mieszkania z licytacji komorniczych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mieszkania z licytacji komorniczych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mieszkania z licytacji komorniczych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Za zaleganie z opłatami za mieszkanie grozi nawet licytacja lokalu

  Za zaleganie z opłatami za mieszkanie grozi nawet licytacja lokalu

  Pracując w prywatnej firmie, mogłam sobie pozwolić na wykup mieszkania od spółdzielni na własność, a płacenie miesięcznych należności nie sprawiało mi problemu. Straciłam jednak pracę i zaczęłam zalegać z opłatami eksploatacyjnych, które w dodatku znacznie wzrosły. Moje zadłużenie nie maleje i mimo że znalazłam pracę, nie jestem w stanie go spłacić. Co mi grozi – pyta pani Monika

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie egzekwować zwrot pożyczonych pieniędzy?

  Jak skutecznie egzekwować zwrot pożyczonych pieniędzy?

  Pani Paulina wygrała sprawę w sądzie o zwrot pożyczki, którą przed kilku laty zaciągnęła u niej znajoma. Mimo że wyrok już dawno się uprawomocnił, dłużniczka nadal nie oddaje pieniędzy. Gotówki jej nie brakuje, bo niedawno wymieniła samochód i spędziła urlop za granicą. Pani Paulina chce poprosić komornika o pomoc w wyegzekwowaniu roszczenia. – Jak mam złożyć wniosek i jakie dokumenty do niego dołączyć i czy mogę powierzyć prowadzenie egzekucji komornikowi z innej miejscowości – pyta

  czytaj więcej

 • Taniej niż na Allegro. U komornika kupisz i auto, i dom

  Taniej niż na Allegro. U komornika kupisz i auto, i dom

  Licytacje komornicze kuszą niskimi cenami wywoławczymi. Wciąż jednak nie są dostępne w całości online. Przybicie można zrealizować tylko osobiście. To cenowe eldorado nie tylko dla poszukiwaczy okazji.

  czytaj więcej

 • Niemoralna propozycja? Zakupy u komornika

  Niemoralna propozycja? Zakupy u komornika

  Sławetny asesor komorniczy niechlubnym zajęciem ciągnika pod Mławą zapisał czarną kartę w historii egzekucji sądowej. Z drugiej strony tysiące ofert aut, innych ruchomości, domów, działek i mieszkań zajętych dłużnikom w egzekucji schodzi jak ciepłe bułeczki. Licytacje komornicze cieszą się dużym zainteresowaniem

  czytaj więcej

 • Nowe zasady opodatkowania nieruchomości od komornika

  Nowe zasady opodatkowania nieruchomości od komornika

  Kupujący mieszkanie lub dom na licytacji zapłaci od 2016 r. 2 proc. podatku od czynności cywilnoprawnych. Nowelizacja czeka już tylko na podpis prezydenta

  czytaj więcej

 • Komornik zlicytuje nieruchomość nawet za mały dług

  Komornik zlicytuje nieruchomość nawet za mały dług

  500 zł zaległości w opłatach przełoży się na komorniczą licytację mieszkania? Sąd Najwyższy potwierdził, że to zgodne z prawem.

  czytaj więcej

 • Licytacja mieszkania za długi zgodna z konstytucją

  Licytacja mieszkania za długi zgodna z konstytucją

  Spółdzielnie mieszkaniowe mają prawo żądać zlicytowania nieruchomości, jeśli jej właściciel (osoba mająca spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) zalega z opłatami eksploatacyjnymi. Tak uznał wczoraj Trybunał Konstytucyjny.

  czytaj więcej

 • Krajowa Rada Komornicza: rośnie liczba licytacji nieruchomości

  Krajowa Rada Komornicza: rośnie liczba licytacji nieruchomości

  "W ostatnim okresie wzrosła liczba egzekucji z nieruchomości, a co się z tym wiąże - liczba licytacji nieruchomości" - przyznała rzecznik Krajowej Rady Komorniczej (KRK). Jej zdaniem w najbliższych latach należy spodziewać się większej liczby licytacji nieruchomości w związku z informacjami o znacznej liczbie ich zajęć w toku egzekucji komorniczych.

  czytaj więcej

 • Coraz więcej licytacji komorniczych. Czy to zwiastun kryzysu na rynku mieszkaniowym?

  Coraz więcej licytacji komorniczych. Czy to zwiastun kryzysu na rynku mieszkaniowym?

  Liczba licytacji komorniczych nieruchomości rośnie z roku na rok w niepokojąco szybkim tempie, mniej więcej co drugi rok ulegając podwojeniu. Jeżeli tego typu trend miałby się utrzymać w kolejnych latach, prędzej czy później sytuacja stałaby się groźna nie tylko dla sektora bankowego. Czy statystyki Krajowej Rady Komorniczej (KRK) są realnym zwiastunem kryzysu w rodzimej mieszkaniówce?

  czytaj więcej

 • Robert Damski: Zaangażowany

  Robert Damski: Zaangażowany

  Ktoś, kto mógłby zapłacić alimenty, a tego nie robi, jest zwykłym złodziejem i nie boję się o tym głośno mówić – podkreśla Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci” doceniony za wspieranie kobiet.

  czytaj więcej

 • RPO: Nie powinno się licytować nieruchomości za drobne długi

  RPO: Nie powinno się licytować nieruchomości za drobne długi

  Przepisy nie gwarantują dłużnikom odpowiedniego poziomu ochrony. Tak przynajmniej twierdzi rzecznik praw obywatelskich i interweniuje w tej sprawie u ministra sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • "Stop Bankowemu Bezprawiu": Będzie lista "trujących banków" [WYWIAD]

  "Stop Bankowemu Bezprawiu": Będzie lista "trujących banków" [WYWIAD]

  Problem tzw. kredytów walutowych dotyczy zaledwie kilku banków, dlatego środowisko "frankowiczów" zamierza stworzyć listę "trujących" banków i namawiać do przenoszenia swoich pieniędzy do innych - zapowiada w rozmowie z PAP Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu". Jednocześnie SBB nie traci nadziei na kompromis wokół kredytów walutowych i apeluje, by w ramach gestu dobrej woli banki na rok wstrzymały akcję egzekucji majątku kredytobiorców, którym rozwiązano umowy - dodaje Szcześniak.

  czytaj więcej

 • Postępowania egzekucyjne powinny przyspieszyć

  Postępowania egzekucyjne powinny przyspieszyć

  Wchodząca jutro w życie duża nowelizacja kodeksu cywilnego, kodeksu postępowania cywilnego i niektórych innych ustaw zawiera wiele istotnych zmian, które powinny przyspieszyć postępowania egzekucyjne. Choć na jedno z kluczowych usprawnień, wprowadzenie elektronicznej licytacji ruchomości, trzeba będzie poczekać do wiosny.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy o komornikach: Państwo pozostanie państwem teoretycznym

  Projekt ustawy o komornikach: Państwo pozostanie państwem teoretycznym

  Zmiany zaproponowane przez rząd w ustawie o komornikach sądowych rozczarowują. Ich efekt będzie taki, że państwo nadal nie będzie w stanie egzekwować swoich orzeczeń. Pozostanie więc państwem teoretycznym.

  czytaj więcej

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać

  czytaj więcej

 • System egzekucji w Polsce czeka zapaść. Nadejdą złote czasy dla dłużników [Opinia]

  System egzekucji w Polsce czeka zapaść. Nadejdą złote czasy dla dłużników [Opinia]

  Prowadzisz firmę, a Twój kontrahent zalega z płatnością? Jesteś samotną matką, a Twój były partner nie łoży na utrzymanie pociechy? Jesteś byłym pracownikiem, któremu nie wypłacono wynagrodzenia? Czy jesteś Kowalskim, któremu Nowak nie oddał pożyczonych pieniędzy? A może najemca nie zapłacił czynszu i zadłużył ci mieszkanie? A może po prostu cię oszukano, wygrałeś sprawę w sądzie i oczekujesz na wykonanie wyroku ? Jeśli tak, to posłuchaj.

  czytaj więcej

 • Jak odzyskać "czystą kartę"? Porady komornika dla dobrego dłużnika

  Jak odzyskać "czystą kartę"? Porady komornika dla dobrego dłużnika

  Zadbanie o swój dług to najkrótsza droga do odzyskania "czystej karty" i wydostania się z matni zadłużenia. By na chłodno ocenić swoją sytuację i wybrać najlepszy sposób działania warto na sprawę spojrzeć oczami doświadczonego komornika.

  czytaj więcej

 • Przełomowe rozwiązanie czy bubel prawny? Przepisy o egzekucji budzą skrajne emocje

  Przełomowe rozwiązanie czy bubel prawny? Przepisy o egzekucji budzą skrajne emocje

  Przełomowe regulacje, które zapobiegną patologiom wśród komorników, czy bubel prawny, który doprowadzi do zapaści systemu egzekucji sądowej? Opinie na temat projektów dwóch nowych ustaw – o komornikach sądowych i o kosztach komorniczych – prezentowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i samych zainteresowanych są całkowicie odmienne

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej