź, czy podłączą ci prąd

  Zanim kupimy działkę i zdecydujemy się na budowę domu, powinniśmy sprawdzić czy teren, na którym ma stanąć nasz dom, jest ujęty w planie rozwoju zapotrzebowania na energię elektryczną danej gminy oraz w planie zagospodarowania przestrzennego. 

  czytaj więcej

 • Mieszkaniowa bomba tyka. Lokale będą drożeć

  Mieszkaniowa bomba tyka. Lokale będą drożeć

  W kolejnych miesiącach mieszkania zdrożeją. Podstawową przyczyną wzrostu cen będą zmiany przepisów technicznych. Od 2021 r. będziemy budowali tylko takie budynki, które mają zerowe lub bliskie zeru zapotrzebowanie na energię z zewnątrz. Pierwszy etap inwestowania w ekotechnologię już ruszył. To niesie za sobą wysokie nakłady - uważa Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

  czytaj więcej

 • Rząd to nie pośrednik mieszkaniowy

  Rząd to nie pośrednik mieszkaniowy

  Prof. Jacek Łaszek: Dodatkowa podaż używanych mieszkań, które często są tańsze ze względu na nieco niższy standard, mogłaby zwiększyć zakres działania programu Mieszkanie dla Młodych

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości dla kierowców

  Nie ma przyszłości dla kierowców

  Kiedy my budujemy drogi, świat zastanawia się nad wyeliminowaniem z nich kierowców. Bo to oni są najsłabszym ogniwem

  czytaj więcej

 • Wykonawca nie odpowiada za złą jakość prac, jeżeli wszystko uzgodnił z zamawiającym

  Wykonawca nie odpowiada za złą jakość prac, jeżeli wszystko uzgodnił z zamawiającym

  Nie rodzą odpowiedzialności wady, jeśli pojawiły się po zakończeniu robót budowlanych, które były prowadzone według zmienionego, ale ustalonego wcześniej z inwestorem planu – orzekł SN.

  czytaj więcej

 • OZE: Samowola budowlana lub oczekiwanie na pozwolenie. Oto wybór prosumenta?

  OZE: Samowola budowlana lub oczekiwanie na pozwolenie. Oto wybór prosumenta?

  Choć ustawa o odnawialnych źródłach energii była oczekiwana przez branże,  prosumenci zdecydowani na farmy wiatrowe nie mają się z czego cieszyć. Firmy namawiają klientów na montaż wiatraków w ramach budynku, gdyż do 3m ponad konstrukcję dachu nie trzeba pozwolenia na budowę. Niestety większe wiatraki (ponad 1kW) nie mieszczą się w tym zakresie. Niektórzy decydują się na obejście prawa.

  czytaj więcej

 • Ile kosztuje wybudowanie domu w Polsce?

  Ile kosztuje wybudowanie domu w Polsce?

  W 2014 roku Polacy najchętniej podejmowali się budowy wolno stojących domów parterowych bez piwnicy, ale za to z poddaszem użytkowym, o powierzchni od 126 do 150 m2. Ile trzeba było za nie zapłacić? Na te pytanie odpowiada najnowszy raport Oferteo.pl

  czytaj więcej

 • Remontujesz lub budujesz? Donos sąsiada może sprowadzić nadzór budowlany

  Remontujesz lub budujesz? Donos sąsiada może sprowadzić nadzór budowlany

  Znakomita większość wizyt kontrolnych inspektora budowlanego ma swoje źródło w sąsiedzkim donosie. Inspektorzy mają prawo wejść na teren budowy oraz żądać dokumentów i wyjaśnień. Kontrola może dotyczyć także remontu mieszkania w bloku

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie znajdziesz najkorzystniejsze warunki?

  Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie znajdziesz najkorzystniejsze warunki?

  W majowym rankingu kredytów hipotecznych znajdziemy aktualne oferty finansowania domu jednorodzinnego. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili, który bank zaoferuje najkorzystniejsze warunki kredytu dla czteroosobowej rodziny, która chce wybudować dom w okolicach Poznania.

  czytaj więcej

 • Odetkać latem autostrady? Na świecie nikt nie dał rady

  Odetkać latem autostrady? Na świecie nikt nie dał rady

  Politycy próbują wykorzystać korki na drogach w kampanii wyborczej. Nie wiadomo, czy się na tym nie przejadą. Bo kiedy w Polsce w histerii otwiera się bramki, Francuzi stoją, Włosi się nie przejmują, a Amerykanie żonglują pasami

  czytaj więcej

 • Polskich lotnisk sny o potędze

  Polskich lotnisk sny o potędze

  Największe porty w pośpiechu pompują miliony złotych w infrastrukturę. Jedne dla narodowego przewoźnika, inne dla jego konkurentów

  czytaj więcej

 • Zmiana systemu finansowania samorządów: Gminy mają być solidarne

  Zmiana systemu finansowania samorządów: Gminy mają być solidarne

  MF pracuje nad zmianą systemu finansowania samorządów. W tej sprawie PiS i samorządowcy mówią jednym głosem: Polska musi się rozwijać w bardziej zrównoważony sposób. Bo jak na razie dysproporcje między gminami są ogromne, a system podziału środków – trudny do ogarnięcia.

  czytaj więcej

 • Można amortyzować wynajmowane mieszkanie

  Można amortyzować wynajmowane mieszkanie

  - Roczny odpis amortyzacyjny wynosi wówczas 1,5 proc. wartości początkowej wynajmowanych mieszkań. Podatnicy mogą ja ustalić w uproszczony sposób, przyjmując wartość stanowiącą iloczyn metrów kwadratowych powierzchni i kwoty 988 zł - wyjaśnia Renata Targosz st. specjalista  z Urzędu Skarbowego w Wadowicach.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Powszechność wyższego wykształcenia jest niekwestionowanym sukcesem nowoczesnych społeczeństw. Niegdysiejszy przywilej małej części obywateli traktowany jest dzisiaj jako swoiste prawo każdego chcącego się uczyć. Powszechnie akcentowane jest kluczowe znaczenie edukacji na tym poziomie dla cywilizacyjnego i gospodarczego rozwoju, czego konsekwencją jest traktowanie państwa jako gwaranta szerokiej dostępności studiów. Tym bardziej więc zastanawiają coraz częściej ukazujące się w wielu krajach, także w Polsce, artykuły informujące o różnorodnych kłopotach uczelni, nawet tych najlepszych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej