Nieruchomości

20 września 2017 r.

Ubiegający się o najem, będzie musiał poinformować, czy interesuje go tylko najem, czy też najem z opcją dojścia do własności, co, zgodnie z ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości

"Mieszkanie plus" przyspiesza 20 września 2017 r.

 Osoba, która będzie chciała ubiegać się o najem lokalu wybudowanego w ramach programu „Mieszkanie plus”, będzie musiała podać np. miesięczny dochód gospodarstwa domowego i poinformować, czy ona lub któreś z jej dzieci legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności.

19 września 2017 r.

Komisja w wydanej wczoraj decyzji podkreśliła, że najemcy byli szantażowani przez nowych właścicieli nieruchomości

Lokatorzy udobruchani przez komisję weryfikacjną19 września 2017 r.

 Prezydent Warszawy nie dołożyła należytej staranności przy podejmowaniu decyzji zwrotowej dotyczącej nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14 – uznała komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. To oznacza, że po raz pierwszy uchylona została decyzja dotycząca kamienicy z lokatorami. Ci jednak w chwili obecnej mają jedynie satysfakcję. Droga do odszkodowań jest daleka.

18 września 2017 r.

Według przedstawicieli pośredników dyskusje z bankami o ewentualnych podwyżkach stawek branża może rozpocząć w końcu tego roku, a najpewniej w połowie przyszłego.

Obowiązków więcej, prowizje takie same: Pośrednicy stracą na nowych regulacjach18 września 2017 r.

Banki podniosły swoje marże, ale nie zechcą się nimi dzielić z pośrednikami. Ci stracą na nowych regulacjach. Od końca lipca banki i pośredników obowiązuje wiele nowych reguł przy sprzedaży kredytów na zakup mieszkania czy domu. Muszą przekazywać klientom m.in. szczegółowe informacje o kosztach, parametrach i ryzykach związanych z długiem.

16 września 2017 r.

Przed umówioną wizytą u notariusza strony powinny porozumieć się co do dopłaty, którą ma uiścić jedna ze stron, kwestii sposobu i czasu przekazania lokali, zapłaty kosztów notarialnych oraz podatku od czynności cywilnoprawnych.

Zamiana mieszkania. Jak to zrobić poprawnie? Dokumenty i ważne szczegóły16 września 2017 r.

Zamiana lokalu na mniejszy lub bardziej przestronny jest łatwiejszą procedurą w porównaniu z transakcją kupna mieszkania. W przypadku zamiany mieszkań własnościowych będących odrębnymi nieruchomościami procedura wygląda nieco inaczej niż w przypadku, gdy strony są najemcami lokali komunalnych lub posiadają spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Polecane

Galerie

Polecane

Reklama