franczyza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu franczyza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące franczyza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Najbliższe dwie niedziele - 13 i 20 maja - wyłączone z handlu

  Najbliższe dwie niedziele - 13 i 20 maja - wyłączone z handlu

  Najbliższe dwie niedziele - 13 i 20 maja - zgodnie z ustawą ograniczającą handel, będą wyłączone z handlu. Zakupy będzie można robić w ostatnią niedzielę tego miesiąca - 27 maja.

  czytaj więcej

 • 20 maja niedziela z zakazem handlu

  20 maja niedziela z zakazem handlu

  W najbliższą niedzielę, 20 maja, większość placówek handlowych będzie zamknięta. Polacy, zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, będą mogli zrobić zakupy m.in. w sklepach prowadzonych przez właścicieli czy na stacjach benzynowych. Kolejna niedziela handlowa - 27 maja.

  czytaj więcej

 • W niedzielę 10 czerwca nie zrobimy zakupów

  W niedzielę 10 czerwca nie zrobimy zakupów

  W najbliższą niedzielę - 10 czerwca - nie zrobimy zakupów w większości placówek handlowych.

  czytaj więcej

 • Kasę fiskalną kupisz w MediaMarkt i Saturn

  Kasę fiskalną kupisz w MediaMarkt i Saturn

  MediaMarkt i Saturn otwierają kolejny rozdział w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. Markety stawiają na kompleksowe rozwiązania nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm, czego dowodem jest poszerzenie oferty o urządzenia fiskalne nowej generacji. Nowością są kasoterminale iPOS, czyli inteligentne urządzenia fiskalne z terminalami płatniczymi. Można je kupić w sklepach MediaMarkt i Saturn w Poznaniu oraz na platformach zakupowych mediamarkt.pl i saturn.pl.

  czytaj więcej

 • Wołanie ze studni polskiej franczyzy [RECENZJA "Franczyza. Fakty i mity"]

  Wołanie ze studni polskiej franczyzy [RECENZJA "Franczyza. Fakty i mity"]

  Daniel Dziewit to jeden z tych niewielu w Polsce autorów, którzy konsekwentnie i na własnych zasadach pokazują czytelnikom podszewkę polskiej transformacji ekonomicznej. Dajcie mu szansę, a zabierze was w ważne miejsca i pokaże ciekawych ludzi. Możliwe, że znacie ich z widzenia, jednak czytając Dziewita zrozumiecie, że o problemach, które opisuje, mówi się u nas zdecydowanie zbyt rzadko.

  czytaj więcej

 • Sieci apteczne znalazły sposób na ominięcie ustawy. Ale czy skuteczny?

  Sieci apteczne znalazły sposób na ominięcie ustawy. Ale czy skuteczny?

  W ostatnim okresie głośny stał się spór o franczyzę apteczną, jaki wybuchł między samorządem aptekarskim a sieciami aptecznymi. Jedna strona ostrzega przed ryzykiem cofania zezwoleń. Druga mówi o braniu farmaceutów jako zakładników.

  czytaj więcej

 • Franczyza to praca? Pierwsza sprawa ajenta Żabki w sądzie

  Franczyza to praca? Pierwsza sprawa ajenta Żabki w sądzie

  W sądzie jest pierwsza sprawa, w której ajent Żabki domaga się uznania go za pracownika. Ma go to uchronić przed rzekomymi długami wobec sieci. Wyrok może mieć znaczenie dla całej branży.

  czytaj więcej

 • Handel w niedzielę: Czy sklepy będą otwarte 21 października?

  Handel w niedzielę: Czy sklepy będą otwarte 21 października?

  W najbliższą niedzielę 21 października większość sklepów będzie zamknięta. Otwarte będą placówki m.in. na stacjach benzynowych oraz sklepy prowadzone przez właścicieli. Będzie można odwiedzić część galerii handlowych, w których czynna będzie część gastronomiczna.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę: "Solidarność" proponuje kolejne zmiany

  Zakaz handlu w niedzielę: "Solidarność" proponuje kolejne zmiany

  Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" chce, by niedzielna doba pracownicza w handlu zaczynała się o godz. 22 w sobotę i trwała do godz. 24 w niedzielę - powiedział podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji polityki społecznej Alfred Bujara, przewodniczący tego związku.

  czytaj więcej

 • Kwestia ceny. O wiedźminie, skali i kapitalizmie

  Kwestia ceny. O wiedźminie, skali i kapitalizmie

  Wiecie, skąd się biorą wiedźmini, nieustraszeni pogromcy strzyg, kikimor i ghuli? Bywa, że ich szeregi są zasilane dzięki potężnemu prawu niespodzianki. Gdy jakiś wiedźmin uratuje komuś życie, lub jakoś inaczej się zasłuży, beneficjent czasem nieopatrznie go zapyta, czego sobie ów wiedźmin w zamian życzy. Wiedźmin taki wówczas może na przykład odpowiedzieć: „Dasz mi to, co już masz, a czego się nie spodziewasz”. Nieszczęśnik wraca potem do domu, a tu, powiedzmy, okazuje się, że żona w ciąży… no i wtedy takie dziecko, prastarym prawem niespodzianki, nie należy już do rodziców, ale do wiedźminów. Taki pech, takie przeznaczenie.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę: Franczyzobiorcy szukają wsparcia w resorcie pracy

  Zakaz handlu w niedzielę: Franczyzobiorcy szukają wsparcia w resorcie pracy

  Polska Organizacja Franczyzodawców (POF) nie chce dopuścić do uchwalenia poprawki złożonej przez NSZZ „Solidarność” do ustawy o zakazie handlu w niedziele. O pomoc w tej sprawie apeluje do minister Elżbiety Rafalskiej.

  czytaj więcej

 • 26 maja: Czy to niedziela handlowa? [SKLEPY OTWARTE]

  26 maja: Czy to niedziela handlowa? [SKLEPY OTWARTE]

  Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu.

  czytaj więcej

 • Trudno wyobrazić sobie skuteczny zakaz sprzedawania produktów pod marką własną [WYWIAD]

  Trudno wyobrazić sobie skuteczny zakaz sprzedawania produktów pod marką własną [WYWIAD]

  - Zabójcza dla oceny potencjalnej ustawy przed TSUE jest sama argumentacja premiera Morawieckiego. Mówi on przecież o ochronie polskich producentów. Tym samym proponuje skrajnie protekcjonistyczne rozwiązanie, mające rzekomo chronić polskich przedsiębiorców przed producentami z Niemiec, Francji czy Hiszpanii - mówi w wywiadzie dla DGP Patryk Wachowiec prezes fundacji Centrum Analiz dla Rozwoju, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju.

  czytaj więcej

 • Stacje paliw beneficjentem zakazu handlu w niedziele. Nowe punkty otwierają koncerny paliwowe i sieci handlowe

  Stacje paliw beneficjentem zakazu handlu w niedziele. Nowe punkty otwierają koncerny paliwowe i sieci handlowe

  Obecnie w Polsce jest 7,6 tys. stacji paliw. Wszystko wskazuje, że będzie ich przybywać. Inwestycjom w rozwój sieci stacji paliw sprzyjają m.in. obostrzenia w zakresie niedzielnych zakupów. Według firmy badawczej Nielsen w ub.r. wartość sprzedaży produktów spożywczych na stacjach benzynowych była o jedną czwartą wyższa niż rok wcześniej. W 2017 r. wzrost zakupów pozapaliwowych na stacjach wyniósł 6 proc.

  czytaj więcej

 • Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na biznes. Nowi Partnerzy szybko przekonują się że współpraca z Grupą WGN to gwarancją sukcesu w branży nieruchomości, wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku. Partnerska umowa, 100% zysku dla Franczyzobiorcy oraz sztab specjalistów centrali gwarantujących wsparcie.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę na razie bez zmian

  Zakaz handlu w niedzielę na razie bez zmian

  Rząd nie złagodzi obostrzeń dotyczących niedzielnej sprzedaży. Na wsparcie będą jednak mogły liczyć małe placówki handlowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej