użytkownik

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu użytkownik. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące użytkownik.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Za kontakt z infolinią płacimy zgodnie z prawem

  Za kontakt z infolinią płacimy zgodnie z prawem

  Operator telekomunikacyjny zobowiązany jest zapewnić swoim użytkownikom możliwość połączenia z konsultantem, ale nie musi tego robić bezpłatnie.

  czytaj więcej

 • Premiera iPhone 7. Apple prezentuje nowy telefon

  Premiera iPhone 7. Apple prezentuje nowy telefon

  Tim Cook na konferencji Apple zaprezentował nowego iPhone'a 7. Aparat nowego urządzenia wyposażony zostanie w matrycę 12 Megapikseli.

  czytaj więcej

 • Banki dają klucze do e-administracji

  Banki dają klucze do e-administracji

  Już osiem instytucji finansowych zgłosiło chęć udostępniania swoim klientom profilu zaufanego. Zrobią to darmo. Ale nie bezinteresownie. Niemal trzy czwarte z 16 mln użytkowników e-bankowości ma szansę na cyfrowy kontakt z urzędami za pomocą swoich kont. Po tym jak w poniedziałek Sejm jednogłośnie przegłosował ustawę o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, która jasno stwierdza, że banki mogą „świadczyć usługi zaufania oraz wydawać środki identyfikacji elektronicznej”, swój akces do udostępniania profilu zaufanego, czyli włączenia się do e-administracji, zgłaszają kolejne banki.

  czytaj więcej

 • Link do pirackich plików może łamać prawo

  Link do pirackich plików może łamać prawo

  Internauta publikujący link do pirackich plików nie narusza prawa, ale tylko wtedy, gdy nie wie o ich bezprawnym charakterze. Nie może też działać w celach zarobkowych – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w precedensowym orzeczeniu.

  czytaj więcej

 • WCF Davos – Łódź 2016. Coraz więcej polskich innowacji

  WCF Davos – Łódź 2016. Coraz więcej polskich innowacji

  Przykłady polskich firm pokazują, że nie trzeba jechać do Doliny Krzemowej, aby znaleźć przykłady nowatorskich rozwiązań w biznesie. Nie tylko tych opartych wyłącznie na ekspansji biznesowej i pomnażaniu zysku, ale także takich, które mogą usprawnić nasze życie. Wiele takich firm pojawi się na konferencji World Communication Forum Davos w Łodzi.

  czytaj więcej

 • KE wycofuje propozycję ws. braku roamingu przez 90 dni. Nie była dobra

  KE wycofuje propozycję ws. braku roamingu przez 90 dni. Nie była dobra

  Po fali krytyki wywołanej propozycją, by zniesienie opłat roamingowych mogło być ograniczone do 90 dni w roku, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zdecydował o wycofaniu tego projektu. Urzędnicy w Brukseli mają przygotować nową, lepsza propozycję.

  czytaj więcej

 • Huawei MateBook: Ciekawa propozycja dla biznesu. Zwykli konsumenci nie zaakceptują ceny

  Huawei MateBook: Ciekawa propozycja dla biznesu. Zwykli konsumenci nie zaakceptują ceny

  Zgodnie z przeprowadzonymi przez SW Research badaniami na temat nowoczesnego biznesu jednym z najważniejszych zadań w pracy, które wskazali badani biznesmeni, jest korzystanie z multimediów i tworzenie prezentacji. Ważnym elementem jest też możliwość podpisywania dokumentów zdalnie. Na to zapotrzebowanie odpowiadać ma Huawei MateBook.

  czytaj więcej

 • Telekomunikacja: Operatorzy nie mogą nie udostępniać reklam internetowych

  Telekomunikacja: Operatorzy nie mogą nie udostępniać reklam internetowych

  Operatorzy komórkowi nie mogą nie udostępniać reklam internetowych – wynika z nowych unijnych wytycznych. Wbrew pozorom to dobra wiadomość dla użytkowników.

  czytaj więcej

 • Dymisja Gronkiewicz-Waltz mogłaby zaszkodzić PO. Partia szuka rozwiązania dla Warszawy

  Dymisja Gronkiewicz-Waltz mogłaby zaszkodzić PO. Partia szuka rozwiązania dla Warszawy

  Politycy kalkulują: dymisja Hanny Gronkiewicz-Waltz mogłaby oddać władzę w stolicy w ręce PiS. Referendum albo wybory zaszkodziłyby partii. Plan ujawnienia listy beneficjentów wydaje się desperackim posunięciem, nastawionym na to, by „uwspólnić” problem, tzn. pokazać, że nie tylko urzędnicy kojarzeni z PO mają nieczyste sumienie.

  czytaj więcej

 • Wittenberg: Dlaczego szybki marsz jest czasem lepszy od sprintu

  Wittenberg: Dlaczego szybki marsz jest czasem lepszy od sprintu

  Minister Jarosław Gowin zaprezentował chęć zreformowania nauki krótko po tym, jak nasze uniwersytety spadły z czwartej do piątej setki uczelni w rankingu szanghajskim. Wyliczenie problemów szkolnictwa wyższego zajęłoby całą gazetę, ale clue to fakty: liczba maturzystów zrównała się z liczbą miejsc na studiach stacjonarnych, więc uczelnie przyjmują każdego, żeby utrzymać się na finansowym plusie. Choć mamy 24. PKB na świecie, przeznaczamy na naukę tak niewielki jego procent, że jesteśmy pod tym względem na 37. pozycji. Nasi naukowcy masowo wyjeżdżają robić kariery za granicę.

  czytaj więcej

 • Ochrona stosunków wodnych ważniejsza niż prawa właściciela

  Ochrona stosunków wodnych ważniejsza niż prawa właściciela

  Wójt może nakazać wykonanie urządzeń regulujących stan wody na danym gruncie. Także gdy działania inwestora, które doprowadziły do naruszenia poziomu wody u sąsiadów, były zgodne z prawem.

  czytaj więcej

 • Forum Epic Games zhakowane

  Forum Epic Games zhakowane

  Forum firmy Epic Games – producenta popularnych gier Gears of War czy Unreal – zostało zhakowane. Cyberprzestępcy wykradli dane ponad 800 tysięcy użytkowników, w tym nazwy użytkowników, ich adresy email czy daty urodzenia.

  czytaj więcej

 • Operator nie odpowiada za błąd abonenta

  Operator nie odpowiada za błąd abonenta

  Za brak możliwości przeniesienia numeru telefonu bezzwłocznie, wynikający z pomyłki lub niewiedzy klienta, winą nie można obarczać telekomu. Powstałe w wyniku tej sytuacji ograniczenia dla konsumenta nie są też naruszeniem jego dóbr osobistych.

  czytaj więcej

 • Za zakupy w internecie najczęściej płacimy gotówką

  Za zakupy w internecie najczęściej płacimy gotówką

  Co drugi ankietowany klient banku kupuje w internecie, a płatność gotówką przy odbiorze to wciąż najczęściej wybierana forma płatności za zakupy, wynika z badania opinii zrealizowanego przez Związek Banków Polskich we współpracy z KIR. 

  czytaj więcej

 • Facebook kontra UE: Nowa rozprawa przed unijnym sądem

  Facebook kontra UE: Nowa rozprawa przed unijnym sądem

  Austriacki prawnik Max Schrems, który doprowadził do obalenia przez Trybunał Sprawiedliwości UE umowy ułatwiającej amerykańskim firmom przekazywanie danych obywateli Unii za Atlantyk, znowu przysporzył poważnych problemów Facebookowi.

  czytaj więcej

 • Pobraliście „Guide for Pokémon Go”? Fałszywa aplikacja przejmuje kontrolę nad telefonami z Androidem

  Pobraliście „Guide for Pokémon Go”? Fałszywa aplikacja przejmuje kontrolę nad telefonami z Androidem

  Eksperci z Kaspersky Lab wykryli nową szkodliwą aplikację w Sklepie Play firmy Google – „Guide for Pokémon Go” – zdolną do uzyskiwania praw dostępu na poziomie administratora na smartfonach z systemem Android, wykorzystywania ich do instalowania i usuwania innych aplikacji, a także wyświetlania na nich niechcianych reklam. Szkodliwa aplikacja została pobrana ponad 500 000 razy, powodując co najmniej 6 000 udanych infekcji. Kaspersky Lab poinformował Google o istnieniu tego trojana i aplikacja została już usunięta ze sklepu Google Play.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej