wykaz zawodów uprawniających do wcześniejszej emerytury

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wykaz zawodów uprawniających do wcześniejszej emerytury. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wykaz zawodów uprawniających do wcześniejszej emerytury.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Emerytury pomostowe: PIP sprawdzi stanowisko pracy

  Emerytury pomostowe: PIP sprawdzi stanowisko pracy

  Pracujący w szkodliwych warunkach wciąż nie wiedzą, czy dostaną wcześniejszą emeryturę. Pracodawcy nie chcą płacić dodatkowych składek na emerytury pomostowe, dlatego PIP będzie mogła nakazać badanie konkretnego stanowiska pracy.

  czytaj więcej

 • Emerytury pomostowe dla 325 tys. osób

  Emerytury pomostowe dla 325 tys. osób

  Ponad 8,5 tys. pracodawców płaci składki na specjalny Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP). Tak wynika z danych ZUS, który pierwszy raz to policzył. Pieniądze są wpłacane za 324,3 tys. pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Okazuje się, że w ubiegłym roku firmy zgłosiły do ZUS 107,5 tys. stanowisk, na których praca uprawnia do emerytury pomostowej.

  czytaj więcej

 • Zmiana zawodu blokuje emeryturę

  Zmiana zawodu blokuje emeryturę

  Pracownikom trudno udowodnić staż uprawniający do wcześniejszej emerytury. Tymczasem zdaniem prawników różne zasady sumowania prac powinien zbadać TK. Związki zawodowe przekonują, że złe prawo odbiera młodym pracownikom prawo do pomostówek.

  czytaj więcej

 • 500 zł za utracone prawo do wcześniejszej emerytury

  500 zł za utracone prawo do wcześniejszej emerytury

  Taką kwotę dodatkowo mogą dostać osoby, które planują zakończenie aktywności zawodowej. Warunkiem jest dostarczenie do ZUS dokumentów potwierdzających pracę w szkodliwych warunkach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne