doradztwo podatkowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu doradztwo podatkowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące doradztwo podatkowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Największe i najlepsze firmy doradztwa podatkowego w 2015 roku

  Największe i najlepsze firmy doradztwa podatkowego w 2015 roku

  Zwyciężyli, bo osiągnęli najwyższe wyniki. Liderzy to: PwC, Grupa Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy, BDO oraz HLB M2 Audyt. Za najskuteczniejszą firmę w sporach podatkowych uznaliśmy EY, a w projektach podatkowych – Crido Taxand. Wytypowaliśmy również topowych doradców w ośmiu kategoriach indywidualnych.

  czytaj więcej

 • Ranking DGP: Najlepsi doradcy podatkowi w 2015 roku

  Ranking DGP: Najlepsi doradcy podatkowi w 2015 roku

  To już dziesiąta odsłona naszego zestawienia. Zwycięzców wskazała sześcioosobowa kapituła redakcyjna na podstawie 72 ankiet. Wyłoniliśmy najlepsze firmy w kategoriach spory podatkowe i projekty podatkowe oraz najlepszych doradców w poszczególnych podatkach, w cenach transferowych, sporach przed sądami i w międzynarodowym prawie podatkowym. Wiemy już także, które z firm są największe w tej branży.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie budowlanym wpłyną na podatek od nieruchomości

  Zmiany w prawie budowlanym wpłyną na podatek od nieruchomości

  ZMIANA PRAWA: W Sejmie trwają prace nad dwoma ustawami, które wprowadzają zmiany w prawie budowlanym. I choć obie nie obejmują ustaw podatkowych, to ich zapisy mogą istotnie wpłynąć na wysokość podatku od nieruchomości.

  czytaj więcej

 • PIT: Aport, przekształcenie, likwidacja, czyli nowa optymalizacja

  PIT: Aport, przekształcenie, likwidacja, czyli nowa optymalizacja

  Jeżeli na skutek rozwiązania spółki osobowej wspólnik dostanie jej majątek w postaci udziałów w innym podmiocie, a następnie je sprzeda, może uniknąć podatku. Potwierdził to ostatnio wielokrotnie NSA.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne firmy też z JPK

  Zagraniczne firmy też z JPK

  Jednolity plik kontrolny będzie dotyczyć także podmiotów z innych krajów, choćby w Polsce wystawiły lub odebrały tylko jedną fakturę. Liczy się zarejestrowanie u nas dla celów VAT.

  czytaj więcej

 • Ubranka dziecięce: Dostawca zapłaci w kraju a rodzina taniej kupi

  Ubranka dziecięce: Dostawca zapłaci w kraju a rodzina taniej kupi

  VAT Opublikowany przez Komisję Europejską plan działania na rzecz reformy VAT to zapowiedź rewolucji w rozliczeniach także u polskich przedsiębiorców. O praktyczne skutki zamiarów Brukseli, także dla konsumentów, spytaliśmy ekspertów.

  czytaj więcej

 • JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  Zmiany wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1649 ze zm.) w zakresie przekazywania ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych na żądanie organów podatkowych w postaci elektronicznej, odpowiadającej określonej strukturze logicznej (dalej: jednolity plik kontrolny) już teraz budzą wiele wątpliwości i generują wiele pytań wśród przedsiębiorców. Na niecałe 3 miesiące przed wejściem w życie znowelizowanych przepisów wiele zagadnień wciąż jest niejasnych, a podmioty aktualizujące systemy księgowe dostrzegają niespójności techniczne wewnątrz struktur JPK. Dziś staramy się opisać niektóre obawy i wskazać, jak w praktyce nowe przepisy będą funkcjonować, a także jak na swoją korzyść mogą je wykorzystać podatnicy.

  czytaj więcej

 • Klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania jeszcze nie ma, a już jest do poprawki

  Klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania jeszcze nie ma, a już jest do poprawki

  Sejm zajmie się dziś po raz pierwszy rządowym projektem, który ma zapobiegać transakcjom dokonywanym tylko dla korzyści podatkowej. Niewielkie zmiany pozwoliłyby uniknąć zarzutu niekonstytucyjności – mówili wczoraj eksperci z firmy doradczej Deloitte.

  czytaj więcej

 • Firmy mogą odebrać pieniądze ze składek wypadkowych

  Firmy mogą odebrać pieniądze ze składek wypadkowych

  To ostatni rok, kiedy pracodawcy mogą odzyskać nadpłacone składki wypadkowe za lata 2006–2011. Większość z nich jednak nie wie, że w ogóle ma taką możliwość.

  czytaj więcej

 • Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  - Niewątpliwie z przepisów prawnych wynika możliwość korzystania z rajów podatkowych. Można więc się zastanawiać, czy jest coś złego w tym, że podatnicy do nich uciekają. Wydaje się, że ograniczenie tego procederu jest rolą państwa - uważa dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • PIT: Fiskus nadal żąda podatku od zaległych składek ZUS

  PIT: Fiskus nadal żąda podatku od zaległych składek ZUS

  Jeżeli pracodawca ureguluje zaległości wobec ZUS, to pracownik ma przychód w tej części, która powinna być finansowana z jego środków – konsekwentnie twierdzą urzędnicy.

  czytaj więcej

 • MF: Krajowa Administracja Skarbowa ma poprawić skuteczność służb skarbowych i celnych

  MF: Krajowa Administracja Skarbowa ma poprawić skuteczność służb skarbowych i celnych

  Połączenie Służby Celnej, Administracji Podatkowej i Urzędów Kontroli Skarbowej w Krajową Administrację Skarbową ma poprawić skuteczność tych służb – twierdzi MF. Łącząc dane i wiedzę mają one np. dzięki dokładnym analizom ryzyka precyzyjniej typować podmioty do kontroli.

  czytaj więcej

 • Wzrost zainteresowania optymalizacją podatkową to więcej zadań dla biegłego rewidenta

  Wzrost zainteresowania optymalizacją podatkową to więcej zadań dla biegłego rewidenta

  Nadrzędnym celem działalności gospodarczej przedsiębiorców jest maksymalizacja zysku, a tym samym minimalizowanie obciążeń fiskalnych. Należy jednak przy tym odróżnić wykorzystywanie prawnych możliwości od zjawiska uchylania się od opodatkowania.

  czytaj więcej

 • Nie ma podatku od likwidacji

  Nie ma podatku od likwidacji

  Fiskus idzie za daleko, żądając od rozwiązywanych spółek, by płaciły CIT od majątku trafiającego ostatecznie do rąk wspólników. Nie można porównywać tego ze sprzedażą – orzekł sąd.

  czytaj więcej

 • Polska nie jest rajem. Ani podatkowym, ani składkowym

  Polska nie jest rajem. Ani podatkowym, ani składkowym

  Państwa należące do Unii obniżają stawki PIT, a podwyższają kwotę wolną od podatku. W naszym kraju jest ona ciągle najniższa wśród 28 badanych członków Wspólnoty. Mamy natomiast dość dobrze rozwinięty system ulg prorodzinnych (odliczenia związane z liczbą posiadanych dzieci, możliwość wspólnych rozliczeń z małżonkiem i dzieckiem). Z kolei pod kątem wysokości składek ZUS jesteśmy średniakiem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej