nowe emerytury

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nowe emerytury. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nowe emerytury.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Obniżenie wieku emerytalnego: Najważniejsze punkty prezydenckiego projektu

  Obniżenie wieku emerytalnego: Najważniejsze punkty prezydenckiego projektu

  60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Tyle, w świetle prezydenckiego projektu, miałby wynosić wiek emerytalny. Głównym założeniem jest przywrócenie wieku emerytalnego sprzed 2012 roku. Końcem września projekt trafił pod obrady Sejmu. Proces legislacyjny stanął na badaniu założeń ustawy przez komisje sejmowe po I czytaniu.

  czytaj więcej

 • Prezes ZUS: Poradzimy sobie z obniżeniem wieku emerytalnego

  Prezes ZUS: Poradzimy sobie z obniżeniem wieku emerytalnego

  Skuteczne ściąganie składek i wypłata świadczeń to - według prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej - najważniejsze zadania Zakładu. ZUS poradzi sobie z obniżeniem wieku emerytalnego, ale trzeba pamiętać, że finansowanie tej zmiany będzie spoczywać na budżecie państwa - przekonuje w rozmowie z PAP.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: Nie zabierzemy pieniędzy z OFE jak PO. Każdy musi jednak wiedzieć, ile pieniędzy idzie na emeryturę

  Kowalczyk: Nie zabierzemy pieniędzy z OFE jak PO. Każdy musi jednak wiedzieć, ile pieniędzy idzie na emeryturę

  Ubezpieczeni powinni być poinformowani o realnych skutkach członkostwa w OFE. Dobry byłby kalkulator pokazujący, ile ze składki idzie na zarządzanie, a ile jest odkładane na emeryturę - mówi w wywiadzie dla DGP Minister Henryk Kowalczyk, szef Stałego Komitetu RM.

  czytaj więcej

 • Tajne konta prezydenta. Poroszenko broni się przed kwitami z Panamy

  Tajne konta prezydenta. Poroszenko broni się przed kwitami z Panamy

  UKRAINA: Z trzech państwowych instytucji kontrolnych tylko jedna zadeklarowała, że przeanalizuje ujawnione dokumenty. Rewelacje o tajnych kontach Petra Poroszenki zaostrzyły trwający od miesięcy kryzys rządowy na Ukrainie. Opozycja mówi o impeachmencie, obóz prezydencki broni swojego szefa, twierdząc, że informacje Panama Papers są nieaktualne, a w dodatku nie wynika z nich nic niezgodnego z prawem.

  czytaj więcej

 • Miecz Damoklesa nad warszawską giełdą

  Miecz Damoklesa nad warszawską giełdą

  Nad GPW krąży widmo likwidacji akcyjnej części OFE, a więc de facto nacjonalizacji istotnej części spółek na niej notowanych. Jedynym sposobem, by wyzwolić giełdę od tej klątwy, jest likwidacja funduszy i przeniesienie ich aktywów do trzeciego filaru. Zmiany w systemie emerytalnym dokonane w latach 2011 i 2013 radykalnie zmieniły działanie jego części kapitałowej. Rząd PO-PSL zapewniał, że nie odbiją się one na kondycji GPW.

  czytaj więcej

 • MZ: Większe wyceny świadczeń w opiece paliatywnej od 2017

  MZ: Większe wyceny świadczeń w opiece paliatywnej od 2017

  Od 2017 r. wyraźnie zwiększy się wycena świadczeń w zakresie opieki paliatywnej, co powinno poprawić finansowanie tej dziedziny medycznej – zapowiedział w piątek wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas podczas konferencji w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Kiedy ceny nie rosną, waloryzacja jest symboliczna

  Kiedy ceny nie rosną, waloryzacja jest symboliczna

  Podczas marcowej waloryzacji emerytur moja 73-letnia mama dostała 3,80 zł podwyżki emerytury i 50 zł dodatku. Dlaczego tak mało? Od kogo i od czego zależy wysokość podwyżki świadczeń – pyta pani Marlena.

  czytaj więcej

 • Szefowie TVP i Polskiego Radia na sejmowej komisji: Skala zwolnień minimalna

  Szefowie TVP i Polskiego Radia na sejmowej komisji: Skala zwolnień minimalna

  Z Polskiego Radia zwolniono dwie osoby, a z TVP jedną; pod nowymi rządami zmiany kadrowe, w tym odejścia za porozumieniem stron, objęły w obu firmach po kilkadziesiąt osób - mówili w środę przed sejmową komisją kultury prezes PR Barbara Stanisławczyk i szef TVP Jacek Kurski.

  czytaj więcej

 • Wkurzone wykształciuchy

  Wkurzone wykształciuchy

  Gdyby zmartwychwstał, Edward Gierek doświadczyłby déja vu. Walka z reżimem trwa, twórcy piszą listy otwarte, a z Zachodu płyną upomnienia. Tylko Antoni Macierewicz jest nie po tej samej stronie barykady.

  czytaj więcej

 • Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała polityka bez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego udziela Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWIN, założyciel Fundacji Republikańskiej i Stowarzyszenia Republikanie. Poseł na Sejm RP VII kadencji.

  czytaj więcej

 • Na emeryturę tylko jeden raz w życiu

  Na emeryturę tylko jeden raz w życiu

  Ostatnio ważkim problem em stało się ustalanie wysokości tzw. emerytury po emeryturze. Z   teoretycznego punktu widzenia nie można tej sytuacji logicznie uzasadnić, niemniej takie przejście łączyło się z   podwyższeniem kwoty świadczenia. Działo się tak, choć emeryt nie uczestniczył już w   tworzeniu funduszu ubezpieczeniowego i   jego dotychczasowy udział został odwzorowany w   kwocie pobieranej emerytury. Obecnie jednak obowiązuje przepis nakazujący zmniejszanie podstawy wymiaru świadczenia wyliczanego po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego o   sumę pobranych wypłat, co wywołało falę niezadowolenia wśród tych, którzy nie zdążyli złożyć wniosku o   przeliczenie przed zmianą przepisów. W   efekcie, jak donosił ostatnio DGP , Sejm przyjrzy się emeryturom po emeryturach. W   obawie o   efekt tego „przyjrzenia się” wydaje się niezbędne wyjaśnienie tej kwestii z   punktu widzenia teoretycznych założeń prawa do emerytury.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne