nieruchomości starachowice

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nieruchomości starachowice. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nieruchomości starachowice.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Opłata targowa ogranicza handel

  Opłata targowa ogranicza handel

  Stawka opłaty targowej może wynieść maksymalnie 700 zł za dzień. Taka opłata lepiej eliminuje handel w niechcianych miejscach niż mandaty. Powinna ona zapewnić wpływy do budżetów gmin, a nie stanowić sankcje.

  czytaj więcej

 • Rekordowe zadłużenie samorządów może zablokować środki z UE. Skąd mają brać pieniądze?

  Rekordowe zadłużenie samorządów może zablokować środki z UE. Skąd mają brać pieniądze?

  Do końca 2020 roku do polskich samorządów może trafić nawet 100 mld euro z unijnych dotacji. Problem w tym, że aby maksymalnie wykorzystać pieniądze z poprzedniej perspektywy finansowej samorządy nadmiernie się zadłużyły. Dziś nie mogą brać już więcej kredytów na wymagany przez Brukselę wkład własny. Szukają więc alternatywnych metod finansowania.

  czytaj więcej

 • Mamy dość miasta, tęsknimy za sielanką. Polacy wracają na wieś

  Mamy dość miasta, tęsknimy za sielanką. Polacy wracają na wieś

  Moda na wieś już była, co jakiś czas wraca i przemija. Z tą obecną będzie podobnie. Na razie jednak karmi się marzeniami mieszkańców miast o własnym dworku, ich chęcią ograniczenia kosztów życia oraz wiarą w sielski i kompletnie nieprawdziwy obraz prowincji królujący w mediach. Na nasze pytania odpowiada Maria Halamska socjolog, profesor w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej