sklep internetowy

Sklep internetowy – serwis internetowy dający możliwość zamawiania produktów przez Internet, jedna z form handlu elektronicznego.


 • Zaklejanie kamerki w laptopie? Lepiej kupić plaster na smartfon

  Zaklejanie kamerki w laptopie? Lepiej kupić plaster na smartfon

  Przejęcie kontroli nad naszym laptopem to nie science fiction i warto się przed nim chronić. Nie inaczej jest z naszymi smartfonami, a zagrożenie w tym przypadku może być o wiele większe.

  czytaj więcej

 • Akcja reanimacja. Merlin.pl przeżyje

  Akcja reanimacja. Merlin.pl przeżyje

  Spółka Topmall, dzierżawca marki, jest na dobrej drodze do realizacji planu. Odzyskała dobre imię i klientów, a teraz walczy o udziały w rynku e-commerce. W kraju, ale także za granicą, zwłaszcza wschodnią.

  czytaj więcej

 • Kancelaria Liberty, Bądźmy Legalni, Legalni z Prawem: GIODO chce ścigania oszukańczych stowarzyszeń

  Kancelaria Liberty, Bądźmy Legalni, Legalni z Prawem: GIODO chce ścigania oszukańczych stowarzyszeń

  Generalny inspektor ochrony danych osobowych złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez podmioty przedstawiające się jako stowarzyszenia i kancelarie, które od kilku miesięcy wysyłają e-maile straszące odpowiedzialnością za brak rejestracji zbioru danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Kupując u drobnego przedsiębiorcy, można zostać bez paragonu

  Kupując u drobnego przedsiębiorcy, można zostać bez paragonu

  Ostatnio nabyłam coś w sklepiku ulokowanym na uczelni, gdzie składałam papiery. Sprzedawca nie wydał mi jednak paragonu. Początkowo nie zwróciłam na to uwagi, ale po fakcie okazało się, że produkt jest wadliwy, i chcę go zareklamować. Czy bez dowodu zakupu będę mogła to zrobić? Czy sprzedawca nie naruszył prawa, nie wydając mi paragonu – pyta pani Kinga

  czytaj więcej

 • Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Kartę debetową lub kredytową trzeba szybko zastrzec w banku, nawet gdy nie ma pewności, że została faktycznie skradziona. Nadmierna zwłoka może spowodować, że ktoś wypłaci pieniądze z rachunku lub limitu kredytowego, a posiadacz konta nigdy już ich nie odzyska.

  czytaj więcej

 • T-Mobile na dywaniku u prezesa UOKiK. Jak poprawnie uzyskać zgody od konsumenta?

  T-Mobile na dywaniku u prezesa UOKiK. Jak poprawnie uzyskać zgody od konsumenta?

  Czy T-Mobile prawidłowo pozyskuje zgodę klientów na aktywowanie usług typu „Granie na Czekanie” – wątpliwości co do tego ma prezes UOKiK, który wszczął właśnie postępowanie przeciwko operatorowi telekomunikacyjnemu. Rzecz w tym, że jest to dodatkowa usługa, którą operator aktywuje klientowi przy zawarciu umowy lub przy doładowaniu konta. I na dodatek – po okresie promocji – płatna!

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • Mastercard: Większość Polaków chce korzystać z cyfrowych usług finansowych

  Mastercard: Większość Polaków chce korzystać z cyfrowych usług finansowych

  - Polscy konsumenci pozytywnie przyjmują trend cyfryzacji i chcą korzystać z większej liczby cyfrowych usług - także z płatności. Wskazują przy tym na potrzebę zwiększenia zasięgu usług cyfrowych w takich dziedzinach, jak edukacja, opieka zdrowotna i transport publiczny. Deklarują także chęć korzystania z usług z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i technologii biometrycznych, wynika z badania, zrealizowanego przez Mastercard we współpracy z Ipsos.

  czytaj więcej

 • Obiecujące początki węgla prosto z sieci

  Obiecujące początki węgla prosto z sieci

  490 ton sprzedał w dwa tygodnie Katowicki Holding Węglowy. Polska Grupa Górnicza w trzy miesiące upłynniła 3 tys. ton. Wszystko przez internet.

  czytaj więcej

 • Fiskus chce mieć łatwiejszy dostęp do danych z rachunków

  Fiskus chce mieć łatwiejszy dostęp do danych z rachunków

  Część przedsiębiorców nadal nie będzie musiała stosować kas fiskalnych. Warunek? Muszą upoważnić bank do przekazywania organom informacji ze swojego konta.

  czytaj więcej

 • Ekspert: By wejść na chiński rynek, trzeba być wytrwałym [WIDEO]

  Ekspert: By wejść na chiński rynek, trzeba być wytrwałym [WIDEO]

  Polski przedsiębiorca chcący wejść na chiński rynek powinien sprawdzić czy jego produkt nie podlega restrykcjom dotyczącym eksportu do Chin, przygotować ofertę w języku chińskim i być wytrwałym w kontaktach z chińskimi partnerami – radzi Izabela Kalinowska, która kieruje biurem woj. łódzkiego i Łodzi w chińskim Chengdu.

  czytaj więcej

 • Hakerzy uderzają w klientów, a nie banki

  Hakerzy uderzają w klientów, a nie banki

  Notoryczne ataki cyberprzestępców skierowane są przede wszystkim wobec konsumentów, a nie infrastruktury krytycznej poszczególnych firm. Spam, phishing, wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach komputerów czy zakup zawirusowanych bannerów reklamowych jest tańszy i bardziej efektywny, niż działania przeciwko dobrze chronionym koncernom.

  czytaj więcej

 • "Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez IS

  "Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez IS

  22-Syryjczyk podejrzany o przygotowywanie zamachu został przeszkolony przez Państwo Islamskie w dziedzinie konstruowania bomb - podał w niedzielę "Bild", powołując się na władze bezpieczeństwa. Jak twierdzi tabloid, w mieszkaniu podejrzanego w Chemnitz znaleziono kilogram TATP.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. VAT od ich nabycia zostanie odliczony w deklaracji VAT-7 za październik 2016 r., a kwota netto zaliczona we wrześniu 2016 r. do kosztów podatkowych. Większość katalogów oraz broszur i ulotek została w połowie października 2016 r. nieodpłatnie przekazana (przesłana za pomocą firm kurierskich) do kontrahentów (sklepy meblowe). Pozostałe katalogi, broszury i ulotki zostały przekazane w połowie października 2016 r. do własnego sklepu firmowego w celu udostępnienia klientom indywidualnym. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT nieodpłatne przekazanie tych katalogów, broszur i ulotek informacyjnych kontrahentom (sklepy meblowe) oraz nieodpłatne przekazanie ich do własnego sklepu firmowego? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej