założenie działalności gospodarczej 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu założenie działalności gospodarczej 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące założenie działalności gospodarczej 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Udawany prawnik z internetu

  Udawany prawnik z internetu

  Portal oferujący pomoc prawną wyłudza od klientów pieniądze za abonament. Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny, gdyż większość z nich prowadzi firmy, a tym UOKiK nie pomaga.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Obecnie na różnym etapie procedowania jest aż pięć projektów nowelizacji VAT. Już od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają pierwsze zmiany. A w trakcie roku będzie ich jeszcze więcej i będą miały dużo większe znaczenie. Kluczowe będą te dotyczące kas online oraz duży pakiet uszczelniający i porządkujący VAT. Projekty te początkowo też miały zacząć obowiązywać od przyszłego roku, jednak prace nad nimi się opóźniają.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Gigantyczne oszustwo, duża afera, zatrzymania ważnych menedżerów, ucieczka spółek z GPW, straty inwestorów. Giełda przestała spełniać główną funkcję : miejsca, w którym firmy mogą pozyskać pieniądze na rozwój

  czytaj więcej

 • Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Nakładanie przez producentów ograniczeń na dystrybutorów w zakresie możliwości sprzedaży i reklamowania towaru może słono kosztować. Przekonała się o tym firma Guess, na którą – o czym informowaliśmy w poprzednim numerze tygodnika Firma i Prawo – Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości prawie 40 mln euro. Tak więc producenci, którzy wprowadzili dystrybucję selektywną, powinni bardzo dokładnie przemyśleć swoje modele działania i w razie potrzeby je przebudować. Bo chociaż dystrybucja selektywna nie jest zakazana, to podmioty ją stosujące nie mogą łamać przy tym przepisów prawa konkurencji. A jak tego uniknąć, pokazują m.in. omawiane wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Przymusowa solidarność: Czy "trzecia stawka podatkowa" jest potrzebna

  Przymusowa solidarność: Czy "trzecia stawka podatkowa" jest potrzebna

  Od 2019 r. zaczyna funkcjonować w Polsce „danina solidarnościowa”, a w praktyce trzecia stawka podatkowa na poziomie 36 proc. Ale dlaczego właściwie nie 70 proc.?

  czytaj więcej

 • Piotr Dardziński: Instytucje są jak technologie – powinny się stale rozwijać [WYWIAD]

  Piotr Dardziński: Instytucje są jak technologie – powinny się stale rozwijać [WYWIAD]

  - Trudno nam rywalizować z dużymi sieciami badawczymi i zachęcać do współpracy ważnych partnerów, gdy mamy rozproszony potencjał. Powstanie SB Łukasiewicz może to zmienić - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Dardziński, sekretarz stanu w MNiSW, pełnomocnik rządu do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych.

  czytaj więcej

 • Amerykanin, który zrobił dla Rosji więcej niż ministrowie gospodarki trafił do aresztu

  Amerykanin, który zrobił dla Rosji więcej niż ministrowie gospodarki trafił do aresztu

  Mówiąc o tej sprawie i jej konsekwencjach, nie sposób przesadzić – opowiadają pracujący w Rosji menedżerowie zachodnich firm. – Ludzie mawiają tu, że coś przydarzyło się komuś, bo nie przestrzegał reguł albo za bardzo uwikłał się w politykę. Ale nie Michael Calvey. Jeśli on trafił do więzienia, przydarzyć się to może każdemu z nas – mówili dziennikarzom ”Financial Timesa„, rzecz jasna, zastrzegając anonimowość.

  czytaj więcej

 • Kogo obciążają podatki w Polsce? Założenie firmy sposobem na fiskusa

  Kogo obciążają podatki w Polsce? Założenie firmy sposobem na fiskusa

  Około 166 tys. osób prowadzi fikcyjną działalność gospodarczą, by mniej oddawać państwu – szacuje Instytut Badań Strukturalnych.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy roku

  Dyrektor finansowy roku

  Nowoczesny biznes pełen wyzwań

  czytaj więcej

 • 160 tys. interpretacji przepisów prawa podatkowego. Oto 15 lat unijnego VAT-u w Polsce

  160 tys. interpretacji przepisów prawa podatkowego. Oto 15 lat unijnego VAT-u w Polsce

  W ciągu 15 lat obowiązywania unijnego VAT-u w Polsce, Minister Finansów wydał ponad 160 tys. indywidualnych interpretacji przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, zapadło ponad 20 tys. wyroków NSA i ponad 41 tys. WSA dot. VAT - wynika z podsumowania firmy Crido.

  czytaj więcej

 • Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Warunki działania banków stały się tak trudne, że mogą pojawić się problemy z finansowaniem gospodarki. Klienci odczują również wzrost cen usług bankowych – oceniają najważniejsi przedstawiciele sektora. W ubiegłym roku ich banki okazały się najlepsze w konkursie „Gwiazdy Bankowości” organizowanym przez DGP i firmę PwC. Na początku czerwca rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu.

  czytaj więcej

 • Kto zarabia za granicą, ryzykuje podwójnym podatkiem

  Kto zarabia za granicą, ryzykuje podwójnym podatkiem

  Polski fiskus od 10 lat pobiera daninę od niemieckich dochodów. Równolegle podatek ściąga niemiecki urząd.

  czytaj więcej

 • Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Już 6 czerwca wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego. Ma ona zapobiec procederowi wywozu leków z Polski. Za złamanie zakazów grożą nie tylko dotkliwe sankcje finansowe, ale także kary pozbawienia wolności – w skrajnych przypadkach nawet do 10 lat.Kluczowa dla ogółu aptekarzy zmiana znajduje się w znowelizowanym art. 86a prawa farmaceutycznego. Ustawodawca przesądził, w jakich sytuacjach apteka ogólnodostępna lub punkt apteczny może zbyć produkt leczniczy. Apteka chcąca oddać za darmo leki, np. hospicjum, musi uzyskać na to zgodę inspektora farmaceutycznego. Przekazanie bez akceptacji narazi osobę odpowiedzialną za to nawet na odpowiedzialność karną!Zwiększono uprawnienia inspekcji farmaceutycznej. Co istotne – będzie mogła ona poprosić o pomoc policję.Nowe regulacje to w przeważającej mierze przepisy karne. Ustawodawca przewidział znaczące ich zaostrzenie. Osobom, które podejmą współpracę z mafią lekową i zostaną ukarane, grozić będzie też inna, dotkliwa konsekwencja: brak możliwości otwarcia apteki. Główny Inspektorat Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz przedstawiciele samorządu aptekarskiego mówią wręcz jednomyślnie: wchodzące w życie zmiany są konieczne, ale to wciąż za mało. Już dziś trwają przygotowania do kolejnych reform.

  czytaj więcej

 • Zmiany w obrocie ziemią rolną drobne, ale korzystne dla deweloperów

  Zmiany w obrocie ziemią rolną drobne, ale korzystne dla deweloperów

  Nowela ustawy rozczarowała przedsiębiorców. Drobne zmiany odczują m.in. deweloperzy, którzy łatwiej nabędą niewielkie działki do 1 ha w miastach, a także wspólnicy w spółkach kapitałowych posiadających ziemię rolną czy nabywcy nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnegoNowelizacja złagodziła rygory u.k.u.r. w odniesieniu do nieruchomości rolnych o powierzchni mniejszej niż 1 ha. Zarówno w mieście, jak i na wsi będzie można kupić bez uprawnień rolniczych do 1 hektara ziemi.

  czytaj więcej

 • Drogie pieniądze dla uboższych obywateli: Efekty ustawy antylichwiarskiej [OPINIA]

  Drogie pieniądze dla uboższych obywateli: Efekty ustawy antylichwiarskiej [OPINIA]

  Kolejna regulacja, która może doprowadzić do likwidacji polskiej branży pożyczkowej, nie rozwiąże podstawowego problemu – wykluczenia z rynku usług finansowych ludzi o niższych lub nieudokumentowanych dochodach.

  czytaj więcej

 • Wymagania dla salonów tatuażu i fryzjerów zbyt restrykcyjne

  Wymagania dla salonów tatuażu i fryzjerów zbyt restrykcyjne

  Nowe zasady dotyczące m.in. sterylizacji i dekontaminacji są oparte na przestarzałych wytycznych – zwraca uwagę Naczelna Rada Lekarska w opinii do projektu rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej.

  czytaj więcej

 • Rozstrzeliwanie biedy. Czy interwencje zbrojne USA rozwijają państwa "bronione"?

  Rozstrzeliwanie biedy. Czy interwencje zbrojne USA rozwijają państwa "bronione"?

  Walka z terroryzmem, troska o demokrację, obrona praw człowieka. To zestaw pretekstów do zagranicznych interwencji Stanów Zjednoczonych. Niektórzy chcą poszerzyć go o walkę z ubóstwem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej