pomysł na firmę w domu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pomysł na firmę w domu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pomysł na firmę w domu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  O powołaniu CUW myślą prawie wszyscy. Zarówno powiaty z urzędami marszałkowskimi i wojewódzkimi, jak i gminy z miastami. Z wykonaniem jest gorzej. Mimo że od wejścia w życie zmian ułatwiających tworzenie takich jednostek minęło prawie pół roku, centra w nowej formule jeszcze nie działają, choć pierwsze samorządy już podjęły uchwały i rozpoczęły proces ich tworzenia.

  czytaj więcej

 • Raport o "zrób to sam”, czyli jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym

  Raport o "zrób to sam”, czyli jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym

  Najnowszy raport przygotowany przez Allegro, Majsterki.pl i Mobile Institute pokazuje jak duża jest skala zjawiska „zrób to sam” w Polsce. Spytaliśmy Polaków o wszelkie prace w domu i ogrodzie, jakie realizują samodzielnie, dlaczego to robią, z jakim skutkiem, a także - co im to daje. Odpowiedzieli nam, że przynosi im to wiele radości i zadowolenia, a także uznanie w oczach rodziny i znajomych. Dodatkowo mogą wyrazić swój indywidualny styl i realizować własne projekty. Działania w zakresie "zrób to sam" to pasja, która łączy Polaków niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania, czy statusu rodzinnego. Efektem naszego badania jest raport “Zrób to sam. Jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym?”.

  czytaj więcej

 • Policja w służbie bożka statystyki

  Policja w służbie bożka statystyki

  Przewałów w internecie było coraz więcej, co paskudziło statystyki kryminalne, więc zdecydowano, by wszystkie oszustwa internetowe przyporządkowano wydziałom gospodarczym. Tam spadło, tu wzrosło, wszyscy się cieszą - wyjaśnia Marcin Trybalski podinspektor policji w stanie spoczynku.

  czytaj więcej

 • Branża budowlana: Nie dekretować miejsca ma pralkę

  Branża budowlana: Nie dekretować miejsca ma pralkę

  Branża budowlana chce głębszych zmian w przepisach dotyczących warunków technicznych budynków. Dziś niektóre z nich nie przystają do rzeczywistości. Właśnie upłynął termin, w jakim przedstawiciele branży budowlanej mogli składać uwagi do projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Akt ten zawiera szereg przepisów – często bardzo szczegółowych – wskazujących, jakich zasad przestrzegać, projektując i budując.

  czytaj więcej

 • Powodzenie Brexitu uruchomi efekt domina? Liga Narodów gromadziła dokumenty aż do końca

  Powodzenie Brexitu uruchomi efekt domina? Liga Narodów gromadziła dokumenty aż do końca

  Zwycięstwo zwolenników Brexitu w referendum będzie okazją do wielkiego świętowania przez przeciwników UE na ulicach brytyjskich miast. Można sobie wyobrazić, jak w Londynie na Trafalgar Square lider brexitowców Boris Johnson będzie wznosił okrzyki „suwerenność” i zapowiadał rychłe odcinanie więzów z Unią. Będzie już wiedział, że po rezygnacji Davida Camerona, który poniósł klęskę, prawdopodobnie zostanie premierem Wielkiej Brytanii. W 2013 r., kiedy Cameron ogłaszał zamiar referendum unijnego, liczył, że raz na zawsze zamknie usta opozycji w partii i przekreśli nadzieje części elit francuskich czy niemieckich na odsunięcie Londynu od centrum spraw unijnych. Ale pokerowa zagrywka uderzyła w Camerona rykoszetem: nie przewidział, że wyborcy odrzucą UE.

  czytaj więcej

 • Mała Brytania wychodzi z Unii: Reportaż z najbardziej eurosceptycznego miasta na Wyspach

  Mała Brytania wychodzi z Unii: Reportaż z najbardziej eurosceptycznego miasta na Wyspach

  Nikt nie powiedział, że referendum rozstrzyga sprawę raz na zawsze. Brytyjczycy podzielili się na długo. Plebiscyt jest tylko jednym z symptomów tego podziału

  czytaj więcej

 • Wiceminister energii: Branża wiatrowa prowadzi czarny PR. Nie chcemy już finansować jednego rodzaju OZE

  Wiceminister energii: Branża wiatrowa prowadzi czarny PR. Nie chcemy już finansować jednego rodzaju OZE

  Branża wiatrowa prowadzi czarny PR. Chodzi o wytworzenie sytuacji, w której nadal będziemy wszyscy finansować nieskrępowaną żadnymi regułami ekspansję jednego rodzaju OZE - mówi w wywiadzie dla wiceminister energii DGP Andrzej Piotrowski.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Polski pomysł na politykę zagraniczną błysł i zgasł

  Parafianowicz: Polski pomysł na politykę zagraniczną błysł i zgasł

  Ekspresowy upadek koncepcji polskiej polityki zagranicznej opartej na ścisłym sojuszu z Wielką Brytanią można uznać za fenomen. Nie minęło bowiem nawet pół roku od ogłoszenia jej z trybuny sejmowej.

  czytaj więcej

 • Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  OPIS SYTUACJI: Spółka jawna składająca się z pięciu wspólników będących osobami fizycznymi jest właścicielem hotelu trzygwiazdkowego położonego na obszarze wiejskim oraz otoczonego lasem i polami uprawnymi. Kilka lat temu spółka nabyła znajdujące się w pobliżu hotelu grunty orne. Planowała, że zmieni ich przeznaczenie i rozbuduje bazę noclegową. Ze względu na brak środków finansowych inwestycję jednakże na kilka lat odłożono. Obecnie w spółce ma dojść do zmian personalnych. W miejsce jednego z dotychczasowych wspólników wstąpić ma nowa osoba. Podstawą zmiany ma być przeniesienie ogółu praw i obowiązków wspólnika na osobę trzecią. Pozostali wspólnicy się obawiają, czy tego typu zmiana podmiotowa nie spowoduje możliwości przejęcia należących do spółki gruntów rolnych.

  czytaj więcej

 • Giełda chce się ożywić. Walka o powrót inwestorów trwa

  Giełda chce się ożywić. Walka o powrót inwestorów trwa

  PARKIET GPW nie poddaje się w walce o powrót inwestorów do akcji. Specjaliści działania doceniają, ale radzą jej powalczyć o kapitał w innych sektorach rynku kapitałowego. Rewolucja na NewConnect i stworzenie inwestorom lepszych warunków do realizacji zleceń na głównym rynku akcji – takie projekty zaprezentowała w ubiegłym tygodniu warszawska Giełda Papierów Wartościowych.

  czytaj więcej

 • Prywatne domy i osiedla: Inwestorzy walczą o polskich seniorów

  Prywatne domy i osiedla: Inwestorzy walczą o polskich seniorów

  Rozdrobnionemu rynkowi ośrodków dla osób starszych przybywa poważna konkurencja – to duzi i zasobni w kapitał gracze.

  czytaj więcej

 • Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady

  Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady

  W moim mieście, w samym centrum, stoją ule. Co prawda hodowcy (organizacja pozarządowa) umieścili informację o ustawieniu pasieki wraz z zakazem wstępu na jej teren, ale w jaki sposób utrzymać pszczołę, by nie latała zbyt daleko? Ponieważ mam alergiczne dziecko, zaczęłam unikać tej okolicy. Zastanawiam się jednak, czy dobrym pomysłem jest coraz częstsze stawianie uli w dużych miastach – pisze pani Barbara i pyta, co mówią na ten temat przepisy

  czytaj więcej

 • Szczyty NATO: Trzeba ćwiczyć Realpolitik, nie stać nas na iluzje

  Szczyty NATO: Trzeba ćwiczyć Realpolitik, nie stać nas na iluzje

  Celem na szczyt NATO jest przejście Polski z członkostwa de facto drugiej kategorii do pierwszej. Cel ten zapewne uda się zrealizować w połowie. W sensie politycznym awansujemy do prawie pierwszej ligi, militarnie pozostaniemy prawie w drugiej lidze. Jeśli jednak zaczniemy rozumieć politykę międzynarodową jako spór interesów, a nie wartości, to do pierwszej ligi awansujemy mentalnie. A jeśli zbudujemy solidne państwo, z którego corocznie nie będzie wyciekać niemal 75 proc. pierwotnie planowanej kwoty na modernizację armii, to również awansujemy do pierwszej ligi. Kto wie, czy o tym, w której lidze będziemy grać, nie możemy – wbrew pozorom – zdecydować sami.

  czytaj więcej

 • Żuchowski o kodeksie budowlanym: Koniec z mnogością specustaw [WYWIAD]

  Żuchowski o kodeksie budowlanym: Koniec z mnogością specustaw [WYWIAD]

  - Na bazie sprawdzonych rozwiązań w kodeksie budowlanym powstaną jeden dział i procedura pt. „Realizacja inwestycji celu publicznego”. Opracowanie jednego uniwersalnego schematu jest tu niezbędne - zapowiada Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

  czytaj więcej

 • Przy Downing Street 10 zamieszka nowa Margaret Thatcher

  Przy Downing Street 10 zamieszka nowa Margaret Thatcher

  W środę wieczorem wyspiarze będą mieli nowego premiera. Urząd obejmie dotychczasowa minister spraw wewnętrznych Theresa May. Premier David Cameron wywiązuje się z obietnicy, zgodnie z którą złoży urząd, jeśli Brytyjczycy opowiedzą się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Dzisiaj ostatni raz weźmie udział w posiedzeniu rządu, a jutro zdąży jeszcze odpowiedzieć na pytania posłów w Izbie Gmin.

  czytaj więcej

 • Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Polski rynek franczyzy czas boomu ma już za sobą. Nowym graczom coraz trudniej na nim zaistnieć. Świadczy o tym rosnąca liczba porażek wśród sieci.

  czytaj więcej

 • Kontrola abonamentu RTV: Nie trzeba wpuszczać do domu pracownika poczty

  Kontrola abonamentu RTV: Nie trzeba wpuszczać do domu pracownika poczty

  Nie po raz pierwszy już Poczta Polska, instytucja upoważniona do pobierania opłat za abonament radiowo-telewizyjny, wzmaga kontrole. Rozsyła inspektorów do domów, którzy mają sprawdzać, kto ma odbiornik, a kto nie. – Ja telewizora nie mam – pisze pan Andrzej. – I nie zamierzam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Niech raczej ktoś mi udowodni, że korzystam i nie płacę abonamentu. Czy za niewpuszczenie kontrolera do domu grożą mi jakiekolwiek sankcje – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Moralne demony Europy. Kryzys tożsamości trawi Zachód

  Moralne demony Europy. Kryzys tożsamości trawi Zachód

  Kryzys tożsamości trawi Zachód. Jeśli mądrze go wykorzystamy, stanie się on podstawą dla dojrzalszego projektu: mniej naiwnego, sensownego tak pragmatycznie, jak moralnie. Ale robimy coś przeciwnego: popadamy w głęboką histerię. Do wyboru są tu histeria prawicowa i lewicowa

  czytaj więcej

 • Bąk: Mojemu porsche wycięto jaja

  Bąk: Mojemu porsche wycięto jaja

  Praca projektantów i inżynierów w koncernach samochodowych jest niezwykle monotonna i nudna. Serio, trudno mi wyobrazić sobie bardziej frustrujące zajęcie. Człowiek spędza dwa lata przed komputerem, starając się stworzyć najpiękniejsze i najdoskonalsze auto świata, a w dniu, kiedy już zamierza otworzyć szampana i świętować, nagle w jego biurze zjawia się człowiek z księgowości ubrany w sweter w romby. I stwierdza, że taki wóz będzie o 50 eurocentów za drogi, w związku z czym należy go całkowicie przeprojektować.

  czytaj więcej

 • Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Idee zrodzone podczas krachu grynderskiego w XIX w. przyniosły Europie komunizm i faszyzm. Aż strach pomyśleć, co może się przydarzyć, jeśli Deutsche Bank na poważnie zachwieje się w swoich posadach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej