jaki biznes otworzyć

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jaki biznes otworzyć. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jaki biznes otworzyć.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kongres 590: Biznes napisze programy nauczania

  Kongres 590: Biznes napisze programy nauczania

  Jak uczyć, żeby wyniesiona ze szkoły wiedza nie okazywała się nieaktualna już na starcie w życie zawodowe? Jak zapobiegać exodusowi fachowców? Dlaczego brakuje pracowników, a absolwenci szkół zawodowych meldują się w urzędach pracy? O tym rozmawiali goście panelu DGP „Perspektywy współpracy szkolnictwa zawodowego z pracodawcami – szanse i możliwości” na Kongresie 590 w Rzeszowie.

  czytaj więcej

 • Brexit: Londyn wyciąga rękę do Brukseli

  Brexit: Londyn wyciąga rękę do Brukseli

  Brytyjczycy chcieliby jak najprędzej rozpocząć rozmowy w sprawie umowy regulującej przyszłe stosunki z Unią. Są gotowi na ustępstwa.

  czytaj więcej

 • Jeśli nie zakupy, to co? Jak zakaz handlu w niedziele zmieni przyzwyczajenia Polaków

  Jeśli nie zakupy, to co? Jak zakaz handlu w niedziele zmieni przyzwyczajenia Polaków

  Wprowadzenie zakazu handlu zmieni przyzwyczajenia Polaków. Ale niekoniecznie tak, jak wyobrażają to sobie inicjatorzy zmian.

  czytaj więcej

 • Walka z czasem o 100 km. Czy do końca roku otworzą się ekspresówki? [MAPA]

  Walka z czasem o 100 km. Czy do końca roku otworzą się ekspresówki? [MAPA]

  Drogowcy przed końcem roku chcą otworzyć kolejne odcinki tras ekspresowych. To m.in. obwodnica Marek, fragmenty S8 bliżej Białegostoku czy S7 z Warszawy do Gdańska

  czytaj więcej

 • Rynek usług opiekuńczych dla seniorów: Jest mniej przewidywalny niż giełda w czasie kryzysu

  Rynek usług opiekuńczych dla seniorów: Jest mniej przewidywalny niż giełda w czasie kryzysu

  Kiedy bliski starszy człowiek będzie potrzebował dozoru, otworzy się przed wami nowy rynek: opiekunów seniorów. Jest mniej przewidywalny niż giełda w czasie kryzysu.

  czytaj więcej

 • Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]

  Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]

  W ubiegły weekend Wielka Brytania została przykryta 15-centymetrową kołderką utkaną przez Matkę Naturę ze śnieżnego puchu. Nic nadzwyczajnego, prawda? Nieprawda. Dla Angoli 1 cm śniegu to wystarczający powód do tego, żeby zamknąć szkoły i urzędy, 5 cm to stan klęski żywiołowej, przy 10 cm na ulice wychodzi wojsko, a 15 cm to tak, jakby w Bydgoszczy jednocześnie doszło do wybuchu wulkanu i trzęsienia ziemi o sile 10 stopni w skali Richtera, a na dodatek uderzył jeszcze w nią meteor.

  czytaj więcej

 • Atkinson, Milanović, Barkai. Ekonomiści roku 2017

  Atkinson, Milanović, Barkai. Ekonomiści roku 2017

  Najważniejsze wydarzenie w światowej ekonomii w 2017 r.? Dla mnie to druga fala badań nad nierównościami społecznymi, która wlewa się właśnie z hukiem do głównego nurtu publicznej debaty. I oby go na dobre zmieniła.

  czytaj więcej

 • Bąk: Bądź inny, nie narzekaj [Lexus LS 500h]

  Bąk: Bądź inny, nie narzekaj [Lexus LS 500h]

  Ponieważ dość często zdarza mi się wybrać gdzieś poza Polskę, to z dużą łatwością przychodzi mi porównywanie życia tu i tam. I na koniec roku mam dla was całkiem dobrą informację – nie mamy tak beznadziejnie, jak niektórzy twierdzą.

  czytaj więcej

 • Po 25 latach Słowacja dogania Czechy

  Po 25 latach Słowacja dogania Czechy

  Reformy, konsekwentna polityka gospodarcza i większa stabilność polityczna spowodowały, że Bratysława nie jest już ubogim krewnym Pragi. PKB na mieszkańca jest tam tylko o 2,5 tys. dol. niższe

  czytaj więcej

 • Nadchodzi nawozowa wojna cenowa

  Nadchodzi nawozowa wojna cenowa

  Globalni producenci uruchamiają nowe moce, płody rolne są stosunkowo tanie. To blokuje wzrost cen nawozów. Mimo to branża zamierza inwestować.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Biznes to biznes. Amerykanie bez litości nawet dla sojuszników

  Biznes to biznes. Amerykanie bez litości nawet dla sojuszników

  Stany Zjednoczone przez dwa stulecia doskonaliły synergię między interesem narodowego kapitału a polityką zagraniczną państwa, budując tą metodą swą potęgę. Oczywistość tak oczywista, że niezauważalna jedynie w Polsce.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Jak odzyskać wierzytelność od spółki w tarapatach?

  Jak odzyskać wierzytelność od spółki w tarapatach?

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. jest wierzycielem XYZ sp. z o.o., jednak członkowie zarządu i wspólnicy obu spółek dążyli do porozumienia i spłaty zadłużenia. Spółka XYZ chciała sprzedać należącą do niej nieruchomość z budynkiem służącym jej do prowadzenia działalności. Ponieważ postawiła go niemal 10 lat wcześniej, liczyła, że transakcja skorzysta ze zwolnienia w podatku od towarów i usług. Po analizie okazało się, że organy skarbowe traktowałyby sprzedaż jako pierwsze zasiedlenie, które nie podlega zwolnieniu podatkowemu, i potencjalny nabywca się wycofał.

  czytaj więcej

 • KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  W ubiegły piątek Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchomił Program Innovation Hub. To platforma informacyjno-szkoleniowa stworzona z myślą zarówno o start-upach, jak i dojrzałych firmach, które chcą wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w obszarze usług finansowych (ang. FinTech). Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie UKNF w identyfikacji właściwych przepisów prawa, innych regulacji i stanowisk nadzorczych mających zastosowanie do danego modelu biznesowego, oferowanego produktu lub usługi finansowej. Ponadto mogą otrzymać informacje o zasadach działania nadzoru, trybie uzyskania zezwolenia na prowadzenie określonego rodzaju działalności oraz dokumentach i wytycznych dostępnych na stronie internetowej organu nadzorczego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej