deweloper olsztyn

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu deweloper olsztyn. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące deweloper olsztyn.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czy warto zainwestować w… pokój hotelowy?

  Czy warto zainwestować w… pokój hotelowy?

  Niezadowolenie związane z niższymi od przewidywanych zyskami z inwestycji na rynkach finansowych coraz częściej skłania inwestorów do poszukiwania nowych sposobów pomnażania gotówki. Jednym z takich rozwiązań jest inwestycja w condo, czyli jednorodzinny, luksusowy apartament.

  czytaj więcej

 • Domy pasywne czy energooszczędne? Wkrótce może nie być wyboru

  Domy pasywne czy energooszczędne? Wkrótce może nie być wyboru

  Koszty ogrzewania nieruchomości z roku na rok są coraz wyższe. Polacy decydując się na budowę własnego domu poszukują rozwiązań bardziej energooszczędnych. Jednak wielu stoi przed dylematem: dom energooszczędny, a może pasywny? Jaka jest między nimi różnica, jak rozwija się w Polsce ten typ budownictwa oraz ile kosztuje ogrzewanie w takich domach?

  czytaj więcej

 • Zmiany w MdM-ie pomogą większym rodzinom?

  Zmiany w MdM-ie pomogą większym rodzinom?

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) niedawno zaprezentowało projekt ustawy, która zmieni zasady programu Mieszkanie dla Młodych. We wspomnianym projekcie znalazło się rozwiązanie korzystne dla rodzin wychowujących przynajmniej trójkę dzieci. Zgodnie z planami MIiR tacy beneficjenci rządowego programu od 1 stycznia 2015 r. będą mogli uzyskać dopłatę wyższą o 117 proc. W Warszawie, Poznaniu i Gdańsku limit pomocy dla wielodzietnych rodzin najprawdopodobniej wyniesie 80 000 zł - 90 000 zł. Warto sprawdzić, czy deweloperzy oferują obszerne lokale, których zakup mógłby zostać dofinansowany tak dużą kwotą.

  czytaj więcej

 • Już za niecały miesiąc będzie można wynająć lokal od rządu

  Już za niecały miesiąc będzie można wynająć lokal od rządu

  MIR zabiera się też do reaktywacji społecznych czynszówek. Ale propozycja budzi kontrowersje

  czytaj więcej

 • Kto skorzysta na nowych limitach MdM-u?

  Kto skorzysta na nowych limitach MdM-u?

  Od kilku dni przyszli uczestnicy MdM-u uważnie śledzą informacje na temat limitów cenowych. Trudno się temu dziwić, ponieważ w drugim kwartale b.r. obowiązują nowe ograniczenia ceny dotowanych lokali. Niedawna zmiana dotyczy piętnastu województw. Mimo tradycyjnych opóźnień znamy już wszystkie limity, które będą stosowane w miastach wojewódzkich. Zaktualizowane wskaźniki na pewno nie zadowolą kredytobiorców z Krakowa, Łodzi i Rzeszowa.

  czytaj więcej

 • Rynek wtórny w MdM nie zagrozi deweloperom

  Rynek wtórny w MdM nie zagrozi deweloperom

  Proponowane w poprawkach niskie limity dopłat dla mieszkań z rynku wtórnego nie wpłyną natomiast na poprawę sytuacji osób, które poszukują mieszkań z dopłatą w największych miastach.

  czytaj więcej

 • Nowe MdM nie uderzy w deweloperów

  Nowe MdM nie uderzy w deweloperów

  Na włączeniu lokali z drugiej ręki do programu Mieszkanie dla Młodych najbardziej zyskają nabywcy w małych i średnich miastach. W metropoliach używane mieszkania są za drogie w stosunku do limitów

  czytaj więcej

 • Limity MdM-u wymagają szybkich poprawek? To było wiadome już 5 lat temu

  Limity MdM-u wymagają szybkich poprawek? To było wiadome już 5 lat temu

  Prezydent złożył już swój podpis pod ustawą wprowadzającą zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Nowelizacja zasad MdM-u przewiduje m.in. włączenie używanych lokali do systemu dopłat oraz znaczący wzrost dofinansowania dla rodzin wielodzietnych. Mimo wcześniejszych uwag ekspertów i analityków, zmiany nie objęły systemu obliczania wskaźników cenowych. W obecnych warunkach, istotnym problemem jest niedopasowanie limitów MdM-u do lokalnych cen. Ta kwestia nabierze jeszcze większego znaczenia, gdy dopłaty obejmą rynek wtórny.

  czytaj więcej

 • Kierowcy to zło? W miastach przyszłości nie będzie samochodów

  Kierowcy to zło? W miastach przyszłości nie będzie samochodów

  Zwężanie jezdni dla samochodów, oddawanie ulic rowerom, priorytet dla transportu publicznego. Wszystko po to, by centrum miasta można było przemierzyć na piechotę.

  czytaj więcej

 • Dworce premium gotowe. Teraz kolej na mniejsze stacje

  Dworce premium gotowe. Teraz kolej na mniejsze stacje

  Liczba modernizowanych obiektów w 2016 r. się nie zmieni. Ale wydatki będą o połowę mniejsze.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Nowe limity MdM-u zmieniły rynek

  Nieruchomości: Nowe limity MdM-u zmieniły rynek

  W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z ważnymi zmianami programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Na początku września 2015 roku, do systemu dopłat zostały włączone lokale i domy z rynku wtórnego, a rodziny wielodzietne uzyskały o wiele lepsze warunki wsparcia. Miesiąc później ogłoszono nowe limity cenowe MdM-u. Zmiana dotycząca granicznych cen 1 mkw. w pewnym stopniu wpłynęła na ofertę dotowanych mieszkań. Wydaje się jednak, że rozszerzenie rządowego programu na rynek wtórny, będzie miało ważniejsze skutki.

  czytaj więcej

 • Ulga mieszkaniowa nie tylko dla właścicieli

  Ulga mieszkaniowa nie tylko dla właścicieli

  Sądy stają po stronie podatników, którzy po sprzedaży nieruchomości w ciągu dwóch lat ponieśli wydatki na kupno nowej, ale nie sfinalizowali transakcji. To wystarczy, by nie zapłacili PIT.

  czytaj więcej

 • Ulga mieszkaniowa także z umową przedwstępną

  Ulga mieszkaniowa także z umową przedwstępną

  Podatnicy, którzy po podpisaniu umowy przedwstępnej przeznaczyli pieniądze ze sprzedaży mieszkania na wykończenie kolejnego lokalu, mogą skorzystać z ulgi mieszkaniowej – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Kapitał z Bliskiego Wschodu chce wydać na hotele nawet 1 mld zł

  Kapitał z Bliskiego Wschodu chce wydać na hotele nawet 1 mld zł

  W branży hotelarskiej zaczyna się hossa podobna do tej, jaka miała miejsce przed Euro 2012. W pierwszym półroczu z noclegów w hotelach, motelach i pensjonatach skorzystało 13,4 mln polskich i zagranicznych turystów, o 11,3 proc. więcej niż przed rokiem.

  czytaj więcej

 • Gminy ratują stare drzewa przed wycinką. Muszą zdążyć przed mieszkańcami

  Gminy ratują stare drzewa przed wycinką. Muszą zdążyć przed mieszkańcami

  Lokalne władze mają pomysł, jak uniemożliwić wycinkę niektórych drzew. Mogą jednak nie zdążyć, zanim mieszkańcy sięgną po siekiery.

  czytaj więcej

 • Fiskus na giełdowych łowach

  Fiskus na giełdowych łowach

  Publiczne spółki znalazły się na celowniku – tym razem nie inwestorów, ale skarbówki. Jawność rozliczeń kosztuje je coraz więcej.

  czytaj więcej

 • Niechlujna zmiana: Wycinka drzew w miastach trwa w najlepsze

  Niechlujna zmiana: Wycinka drzew w miastach trwa w najlepsze

  Miejscy urzędnicy nie blokują planowanych przez mieszkańców wycinek – wynika z informacji zebranych przez DGP. Nowe przepisy są więc nieskuteczne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej