Nieruchomości

18 maja 2018 r.

Kodeks wprowadza szereg nowych instytucji prawnych i procedur, które w zamierzeniu jego twórców mają znacząco zreformować planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz sam proces inwestycyjny.

Kodeks urbanistyczno-budowlany. Co zmieniło się w przepisach?18 maja 2018 r.

W 2016 r. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło długo zapowiadany projekt ustawy Kodeks urbanistyczno - budowlany z dnia 30 września 2016 r. („Kodeks”). W toku trwających ponad rok konsultacji publicznych oraz międzyresortowych Kodeks był przedmiotem licznych zmian, których efektem było opublikowanie 23 listopada 2017 r. nowego projektu Kodeksu.

10 maja 2018 r.

Branża wiatrakowa, której rentowność załamała się na skutek wprowadzonych w 2016 r. obostrzeń odległościowych, uznała początkową propozycję ministerstwa za krok w dobrym kierunku, bo dający nadzieję na dalsze ustępstwa

Blisko wiatraka, nawet cichego, domu nie postawimy10 maja 2018 r.

Nie będzie poluzowania przepisów, które dziś całkowicie wykluczają możliwość budowy nowych domów w pobliżu farm wiatrowych. Ministerstwo Energii wycofało się z pomysłu, aby to nie tyle odległość od turbin, ile spełnienie dopuszczalnych norm hałasu decydowało o tym, gdzie można stawiać budynki mieszkalne.

9 maja 2018 r.

Specyfika najmu komercyjnego wymaga od stron świadczenia dodatkowych usług.

Wynajmujesz mieszkanie lub jesteś najemcą? RODO dotyczy także ciebie9 maja 2018 r.

Rozporządzenie RODO, które zacznie być stosowane już od 25 maja, będzie miało też wpływ na umowy najmu oraz obowiązki najemców i wynajmujących, np. powierzchnie w centrach handlowych, biurowcach, centrach logistycznych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w trakcie obowiązywania umowy najmu najemcy zazwyczaj powierzają wynajmującemu do przetwarzania dane osobowe, np. listy swoich pracowników, którzy mają prawo wstępu na teren nieruchomości, kontrahentów czy też gości. Jak zatem przygotować się do stosowania rozporządzenia, jakie nowe kwestie należy uwzględnić w umowach, o czym pamiętać – wskazujemy najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę już teraz.

Polecane

Galerie

Polecane