wiek emerytalny w europie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wiek emerytalny w europie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wiek emerytalny w europie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kapitał w ręce mas. Akcjonariat pracowniczy lekiem na bolączki kapitalizmu

  Kapitał w ręce mas. Akcjonariat pracowniczy lekiem na bolączki kapitalizmu

  Akcjonariat pracowniczy miał być przeciwwagą dla komunistycznej idei własności kolektywnej. Dziś staje się lekiem na bolączki współczesnego kapitalizmu. Na Węgrzech, w USA, Wielkiej Brytanii i we Francji zdał egzamin. W Polsce się nie przyjął

  czytaj więcej

 • PPE wymaga popularyzacji. Także wśród pracodawców

  PPE wymaga popularyzacji. Także wśród pracodawców

  Doktor Marcin Wojewódka w  tekście opublikowanym 16 czerwca w  DGP zaproponował upowszechnienie dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego poprzez wzmocnienie pracowniczych programów emerytalnych (PPE). Zorganizowanie dodatkowego oszczędzania przy współudziale firm może zwiększyć powszechność proponowanego rozwiązania, ale może też doprowadzić do jego blokowania ze strony pracodawców. Nie można zapominać, że koszty pracy w   Polsce należą do jednych z   najwyższych w   Europie, a   ich zwiększanie niekoniecznie będzie wspierać gospodarkę. Czy rozwiązanie będzie zatem kosztowne? Tak. Czy może rodzić obawy? Zdecydowanie. Czy jest konieczne? Jak najbardziej.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Balcerowicz musi zostać

  Parafianowicz: Balcerowicz musi zostać

  Zwolennicy etatyzmu – czy to z lewicy, czy z prawicy – tworzą dziś główny nurt myśli ekonomicznej. To oni nadają ton dyskusji, równocześnie przekonując, że naszymi umysłami włada szkodliwy neoliberalizm.

  czytaj więcej

 • Ostateczne rozwiązanie kwestii OFE coraz bliżej

  Ostateczne rozwiązanie kwestii OFE coraz bliżej

  Zamiast tracić na wartości, pieniądze z otwartych funduszy emerytalnych mają wesprzeć miliony polskich gospodarstw domowych – zapowiedział lider PiS Jarosław Kaczyński.

  czytaj więcej

 • Sędzia może skarżyć państwo

  Sędzia może skarżyć państwo

  Niedawny wyrok ETPC dotyczący Andrása Baki w naturalny sposób rodzi pytanie o możliwość użycia jego tez do polskich „spraw sędziowskich”.

  czytaj więcej

 • Szczyt NATO: Dlaczego będziemy bronić Polski jak siebie

  Szczyt NATO: Dlaczego będziemy bronić Polski jak siebie

  27 maja prezydent Rosji Władimir Putin wystosował pod adresem Polski jasne ostrzeżenie: będziecie następni. Podczas spotkania w Atenach z greckim premierem Aleksisem Tsiprasem, które miało wzmocnić więzy ekonomiczne między oboma krajami, Putin stwierdził, że Rosja wycelowała już swoje pociski w bazę NATO Aegis Ashore w Rumunii, a Polska również wkrótce znajdzie się na celowniku. Polski komponent natowskiego systemu obrony przeciwrakietowej znajduje się w budowie i ma osiągnąć zdolność operacyjną w 2018 r .

  czytaj więcej

 • Jak dopiąć budżet, aby dać wojsku 3 proc. PKB

  Jak dopiąć budżet, aby dać wojsku 3 proc. PKB

  W resortach trwa finansowa układanka na przyszły rok. Margines na swobodne ruchy nie jest tak szeroki jak apetyty na publiczne pieniądze.

  czytaj więcej

 • OFE: Zagraniczna wyprzedaż naszego majątku

  OFE: Zagraniczna wyprzedaż naszego majątku

  Portfel akcji, które państwowy Fundusz Rezerwy Demograficznej miałby przejąć od OFE, jest dziś nadmiernie rozproszony i wymagałby gruntownej przebudowy.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Chadecki PRL

  Szumlewicz: Chadecki PRL

  Antykomunizm stanowi jedną z kluczowych idei PiS, której nie kwestionuje zresztą żadna licząca się partia opozycyjna. Choć pojęcie komunizmu (podobnie jak w PRL) pozostaje nieostre, to parlament przyjął już ustawę, która ma na celu usunięcie komunistycznych pomników, nazw szkół, ulic czy placów. Mamy zapomnieć o datach, które kojarzą się nam z minionym ustrojem, wykreślić z pamięci ówczesną sztukę, politykę i naukę.

  czytaj więcej

 • Współautor reformy z 1999 roku: Bez względu na wiek emerytalny i tak będziemy pracować dłużej

  Współautor reformy z 1999 roku: Bez względu na wiek emerytalny i tak będziemy pracować dłużej

  Nie ma znaczenia, gdzie zostanie wyznaczona ustawowa granica przejścia ma emeryturę. I tak będziemy musieli pracować dłużej - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Marek Góra, współautor reformy systemu emerytalnego wprowadzonej w 1999 r. przez rząd Jerzego Buzka.

  czytaj więcej

 • Polak chętnie przyjmie pracę za granicą

  Polak chętnie przyjmie pracę za granicą

  Wśród zainteresowanych posadą za granicą, a jest ich ćwierć miliona, są nie tylko bezrobotni, ale i ci, którzy mają płatne zajęcie.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Zdziecinniały wyborca poluje na Pikachu

  Andrysiak: Zdziecinniały wyborca poluje na Pikachu

  Po polach i miastach ganiają dorośli ze smartfonami w rękach i wypatrują na ekranach wirtualnych stworków zwanych pokemonami. W wieczorne weekendy, w porze największej oglądalności, w telewizjach lecą bajki dla dzieci. Społeczeństwo odrzuca w debacie publicznej jakąkolwiek racjonalną argumentację, wybierając emocje. Coś łączy te trzy fakty? Owszem. Zdziecinnienie.

  czytaj więcej

 • W sobotę mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP

  W sobotę mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP

  W sobotę mija rok prezydentury Andrzeja Dudy. Szczyt NATO w Warszawie, którego prezydent był gospodarzem, to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym czasie. Do Sejmu trafiły zapowiadane przez Dudę w kampanii projekty ustaw, m.in. ws. wieku emerytalnego. Krytykę opozycji wywołały decyzje prezydenta dot. TK.

  czytaj więcej

 • Rok prezydentury Andrzeja Dudy. Kancelaria: Rok aktywności, obecności i otwartości

  Rok prezydentury Andrzeja Dudy. Kancelaria: Rok aktywności, obecności i otwartości

  To był rok aktywności, obecności i otwartości - mówiła w poniedziałek szefowa KPRP Małgorzata Sadurska, podsumowując rok urzędowania prezydenta Andrzeja Dudy. Priorytetem prezydenta w polityce zagranicznej był szczyt NATO - podkreślił minister Krzysztof Szczerski.

  czytaj więcej

 • Obniżenie wieku emerytalnego to dobry pomysł. O ile będzie częścią szerszej reformy systemu

  Obniżenie wieku emerytalnego to dobry pomysł. O ile będzie częścią szerszej reformy systemu

  Powrót do wieku emerytalnego sprzed reformy stopniowo podwyższającej i zrównującej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn ma być zarazem realizacją politycznych obietnic polskich władz oraz odpowiedzią na oczekiwania społeczne. Społeczeństwo nie akceptuje działań prowadzących do podwyższenia wieku emerytalnego nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. Według Eurobarometru przeciwko jest 55 proc. Europejczyków.

  czytaj więcej

 • Rząd zauważył, że dogmaty się zmieniły

  Rząd zauważył, że dogmaty się zmieniły

  Ten rząd jako pierwszy w Polsce konsekwentnie wprowadza spójne programy stymulacyjne skierowane do obywateli. Realizuje politykę wspierającą wzrost dochodów najsłabiej uposażonych grup społecznych poprzez zdecydowane podnoszenie płacy minimalnej i najniższych emerytur. Trudno zrozumieć, dlaczego do tej pory rządzący zdawali się nie widzieć narastającej frustracji dużej części społeczeństwa, które bombardowane informacjami o zielonej wyspie inaczej postrzegało swoją sytuację finansową.

  czytaj więcej

 • Leszczyna: Plan Morawieckiego, czyli zwolennicy Marksa zacierają ręce

  Leszczyna: Plan Morawieckiego, czyli zwolennicy Marksa zacierają ręce

  Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ogłoszona jako operacjonalizacja planu Morawieckiego, jest niczym innym jak aktualizacją Strategii Rozwoju Kraju 2020 przyjętej przez rząd Donalda Tuska w 2012 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne