Nieruchomości

13 września 2018 r.

Resort zapowiedział, że pracuje nad likwidacją użytkowania wieczystego także dla gruntów komercyjnych, ale to wymaga dalszych uzgodnień, także z Komisją Europejską.

Soboń: Rola samorządów przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność jest kluczowa13 września 2018 r.

Szybkie wydanie zaświadczeń potwierdzających przekształcenie użytkowania wieczystego będzie zależało od sprawności samorządów – przyznał w rozmowie z PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, blisko 2 mln właścicieli mieszkań i domów ma umowy użytkowania ustanowione na gruntach samorządowych, a tylko ok. 500 tys. na gruntach Skarbu Państwa.

12 września 2018 r.

Nie wiadomo, czy dojdzie jeszcze do jakiegoś porozumienia między firmą a miastem. Idą wybory, a w dodatku chwilę temu stołeczna Platforma straciła większość w radzie miasta wskutek odejścia z jej szeregów trójki radnych.

Biznes nie dogadał się z warszawskim Ratuszem. Wystawia rachunek miastu na ponad 2 mln złotych12 września 2018 r.

Do stołecznego ratusza wpłynęło niepokojące pismo. Firma zarządzająca budynkiem, w którym znajduje się Teatr WARSawy, domaga się zwrotu od miasta 2,1 mln zł. Powód? Spółka i miasto od lat bez skutku negocjują zamienienie się nieruchomościami, a w tym czasie przedsiębiorstwo ponosi straty finansowe. Jak słyszymy, niemoc urzędników wynika z wewnętrznych rozgrywek politycznych w radzie miasta i wewnątrz samego ratusza.

Polecane

Galerie

Polecane