pekao firma

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pekao firma. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pekao firma.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Top Employers 2015: certyfikaty zostały wręczone!

  Top Employers 2015: certyfikaty zostały wręczone!

  Podczas uroczystej kolacji w hotelu SOFITEL Victoria w Warszawie 10 lutego 2015 r. wręczono nagrody Top Employers Polska 2015

  czytaj więcej

 • Biznes szykuje się na program 500+

  Biznes szykuje się na program 500+

  Obsługą sztandarowego programu rządu Beaty Szydło zainteresowanych jest coraz więcej podmiotów komercyjnych.

  czytaj więcej

 • Tak pęcznieje rynek obligacji

  Tak pęcznieje rynek obligacji

  Wart ponad 60 mld zł segment papierów korporacyjnych może urosnąć w tym roku o kolejne 20 proc. Emisje warte 19,5 mld zł i wzrost wartości rynku o 21 proc. do ponad 63,8 mld zł – z takim wynikiem 2015 r. zakończył segment obligacji przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Analitycy: Zatrudnienie i płace w firmach będą rosły w szybkim tempie

  Analitycy: Zatrudnienie i płace w firmach będą rosły w szybkim tempie

  Zasadniczo dobre dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw za luty potwierdzają pozytywne tendencje na rynku pracy. Według analityków, pozwala to liczyć na utrwalenie się wzrostów, a nawet na dalsze ich przyspieszenie - zarówno w zakresie liczby etatów, jak i wysokości wynagrodzeń.

  czytaj więcej

 • Nie każdy powinien pożyczać pieniądze za granicą

  Nie każdy powinien pożyczać pieniądze za granicą

  Ponad 100 mld zł – tyle warte były na koniec stycznia kredyty walutowe zaciągnięte przez polskie przedsiębiorstwa. Styczniowa wartość zadłużenia firm w walutach to rekord. Jeszcze nigdy – według danych NBP – zadłużenie tego typu nie było tak duże. Oczywiście w pewnym stopniu może to być efekt zmian kursu (złoty wyraźnie osłabł na początku roku), ale też przedsiębiorcy nie stronią od zadłużania się w euro czy dolarach, zamiast w złotych.

  czytaj więcej

 • Obligacje zamiast kredytu?

  Obligacje zamiast kredytu?

  Po wprowadzeniu podatku bankowego rynek papierów korporacyjnych powinien ruszyć z kopyta – twierdzi część ekspertów. Podatek wymusi na bankach dokładne przyglądanie się każdej złotówce z własnego bilansu. Mówiąc inaczej, będą bardzo ostrożne w udzielaniu nowych kredytów, by nie powiększać nadmiernie aktywów. I będą szukały sposobu, by finansować potrzeby pożyczkowe klientów za pomocą jakichś instrumentów, które nie będą im obciążały bilansów. Obligacje są takim instrumentem – banki mogą uzyskać prowizję od ich sprzedaży, a klienci mogą pozyskać finansowanie.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: Z MSP problem mają najwięksi

  Rynek kapitałowy: Z MSP problem mają najwięksi

  Niemiecka giełda chce się otworzyć na małe i średnie spółki. Doświadczenia Londynu i Warszawy pokazują, że to niełatwy biznes.

  czytaj więcej

 • Dywidendy stają się standardem na GPW

  Dywidendy stają się standardem na GPW

  Jeszcze kilka lat temu inwestorzy byli skłonni kupować akcje spółek, w których dzielenie się zyskiem było dość odległą perspektywą. Teraz wymagają i rozwoju, i wypłat.

  czytaj więcej

 • Warszawska giełda: Na parkiet nikomu się nie spieszy

  Warszawska giełda: Na parkiet nikomu się nie spieszy

  Dziś odbędzie się dopiero 3. w tym roku debiut na GPW. Brakuje chętnych do kupna akcji w ofertach publicznych, a nie wszystkie spółki godzą się na obniżki cen. Statystyka tegorocznych debiutów na warszawskiej giełdzie nie napawa optymizmem, niemniej w najbliższych tygodniach powinna się nieco poprawić. Dzisiaj po raz pierwszy notowane będą akcje Master Pharm, producenta suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych, który w ofercie pierwotnej (IPO) pozyskał 29,1 mln zł.

  czytaj więcej

 • Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Ruszyła machina produktowa związana z programem „Rodzina 500 plus”. Najbardziej rozbudowana jest oferta kont i rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych. Rząd zakłada, że programem „Rodzina 500 plus” objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci. Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do 10 maja wnioski o wsparcie złożyło już prawie 2,3 mln osób, a wypłacono niemal 1,2 mln świadczeń.

  czytaj więcej

 • Niewiele dużych spółek może się pochwalić rezultatami lepszymi niż rok wcześniej

  Niewiele dużych spółek może się pochwalić rezultatami lepszymi niż rok wcześniej

  czytaj więcej

 • Giełdowe ofiary słabego rynku

  Giełdowe ofiary słabego rynku

  Inwestorzy znów zakładają rachunki maklerskie, ale nie po to, by kupować akcje. Spadki obrotów na GPW przekładają się na gorsze wyniki brokerów. Cierpią też zarządzający funduszami.

  czytaj więcej

 • Zachodnie giełdy notują wzrosty: Nowy plan spłaty zobowiązań dla Grecji

  Zachodnie giełdy notują wzrosty: Nowy plan spłaty zobowiązań dla Grecji

  Europejskie giełdy mają szansę zakończyć tydzień na plusach. MFW chce odroczyć Grecji termin płatności i zapadalności zobowiązań. UniCredit rozważa sprzedaż aktywów, w tym udziałów w Banku Pekao, w celu spełnienia wymogów kapitałowych. Ropa jest najdroższa od 7 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Włosi nie chcą już Pekao?

  Włosi nie chcą już Pekao?

  Według nieoficjalnych informacji UniCredit rozważa sprzedaż udziałów w polskiej spółce zależnej. Informacje o możliwym wyjściu UniCredit z naszego kraju lub ograniczeniu jego obecności podała agencja Bloomberg.

  czytaj więcej

 • Przeliczyli się, licząc na dywidendy

  Przeliczyli się, licząc na dywidendy

  Minister skarbu planował dochody z tego tytułu na 4,5 mld zł. Na dziś ma pewne 2,1 mld zł.

  czytaj więcej

 • KNF działa w Raiffeisenie i Twojej SKOK. Bez dywidendy w grupie Enea

  KNF działa w Raiffeisenie i Twojej SKOK. Bez dywidendy w grupie Enea

  Raiffeisen Polbank do podziału. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by austriacka grupa Raiffeisen nie musiała do końca czerwca wprowadzać na giełdę akcji swojej polskiej filii – Raiffeisen Polbanku.

  czytaj więcej

 • Kredytobiorców ratują niskie stopy

  Kredytobiorców ratują niskie stopy

  Banki ograniczają dostępność pożyczek: podnoszą marże i podwyższają wymagania dotyczące zdolności kredytowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej