użytkownik

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu użytkownik. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące użytkownik.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Alternatywa dla samochodu? Rower elektryczny

  Alternatywa dla samochodu? Rower elektryczny

  Taki pojazd bardzo dobrze sprawdza się w zakorkowanych miastach. Na „Battery Experts Forum” w Gliwicach spotkają się jego zwolennicy

  czytaj więcej

 • Utrata prywatności ceną za tanią polisę. Jakie dane może zbierać o nas ubezpieczyciel?

  Utrata prywatności ceną za tanią polisę. Jakie dane może zbierać o nas ubezpieczyciel?

  Jakie dane o kierowcach można zbierać, jak zapewnić ich bezpieczeństwo, o czym informować użytkowników? Rusza projekt badawczy, który ma odpowiedzieć na pytania dotyczące ubezpieczeń spersonalizowanych.

  czytaj więcej

 • Wiadomo, od kiedy ruszy system losowania sędziów

  Wiadomo, od kiedy ruszy system losowania sędziów

  1 stycznia 2018 r. system do losowania sędziów będzie działał w całej Polsce. 16 października tego roku - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - rozpoczniemy pilotaż systemu w kilku sądach - zapowiedział w piątek w radiowej Jedynce wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

  czytaj więcej

 • Nokia 8 na polskim rynku. Czy ma szansę na rzucenie wyzwania najlepszym?

  Nokia 8 na polskim rynku. Czy ma szansę na rzucenie wyzwania najlepszym?

  Od kilku dni na polskim rynku można zakupić smartfona Nokia 8. To flagowiec, który ma zamiar nieco „rozepchnąć” się na rynku premium (choć raczej na tej średniej półce cenowej), na którym poza niektórymi modelami Samsunga bardzo dobrze radzi sobie oczywiście także Sony czy choćby Huawei. Telefon ciekawy, tak pod względem technologicznych ciekawostek jak i specyfikacji. Pytanie tylko czy HMD Global uda się uciec o utartych sloganów i odciąć od pamiętnych poprzedników, wyrabiając nową, smartfonową markę.

  czytaj więcej

 • Gaz-System: Do Terminalu LNG wpłynął 20. statek z dostawą gazu skroplonego

  Gaz-System: Do Terminalu LNG wpłynął 20. statek z dostawą gazu skroplonego

  "W sobotę 9 września br. przy nabrzeżu rozładunkowym Terminalu LNG zacumował kolejny zbiornikowiec. To już dwudziesta dostawa LNG i czwarta spotowa, czyli nieujęta w rocznym ramowym harmonogramie zawinięć, lecz przyjęta na zasadach określonych odrębną umową pomiędzy dostawcą LNG i użytkownikiem teminalu" - czytamy w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Pierwokup nawet przy kilku krótkich umowach na użytkowanie wieczyste

  Pierwokup nawet przy kilku krótkich umowach na użytkowanie wieczyste

  Ostatnia nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami miała skutecznie naprawić błędnie sformułowane przepisy. Niestety zmiany zrodziły kolejne wątpliwości, z którymi muszą sobie radzić od początku września samorządowcy.

  czytaj więcej

 • Struzik: JST nie przejmą wiaduktów kolejowych, bo brak jest do tego podstaw prawnych

  Struzik: JST nie przejmą wiaduktów kolejowych, bo brak jest do tego podstaw prawnych

  W większości przypadków właścicielem gruntów, na których znajduje się wiadukt, jest Skarb Państwa, czyli zarząd kolei. W ustawie nie ma obowiązku przejęcia przez zarządcę drogi takiego obiektu budowlanego - mówi w wywiadzie dla DGP Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

  czytaj więcej

 • Spółka nie zawsze wnosi opłaty za użytkowanie wieczyste

  Spółka nie zawsze wnosi opłaty za użytkowanie wieczyste

  Zdarza się, że akcje spółki nabywają gminy w zamian za wniesiony aport. Jest nim ustanowienie na rzecz spółki akcyjnej użytkowania wieczystego gruntu i przeniesienie własności położonych na nim budynków. Czy spółka musi wtedy wnosić roczne opłaty?

  czytaj więcej

 • Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  PROBLEM: Ustawa z 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz.U. poz. 1567) wejdzie w życie 23 września 2017 r. Wpłynie ona przede wszystkim na obowiązki podmiotów korzystających z urządzeń działających przy użyciu freonów. Są one czynnikami chłodniczymi w wielu urządzeniach i systemach wymagających obniżonych temperatur, m.in. w klimatyzatorach, centralach klimatyzacyjnych, chłodniach, lodówkach, pompach ciepła, magazynach niskotemperaturowych itp.

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • Witryna SprawiedliweSady.pl łamie polskie prawo

  Witryna SprawiedliweSady.pl łamie polskie prawo

  Strona internetowa piętnująca przypadki niezgodnego z przepisami zachowania sędziów sama narusza wymagania trzech różnych ustaw, w tym o ochronie danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Netflix wyprodukuje pierwszy serial oryginalny w języku polskim

  Netflix wyprodukuje pierwszy serial oryginalny w języku polskim

  Netflix wyprodukuje pierwszy serial oryginalny w języku polskim w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, podała firma. Światowa premiera serialu w serwisie Netflix planowana jest na 2018 r.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes Xiaomi: Nam płaci się za sprzęt, a nie za markę

  Wiceprezes Xiaomi: Nam płaci się za sprzęt, a nie za markę

  - W przypadku wielu produktów klient płaci za markę, a nie za sprzęt - mówi Wang Xiang.

  czytaj więcej

 • Archiwa społeczne niedługo w jednym miejscu dostępne online

  Archiwa społeczne niedługo w jednym miejscu dostępne online

  Otwarty System Archiwizacji w ciągu kilku kolejnych lat ma się stać miejscem prezentacji wszystkich archiwów społecznych - mówi dyrektor Ośrodka „Karta” Artur Jóźwik. Problemom tym poświęcony był m.in. zakończony w sobotę II Kongres Archiwów Społecznych.

  czytaj więcej

 • Technologie przyszłości w Twojej firmie

  Technologie przyszłości w Twojej firmie

  Obecnie na rynku można wybierać pomiędzy różnymi rodzajami internetu dla firm. Warto zatem wybrać technologię, która potrafi sprostać wymaganiom nawet najbardziej dynamicznie rozwijającego się biznesu. Takie możliwości daje technologia światłowodowa, którą oferuje Orange dla Firm.

  czytaj więcej

 • #AskJuncker – szef KE odpowiada na pytania

  #AskJuncker – szef KE odpowiada na pytania

  W czwartek 14 września o godzinie 14.00 przewodniczący KE Jean-Claude Juncker weźmie udział w debacie z udziałem trojga młodych użytkowników serwisu YouTube. Jej tematem będzie tegoroczne Orędzie o stanie Unii wygłoszone przez niego dzień wcześniej w Parlamencie Europejskim. Juncker posumował w nim osiągnięcia minionego roku i zarysował priorytety na kolejne 12 miesięcy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej