pozew o zapłatę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pozew o zapłatę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pozew o zapłatę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Rodzaj umowy nie zależy tylko od woli pracodawcy

  Rodzaj umowy nie zależy tylko od woli pracodawcy

  Moja umowa-zlecenie niedługo się kończy. Poinformowano mnie, że firma jest zainteresowana przedłużeniem współpracy, ale znów na podstawie umowy cywilnoprawnej. Pracuję przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie (stałe godziny pracy), w siedzibie firmy, za co otrzymuję stałe wygrodzenie. Obowiązki wykonuję pod nadzorem przełożonego, który zleca mi zadania, a następnie kontroluje ich wykonanie. Czy pracodawca może ponownie zatrudnić mnie na podstawie umowy-zlecenia – pyta pani Agata.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność solidarna dotyczy robót budowlanych

  Odpowiedzialność solidarna dotyczy robót budowlanych

  TEZA: Nie jest umową o podwykonawstwo w rozumieniu art. 6471 par. 2 kodeksu cywilnego umowa, na podstawie której przedsiębiorca oddaje zatrudnianych przez siebie pracowników do dyspozycji wykonawcy robót budowlanych.

  czytaj więcej

 • Dostawca zawiadamia o wadach

  Dostawca zawiadamia o wadach

  TEZA: Dostawca ponosi odpowiedzialność za wady przedmiotu dostawy, nawet gdy wykonuje go z surowców lub materiałów dostarczonych przez odbiorcę lub korzysta z narzuconego przez niego projektu.

  czytaj więcej

 • Klient opłacał rachunki za prąd regularnie. Po wymianie licznika, kazano mu zapłacić ponownie

  Klient opłacał rachunki za prąd regularnie. Po wymianie licznika, kazano mu zapłacić ponownie

  Klient firmy energetycznej opłacał regularnie rachunki za energię elektryczną przed śmiercią matki jak i już po przepisaniu na niego praw do lokalu. Jednak "elektrownia" po wymianie licznika ponownie wystawiła konsumentowi rachunek za prąd, który został już opłacony. Sąd wykazał bezprawność takiej praktyki.

  czytaj więcej

 • Zwrot pieniędzy dla kibiców za żużlową klapę roku

  Zwrot pieniędzy dla kibiców za żużlową klapę roku

  Polski Związek Motorowy odpowiada za złą organizację Grand Prix na Stadionie Narodowym w 2015 r. – uznał sąd i nakazał zwrot prawie połowy ceny za bilety.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • Lokator nie zapłaci za zniszczoną przez spółdzielnię łazienkę

  Lokator nie zapłaci za zniszczoną przez spółdzielnię łazienkę

  Za szkody wyrządzone podczas remontu instalacji wodnej czy wymiany wodomierzy odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa i firma, której zlecono prace.

  czytaj więcej

 • Informacja o firmie to nie reklama

  Informacja o firmie to nie reklama

  Firma, która informuje na Facebooku o tym, że przestała działać pod dotychczasową marką, nie narusza praw do znaku towarowego tejże marki. Co więcej, działa w interesie zarówno jej właściciela, jak i konsumentów – uznał Sąd Okręgowy w Łodzi.

  czytaj więcej

 • Wartości auta nie zmieniamy po kradzieży

  Wartości auta nie zmieniamy po kradzieży

  Ubezpieczyciel, godząc się na podaną przez ubezpieczonego wartość pojazdu, ponosi ryzyko, że bez względu na wszystko będzie musiał wypłacić mu w razie kradzieży pełną kwotę wskazaną w umowie.

  czytaj więcej

 • Pracodawca nie zapłacił za nadgodziny. Jak dochodzić swoich praw?

  Pracodawca nie zapłacił za nadgodziny. Jak dochodzić swoich praw?

  Gdy pracodawca nie płaci za nadgodziny, pracownik ma prawo złożyć prosty pozew o zapłatę do sądu rejonowego. Taki pozew nie jest obciążony kosztami sądowymi.

  czytaj więcej

 • Role procesowe, a nie personalia decydują o właściwości sądu

  Role procesowe, a nie personalia decydują o właściwości sądu

  Fakt, że postępowanie było rozpatrywane przez daną jednostkę, nie oznacza że będzie ona upoważniona do orzekania za każdym razem, gdy powtórzy się tożsamość stron.

  czytaj więcej

 • Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku nie może być dorozumiana

  Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku nie może być dorozumiana

  Reprezentowanie firmy w czasie konkursu fryzjerskiego w roli modelki nie jest tożsame z akceptacją wykorzystywania zdjęć, wykonanych podczas imprezy do celów reklamowych.

  czytaj więcej

 • Wzrasta liczba rozstrzygnięć korzystnych dla frankowiczów

  Wzrasta liczba rozstrzygnięć korzystnych dla frankowiczów

  W ostatnim czasie zapada coraz więcej decyzji korzystnych dla frankowiczów w ich sprawach przeciwko bankom. Orzeczenia na rzecz frankowiczów wydały Sąd Najwyższy i Sąd Okręgowy w Warszawie, a prezes UOKiK dwukrotnie wyraził tzw. istotny pogląd w sprawie.

  czytaj więcej

 • Niewłaściwa strategia procesowa pełnomocnika może sporo kosztować

  Niewłaściwa strategia procesowa pełnomocnika może sporo kosztować

  Tylko wyjątkowo można obciążyć stronę znacznymi kosztami za niewłaściwą strategię procesową jej pełnomocnika. W omawianej sprawie P.R., reprezentowany przez pełnomocnika z wyboru, wniósł pozew przeciwko Skarbowi Państwa oraz komendantowi wojewódzkiemu policji w S. o zapłatę ponad 123 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, 830 zł odszkodowania i rentę wyrównawczą.

  czytaj więcej

 • Operator musi zapłacić za błąd pracownika

  Operator musi zapłacić za błąd pracownika

  W trakcie przyjmowania telefonu do naprawy osoba zatrudniona w salonie powinna rzetelnie opisać sprzęt. Jeśli tego nie zrobi, za wszelkie uszkodzenia stwierdzone po tym czasie odpowiada telekom.

  czytaj więcej

 • Dziecko może pozwać rodziców za publikację zdjęć w internecie

  Dziecko może pozwać rodziców za publikację zdjęć w internecie

  Blogi czy media społecznościowe to nie miejsca do prowadzenia rodzinnego albumu. Osoby widniejące na udostępnianej fotografii powinny się na to godzić. Jeśli nie, plik należy usunąć.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej