ceny nieruchomości w polsce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny nieruchomości w polsce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny nieruchomości w polsce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Condohotele dają zarobić

  Condohotele dają zarobić

  Rozwój aparthoteli, nazywanych też condohotelami nabiera w Polsce rozpędu. To model, w którym zazwyczaj firma realizuje projekt, a następnie sprzedaje w nim pokoje lub apartamenty indywidualnym osobom. Aktywność deweloperów wynika z tego, że inwestorzy lokowanie kapitału w condohotele postrzegają jako alternatywę, dla coraz mniej opłacalnych klasycznych form, jak lokaty, giełda, czy fundusze. Jak wyliczają analitycy Gerda Broker, jeszcze w 2012 r. dochody z najmu sięgały dwukrotności przychodów osiąganych z odsetek. Dziś są nawet czterokrotnie wyższe. Do tego rośnie dynamicznie w kraju turystyka. W ostatnich trzech latach, jak wynika z danych GUS, liczba osób zatrzymujących się w obiektach noclegowych zwiększyła się o blisko 2 mln. Do tego przybywa nie tylko gości z kraju, ale i z zagranicy. To o tyle istotne, że goście Ci na miejsce noclegu wybierają hotele i właśnie aparthotele. Podobnie zresztą jak turyści biznesowi.

  czytaj więcej

 • 50 najbardziej wpływowych prawników 2016 [RANKING DGP]

  50 najbardziej wpływowych prawników 2016 [RANKING DGP]

  Ranking 50 najbardziej wpływowych – uwaga: w dobrym i w złym tego słowa znaczeniu – prawników układamy, o czym zapewne większość czytelników pamięta, wedle własnego widzimisię. Nie odrywamy się od rzeczywistości – bynajmniej. Wnikliwie analizujemy decyzje i działania poszczególnych osób, zastanawiamy się nad konsekwencjami i znaczeniem różnych ich poczynań. Rzetelnie rozważamy argumenty. Ale nie posługujemy się – i nie ukrywamy tego – zestawem obiektywnych kryteriów, które pozwoliłyby zmierzyć, zważyć lub w inny sposób określić, a co za tym idzie i precyzyjnie porównać, dokonania poszczególnych prawników. To jest przecież niemożliwe.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Skarbówka psuje nastroje inwestorom

  Nieruchomości: Skarbówka psuje nastroje inwestorom

  Grunty pod inwestycje komercyjne i gotowe projekty przyciągnęły wyjątkowo duże pieniądze. Pobić ten rekord będzie niezwykle trudno.

  czytaj więcej

 • Inwestorzy ciągną do Polski, ale nie za darmo

  Inwestorzy ciągną do Polski, ale nie za darmo

  W ub.r. udało się przyciągnąć do Polski 137 inwestycji zagranicznych. Na zachętę firmy dostały wsparcie od rządu, m.in. zwolnienia podatkowe.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna: Mieszkańcy poniosą koszty ustawy o ustroju Warszawy

  Nowoczesna: Mieszkańcy poniosą koszty ustawy o ustroju Warszawy

  Mieszkańcy Warszawy oraz ościennych gmin poniosą koszty zmian, które proponuje projekt ustawy o ustroju m.st. Warszawy autorstwa PiS - ocenili we wtorek na konferencji prasowej politycy Nowoczesnej. Poinformowali, że zwrócą się do warszawskich posłów PiS o informacje na temat skutków uchwalenia tej ustawy.

  czytaj więcej

 • BGK wybrał pierwsze lokalizacje do programu Mieszkanie plus

  BGK wybrał pierwsze lokalizacje do programu Mieszkanie plus

  BGK Nieruchomości wybrał 20 potencjalnych lokalizacji, na których powstaną jedne z pierwszych domów z programu Mieszkanie plus. Grunty ma przekazać PKP, a umowa w tej sprawie ma zostać podpisana w środę - wynika z wypowiedzi dla PAP wiceprezesa BGK Nieruchomości Bartłomieja Pawlaka.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie+, czyli nowoczesna wielka płyta

  Mieszkanie+, czyli nowoczesna wielka płyta

  - 500 mkw. w technologii betonu magnezowego ośmiu ludzi buduje tydzień, zaś metodą tradycyjną dwu-, trzykrotnie dłużej - mówi Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości

  czytaj więcej

 • Nowe zasady wycinki drzew wyhamowały wiele inwestycji

  Nowe zasady wycinki drzew wyhamowały wiele inwestycji

  Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań – w tych miastach nie zostały podjęte uchwały w sprawie opłat za usunięcie drzew i krzewów. Efekt? Zastopowanie w branży deweloperskiej.

  czytaj więcej

 • Ceny rosną jak na drożdżach. Inflacja niebawem przekroczy 2 proc.

  Ceny rosną jak na drożdżach. Inflacja niebawem przekroczy 2 proc.

  Wkrótce inflacja przekroczy 2 proc. i utrzyma się na tym poziomie przez kilka kwartałów. Z opublikowanych wczoraj przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że w styczniu ceny płacone przez konsumentów były wyższe niż rok wcześniej o 1,7 proc.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus ambicje. BGK Nieruchomości rzuca wyzwanie deweloperom

  Mieszkanie plus ambicje. BGK Nieruchomości rzuca wyzwanie deweloperom

  Rządowy plan obniżenia kosztów budowy mieszkań o co najmniej 20 proc. dzięki prefabrykatom to kierunek dobry. Problem w tym, że chyba zbyt dobry.

  czytaj więcej

 • Obrót gruntami: ANR kupuje akcje

  Obrót gruntami: ANR kupuje akcje

  Agencja Nieruchomości Rolnych po raz pierwszy skorzystała z prawa pierwokupu akcji. I od razu skoczyła na głęboką wodę. Wartość transakcji – blisko 40 mln zł

  czytaj więcej

 • Kiepski klimat dla farm wiatrowych

  Kiepski klimat dla farm wiatrowych

  Rząd nadal stawia na węgiel. Rozwój energetyki odnawialnej traktowany jest po macoszemu. Przed branżą coraz więcej barier i wyzwań

  czytaj więcej

 • Upadły bank i znikający deweloper: Rosną problemy klientów spółki Dolcan zamieszanej w upadłość SK Banku

  Upadły bank i znikający deweloper: Rosną problemy klientów spółki Dolcan zamieszanej w upadłość SK Banku

  O Dolcanie, jednym z większych warszawskich deweloperów, głośno zrobiło się na przełomie 2015 i 2016 r. Firma przerwała wtedy prace na budowach, uderzona przez niewypłacalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank). Grupa Dolcan finansowała w nim swoje inwestycje mieszkaniowe. Z drugiej strony w aktach sądowych upadłego SK Banku znalazła się informacja, że rok temu kredyty zaciągnięte przez spółki z grupy Dolcan wynosiły ponad 1,4 mld zł i należy traktować je jako stracone.

  czytaj więcej

 • Raport: Wysoka rentowność najmu powodem dużego popytu na mieszkania w stolicy

  Raport: Wysoka rentowność najmu powodem dużego popytu na mieszkania w stolicy

  W Warszawie rentowność z najmu mieszkań przekracza zyski oferowane przez instytucje finansowe, jest odpowiedzialna za rekordowy popyt na stołecznym rynku pierwotnym mieszkań - napisano w raporcie Centrum AMRON o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej