jak załatwić zasiedzenie nieruchomości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak załatwić zasiedzenie nieruchomości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak załatwić zasiedzenie nieruchomości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W jaki sposób można założyć księgę wieczystą?

  W jaki sposób można założyć księgę wieczystą?

  Księgi wieczyste zakłada się i prowadzi w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości i spółdzielczych własnościowych praw do lokali. Jeśli jesteśmy właścicielami nieruchomości – a nie posiada ona księgi wieczystej, powinniśmy jak najszybciej ją założyć. Jak to zrobić i kto ma do tego prawo?

  czytaj więcej

 • Jest pozew poznańskiej kurii przeciwko państwu: Chce 12 mln zł za korzystanie z nieruchomości należącej do kościoła

  Jest pozew poznańskiej kurii przeciwko państwu: Chce 12 mln zł za korzystanie z nieruchomości należącej do kościoła

  Pozew o zapłacenie ponad 12 milionów złotych za korzystanie od 1998 r. z nieruchomości należącej do Kościoła oraz wydania budynku domaga się Kuria Metropolitalna w Poznaniu od Skarbu Państwa. W piątek w tej sprawie trafił pozew do sądu.

  czytaj więcej

 • Jak wykupić mieszkanie w spółdzielni

  Jak wykupić mieszkanie w spółdzielni

  Procedura nabycia własności mieszkania spółdzielczego lokatorskiego lub własnościowego odbywa się w kilku etapach. Spółdzielca, który chce uzyskać pełną własność zajmowanego lokalu, powinien najpierw skierować kroki do administracji i złożyć wniosek o przekształcenie. Procedura uwłaszczenia kończy się zawarciem aktu notarialnego i wpisem do księgi wieczystej właściciela. Spółdzielnia musi przeprowadzić całą procedurę w ciągu 6 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Rzecznik KRS: Zaszokowały mnie wypowiedzi Jerzego Stępnia

  Rzecznik KRS: Zaszokowały mnie wypowiedzi Jerzego Stępnia

  Tezy, jakie stawia były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień w wywiadzie dla DGP mogą być odczytane jako pomówienie. Jeśli miałby on takie informacje, o jakich mówi, jego obywatelskim obowiązkiem jest wniosek do prokuratury - uważa Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

  czytaj więcej

 • Będą zmiany w spadkach. Sejm przyjął poprawkę Senatu do noweli Kpc

  Będą zmiany w spadkach. Sejm przyjął poprawkę Senatu do noweli Kpc

  Senacka poprawka zmierza do tego, aby nie uchylać z początkiem 2016 r. przepisu ustawy o samorządzie gminnym, w myśl którego podstawą zwolnienia z podatku od spadków jest akt poświadczenia dziedziczenia lub Europejskie Poświadczenie Spadkowe.

  czytaj więcej

 • Za korzystanie z gruntu należy się wynagrodzenie

  Za korzystanie z gruntu należy się wynagrodzenie

  Pani Karolina odziedziczyła po matce gospodarstwo rolne. – Prace polowe znacznie utrudnia znajdujący się na działce wodociąg – mówi czytelniczka. Co gorsza, tracę pokaźną część ziemi i często mają miejsce awarie. Na mój teren wchodzą obce osoby bez żadnego pozwolenia! Dowiedziałam się, że sieć należy do gminy. Rozumiem, że nie ma możliwości, aby wodociąg został przeprowadzony gdzie indziej. Ale chyba powinnam dostać odszkodowanie za takie niedogodności – zastanawia się pani Karolina.

  czytaj więcej

 • Gutowski i Kardas: Na pytania o reprywatyzację odpowiedzi należy szukać w wartościach konstytucyjnych

  Gutowski i Kardas: Na pytania o reprywatyzację odpowiedzi należy szukać w wartościach konstytucyjnych

  W  stosunkowo niedługim czasie termin „reprywatyzacja” nabrał podejrzanego moralnie znaczenia. Siła zastrzeżeń związanych z reprywatyzacyjną praktyką okazała się tak potężna, że w debacie publicznej zakwestionowana została zasadność samej instytucji. Narosłe wokół procesów reprywatyzacyjnych wątpliwości moralne, społeczne, prawne i polityczne spowodowały swoiste odchylenie wahadła w drugą stronę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej