rozliczenie na dziecko

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozliczenie na dziecko. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozliczenie na dziecko.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zaliczka błędnie pobrana? Dopłaci pracownik

  Zaliczka błędnie pobrana? Dopłaci pracownik

  Zakład pracy, który pomylił się i zaniżył miesięczny podatek pracownika, nie powinien wpłacać brakującej kwoty ze swoich środków. Trzeba ją bowiem pobrać z wynagrodzenia podatnika wraz z zaliczką za bieżący miesiąc.

  czytaj więcej

 • Konwencja MLI opublikowana. A zmiany w PIT, ordynacji i akcyzie na ostatniej prostej

  Konwencja MLI opublikowana. A zmiany w PIT, ordynacji i akcyzie na ostatniej prostej

   Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii i mający rodziny w kraju wyczekują regulacji, które zwolnią ich z obowiązków administracyjnych w PIT. Polska przeprowadziła już całą procedurę związaną z ratyfikacją Konwencji MLI (w ubiegłym tygodniu ustawa została ogłoszona w Dz.U. – poz. 2104).

  czytaj więcej

 • Wystarczy jeden toksyczny rodzic, by nauczyciele myśleli o zmianie pracy

  Wystarczy jeden toksyczny rodzic, by nauczyciele myśleli o zmianie pracy

  Bo nikt nie uczy ich kontaktów z klientem, który przychodzi na wywiadówkę z awanturą. Dostałam kilka e-maili od rodziców studentów pierwszego roku weterynarii z pytaniem, kiedy będzie wywiadówka. Odpowiedziałam, że natychmiast, jak tylko przedstawią mi oświadczenia dzieci, że się na to zgadzają – opowiada wykładowczyni z warszawskiej SGGW.

  czytaj więcej

 • Janiszewski o polskim wydaniu #metoo. Jak nie ośmieszyć ważnej sprawy

  Janiszewski o polskim wydaniu #metoo. Jak nie ośmieszyć ważnej sprawy

  Pochodzę z tej szczęśliwej generacji, która miała szansę dorastać w zbyt krótkim interregnum po seksualnej rewolucji, ale sprzed AIDS, które przekształciło seks w scenę zbrodni zaludnioną zbrodniarzami i ofiarami, z czasów, w których seks, nawet jeśli nieudany czy przepłacony złamanym sercem, należał jednak do kategorii życiowych doświadczeń”. Tymi słowy Laura Kipnis, feministka, pisarka, wykładowczyni Northwestern University, przedstawiała się w 2015 r. czytelnikom swojego obrazoburczego, jak się później okazało, tekstu o znamiennym tytule „Paranoja seksualna uderza w świat akademicki”

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z dnia 11 grudnia 2017

  Poradnia rachunkowa z dnia 11 grudnia 2017

  Co powinno zawierać sprawozdanie likwidacyjne spółki? Odpowiadamy na najważniejsze pytania z zakresu rachunkowości.

  czytaj więcej

 • Zmiany w PIT i CIT. Przegląd orzeczeń z 2017 roku

  Zmiany w PIT i CIT. Przegląd orzeczeń z 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Żyjemy w bańce informacyjnej. Ważna jest naszywka na mundurze: nasza czy nie nasza

  Andrysiak: Żyjemy w bańce informacyjnej. Ważna jest naszywka na mundurze: nasza czy nie nasza

  O konsekwencjach życia w bańce informacyjnej i manowcach, na jakie nas to wiedzie.

  czytaj więcej

 • Jak zaoszczędzić rozliczając PIT? Ulgi i odliczenia w 2018 roku

  Jak zaoszczędzić rozliczając PIT? Ulgi i odliczenia w 2018 roku

  Podatnicy mogą sporo zaoszczędzić uwzględniając w formularzu podatkowym poniesione w 2017 roku wydatki. Część z nich można odliczyć od podstawy opodatkowania, a część bezpośrednio od podatku. Co uwzględnić w deklaracji by odprowadzić jak najmniejszy podatek?

  czytaj więcej

 • MF chce ujawniać beneficjentów ulg podatkowych. Ale jest szansa, że nie wszystkich

  MF chce ujawniać beneficjentów ulg podatkowych. Ale jest szansa, że nie wszystkich

  Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów, objaśnia nowe zasady jawności danych podatkowych w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Liniowy PIT a wspólne rozliczenie z dzieckiem

  Liniowy PIT a wspólne rozliczenie z dzieckiem

  Matka nie może rozliczyć się z fiskusem jako osoba samotnie wychowująca dziecko, jeśli wybrała opodatkowanie liniowym PIT. I to nawet gdy zawiesiła działalność gospodarczą, nie uzyskując z niej żadnych przychodów.

  czytaj więcej

 • Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty, czy w ogóle emocje towarzyszące inwestycji, to chyba jedyna rzecz, która łączą obydwa światy – oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.

  czytaj więcej

 • Zychowicz: Ustawa nie służy do walki z „polskimi obozami śmierci”. Będzie kneblować debatę w Polsce [WYWIAD]

  Zychowicz: Ustawa nie służy do walki z „polskimi obozami śmierci”. Będzie kneblować debatę w Polsce [WYWIAD]

  - Kiedy politycy zaczynają zajmować się historią, to ich pierwszą ofiarą zawsze jest prawda. Niestety, to właśnie przydarzyło się żołnierzom wyklętym - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Zychowicz publicysta historyczny i redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”.

  czytaj więcej

 • Najbardziej ponura nauka na świecie. Ekonomia jest po to, żeby nas rozczarowywać

  Najbardziej ponura nauka na świecie. Ekonomia jest po to, żeby nas rozczarowywać

  Popełniamy błędy, bywamy niekonsekwentni i wpadają nam do głów dziwne pomysły. A to oznacza, że nie musimy obawiać się o przyszłość ludzkości.

  czytaj więcej

 • MF: Nie zmieniliśmy wykładni w sprawie ulgi dla samotnych rodziców

  MF: Nie zmieniliśmy wykładni w sprawie ulgi dla samotnych rodziców

  -  Przez samotne wychowywanie dziecka należy rozumieć wychowywanie w pojedynkę, to jest bez udziału drugiego rodzica - mówi Łukasz Świerżewski dla DGP.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć dofinansowanie do ferii na dzieci?

  Jak rozliczyć dofinansowanie do ferii na dzieci?

  X spółka z o.o. zgodnie z zapisami regulaminu wynagradzania dofinansowała wypoczynek zimowy dla dzieci pracowników. Dofinansowaniem objęto wypoczynek w formach zorganizowanych (ferie), organizowany przez podmioty prowadzące działalność w zakresie organizowania wypoczynku dzieci na zasadach określonych w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Kwota dofinansowania wynosi 1500 zł (bez względu na liczbę dzieci danego pracownika korzystających z wypoczynku). Wypoczynek był dofinansowany ze środków obrotowych pracodawcy, a nie ze środków funkcjonującego w spółce zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Przyznanie świadczeń nie było też uzależnione od statusu materialnego. Wypłaty dofinansowań spółka dokonała 25 lutego 2018 r. (dotyczyło dzieci, których wypoczynek zakończył się najpóźniej 11 lutego 2018 r.). Łączna kwota tych dofinansowań wyniosła 15 000 zł (otrzymało je 10 uprawnionych pracowników). Dofinansowania zostały przelane na ich rachunki bankowe. Zgodnie z regulaminem wynagrodzenia pracownik powinien złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentami potwierdzającymi wydatek na wypoczynek (np. fakturę) i jego charakter w terminie siedmiu dni od zakończenia wypoczynku, a pracodawca ma siedem dni na przelanie dofinansowania na rachunek bankowy pracownika. Jak spółka powinna rozliczyć przedmiotowe dofinansowanie w zakresie CIT, VAT i PIT (obowiązki płatnika)? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza miesięcznie, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy.

  czytaj więcej

 • Ulga rehabilitacyjna 2017: Wszystko, co musisz wiedzieć

  Ulga rehabilitacyjna 2017: Wszystko, co musisz wiedzieć

  W ramach preferencji nie można odliczyć suplementów diety, preparatów ziołowych czy pieluchomajtek.

  czytaj więcej

 • Ulga rehabilitacyjna 2017: Rozliczenie wydatków na przewodnika jest ograniczone

  Ulga rehabilitacyjna 2017: Rozliczenie wydatków na przewodnika jest ograniczone

  - Może się zdarzyć, że osoba niepełnosprawna z tytułu narządu ruchu opłaca przewodnika, a ten rodzaj niepełnosprawności nie wynika wprost z orzeczenia przyznającego prawo do I grupy inwalidztwa, wtedy podstawą do przyznania prawa do ulgi będzie stosowne zaświadczenie lekarskie - mówi Teresa Kozina kierownik pierwszego referatu czynności analitycznych i sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Wadowicach.

  czytaj więcej

 • Waldemar Żurek: Mam żal do sędziów, którzy kandydują do KRS [WYWIAD]

  Waldemar Żurek: Mam żal do sędziów, którzy kandydują do KRS [WYWIAD]

  - Startujących w wyborach do rady albo nie widzą, albo udają, że nie widzą, iż obecna władza po prostu niszczy system tylko po to, aby móc sobie podporządkować sądy. Oni jednak nie biorą pod uwagę, że przecież władza się zmienia. I kto zagwarantuje, że następna nie będzie chciała korzystać z tych tworzonych dziś instrumentów - mówi Waldemar Żurek w rozmowie z DGP. 

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 15 marca 2018 roku: W jakich przypadkach ZUS nałoży dodatkową karę

  Poradnia ubezpieczeniowa z 15 marca 2018 roku: W jakich przypadkach ZUS nałoży dodatkową karę

  ● Dlaczego córka pomagająca w prowadzeniu firmy nie zawsze będzie współpracownikiem● W jakich przypadkach ZUS nałoży dodatkową karę● Czy organ rentowy może bez końca wzywać do uzupełnienia wniosku● Jak obliczać wartość przedmiotu sporu, gdy odwołania od kilku decyzji sąd rozpatrywał łącznie

  czytaj więcej

 • Wielka Brytania pozostanie otwarta na przyjezdnych [WYWIAD]

  Wielka Brytania pozostanie otwarta na przyjezdnych [WYWIAD]

  Po brexicie nadal będziemy przyjmować obywateli z krajów unijnych. To się nie zmieni – zapewnia Jonathan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej