kadry

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kadry. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kadry.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kodeks pracy będzie chronił mundurowych

  Kodeks pracy będzie chronił mundurowych

  Komendanci jednostek podległych MSWiA będą musieli zagwarantować funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych w warunkach określonych w Kodeksie pracy.

  czytaj więcej

 • ZUS zmniejsza emerytury po emeryturach. To się jednak może zmienić

  ZUS zmniejsza emerytury po emeryturach. To się jednak może zmienić

  ZUS nadal zmniejsza emerytury po emeryturach. To się jednak może zmienić. Senat pracuje bowiem nad zmianą przepisów w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Ambasador potrzebny od zaraz

  Ambasador potrzebny od zaraz

  Wielu przedstawicieli dużych firm uważa, że tylko skutecznie działający reprezentanci rządu są w stanie zapewnić niezbędne wsparcie na nowych rynkach zagranicznych.

  czytaj więcej

 • Fundusz pracowniczy zaoszczędzi na opłatach sądowych

  Fundusz pracowniczy zaoszczędzi na opłatach sądowych

  Kilka milionów złotych rocznie może zaoszczędzić Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Stanie się tak, jeśli uchwalony zostanie projekt nowelizacji ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zakłada on bowiem zwolnienie FGŚP z opłat sądowych w przypadku dochodzenia należności od pracodawców, którzy zalegali z wypłatami świadczeń dla zatrudnionych (i zostały one uregulowane ze środków funduszu).

  czytaj więcej

 • Państwowe firmy inwestują za mało

  Państwowe firmy inwestują za mało

  Po kadrowej czystce dokonanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości pod znakiem zapytania stoją plany na przyszły rok.

  czytaj więcej

 • Koniec stania w kolejce do dziekanatu. Powstaną e-uczelnie

  Koniec stania w kolejce do dziekanatu. Powstaną e-uczelnie

  Taki jest plan Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Proponowane rozwiązania, po konsultacji ze środowiskiem akademickim, mają znaleźć się w nowej ustawie.

  czytaj więcej

 • Raport NIK: Lokalna służba zdrowia wymaga wsparcia

  Raport NIK: Lokalna służba zdrowia wymaga wsparcia

  Programy realizowane przez samorządy utrwalają nierówności w dostępie do świadczeń medycznych – wynika z raportu NIK, do którego dotarł DGP.

  czytaj więcej

 • Czy należy obniżać wymagania ochotnikom do obrony terytorialnej?

  Czy należy obniżać wymagania ochotnikom do obrony terytorialnej?

  KONFRONTACJE DGP: Polacy z kategorią D nie mogą zostać przyjęci do armii. Ochotnicy z tą kategorią będą mogli jednak służyć w Wojskach Obrony Terytorialnej. 

  czytaj więcej

 • Nic się nie zmieniło w przetargach: Nadal kupujemy to, co najtańsze

  Nic się nie zmieniło w przetargach: Nadal kupujemy to, co najtańsze

  Wbrew założeniom nowelizacja przepisów nie skłoniła urzędników, by częściej stawiali na jakość. Wciąż dominują kryteria, które najmniej dają, a więc gwarancja i termin realizacji zamówienia.

  czytaj więcej

 • Po przejęciu zakładu pracy przez inną spółkę zezwolenia dla cudzoziemców zachowują ważność

  Po przejęciu zakładu pracy przez inną spółkę zezwolenia dla cudzoziemców zachowują ważność

  Producent maszyn rozszerza swoją działalność o dwa nowe zakłady. W tym celu zamierza przejąć jedną spółkę posiadającą odpowiedni zakład produkcyjny oraz nabyć od drugiej zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci wyodrębnionego zakładu. Wśród zatrudnionych w obu zakładach są cudzoziemcy posiadający zezwolenia uprawniające do pracy na rzecz dotychczasowych pracodawców. Czy po przejęciu tych zakładów będą mogli kontynuować pracę na rzecz nowej spółki? Czy konieczne jest uzyskanie dla nich nowych zezwoleń na pracę?

  czytaj więcej

 • Wróblewska: Czy zdrowie Polaków wygra z produktem krajowym brutto

  Wróblewska: Czy zdrowie Polaków wygra z produktem krajowym brutto

  Wicepremier Mateusz Morawiecki w walce o wzrost PKB, miejsca pracy i rozwój polskiej gospodarki nie cofnie się przed niczym. Świetnie, tylko są jakieś granice. Otóż, częściowe uzależnienie dofinansowania na refundację leków od lokalizacji fabryk produkujących je, są już przesadą. Podobnie jak branie pod uwagę obrotu producenta. Dlaczego? Na szali jest bowiem zdrowie Polaków, którzy już teraz nie są rozpieszczani, zwłaszcza jeśli chodzi o dopłaty do leków innowacyjnych. Niewiele z nich znajduje się na liście refundacyjnej. Powód?

  czytaj więcej

 • Nie każdy bankier to bankster

  Nie każdy bankier to bankster

  Bankowość to jedna z najwspanialszych innowacji w historii ludzkości. Jeśli jednak ten sektor nie dokona autoreformy, biznes przejmie Google, Facebook i inne przedsiębiorstwa cyfrowej epoki.

  czytaj więcej

 • Nowy „Pitbull”? Nie, to coś innego. "Prosta historia o morderstwie" w kinach

  Nowy „Pitbull”? Nie, to coś innego. "Prosta historia o morderstwie" w kinach

  W KINACH | Proste historie Arkadiusza Jakubika są skomplikowane. Jakubik reżyser sięga po „kinogeniczne” tematy, takie jak miłość (w „Prostej historii o miłości”) czy morderstwo w najnowszym tytule, żeby postawić je przed krzywym zwierciadłem. Schematy gatunkowe wykrzywiają się, przekrzywiają, robią srogie albo kwaśne miny.

  czytaj więcej

 • Partia to nie agencja zatrudnienia. Misiewicze muszą odejść

  Partia to nie agencja zatrudnienia. Misiewicze muszą odejść

  Nadużycia władzy nie są, niestety, domeną tylko jednej czy niektórych partii politycznych u wielu z nas podnosi się ciśnienie, gdy słyszymy, że znajomy ministra otrzymuje intratne stanowisko w spółce państwowej, a córka i mąż posłanki zasilają szeregi pracowników agencji rządowej. Nie zawsze oczywiście przypadki zatrudnienia członków rodziny i znajomych polityków zasługują na potępienie. Jednakże w przytłaczającej większości można mieć duże wątpliwości co do tego, czy stanowisko uzyskali dzięki swym kompetencjom i doświadczeniu – zwłaszcza że często ich po prostu brak. Opinia publiczna jest tu raczej jednomyślna – z nepotyzmem i kumoterstwem w instytucjach publicznych trzeba walczyć. Tylko jak?

  czytaj więcej

 • Lewestam: Jak dotąd, świetnie

  Lewestam: Jak dotąd, świetnie

  Jest noc; gwiaździsta, granatowa. Na szczycie wieżowca Empire State stoi mężczyzna. Przygładza krawat, poprawia marynarkę. Chucha w dłoń, by sprawdzić świeżość oddechu, po czym skacze: hop. Leci, leci. Leci jeszcze trochę, bo jak wiadomo, jest to budynek wysoki. Z okna na piątym piętrze wychyla się piękna prawniczka i pyta: „Jak pan się też dziś miewa?” „Jak dotąd, świetnie” – odpowiada rozpromieniony mężczyzna. Gdyby to był komiks, na następnym obrazku uderzający o ziemię pan miałby nad głową wielki znak zapytania – a na następnym napisane byłoby już tylko „Splash!”

  czytaj więcej

 • W weekend zakończenie Warszawskiego Festiwalu Filmowego

  W weekend zakończenie Warszawskiego Festiwalu Filmowego

  "Słońce, to słońce mnie oślepiło", "Odyseja", "Anishoara" i "Godless" - to niektóre z filmów, które będzie można zobaczyć w ostatni weekend 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

  czytaj więcej

 • 243 lata temu utworzono Komisję Edukacji Narodowej

  243 lata temu utworzono Komisję Edukacji Narodowej

  14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

  czytaj więcej

 • Resort nauki planuje wprowadzenie doktoratów za wdrożenia

  Resort nauki planuje wprowadzenie doktoratów za wdrożenia

  Resort nauki planuje wprowadzenie programu, dzięki któremu doktorat można będzie uzyskać za pracę wdrożeniową. Doktorant zatrudniony w przedsiębiorstwie pracowałby nad swoim doktoratem w jednostce naukowej, otrzymując stypendium w wysokości prawie 2,5 tys. zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej