jaki biznes otworzyć

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jaki biznes otworzyć. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jaki biznes otworzyć.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Jeśli wejdzie TTIP, europejskie rolnictwo nie ma szans w konfrontacji z amerykańskim [Wywiad z Marią Świetlik]

  Jeśli wejdzie TTIP, europejskie rolnictwo nie ma szans w konfrontacji z amerykańskim [Wywiad z Marią Świetlik]

  -Rolą władz publicznych nie jest dbanie, by bogatsi byli jeszcze bogatsi, tylko żeby ogół społeczeństwa miał perspektywy godnego życia, w tym pracy i płacy. Umowy o wolnym handlu, takie jak CETA czy TTIP, tworzą kolejne przywileje dla wybranych. Będą pogłębiać nierówności, widoczne po obu stronach Atlantyku szczególnie od czasów kryzysu - mówi Maria Świetlik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

  czytaj więcej

 • Fryzjerka nie musi mieć salonu, żeby prowadzić działalność

  Fryzjerka nie musi mieć salonu, żeby prowadzić działalność

  Świadczenie usług w domu klienta to dobry przykład przedsiębiorczości i wyczucia potrzeb konsumentów. Braku stałego miejsca pracy nie można uznać za podstawę do pozbawienia świadczeń – orzekł Sąd Okręgowy w Lublinie.

  czytaj więcej

 • Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Podsumowaliśmy II edycję Europejskiego Kongresu Jakości! - Blisko 600 uczestników, 10 paneli tematycznych, warsztatów i spotkań oraz 3 wystąpienia specjalne. Tak w liczbach przedstawiała się II edycja Europejskiego Kongresu Jakości, która 17 marca 2016 roku odbyła się w Warszawie. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce zgromadziło przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz samorządów, którzy przez cały dzień dyskutowali na tematy poświęcone w całości zagadnieniom związanym z jakością. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: JAKOŚĆ. Po prostu.

  czytaj więcej

 • Unijne dopłaty dla rolników: Biznes przeorany przez Brukselę

  Unijne dopłaty dla rolników: Biznes przeorany przez Brukselę

  Ruszają unijne dopłaty dla rolników, a wraz z nimi zaczyna się gra o wielkie pieniądze na rynku maszyn gospodarczych.

  czytaj więcej

 • 600 mln zł dla 20 meczów Ruchu. Karolczak: Stadion Śląski ma spełniać misję

  600 mln zł dla 20 meczów Ruchu. Karolczak: Stadion Śląski ma spełniać misję

  Imprez międzynarodowych na Śląskim dużo nie będzie. Ale chodzi o to, by obiekt spełniał misję - mówi w wywiadzie dla DGP Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

  czytaj więcej

 • Czy Polska powtórzy sukces Doliny Krzemowej?

  Czy Polska powtórzy sukces Doliny Krzemowej?

  Polska Dolina Krzemowa? Drugi Izrael? Nowy Singapur? Nie sądzę. Ale to nie znaczy, że nie mamy szansy na sukces. Tylko zamiast się zamykać w granicach kraju, powinniśmy zacząć myśleć regionalnie

  czytaj więcej

 • LOT wreszcie bez unijnego kagańca. Ruszają kolejne połączenia

  LOT wreszcie bez unijnego kagańca. Ruszają kolejne połączenia

  Ruszają kolejne połączenia. Euro 2016 napędza popyt na Niceę. Lepiej od oczekiwań sprzedaje się Charków. Wstrzymany start do Bangkoku.

  czytaj więcej

 • Woś: Są imigranci, rosną pensje

  Woś: Są imigranci, rosną pensje

  Polskie rozmowy o imigrantach są równie oderwane od rzeczywistości, jak maturalne rozważania 18-latków na temat starości. To niezmiernie ułatwia zadanie politykom i komentatorom, którzy mogą prowadzić wydumane dysputy i snuć abstrakcyjne konstrukcje myślowe bez większych konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Okoński: Giełda to kapitał i wiarygodność [WYWIAD]

  Okoński: Giełda to kapitał i wiarygodność [WYWIAD]

  - Wsparcie państwa dla programów mieszkaniowych dało dobry skutek. Dziesiątki tysięcy ludzi dostało dopłaty, a obroty deweloperów wzrosły - uważa Wojciech Okoński, prezes Robygu.

  czytaj więcej

 • Znajdźcie ludzi, Huawei zainwestuje

  Znajdźcie ludzi, Huawei zainwestuje

  - Od pięciu miesięcy jesteśmy u was na drugim miejscu w sprzedaży smartfonów, po Samsungu i przed Apple. Niestety, nie widzimy wystarczającego potencjału naukowego, by otworzyć ośrodek badawczy - uważa Joe Kelly, dyrektor ds. międzynarodowych w Huawei Technologies.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel wychodzi naprzeciw nowoczesnemu stylowi prowadzenia biznesu. Insignia ze zintegrowanym, w pełni mobilnym system OnStar zaskakuje funkcjonalnością doprowadzoną na wyżyny perfekcji. Samochód sam doprowadzi cię na miejsce. Nawet jeśli nie wiesz, jak je odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Coraz większe pieniądze dla poszkodowanych pacjentów

  Coraz większe pieniądze dla poszkodowanych pacjentów

  Liczba spraw o rekompensaty w ostatnich latach stoi w miejscu. Rośnie za to wyraźnie wysokość odszkodowań i zadośćuczynień zasądzanych przez sądy na rzecz poszkodowanych pacjentów. Warszawski Sąd Apelacyjny przyznał niepełnosprawnemu dziecku, które w wyniku błędów medycznych nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie odwraca się na boki, nie mówi i jest karmione sondą 1,2 mln zł zadośćuczynienia, odszkodowania i rentę oraz 400 tys. zł dla matki i 300 tys. zł dla ojca dziecka.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: Z MSP problem mają najwięksi

  Rynek kapitałowy: Z MSP problem mają najwięksi

  Niemiecka giełda chce się otworzyć na małe i średnie spółki. Doświadczenia Londynu i Warszawy pokazują, że to niełatwy biznes.

  czytaj więcej

 • Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  - Strasznie mnie dziwi, jak można przebimbać sześć klas podstawówki, trzy gimnazjum, trzy liceum, pięć studiów i na koniec nie być zdolnym do podjęcia pracy. To zbiorowa demoralizacja. To dlatego młodzi mają takie roszczeniowe podejście - uważa Ks. Jacek Stryczek duszpasterz ludzi biznesu, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, inicjator akcji „Szlachetna paczka”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej