dziedziczenie emerytury po mężu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dziedziczenie emerytury po mężu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dziedziczenie emerytury po mężu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Joanna Solska: Małe wielkie pieniądze

  Joanna Solska: Małe wielkie pieniądze

  Dla prawie 15 mln członków otwartych funduszy emerytalnych pieniądze zgromadzone w drugim filarze są bardziej nasze niż te zapisane na koncie w ZUS. Mimo że tych w ZUS jest więcej (12,2 proc. zarobków, podczas gdy w OFE 7,3 proc.), a efekty ich pomnażania w OFE ciągle nie powalają.

  czytaj więcej

 • Jak będziemy dziedziczyć po zmarłych pieniądze z OFE i ZUS bis

  Jak będziemy dziedziczyć po zmarłych pieniądze z OFE i ZUS bis

  Wprowadzając nowe subkonto w ZUS, rząd chce dać ubezpieczonym prawo do dziedziczenia tych pieniędzy. Wypłaty nie będą się jednak odbywać w gotówce, ale przelewem na konta emerytalne najbliższych osób i spadkobierców.

  czytaj więcej

 • Marczuk: Pazerne państwo i nasze oszczędności

  Marczuk: Pazerne państwo i nasze oszczędności

  Znów zmalała liczba Polaków oszczędzających na indywidualnych kontach emerytalnych”. „W pracowniczych programach emerytalnych oszczędza zaledwie 2 proc. zatrudnionych”. „III filar leży w gruzach”. To tylko niektóre z ostatnich alarmistycznych tekstów o Polakach, którzy nie oszczędzają dodatkowo na starość. Narzekania na ten temat wciąż się powtarzają. Rząd chce teraz zachęcać do tego obywateli ulgą podatkową. Problem w tym, że obywateli nie bardzo na to stać. By oszczędzać, zwłaszcza na emeryturę, nie wystarczy nie być krótkowzrocznym. Trzeba jeszcze mieć z czego odkładać pieniądze. I właśnie z tym jest największy problem. Polscy obywatele żyją w kraju, w którym oszczędzanie jest niezwykle trudne.

  czytaj więcej

 • Na jakie świadczenia może liczyć rodzina zmarłego pracownika

  Na jakie świadczenia może liczyć rodzina zmarłego pracownika

  Pracodawca wypłaca uprawnionym członkom rodziny przysługujące do dnia śmierci należności z tytułu umowy o pracę. Niektórzy z nich otrzymają również odprawę, a z ZUS rentę rodzinną.

  czytaj więcej

 • ZUS wypłaci emeryturę rodzinie zaginionego

  ZUS wypłaci emeryturę rodzinie zaginionego

  Tylko świadczenie wpłacone na rachunek bankowy emeryta wchodzi w skład masy spadkowej – orzekł wczoraj Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Kto może dziedziczyć składki w OFE?

  Kto może dziedziczyć składki w OFE?

  Jesteśmy z mężem 25 lat po ślubie, nie mamy dzieci i nie mamy wspólnoty majątkowej, ale prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe. Mąż wskazał mnie jako beneficjenta składek w otwartym funduszu emerytalnym. Mąż ma też inny majątek. Gdyby zmarł, a mnie uczynił spadkobierczynią w testamencie, to czy będę płacić podatek od spadku do urzędu skarbowego jak obca osoba (jako grupa II lub III pokrewieństwa), czy jakiś inny – pyta pani Małgorzata.

  czytaj więcej

 • Podatek dochodowy bywa antyrodzinny. A to sprzeczne z konstytucją

  Podatek dochodowy bywa antyrodzinny. A to sprzeczne z konstytucją

  Przykładem jest sytuacja, gdy wypłatę zmarłego pracownika otrzymuje jego rodzina. Najwięcej pieniędzy oddadzą fiskusowi współmałżonek i dzieci

  czytaj więcej

 • Wszystko o urlopach wypoczynkowych cz. 3

  Wszystko o urlopach wypoczynkowych cz. 3

  Rozpoczął się sezon urlopowy. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę korzystają z prawa do płatnego wypoczynku. To szczególne uprawnienie przysługuje tylko pracownikom. Nie mają go m.in. osoby wykonujące umowy zlecenia czy o dzieło. Przedstawiamy trzecią, ostatnią część naszego poradnika.

  czytaj więcej

 • Zaawansowany wiek pozwala na otrzymanie większego zachowku

  Zaawansowany wiek pozwala na otrzymanie większego zachowku

  Osoby najbliższe mają zagwarantowany udział w spadku. Jeżeli w chwili jego otwarcia są trwale niezdolne do pracy jego wysokość rośnie. Brak kodeksowej definicji tego pojęcia pozwala przyjąć, że emeryt należy do tej kategorii uznał Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich.

  czytaj więcej

 • Miller: Ja wrakiem człowieka przez Ogórek? Jestem nie do zabicia [WYWIAD]

  Miller: Ja wrakiem człowieka przez Ogórek? Jestem nie do zabicia [WYWIAD]

  Uwielbiam sprawiać przykrość wrogom, a dla nich nie ma większej przykrości niż to, że jestem w dobrym zdrowiu, nastroju i mam plany – mówi szef SLD Leszek Miller.

  czytaj więcej

 • Do czego ma prawo konkubent po rozpadzie związku

  Do czego ma prawo konkubent po rozpadzie związku

  Konkubinat to nieformalny związek dwóch osób pozostających we wspólnym pożyciu, które nie decydują się na jego usankcjonowanie w świetle prawa, a więc nie zawierają małżeństwa. Warto jednak wiedzieć, że ten nieformalny charakter – przez wielu postrzegany jako zaleta – po rozpadzie związku może być poważną wadą

  czytaj więcej

 • Rigamonti pyta Annę Marię Anders: Nie dostrzega pani, że jest przedmiotem gry?

  Rigamonti pyta Annę Marię Anders: Nie dostrzega pani, że jest przedmiotem gry?

  To jest problem Polski, ten podział, ta wojna. Nic tu nie można zrobić, bo wszyscy kłócą się o małe sprawy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne