działki ogrodnicze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu działki ogrodnicze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące działki ogrodnicze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wino z Polski zdobywa uznanie smakoszy

  Wino z Polski zdobywa uznanie smakoszy

  W Polsce odradza się przemysł winiarski. W okolicach Zielonej Góry, Sandomierza, a także na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu pojawia się coraz więcej przydomowych winnic.

  czytaj więcej

 • Jak podnieść cenę domu? Zainwestować w ogród

  Jak podnieść cenę domu? Zainwestować w ogród

  Na urządzanie ogrodów wydamy w tym roku 9 mld zł. Na rynku działa 4,5 tys. centrów ogrodniczych i 280 marketów. Wkrótce przybędzie kolejnych 80. Każda złotówka włożona w działkę daje 2,2 zł zwrotu przy sprzedaży nieruchomości

  czytaj więcej

 • Co zrobić z owocami z drzewa sąsiada - nie działając wbrew prawu

  Co zrobić z owocami z drzewa sąsiada - nie działając wbrew prawu

  Tuż przy ogrodzeniu na posesji sąsiada rośnie jabłoń, a gałęzie z owocami zwisają nad moją działką. W tym roku drzewo obrodziło i wiele owoców spadło na ziemię. Leżą, gniją i utrudniają wjazd na moje podwórze. Czy mogę zebrać te, które już spadły, i zerwać te, które zostały jeszcze na drzewie, bez obawy, że sąsiad zażąda ode mnie zapłaty? W dodatku korzenie jabłonki przechodzą na moje podwórze i utrudniają wjazd samochodu. Czy bez zgody sąsiada mogę je odciąć? – pyta nasza czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie domku letniskowego? To wcale nie takie proste

  Ubezpieczenie domku letniskowego? To wcale nie takie proste

  Wielu Polaków posiada na swoich działkach domki letniskowe. Po urlopie opuszczą je, często na cały rok. Warto więc wykupić polisę na taką nieruchomość, chroniąca przed dewastacją, kradzieżami czy zdarzeniami losowymi. Okazuje się jednak, że ubezpieczenie domku letniskowego nie jest wcale takie łatwe.

  czytaj więcej

 • Zasiedzenie nieruchomości: Opłata podatku nie chroni przed utratą działki

  Zasiedzenie nieruchomości: Opłata podatku nie chroni przed utratą działki

  W sporze o zasiedzenie nieruchomości ważniejsze jest to, że sąsiad przez lata kosił na niej trawę, niż to, że prawowity właściciel przez ponad ćwierć wieku płacił za nią fiskusowi.

  czytaj więcej

 • Ogrody działkowe: dowiedz się, jak wygląda nowe prawo na działkach

  Ogrody działkowe: dowiedz się, jak wygląda nowe prawo na działkach

  Jestem działkowcem i chciałbym wiedzieć, jak w tej chwili wygląda sytuacja posiadaczy ogrodów działkowych. W książeczce wydanej przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców przeczytałem np., że stowarzyszenia ogrodowe są powołane wyłącznie w celu zakładania i prowadzenia rodzinnych ogrodów działkowych i że nie mogą wykazywać żadnej innej działalności, zwłaszcza gospodarczej. Natomiast w ustawie jest zapis, że do zadań stowarzyszeń ogrodowych należy w szczególności propagowanie wiedzy ogrodniczej, m.in. poprzez szkolenia i publikacje. Przecież działalność wydawnicza jest działalnością gospodarczą, z której czerpane będą zyski, więc moim zdaniem jest tu sprzeczność – twierdzi pan Tadeusz

  czytaj więcej

 • Koniec drakońskich kar za wycinkę drzewa: Co zmieniają nowe przepisy?

  Koniec drakońskich kar za wycinkę drzewa: Co zmieniają nowe przepisy?

  Drakońskie kary za wycinkę drzew lub krzewów bez zezwolenia zostały zmniejszone. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już niebawem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej