Nieruchomości

20 stycznia 2018 r.

W III RP jedynym uprawnieniem przysługującym właścicielom książeczek mieszkaniowych jest prawo do premii gwarancyjnej.

Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych wciąż czeka na rozwiązanie problemu. Czy w końcu się uda?20 stycznia 2018 r.

Pomimo upływu całych dekad problem książeczek mieszkaniowych nie może doczekać się definitywnego rozwiązania systemowego. W efekcie na dziś dzień ponad milion rodaków czuje się pokrzywdzonych, by nie powiedzieć wręcz oszukanych przez własne państwo. Czy podjęte przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) działania przyniosą wreszcie oczekiwany rezultat?

18 stycznia 2018 r.

Poradnik "Rozliczamy najem" zawiera wyjaśnienia nowych przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2018 r.

Jak rozliczyć najem w 201818 stycznia 2018 r.

Każdy podatnik, który zdecydował się na wynajem mieszkania, musi rozliczyć się z fiskusem. To od niego jednak zależy, w jakiej wysokości zapłaci podatek. Dowiedz się, jak wyglądają przepisy dotyczące rozliczenia najmu w 2018 r.

17 stycznia 2018 r.

RPO postuluje wprowadzenie możliwości finansowania z tych środków dostosowania mieszkania do potrzeb osób starszych bądź niepełnosprawnych.

RPO apeluje o rozwiązanie kwestii książeczek mieszkaniowych17 stycznia 2018 r.

Choć system oszczędzania w ramach książeczek mieszkaniowych załamał się już w latach 80., a wartość wkładów zżarła hiperinflacja z początku lat 90., to do tej pory ponad milion osób ma jeszcze środki na tych rachunkach. Co więcej, z roku na rok spada zarówno liczba osób likwidujących książeczki, jak i wysokość tzw. premii gwarancyjnej, która przysługuje posiadaczom wkładów – alarmuje rzecznik praw obywatelskich i pisze w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

16 stycznia 2018 r.

Czym kierują się Polacy przy wyborze mieszkania?

Ważniejsza okolica niż cena? Tak Polacy wybierają mieszkania16 stycznia 2018 r.

Najpierw szukamy na własną rękę w okolicy, w której chcemy mieszkać. Kiedy mamy już upatrzone mieszkanie, wtedy dopiero kalkulujemy, czy mieści się ono w naszym budżecie. Takie wnioski dotyczące planujących kupno mieszkania Polaków płyną z międzynarodowego badania "Finansowy Barometr ING". W Europie kolejność częściej bywa odwrotna, a większą rolę niż u nas odgrywają agenci nieruchomości, którzy zbierają dane z rynku i prezentują je zainteresowanym.

Polecane

Galerie

Polecane

Reklama