franczyza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu franczyza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące franczyza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 18 marca - kolejna niedziela z zakazem handlu

  18 marca - kolejna niedziela z zakazem handlu

  18 marca tego roku będzie drugą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.

  czytaj więcej

 • Sklepy otwarte: 25 marca przypada niedziela handlowa

  Sklepy otwarte: 25 marca przypada niedziela handlowa

  25 marca będzie niedzielą handlową. Kolejne trzy niedziele - 1, 8, 15 oraz 22 kwietnia - będą z kolei objęte zakazem handlu. Oznacza to, że w kwietniu przypadnie tylko jedna niedziela, w którą handel w sklepach będzie dozwolony - 29 kwietnia.

  czytaj więcej

 • W Wielką Sobotę i Wielkanoc PIP będzie przyjmowała zgłoszenia dot. łamania zakazu handlu

  W Wielką Sobotę i Wielkanoc PIP będzie przyjmowała zgłoszenia dot. łamania zakazu handlu

  W Wielką Sobotę i Wielkanoc PIP będzie przyjmowała zgłoszenia dot. łamania zakazu handlu. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta w najbliższą sobotę sklepy mają być czynne do godz. 14, a w niedzielę - wszystkie powinny być zamknięte.

  czytaj więcej

 • Dwie niedziele handlowe: 29 kwietnia i 6 maja

  Dwie niedziele handlowe: 29 kwietnia i 6 maja

  29 kwietnia i 6 maja przypadają dwie niedziele handlowe. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele oraz święta, która weszła w życie 1 marca, zakaz handlu nie obowiązuje w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

  czytaj więcej

 • W najbliższą niedzielę, 6 maja, zrobimy zakupy

  W najbliższą niedzielę, 6 maja, zrobimy zakupy

  6 maja przypada pierwsza niedziela miesiąca, zatem będzie to niedziela handlowa. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele oraz święta, która weszła w życie 1 marca, zakaz handlu nie obowiązuje w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

  czytaj więcej

 • Najbliższe dwie niedziele - 13 i 20 maja - wyłączone z handlu

  Najbliższe dwie niedziele - 13 i 20 maja - wyłączone z handlu

  Najbliższe dwie niedziele - 13 i 20 maja - zgodnie z ustawą ograniczającą handel, będą wyłączone z handlu. Zakupy będzie można robić w ostatnią niedzielę tego miesiąca - 27 maja.

  czytaj więcej

 • 20 maja niedziela z zakazem handlu

  20 maja niedziela z zakazem handlu

  W najbliższą niedzielę, 20 maja, większość placówek handlowych będzie zamknięta. Polacy, zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, będą mogli zrobić zakupy m.in. w sklepach prowadzonych przez właścicieli czy na stacjach benzynowych. Kolejna niedziela handlowa - 27 maja.

  czytaj więcej

 • W niedzielę 10 czerwca nie zrobimy zakupów

  W niedzielę 10 czerwca nie zrobimy zakupów

  W najbliższą niedzielę - 10 czerwca - nie zrobimy zakupów w większości placówek handlowych.

  czytaj więcej

 • Kasę fiskalną kupisz w MediaMarkt i Saturn

  Kasę fiskalną kupisz w MediaMarkt i Saturn

  MediaMarkt i Saturn otwierają kolejny rozdział w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. Markety stawiają na kompleksowe rozwiązania nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm, czego dowodem jest poszerzenie oferty o urządzenia fiskalne nowej generacji. Nowością są kasoterminale iPOS, czyli inteligentne urządzenia fiskalne z terminalami płatniczymi. Można je kupić w sklepach MediaMarkt i Saturn w Poznaniu oraz na platformach zakupowych mediamarkt.pl i saturn.pl.

  czytaj więcej

 • Wołanie ze studni polskiej franczyzy [RECENZJA "Franczyza. Fakty i mity"]

  Wołanie ze studni polskiej franczyzy [RECENZJA "Franczyza. Fakty i mity"]

  Daniel Dziewit to jeden z tych niewielu w Polsce autorów, którzy konsekwentnie i na własnych zasadach pokazują czytelnikom podszewkę polskiej transformacji ekonomicznej. Dajcie mu szansę, a zabierze was w ważne miejsca i pokaże ciekawych ludzi. Możliwe, że znacie ich z widzenia, jednak czytając Dziewita zrozumiecie, że o problemach, które opisuje, mówi się u nas zdecydowanie zbyt rzadko.

  czytaj więcej

 • Sieci apteczne znalazły sposób na ominięcie ustawy. Ale czy skuteczny?

  Sieci apteczne znalazły sposób na ominięcie ustawy. Ale czy skuteczny?

  W ostatnim okresie głośny stał się spór o franczyzę apteczną, jaki wybuchł między samorządem aptekarskim a sieciami aptecznymi. Jedna strona ostrzega przed ryzykiem cofania zezwoleń. Druga mówi o braniu farmaceutów jako zakładników.

  czytaj więcej

 • Franczyza to praca? Pierwsza sprawa ajenta Żabki w sądzie

  Franczyza to praca? Pierwsza sprawa ajenta Żabki w sądzie

  W sądzie jest pierwsza sprawa, w której ajent Żabki domaga się uznania go za pracownika. Ma go to uchronić przed rzekomymi długami wobec sieci. Wyrok może mieć znaczenie dla całej branży.

  czytaj więcej

 • Handel w niedzielę: Czy sklepy będą otwarte 21 października?

  Handel w niedzielę: Czy sklepy będą otwarte 21 października?

  W najbliższą niedzielę 21 października większość sklepów będzie zamknięta. Otwarte będą placówki m.in. na stacjach benzynowych oraz sklepy prowadzone przez właścicieli. Będzie można odwiedzić część galerii handlowych, w których czynna będzie część gastronomiczna.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę: "Solidarność" proponuje kolejne zmiany

  Zakaz handlu w niedzielę: "Solidarność" proponuje kolejne zmiany

  Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" chce, by niedzielna doba pracownicza w handlu zaczynała się o godz. 22 w sobotę i trwała do godz. 24 w niedzielę - powiedział podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji polityki społecznej Alfred Bujara, przewodniczący tego związku.

  czytaj więcej

 • Kwestia ceny. O wiedźminie, skali i kapitalizmie

  Kwestia ceny. O wiedźminie, skali i kapitalizmie

  Wiecie, skąd się biorą wiedźmini, nieustraszeni pogromcy strzyg, kikimor i ghuli? Bywa, że ich szeregi są zasilane dzięki potężnemu prawu niespodzianki. Gdy jakiś wiedźmin uratuje komuś życie, lub jakoś inaczej się zasłuży, beneficjent czasem nieopatrznie go zapyta, czego sobie ów wiedźmin w zamian życzy. Wiedźmin taki wówczas może na przykład odpowiedzieć: „Dasz mi to, co już masz, a czego się nie spodziewasz”. Nieszczęśnik wraca potem do domu, a tu, powiedzmy, okazuje się, że żona w ciąży… no i wtedy takie dziecko, prastarym prawem niespodzianki, nie należy już do rodziców, ale do wiedźminów. Taki pech, takie przeznaczenie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej