Nieruchomości

20 marca 2018 r.

Za rewolucyjne zmiany można uznać możliwość realizacji inwestycji nawet w sytuacji, gdy nie jest ona przewidziana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a nawet z nim sprzeczna.

Przełom w inwestycjach mieszkaniowych. Plan zagospodarowania przestrzennego nie będzie już barierą20 marca 2018 r.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju skierowało do konsultacji projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz towarzyszących. Planowane rozwiązania mogą zrewolucjonizować rynek, dając zarówno inwestorom, jak i organom państwa zupełnie nowe możliwości realizacji takich przedsięwzięć. Problemy z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego czy przedłużającymi się w nieskończoność procedurami administracyjnymi przestaną stanowić barierę.

9 marca 2018 r.

podatek skarbonka oszczędności

Podatek od najmu prywatnego w 2018. Zmiana stawki ryczałtu9 marca 2018 r.

Podatek na zasadach ogólnych czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - to, która forma opodatkowania najmu okaże się korzystniejsza dla wynajmującego, zależy od kilku czynników. Jednym są koszty uzyskania przychodu, uwzględniane w pierwszym przypadku. Jeśli są wysokie, podatek ogólny o stawce 18 proc. czy 32 proc. może okazać się bardziej opłacalny niż ryczałt, którego stawka od 2018 roku wynosi 8,5 lub 12 proc.

8 marca 2018 r.

Deweloperzy stracą też dotychczasową swobodę w kształtowaniu umów o rezerwację lokalu

Zmiany w ustawie deweloperskiej: Rachunki mieszkaniowe tylko z gwarancjami8 marca 2018 r.

 Projekt nowelizacji przepisów o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (tzw. ustawy deweloperskiej), który ma wzmocnić asekurację kupujących, już niedługo trafi do konsultacji publicznych. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, główny podmiot odpowiedzialny za nowe regulacje, planuje, że zostaną one przyjęte przez rząd jeszcze w pierwszej połowie roku.

Polecane

Galerie

Polecane

Reklama