reklamacja konsumencka

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu reklamacja konsumencka. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące reklamacja konsumencka.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gdy linie lotnicze zawiodą. Krok po kroku

  Gdy linie lotnicze zawiodą. Krok po kroku

  Ostatnia moja podniebna podróż okazała się koszmarem – opowiada pan Kamil. – W tamtą stronę linia lotnicza zgubiła mój bagaż. Zostałem, jak stałem – w dżinsach i swetrze, a miałem ważne spotkanie następnego dnia. Musiałem więc kupić garnitur. Bagaż znalazł się po dwóch dniach, ale uszkodzony. Z kolei gdy wracałem, samolot się spóźnił i czekałem pół dnia na lotnisku. Przewoźnik powiedział, że to z powodu strajku, więc nawet obiad mi się nie należy. Byłem zmęczony i zdegustowany. Mam zamiar zażądać od linii lotniczej odszkodowania. Co powinienem zrobić – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • UOKiK interesuje się Iplą. Czy niezadowoleni klienci odzyskają pieniądze?

  UOKiK interesuje się Iplą. Czy niezadowoleni klienci odzyskają pieniądze?

  Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiło już co najmniej kilkanaście skarg na Cyfrowy Polsat. Powód? Wielu Polaków, którzy wykupili za blisko 100 zł pakiet sportowy umożliwiający oglądanie meczów mistrzostw Europy, w praktyce nie może z niego korzystać.

  czytaj więcej

 • Jak zareklamować nocleg na Malcie

  Jak zareklamować nocleg na Malcie

  Zarezerwowałam poprzez internet pokój hotelowy na Malcie. Warunkiem zamieszkania było wpłacenie 100 euro kaucji. W dniu wyjazdu okazało się, że kaucja nie będzie nam zwrócona, ponieważ uszkodziliśmy brodzik i nie spływa woda. Woda z brodzika nie odpływała od początku pobytu, ale nam to w zasadzie nie przeszkadzało i niczego nie zgłaszaliśmy właścicielowi. Po powrocie do Polski wysłaliśmy e-mailem pismo, że nie zgadzamy się z taką sytuacją i czekamy na wyjaśnienia oraz zwrot całej kaucji – pisze pani Joanna. Kto może nam pomóc w załatwieniu naszej sprawy?

  czytaj więcej

 • Bobrowicz: Kiedy niemożliwe staje się możliwe

  Bobrowicz: Kiedy niemożliwe staje się możliwe

  Przyciągnął mnie tytuł publikacji „Sędziowie powinni rozstrzygać tylko najważniejsze spory” (Prawnik z 26 lipca 2016 r.). Pomyślałem, że to artykuł o brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. A kiedy okazało się, że to wywiad z sędzią Rafałem Puchalskim zapowiadającym, że będzie „zajmować się wdrożeniem mediacji”, uważa ją bowiem za jedyny skuteczny sposób na załatwienie rosnącej lawiny spraw sądowych, stwierdziłem, że tak entuzjastycznych słów na temat mediacji padających z ust urzędnika Ministerstwa Sprawiedliwości chyba jeszcze nie słyszałem. To po pierwsze.

  czytaj więcej

 • Ochrona inwestorów to wiedza i zaufanie, a nie tylko regulacje

  Ochrona inwestorów to wiedza i zaufanie, a nie tylko regulacje

  Problemy z kredytami walutowymi i polisami inwestycyjnymi pokazały, że konieczna jest większa troska o interesy inwestorów

  czytaj więcej

 • Prawa pasażerów wobec linii lotniczych i biur podróży

  Prawa pasażerów wobec linii lotniczych i biur podróży

  Wakacje powinny być czasem relaksu. Niestety opóźniony lot, czy niezgodny z umową standard hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, może zepsuć wyjazd. Dlatego warto zapoznać się jakie prawa przysługują konsumentowi i kiedy możemy domagać się odszkodowania.

  czytaj więcej

 • Wakacyjna fala skarg konsumenckich

  Wakacyjna fala skarg konsumenckich

  Liczba zażaleń na zaniedbania przedsiębiorców wzrosła w tym roku o 30 proc. - informuje Europejskie Centrum Konsumenckie. Najczęstsze przypadki to niezgodność oferty touroperatorów ze stanem faktycznym oraz niechęć sklepów internetowych do uznania reklamacji.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie reklamować buty kupione przez internet za granicą

  Jak skutecznie reklamować buty kupione przez internet za granicą

  Pan Krzysztof wybierał się w Dolomity. Przed wyjazdem kupił markowe buty turystyczne w sklepie internetowym austriackiego przedsiębiorcy. Zapłacił słono, ale i tak mniej, niż wydałby w krajowym sklepie. Był przekonany, że dobrze ulokował pieniądze. Niestety, już na drugiej górskiej wycieczce buty się rozkleiły. Turysta natychmiast złożył reklamację u sprzedawcy, wysłał nawet zdjęcie zrobione telefonem komórkowym, ale firma wysyłkowa zaproponowała jedynie obniżenie ceny o około 10 euro, czyli nieco ponad 40 zł. – To zaledwie znikoma część ceny, jaką zapłaciłem za wadliwe buty – oburza się czytelnik. – Czy mam szansę wygrać konflikt z zagranicznym przedsiębiorcą – pyta.

  czytaj więcej

 • E-zakupy: Sprawdź firmę, zanim kupisz w Chinach

  E-zakupy: Sprawdź firmę, zanim kupisz w Chinach

  Błędne jest myślenie, że skoro witryna internetowa sklepu jest prowadzona po polsku i został podany krajowy adres kontaktowy, to mamy do czynienia z rodzimą firmą. Brak regulaminu czy informacji o prawie do zwrotu powinien skutecznie zniechęcić do transakcji.

  czytaj więcej

 • Można zmienić sprzedawcę gazu - dystrybutor pozostanie ten sam

  Można zmienić sprzedawcę gazu - dystrybutor pozostanie ten sam

  Do moich drzwi zapukał akwizytor, przedstawił się jako przedstawiciel handlowy firmy dystrybuującej gaz i namawiał do podpisania nowej umowy, która miała pozwolić mi na obniżenie rachunków – opowiada pani Halina. – Twierdził, że nic się dla mnie nie zmieni, nie trzeba żadnych nowych przyłączy, a samo podpisanie umowy spowoduje, że płacić będę mniej. Nie do końca mu uwierzyłam, bo coś wyraźnie kręcił. Na czym polega zmiana sprzedawcy gazu? Czy jest to możliwe i bezpieczne – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Sejm: Będzie łatwiej polubownie rozstrzygnąć spór na linii firma-konsument

  Sejm: Będzie łatwiej polubownie rozstrzygnąć spór na linii firma-konsument

  Ułatwienie konsumentom polubownego rozwiązywania sporów z przedsiębiorcami, zakłada ustawa uchwalona w piątek przez Sejm. Przewiduje ona m.in. powołanie Rzecznika Praw Pasażera Kolei przy UTK oraz uporządkowanie systemu istniejących instytucji mediacyjnych.

  czytaj więcej

 • Pasażerowie linii lotniczych coraz słabiej chronieni

  Pasażerowie linii lotniczych coraz słabiej chronieni

  Kreatywność przewoźników w miganiu się od wypłacania odszkodowań za opóźniony lub odwołany lot zdaje się nie mieć granic. Ułatwiają im to nieprecyzyjne przepisy unijne.

  czytaj więcej

 • Rękojmia przypisana do rzeczy czy osoby? Sąd Najwyższy ma rozplątać konsumencki łańcuszek

  Rękojmia przypisana do rzeczy czy osoby? Sąd Najwyższy ma rozplątać konsumencki łańcuszek

  Sąd Najwyższy rozstrzygnie dziś, czy uprawnienia z tytułu rękojmi są przypisane do osoby czy do rzeczy. Spór o to trwa już od ponad 40 lat.

  czytaj więcej

 • Ekspert: E-sklep ponosi odpowiedzialność także za wysyłkę towaru

  Ekspert: E-sklep ponosi odpowiedzialność także za wysyłkę towaru

  Sprzedawcy internetowi są odpowiedzialni za zamówioną przesyłkę aż do momentu fizycznego przekazania jej konsumentowi; próba ograniczenia tego obowiązku w regulaminie sklepu jest niedozwolona - mówi Marcin Jędrzejczak ekspert firmy certyfikującej sklepy internetowe Trusted Shops.

  czytaj więcej

 • Kradzież, spóźniony lot, zła usługa lekarska. Coraz częściej skarżymy się do ECK

  Kradzież, spóźniony lot, zła usługa lekarska. Coraz częściej skarżymy się do ECK

  Kradzież, spóźniony lot, zła usługa lekarska – rośnie liczba i wartość spraw, z którymi zwracamy się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

  czytaj więcej

 • "Przekręcony licznik" to wada towaru. Można żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy

  "Przekręcony licznik" to wada towaru. Można żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy

  Zakup takiego auta można reklamować korzystając z uprawnień na gruncie rękojmi. Zgodnie z przepisami kupujący ma prawo w takiej sytuacji złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy. Jeśli sprzedawca odmówi, pozostaje droga sądowa.

  czytaj więcej

 • Trudna walka z geoblockingiem. Jak konsument może walczyć o swoje prawa?

  Trudna walka z geoblockingiem. Jak konsument może walczyć o swoje prawa?

  Blokowanie dostępu do promocji dla klientów z wybranych krajów to poważne wyzwanie prawne w sektorze e-commerce, z którym walczy także UE. Aby konsument mógł skutecznie dochodzić swoich praw, taki fakt należy dobrze udokumentować.

  czytaj więcej

 • Uwaga! Nowe obowiązki informacyjne dla przedsiębiorców

  Uwaga! Nowe obowiązki informacyjne dla przedsiębiorców

  Nowe prawo o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich nakłada na przedsiębiorców nowe obowiązki. Czy dotyczą one także osoby prowadzącej małą, jednoosobową firmę?

  czytaj więcej

 • Pozasądowe rozwiązywanie sporów: Nadchodzi nowa platforma

  Pozasądowe rozwiązywanie sporów: Nadchodzi nowa platforma

  Pozasądowe rozwiązywanie sporów między przedsiębiorcami a konsumentami ma stać się łatwiejsze, szybsze i znacznie tańsze niż postępowania sądowe. A przy tym postępowania przed podmiotami ADR (czyli podmiotami zajmującymi się rozstrzyganiem sporów z wykorzystaniem alternatywnych metod rozwiązywania sporów) mają być jednakowe dla konsumentów we wszystkich krajach Wspólnoty.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej