ceny nieruchomości w polsce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny nieruchomości w polsce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny nieruchomości w polsce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Listonosze InPostu wyślą pozew. Walczą o zaległe pensje

  Listonosze InPostu wyślą pozew. Walczą o zaległe pensje

  Zwolnieni pracownicy spółki Bezpieczny List, jeszcze do niedawna należącej do InPostu, walczą o zaległe pensje, których nie wypłacił im nowy właściciel. – Chcemy dotrzeć do jak największej grupy poszkodowanych. Przesłaliśmy już kopie umów do kilku kancelarii, aby zapoznały się ze sprawą – mówi nam jeden z pracowników gdańskiego oddziału spółki (nasi rozmówcy podpisywali weksle, na mocy których mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności za narażanie pracodawcy na straty, i boją się wypowiadać pod nazwiskiem).

  czytaj więcej

 • Budownictwo: Branża spowalnia i pozbywa się pracowników

  Budownictwo: Branża spowalnia i pozbywa się pracowników

  Branża, która powinna być motorem wzrostu, zamiast tego spowalnia i pozbywa się pracowników. Powód: źle przygotowane inwestycje oraz to, że nie udało się wejść bezboleśnie w nowy budżet UE.

  czytaj więcej

 • Kulisy dzikiej reprywatyzacji. Zmowa milczenia

  Kulisy dzikiej reprywatyzacji. Zmowa milczenia

  Marek M., który kupił roszczenia do kamienicy w Śródmieściu od starszej pani za 50 zł, po roku zażądał od miasta odszkodowania w wysokości ponad 5 mln zł za zyski, jakie utracił z tytułu użytkowania „jego” własności.

  czytaj więcej

 • Itaka podbija świat i ucieka konkurentom

  Itaka podbija świat i ucieka konkurentom

   Największy touroperator w Polsce nie tylko chce przejmować innych graczy w Europie, ale też planuje budowę własnych hoteli.

  czytaj więcej

 • Warszawa. Nowelizacja zahamuje dziką reprywatyzację, ale miasto i tak ma kłopoty

  Warszawa. Nowelizacja zahamuje dziką reprywatyzację, ale miasto i tak ma kłopoty

  Problem: Zamieszanie wokół zwrotu działki przy Pałacu Kultury i Nauki podgrzało atmosferę wokół reprywatyzacji gruntów warszawskich. Deklaracje prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, że Platforma Obywatelska w ciągu miesiąca przygotuje tzw. dużą ustawę reprywatyzacyjną, spowodowały, iż na drugi plan zeszła ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz.U. z 2016 r. poz. 1271). To tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna. Wchodzi ona w życie 17 września 2016 r. i będzie stosowana, choć prezydent Warszawy idzie dalej i zapowiada, że dopóki nie zostanie przyjęta proponowana przez PO duża ustawa reprywatyzacyjna, dopóty żadna nieruchomość objęta roszczeniami nie zostanie zwrócona.

  czytaj więcej

 • Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  - Pojawia się narracja: skoro bronił mafii, to teraz na pewno wyłudził działkę od miasta. A to jest dla mnie bardzo krzywdzące. I świadczy o ataku na fundamenty prawa do obrony - mówi mec. Grzegorz Majewski w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Kling: Rynek to nieustanny eksperyment

  Kling: Rynek to nieustanny eksperyment

  Rząd bierze to, co ma, działa szybko, ale często strzela na oślep. Dlatego regulacje szkodzą gospodarce

  czytaj więcej

 • Rząd Korei już nie pomaga swoim. Unijny rachunek za pomoc Dublina dla Apple

  Rząd Korei już nie pomaga swoim. Unijny rachunek za pomoc Dublina dla Apple

  Sebastian Klimek zrezygnował z zasiadania w zarządzie PZU. Powodów odejścia nie podano, wiadomo jednak, że Klimek był skonfliktowany z prezesem ubezpieczyciela Michałem Krupińskim. Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki. To nie jedyne zmiany na rynkach finansowych.

  czytaj więcej

 • Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  FINANSE Słaby złoty pomaga eksporterom, ale szkodzi firmom, które dużą część kosztów ponoszą w walutach obcych. Firmy nastawione na rynek konsumencki korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Gorzej mają banki, które płacą na ten program

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • Odnawialne źródła energii na wyczerpaniu

  Odnawialne źródła energii na wyczerpaniu

  Niekorzystne regulacje i lecące na łeb na szyję ceny zielonych certyfikatów sprawiają, że branża znalazła się w zapaści i powoli wpada w panikę.

  czytaj więcej

 • Wielka kara dla Polski. Unia żąda zapłaty 700 mln zł za nieprawidłowe wydatkowanie pieniędzy

  Wielka kara dla Polski. Unia żąda zapłaty 700 mln zł za nieprawidłowe wydatkowanie pieniędzy

  Na Polskę została nałożona kara 700 mln zł za nieprawidłowe wydatkowanie pieniędzy dla wsparcie grup producenckich z branży owocowo-warzywnej; obecnie Polska jest na etapie odwołania się od tej decyzji - poinformował w czwartek wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

  czytaj więcej

 • Jak tanie mieszkanie, to od rządu

  Jak tanie mieszkanie, to od rządu

  Projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym jest już gotowy. Wkrótce trafi do konsultacji – zapowiedział w Krynicy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk

  czytaj więcej

 • Staszak: Woluntaryzm egzekucyjny

  Staszak: Woluntaryzm egzekucyjny

  Ustawodawca od lat woli udawać, że każdy z dłużników ma znaczny majątek , który wystarczy do wyegzekwowania całości świadczenia, i to w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy

  czytaj więcej

 • Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?

  Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?

  Po co harować w pocie czoła, po co siedzieć osiem godzin za biurkiem, jeśli możesz, tylko klikając w internecie, zostać „szafirem” i zarabiać setki tysięcy złotych? W sieci działa internetowy Amway. Tyle że ten jakby... nie dysponuje towarem

  czytaj więcej

 • Podatek handlowy przekombinowany. Unia mówi "stop"

  Podatek handlowy przekombinowany. Unia mówi "stop"

  Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie daniny, jaką miały płacić sieci handlowe. Rząd musi wymyślić ją na nowo. Komisja zarzuca polskiemu rządowi, że przez przyjęcie progresywnego systemu podatku handlowego dyskryminuje podmioty o największych obrotach.

  czytaj więcej

 • Rada gminy nie udziela generalnej zgody na zmianę oprocentowania rat przy nabyciu nieruchomości

  Rada gminy nie udziela generalnej zgody na zmianę oprocentowania rat przy nabyciu nieruchomości

  TEZA: Rada gminy nie jest uprawniona do ustalenia generalnej zgody na stosowanie przez wójta odmiennych stawek oprocentowania, niż to przewiduje ustawa o gospodarce nieruchomościami w art. 70 ust. 3. Stawki te są skuteczne wobec wszystkich potencjalnych nabywców nieruchomości gminnych nabywanych w trybie bezprzetargowym, którym rozłożono spłatę na okres do 10 lat.

  czytaj więcej

 • Komornicy: Egzekucja alimentów wymaga większych zmian

  Komornicy: Egzekucja alimentów wymaga większych zmian

  Zaostrzenie odpowiedzialności karnej dłużników uchylających się od łożenia na dzieci to krok w dobrym kierunku – ocenia Krajowa Rada Komornicza. Potrzebne są jednak dalsze zmiany w przepisach dotyczących licytacji ruchomości czy zmniejszenie w sprawach alimentacyjnych kwot wolnych od zajęcia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej