najnowsze wiadomości z rynku nieruchomości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu najnowsze wiadomości z rynku nieruchomości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące najnowsze wiadomości z rynku nieruchomości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sprawdź, gdzie szukać najtańszych mieszkań

  Sprawdź, gdzie szukać najtańszych mieszkań

  Marzec nie przyniósł wyczekiwanego ożywienia na rynku sprzedaży mieszkań. Śnieg, chłód i przygotowania do świąt Wielkanocnych nie sprzyjały poszukiwaniom ofert ani podejmowaniu decyzji o zawieraniu transakcji. I choć od kilku dni mamy już pogodową wiosnę to jednak rynek nieruchomości nie przebudził się jeszcze z zimowego snu – informują analitycy portalu Domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

  czytaj więcej

 • Raport z rynku nieruchomości: dopłaty rządowe będą bardziej dostępne

  Raport z rynku nieruchomości: dopłaty rządowe będą bardziej dostępne

  Na rynku sprzedaży mieszkań trwa jeszcze wakacyjny zastój. W większości dużych miast nie doszło w tym czasie do znaczących ruchów cen. Jednak w Sopocie, Warszawie i Łodzi lipiec przyniósł wyraźne, oscylujące wokół 1,5% spadki stawek ofertowych – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków portalu nieruchomości Domy.pl i firmy doradztwa kredytowego Open Finance.

  czytaj więcej

 • Fed będzie działał ostrożnie

  Fed będzie działał ostrożnie

  Wrześniowe posiedzenie rezerwy federalnej może stanowić przełom w polityce pieniężnej. Niemal powszechne jest przekonanie, że podjęta na nim zostanie decyzja o rozpoczęciu ograniczania skupu obligacji. Reakcja rynków zależna jest od jego skali oraz ewentualnych okoliczności towarzyszących temu posunięciu. Nie musi ono spowodować trzęsienia ziemi na giełdach.

  czytaj więcej

 • Raport z rynku nieruchomości: ceny mieszkań używanych wzrosły

  Raport z rynku nieruchomości: ceny mieszkań używanych wzrosły

  Końcówka 2013 roku upłynęła pod znakiem minimalnych, ale jednak wzrostów średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży na rynku wtórnym w największych polskich miastach. Z wyjątkiem Lublina, w którym stawka spadła o 0,9% i trzech miast, w których ceny utrzymały poziom sprzed miesiąca, aż w 14 spośród 18 analizowanych miast ceny ofertowe wzrosły - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez ekspertów portalu nieruchomości Domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

  czytaj więcej

 • Raport z rynku nieruchomości: To dobry moment na kupno mieszkania

  Raport z rynku nieruchomości: To dobry moment na kupno mieszkania

  Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, pierwszy miesiąc 2014 roku nie przyniósł większych zmian na polskim rynku nieruchomości. Średnie ceny ofertowe mieszkań z rynku wtórnego wzrosły jedynie o 0,3% w porównaniu do grudnia. Zwiększyły się także marże kredytów, choć zmiana ta nie jest odczuwalna dla kredytobiorców. To dobry moment na kupno mieszkania. Zimowa aura i względna stagnacja dają bowiem większe możliwości negocjacji cen i warunków transakcji.

  czytaj więcej

 • Niespłacony kredyt nie jest dla Polaka powodem do wstydu

  Niespłacony kredyt nie jest dla Polaka powodem do wstydu

  Kiedyś Kowalski wstydził się niespłaconych długów, dziś komornik na karku to dla niego żaden dyshonor. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności. I są w tym coraz bardziej przebiegli.

  czytaj więcej

 • Handel ze Wschodem bez gwarancji

  Handel ze Wschodem bez gwarancji

  Polityczna burza odbija się na interesach. W I kw. tego roku spadła sprzedaż z Polski do Rosji i na Ukrainę. Nasze firmy mają problem z zabezpieczeniem transakcji handlowych z tymi krajami. Oraz z ich finansowaniem

  czytaj więcej

 • Branża budowlana wychodzi z kryzysu, ale czekają kolejne zagrożenia

  Branża budowlana wychodzi z kryzysu, ale czekają kolejne zagrożenia

  Po fatalnym ubiegłym roku branża przechodzi remont. Jej wpływy rosną, marże również. Dotyczy to głównie największych graczy. Jednak na horyzoncie widać już kolejne zagrożenia.

  czytaj więcej

 • Co jeszcze można opodatkować, czyli jak państwa łatają dziury w budżecie

  Co jeszcze można opodatkować, czyli jak państwa łatają dziury w budżecie

  Świat się zmienia, gospodarka rozwija, a wpływy budżetowe nie nadążają za oczekiwaniami społecznymi i potrzebami państwa. Różne kraje dwoją się i troją w poszukiwaniu nowych źródeł pieniędzy

  czytaj więcej

 • Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

  Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

  Przedstawiamy ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce przygotowany przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wśród nich są politycy z pierwszych stron gazet, "szare eminencje", potężni inwestorzy giełdowi.

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie najtaniej pożyczysz na własne mieszkanie?

  Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie najtaniej pożyczysz na własne mieszkanie?

  Wiosna to dobry czas na zmiany. Jeśli więc marzymy o nowych „czterech kątach” i potrzebujemy finansowania, koniecznie zapoznajmy się z najnowszym rankingiem kredytów hipotecznych. Eksperci TotalMoney.pl porównali oferty kilkunastu banków.

  czytaj więcej

 • Bankowość hipoteczna w Polsce. Czy wreszcie ruszy z miejsca?

  Bankowość hipoteczna w Polsce. Czy wreszcie ruszy z miejsca?

  W tym roku mija 18 lat od wejścia w życie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Pomimo osiągnięcia swoistej pełnoletności przez przepisy tego bardzo ważnego z punktu widzenia rynku nieruchomości aktu prawnego, rozwój rodzimej bankowości hipotecznej wciąż pozostaje na etapie „raczkowania”.

  czytaj więcej

 • Radosław Piekarz: Podatki to nie jest idealny świat. Trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw

  Radosław Piekarz: Podatki to nie jest idealny świat. Trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw

  Gdy usłyszałem propozycję PO, to pomyślałem, że wreszcie jakaś siła polityczna w Polsce chce zrobić prawdziwy krok w kierunku bardziej progresywnych i sprawiedliwych podatków. Ale jak się patrzy na to rozwiązanie w szczegółach, to na każdym kroku wychodzi jego niedopracowanie – mówi Radosław Piekarz

  czytaj więcej

 • Po wyroku ETPC: Kiedy portal odpowiada za komentarze internautów

  Po wyroku ETPC: Kiedy portal odpowiada za komentarze internautów

  Serwis internetowy co do zasady nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z prawem krajowym komentarze internautów – taką tezę w sprawie Index.hu postawił ETPC. W 2013 r. w wyroku w sprawie Delfi trybunał uznał, że dopuszczalne jest przypisanie odpowiedzialności portalowi za pojawienie się nienawistnych wpisów pod tekstem

  czytaj więcej

 • Rewolucja w użytkowaniu wieczystym: Przekształcenie we własność obejmie domy jednorodzinne

  Rewolucja w użytkowaniu wieczystym: Przekształcenie we własność obejmie domy jednorodzinne

  Planowane przez rząd przekształcenie użytkowania wieczystego we własność ma również objąć grunty pod domami jednorodzinnymi.

  czytaj więcej

 • Amerykanie kręcą dla Polaków coraz więcej produkcji

  Amerykanie kręcą dla Polaków coraz więcej produkcji

  Amerykanie, którzy do niedawna serwowali naszym widzom tylko własne filmy i seriale, kręcą dla Polaków coraz więcej produkcji. Trwa boom, jakiego rynek dawno nie widział. Na razie tylko w telewizji

  czytaj więcej

 • Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. szuka możliwości wyegzekwowania roszczeń, jakie ma wobec dostawcy podzespołów do budowy linii produkcyjnej, XYZ sp. z o.o. Roszczenia wynikają z rękojmi. Po dostarczeniu zamówionego towaru okazało się, że część elementów ma wady ukryte, których nie można było wykryć podczas odbioru towaru. W efekcie – jako że nie zostały one naprawione – po długiej wymianie pism zarząd spółki ABC postanowił złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny wadliwych podzespołów. Obawiając się, że spółka XYZ dobrowolnie nie zwróci różnicy pomiędzy ceną sprzedaży towaru oraz jego faktyczną wartością, zarząd ABC zaczął poszukiwać sposobów przymuszenia sprzedawcy do zapłaty. W pierwszej kolejności zamierzano wpisać nielojalnego kontrahenta do rejestru długów prowadzonego przez biuro informacji gospodarczej. Rozważane jest także wystąpienie z powództwem cywilnym przeciwko dostawcy. Kwota roszczenia nabywcy to ok. 20 tys. zł. Zarząd spółki ABC niepokoi się, bo otrzymał również, na razie niesprawdzoną, informację o rzekomym znacznym zadłużeniu spółki, która dostarczyła jej towar. Posiada też informację, że XYZ sp. z o.o. jest użytkownikiem wieczystym atrakcyjnej nieruchomości w centrum miasta. Postanowiono zatem zbadać prawne możliwości zabezpieczenia się na tej nieruchomości, a także faktyczną skuteczność takiego zabezpieczenia. W szczególności zaś, czy możliwe będzie dokonanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego przez XYZ spółkę z o.o. pomimo udzielenia zabezpieczenia na rzecz powoda przez sąd cywilny, które to miałoby mieć postać stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości użytkowanej przez dłużnika.

  czytaj więcej

 • Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  OPIS SYTUACJI: Produkty ABC sp. z o.o. wyróżniają się na rynku charakterystycznym kolorem opakowania. Wprawdzie spółka posiada zarejestrowany znak towarowy, ale chciałaby też zastrzec firmowy kolor. Co więcej, ze względu na zwiększenie nakładów na sprzedaż internetową oraz mobilne kanały dystrybucji zarząd pragnie zlecić opracowanie melodii mającej być swoistą wizytówką jej produktów. Prezes spółki słyszała o zmianach w prawie własności przemysłowej oraz rozszerzeniu definicji znaku towarowego. Planuje zatem uzyskanie dodatkowej ochrony także dla tego wyróżnika.

  czytaj więcej

 • Płochocki: Polska z najniższym wzrostem cen nieruchomości w Unii Europejskiej

  Płochocki: Polska z najniższym wzrostem cen nieruchomości w Unii Europejskiej

  Polska notuje jeden z najniższych wzrostów cen nieruchomości w Unii Europejskiej, na poziomie 4 proc. - zauważa dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki. Jego zdaniem to bardzo dobra wiadomość dla Polaków, bo podnosi poziom zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.

  czytaj więcej

 • Sprzedałeś nieruchomość? Nie zapomnij do 30 kwietnia złożyć PIT-39

  Sprzedałeś nieruchomość? Nie zapomnij do 30 kwietnia złożyć PIT-39

  Sprzedaż po pięciu latach od nabycia nieruchomości nie podlega opodatkowaniu PIT. Ale nie zawsze jest jasne, jak określić moment nabycia. W ustawie nie ma definicji, nic nie ma też na ten temat w ministerialnych broszurach, a podatnicy wciąż toczą spory z fiskusem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej