wniosek o założenie działalności gospodarczej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wniosek o założenie działalności gospodarczej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wniosek o założenie działalności gospodarczej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Eksperci sceptycznie o planach MF w sprawie walki z optymalizacją

  Eksperci sceptycznie o planach MF w sprawie walki z optymalizacją

  Najwięcej kontrowersji budzi projekt wprowadzenia minimalnego podatku od galerii handlowych oraz limitowania wydatków na usługi niematerialne i prawne.

  czytaj więcej

 • Banki i SKOK-i poinformowują przedsiębiorców o blokadzie ich kont

  Banki i SKOK-i poinformowują przedsiębiorców o blokadzie ich kont

  Banki i SKOK-i będą musiały informować przedsiębiorców o blokadzie ich kont.

  czytaj więcej

 • Grzywna dla bezrobotnych dzieli PUP-y i inspektorów

  Grzywna dla bezrobotnych dzieli PUP-y i inspektorów

  Resort sprawiedliwości proponuje likwidację dolnego progu grzywny dla bezrobotnych, którzy znaleźli zatrudnienie, ale nie powiadomili o tym urzędu pracy. Nie wszystkim ten pomysł się podoba.

  czytaj więcej

 • Rząd ulży opiekunom niepełnosprawnych dzieci

  Rząd ulży opiekunom niepełnosprawnych dzieci

  Powrót na rynek pracy rodziców, którzy zajmują się chorymi dziećmi, ma być łatwiejszy dzięki rozporządzeniu w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej. Pracuje nad nim Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wprowadzi on kolejne założenia programu „Za życiem”.

  czytaj więcej

 • Kukiz'15: PiS w 2016 roku zadłużyło każdego pracującego Polaka o kolejne 3 tys. zł

  Kukiz'15: PiS w 2016 roku zadłużyło każdego pracującego Polaka o kolejne 3 tys. zł

  Prawo i Sprawiedliwość w zeszłym roku zadłużyło każdego pracującego Polaka o kolejne 3 tys. zł, co oznacza, że łącznie każdy z pracujących jest zadłużony na ponad 60 tys. zł - mówił w środę w Sejmie poseł Błażej Parda (Kukiz'15). Zaapelował o niezadłużanie Polaków.

  czytaj więcej

 • 7 rzeczy, które zmienią się w Sądzie Najwyższym po reformie PiS

  7 rzeczy, które zmienią się w Sądzie Najwyższym po reformie PiS

  Sąd Najwyższy jest najistotniejszym sądem w Polsce. Zgodnie z obowiązującą jeszcze ustawą powołany jest on przede wszystkim do sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Przy czym robi to w sposób inny niż sądy powszechne, czyli sądy rejonowe, okręgowe i apelacyjne. Obywatele do Sądu Najwyższego nie wnoszą bowiem odwołań, lecz kasacje (w sprawach karnych) i skargi kasacyjne (w innych – np. cywilnych, gospodarczych, z zakresu prawa pracy; z wyłączeniem spraw administracyjnych podlegających Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu). Sąd Najwyższy nie rozpoznaje już sprawy merytorycznie. Skupia się na procedurze. Jeśli więc sędzia sądu powszechnego źle zinterpretował przepis, który zastosował, Sąd Najwyższy może uchylić wyrok. Ale jeśli doszło do błędnego ustalenia faktów, Sąd Najwyższy tego co do zasady nie będzie brał pod uwagę. Dlatego też mówi się, że Sąd Najwyższy jest „sądem prawa”.

  czytaj więcej

 • Split payment. Nie taki zły, jak go malują

  Split payment. Nie taki zły, jak go malują

  Proponowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązanie należy oceniać pozytywnie. Należy tylko żywić nadzieję, że organy nie będą przedłużały postępowań i nie będą przetrzymywały w sposób nieuzasadniony pieniędzy podatnika.

  czytaj więcej

 • Rządowy lex Uber. Koniec z jazdą bez licencji

  Rządowy lex Uber. Koniec z jazdą bez licencji

  Pośrednicy w przewozie osób będą odpowiadać za to, czy zlecane przez nich usługi świadczone są pojazdami z ważnym OC i badaniami technicznymi, a kierowcy mają wymagane licencje.

  czytaj więcej

 • Prof. Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? [WYWIAD]

  Prof. Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? [WYWIAD]

  Byliśmy z Jarosławem Kaczyńskim po imieniu, powiedziałem mu nawet kiedyś: Jarosławie, opamiętaj się. Za daleko poszedłeś. Jednak wiara w to, że jakiś Strzembosz wpłynie istotnie na bieg historii, jest naiwna - mówi prof. Adam Strzembosz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • W oczekiwaniu na nową ordynację: Kluczowe zmiany mogą być trzy

  W oczekiwaniu na nową ordynację: Kluczowe zmiany mogą być trzy

  Zbliża się wrzesień i wraca temat nowej ordynacji podatkowej, bo wszyscy się spodziewają, że wreszcie poznamy jej ostateczny kształt. Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego przedstawi wtedy projekt nowej ordynacji podatkowej wraz z uzasadnieniem i przepisami wykonawczymi, a także projektem ustawy wprowadzającej. Przypomnijmy: jej celem jest zwiększenie ochrony praw podatnika i jednocześnie efektywności realizowania zobowiązań podatkowych. Znajdzie się w niej ok. 700 artykułów, czyli znacznie więcej niż dotychczas. Spośród wielu zapowiadanych zmian trzy są szczególnie ważne z perspektywy przedsiębiorstw: nowe zasady przedawniania zobowiązań podatkowych (17 lipca pisaliśmy o tym, że dziś przedawnienie to fikcja), wydłużenie czasu na wniesienie odwołania i zażalenia oraz wprowadzenie mediacji podatkowych. Przewiduje się, że nowe zasady wejdą w życie po pół roku od publikacji aktu.

  czytaj więcej

 • Szykuje się kolejna rewolucja podatkowa. Z ulgi na złe długi będzie także w PIT i CIT

  Szykuje się kolejna rewolucja podatkowa. Z ulgi na złe długi będzie także w PIT i CIT

  Ulga na złe długi będzie także w PIT i CIT, a z tej, która jest już w VAT, będzie łatwiej korzystać. Sprawozdania finansowe trzeba będzie przechowywać przez pięć lat.

  czytaj więcej

 • Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Tylko w 2016 r. świat nabył towary znad Wisły o wartości 176 mld euro. Odkąd prowadzone są statystyki, nie mieliśmy takiego wyniku. Cieszą się wszyscy. Biznes, bo zarabia. Ludzie, bo mają pracę. Zanim jednak popadniemy w samozachwyt, warto się zastanowić, czy nasz narodowy bohater faktycznie daje takie powody do zadowolenia. Bo duża wartość eksportu nie świadczy jeszcze o gospodarczej sile. Oprócz tego, ile sprzedajemy, liczy się również to, co produkujemy nad Wisłą, a potem wysyłamy za granicę. A jeśli się temu przyjrzymy, to już nie wygląda tak dobrze.

  czytaj więcej

 • Nie taka upadłość piękna, jak ją malują. Coraz więcej kombinatorów

  Nie taka upadłość piękna, jak ją malują. Coraz więcej kombinatorów

  Nadmierny formalizm, zbyt sztywne regulacje i coraz więcej kombinatorów. To tylko kilka powodów, dla których prawie 40 proc. wniosków nie kończy się oddłużeniem.

  czytaj więcej

 • 500+: Jak ustalić dochód z działalności gospodarczej?

  500+: Jak ustalić dochód z działalności gospodarczej?

  W sytuacji gdy osoba rozpoczęła działalność gospodarczą w trakcie roku poprzedzającego okres świadczeniowy, osiągany przez nią dochód nie jest dzielony przez 12 miesięcy, ale ich liczbę, w których był faktycznie uzyskiwany.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej