sklep internetowy

Sklep internetowy – serwis internetowy dający możliwość zamawiania produktów przez Internet, jedna z form handlu elektronicznego.


 • Nowe zasady handlu pozwolą w pełni odczuć korzyści z jednolitego rynku

  Nowe zasady handlu pozwolą w pełni odczuć korzyści z jednolitego rynku

  Komisja Europejska przedstawiła w zeszłą środę pakiet środków umożliwiających konsumentom i przedsiębiorstwom łatwiejsze i bezpieczniejsze zakupy i sprzedaż produktów i usług online w całej Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Lufthansa ogłasza wstrzymanie od 18 czerwca lotów do Wenezueli

  Lufthansa ogłasza wstrzymanie od 18 czerwca lotów do Wenezueli

  Niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły, że od 18 czerwca zawieszą połączenia z Wenezuelą w związku z poważnymi problemami gospodarczymi tego kraju, a także polityką jego władz - podaje w niedzielę BBC na swojej stronie internetowej.

  czytaj więcej

 • Crowdfunding: Więcej zabawy niż biznesu

  Crowdfunding: Więcej zabawy niż biznesu

  Historia szkockiego browaru BrewDog jest jednym z najbardziej znanych sposobów finansowania biznesu przez zbieranie pieniędzy na swoje przedsięwzięcie u potencjalnych klientów. Z perspektywy powierzającego środki jest to jednak wyjątkowo ryzykowna transakcja.

  czytaj więcej

 • Dzieci komentują: Internet, nowoczesne technologie i portale społecznościowe? Tak!

  Dzieci komentują: Internet, nowoczesne technologie i portale społecznościowe? Tak!

  Od czego tu zacząć... Hmm.. W sumie to nie wiem, ale wszystko przyjdzie podczas pisania ;) Mogłabym podawać suche fakty na temat internetu, rożne definicje i inne bzdury, które nikogo nie obchodzą. Będę z wami szczera, bo o to chyba chodzi w gazecie. (Zuzanna Zarzycka, lat 14)

  czytaj więcej

 • Blik – jak to działa? Poziom wiedzy doradców wymaga poprawy

  Blik – jak to działa? Poziom wiedzy doradców wymaga poprawy

  W kwietniu i maju br. eksperci portalu MojeBankowanie.pl w ramach 2 edycji Instytucji roku 2016 zbadali jakość obsługi w placówkach. Jak działa blik? Do której godziny muszę złożyć przelew w bankowości elektronicznej aby wyszedł drugą sesją? Czy mogę w mieszkaniu ubezpieczyć przedmioty szklane?– na te pytania eksperci szukali odpowiedzi w placówkach bankowych i ubezpieczeniowych.

  czytaj więcej

 • Ruszyła darmowa baza polskiej muzyki dla firm

  Ruszyła darmowa baza polskiej muzyki dla firm

  Dostęp do darmowej bazy polskiej muzyki otrzymają przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w akcji „Nie pogrywaj, graj po polsku!”. Jej celem jest promocja polskiej muzyki w przestrzeni publicznej.

  czytaj więcej

 • Łapówki, czyli mowa korporacji. Ameryka bliska legalizacji korupcji?

  Łapówki, czyli mowa korporacji. Ameryka bliska legalizacji korupcji?

  Polityka układem stoi. To stara jak świat prawda. Jednak teraz Ameryka szykuje się na starcie z Sądem Najwyższym, który wysyła niepokojące sygnały, że rozważa legalizację korupcji. Głównym bohaterem tej historii jest były gubernator Wirginii Bob McDonnell. W 2014 r. McDonnell wraz z żoną Maureen zostali skazani przez sąd federalny na karę więzienia za przyjmowanie łapówek. Sprawa była oczywista.

  czytaj więcej

 • Banki nie uciekną mobilnej rewolucji: Oto najlepiej oceniane bankowe aplikacje na Androida

  Banki nie uciekną mobilnej rewolucji: Oto najlepiej oceniane bankowe aplikacje na Androida

  Klienci przeegzaminowali instytucje finansowe w Polsce pod kątem funkcjonalności smartfonowych aplikacji. I trzeba się z ich opiniami liczyć. Bo... mogą wybrać inną ofertę

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Izrael: Strzelanina w Tel Awiwie. Są ranni

  Izrael: Strzelanina w Tel Awiwie. Są ranni

  Co najmniej trzy osoby zginęły, a wiele zostało rannych w wyniku strzelaniny, najpewniej ataku terrorystycznego, do jakiej doszło w środę wieczorem na targu żywności Sarona w centrum Tel Awiwu - poinformował dziennik "Jerusalem Post" na stronach internetowych.

  czytaj więcej

 • Brexit: Możliwy wzrost podatków w Wielkiej Brytanii i obniżka stóp procentowych

  Brexit: Możliwy wzrost podatków w Wielkiej Brytanii i obniżka stóp procentowych

  Brytyjski minister skarbu George Osborne ostrzega, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE spowoduje spadek wydatków publicznych i wzrost podatków. Rolls Royce informuje swoich pracowników, że pragnie pozostać w UE. W pięciu sondażach opublikowanych w poniedziałek i wtorek przewagę mają zwolennicy Brexitu. Funt traci do euro, ale umacnia się względem dolara. Główny indeks londyńskiej giełdy rośnie.

  czytaj więcej

 • Policja w służbie bożka statystyki

  Policja w służbie bożka statystyki

  Przewałów w internecie było coraz więcej, co paskudziło statystyki kryminalne, więc zdecydowano, by wszystkie oszustwa internetowe przyporządkowano wydziałom gospodarczym. Tam spadło, tu wzrosło, wszyscy się cieszą - wyjaśnia Marcin Trybalski podinspektor policji w stanie spoczynku.

  czytaj więcej

 • AdBlocki - koniec reklamy w sieci? Niekoniecznie

  AdBlocki - koniec reklamy w sieci? Niekoniecznie

  Adblocki nie oznaczają początku końca reklamy internetowej. Uczą jedynie rynek robić lepsze reklamy i to nie tylko w sieci. Branża digital musi zadbać o swój PR, a ta adblockowa "publiczność premium" staje się wyzwaniem dla reklamodawców.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej