marketing

Marketing – handel aktywny, wychodzący naprzeciw potrzeb klienta, próbujący odgadnąć skryte potrzeby klienta, usiłujący te potrzeby uświadamiać oraz pobudzać a nawet kreować, i zaspokajać je.


 • Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Dlaczego? Są dyskryminowane. Kwestionowanie tej „prawdy” stało się jednym z największych występków przeciw poprawności politycznej. Czy jednak dyskryminacja płacowa naprawdę jest „rynkowym rasizmem”? Czy można jeszcze oddzielić twardą ekonomiczną statystykę od ideologii?

  czytaj więcej

 • Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Kryzys w latach 2007–2008 spowodował, że do dnia dzisiejszego gospodarka światowa nie odzyskała tempa wzrostu i normalizacji sprzed tego okresu. Wzrosty gospodarcze osiągano przede wszystkim dzięki programom polityki pieniężnej, wdrażanym jako reakcja na zaburzenia rynków finansowych.

  czytaj więcej

 • „Czy samo magazynowanie wystarczy?"

  „Czy samo magazynowanie wystarczy?"

  Jakie usługi równoległe należy mieć w portfolio aby być konkurencyjnym na rynku?”

  czytaj więcej

 • Podatek należny od wkładu nie jest przychodem

  Podatek należny od wkładu nie jest przychodem

  Kwota przekazana spółce wnoszącej aport przez spółkę go otrzymującą na zapłatę 23 proc. VAT nie zwiększa podstawy opodatkowania CIT u tej pierwszej – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Innowacyjne biopreparaty INTERMAG

  Innowacyjne biopreparaty INTERMAG

  W obliczu rosnącej populacji świata i wzrastającego zapotrzebowania na żywność, dotychczasowe technologie, wpływające na zwiększenie produkcji rolnej, mogą okazać się niewystarczające. Wychodząc naprzeciw tej globalnej sytuacji, INTERMAG – należący do największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów nawozów, biostymulatorów i produktów prozdrowotnych dla zwierząt, konsekwentnie wprowadza do oferty przełomowe, w skali światowej, innowacje, stawiając na pierwszym miejscu zrównoważony rozwój, ochronę środowiska i zdrowie konsumenta. Ostatnią jest BACTIM SŁOMA – pierwszy z serii funkcjonalnych biopreparatów, na bazie naturalnych mikroorganizmów, dla którego spółka ubiega się o Certyfikat JAKOŚĆ ROKU® ZŁOTO w kategorii INNOWACJA.

  czytaj więcej

 • Ustawa inwigilacyjna przerasta drobnych przedsiębiorców

  Ustawa inwigilacyjna przerasta drobnych przedsiębiorców

  Ubocznym efektem wejścia w życie ustawy inwigilacyjnej jest nałożenie na przedsiębiorców świadczących usługi drogą elektroniczną nowych, kosztownych obowiązków. Aby policja mogła przeprowadzać kontrole – przedsiębiorcy są zmuszeni do dokonania inwestycji w posiadaną infrastrukturę informatyczną. Problem w tym, że dokładając przedsiębiorcom małym i mikro nowych obowiązków, nie pomyślano, że trzeba im wskazać, w jaki sposób powinni swoją infrastrukturę przystosować. Nie przewidziano w ich wypadku odrębnych przepisów wykonawczych. W efekcie odsyłani są przez ministerstwo do tego samego rozporządzenia, które obowiązuje wielkie firmy telekomunikacyjne. Tyle że aby spełnić wymogi, musieliby ponieść koszty, często olbrzymie!

  czytaj więcej

 • Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Ściągalność podatków, opłat lokalnych czy mandatów jest wciąż zbyt niska, a koszty procedur są ogromne. Obsługa wymaga sztabu ludzi, a na ponaglenia zużywane są tony papieru. A przecież można inaczej – wystarczy zmiana podejścia. Trzeba potraktować mieszkańca jak klienta, a jego należność jak opłatę za zakup. Dokładnie tak samo, jak w systemach płatności bankowych czy sklepach internetowych – „pay-by-link”. Dla gminy wysłanie linka z prośbą o płatność na e-maila oznacza prawdopodobieństwo regulowania zaległości na czas, a dla mieszkańca unikanie złego długu. Spodziewane zyski to grube miliony oraz mniej biurokracji. Na zapowiadane przez ministra Mateusza Morawieckiego udogodnienia w systemie płatności we wszystkich samorządach trzeba jeszcze poczekać. Pisaliśmy o tym w DGP nr 128/2016. Zapytaliśmy więc gminy i miasta, czy stosują już podobne rozwiązania, a jeśli nie, to czy w ogóle są zainteresowane ideą płatności cyfrowych. ©?

  czytaj więcej

 • ZUS wyliczy żonie przedsiębiorcy wyższe składki

  ZUS wyliczy żonie przedsiębiorcy wyższe składki

  Partnerka prowadzącego działalność gospodarczą dla celów ubezpieczeń społecznych musi być traktowana jako osoba współpracująca. Tak uznał Sąd Najwyższy, oddalając kasację właściciela firmy w sprawie podlegania ubezpieczeniu.

  czytaj więcej

 • Deweloperzy sprzedają więcej, ale nie wszyscy. Rynek nieco wyhamuje

  Deweloperzy sprzedają więcej, ale nie wszyscy. Rynek nieco wyhamuje

  Deweloperzy sprzedają więcej, ale nie wszyscy. Są symptomy, że rynek nieco wyhamuje

  czytaj więcej

 • Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

  Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

  Obecne kierownictwo popełniło grzech zaniechania i braku skuteczności w kwestii stawek za wynagrodzenia pełnomocników. Jak już na początku ktoś sobie powie, że coś jest niemożliwe, to potem przegrywa – mówi Maciej Bobrowicz. I zgłasza swoją kandydaturę na następcę Dariusza Sałajewskiego

  czytaj więcej

 • CSR stał się ważny dla konsumentów

  CSR stał się ważny dla konsumentów

  Firma aktywna w sferze CSR jest lepiej postrzegana przez konsumentów. Dlatego przybywa przedsiębiorstw, które chcą być odpowiedzialne społecznie.

  czytaj więcej

 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Sześciu kandydatów do KRRiT zgłoszonych przez kluby

  Sześciu kandydatów do KRRiT zgłoszonych przez kluby

  Sejmowe kluby zgłosiły łącznie sześciu kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po dwóch kandydatów wskazały PiS i PO, dwóch zgłosiły wspólnie Nowoczesna i PSL. Sejm prawdopodobnie w tym tygodniu wybierze dwóch z pięciu członków KRRiT.

  czytaj więcej

 • SN: Za błędy w wypowiedzeniu pracownikowi należy się odszkodowanie

  SN: Za błędy w wypowiedzeniu pracownikowi należy się odszkodowanie

  Firma, która nieprofesjonalnie przygotuje oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę, musi się liczyć z wypłatą odszkodowania dla pracownika – orzekł Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Komisja Kultury za kandydatami PiS i PO do KRRiT

  Komisja Kultury za kandydatami PiS i PO do KRRiT

  Witold Kołodziejski, zgłoszony przez klub PiS, i Jędrzej Skrzypczak, zgłoszony przez klub PO, zostali we wtorek zarekomendowani przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej