śmieci

Odpady – wszystkie nieprzydatne substancje i przedmioty, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany.


 • Druga rewolucja śmieciowa nie podoba się samorządom. Jest pisemny protest

  Druga rewolucja śmieciowa nie podoba się samorządom. Jest pisemny protest

  Lokalne władze skierowały do szefowej rządu pisemny protest dotyczący nowego sposobu selektywnej zbiórki odpadów. Twierdzą, że na zmianach skorzystają tylko producenci kontenerów na odpady.

  czytaj więcej

 • Bójka na sejmowym korytarzu: Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Terleckiego

  Bójka na sejmowym korytarzu: Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Terleckiego

  Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego w związku z bójką na sejmowym korytarzu podczas konferencji prasowej polityka PiS - donosi RMF FM.

  czytaj więcej

 • Syndrom czwartego piętra. Tak wygląda starość w bloku bez wind

  Syndrom czwartego piętra. Tak wygląda starość w bloku bez wind

  To się nie dzieje z dnia na dzień, to proces. Minie wiele czasu, zanim staniesz się więźniem. Wcześniej zaczynasz być niewidzialny. Wycofujesz się z aktywności, z towarzyskich pogwarek przed blokiem. Tego nikt nie zauważa. Zostajesz sam w pustym mieszkaniu na czwartym piętrze. Równie dobrze mógłbyś się znajdować na bezludnej wyspie.

  czytaj więcej

 • Indie: Kaszmir znów na krawędzi [REPORTAŻ]

  Indie: Kaszmir znów na krawędzi [REPORTAŻ]

  W indyjskim Kaszmirze od trzech miesięcy trwają zamieszki. W protestach straciło życie kilkadziesiąt osób, rannych są tysiące. Co gorsza, po zamachu w Uri, gdzie zginęło 19 indyjskich żołnierzy, doszło do eskalacji konfliktu między atomowymi mocarstwami.

  czytaj więcej

 • Liczba miejsc w autobusie zadecyduje o opłacie

  Liczba miejsc w autobusie zadecyduje o opłacie

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce, aby samorządy uzależniły opłaty za zatrzymywanie się na przystankach od wielkości autobusu. Taką zmianę zaproponuje w projekcie nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz niektórych innych ustaw, nad którym właśnie pracuje resort.

  czytaj więcej

 • Referendum: Siła i warunek demokracji czy pułapka

  Referendum: Siła i warunek demokracji czy pułapka

  No i zaczął się chaos. Brytyjczycy zechcieli Brexitu. Świat stanął na głowie. Następnego dnia się okazało, że może jednak go nie chcą, bo dopiero po referendum zaczęli sprawdzać w wyszukiwarkach internetowych, o co chodzi z tą całą Unią Europejską. Rząd rozłożył ręce. Niektórzy kombinują, jak cofnąć czas. Inni liczą na królową, która ma po raz pierwszy od 300 lat zawetować ustawy będące konsekwencją plebiscytu, bo grozi to rozpadem Zjednoczonego Królestwa. Kontynentalna Europa odsądza Brytyjczyków od czci i wiary, że taką durną decyzję podjęli. Gdzieniegdzie słychać nieśmiały dyszkant: „To co, może drugie referendum?”.

  czytaj więcej

 • Turystyka aborcyjna, czyli jak ciocia Basia pomoże usunąć ciążę

  Turystyka aborcyjna, czyli jak ciocia Basia pomoże usunąć ciążę

  Pan Tomasz na swojej stronie internetowej podaje numer telefonu i wymiary płodu, który można legalnie usunąć w Holandii: „BPD 54 mm (obwód głowy) i FL 36 mm (długość kości udowej) do 22. tygodnia życia”. Oferuje dowozy z każdego miejsca w Polsce. Nawet kilkadziesiąt tysięcy Polek rocznie korzysta z turystyki aborcyjnej. Udajemy, że ten problem nie istnieje.

  czytaj więcej

 • Wielkie serca, które ruszą nawet Pomnik

  Wielkie serca, które ruszą nawet Pomnik

  Pomoc sąsiedzka to relikt przeszłości? Nie da się? Nie chce się? Błąd. Mieszkańcy warszawskiego Wawra pomagający rodzicom i dzieciom z Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” udowadniają, że jednak można

  czytaj więcej

 • Hejty, roasty, przemoc. Popkultura pogardy i upokorzenia ma się bardzo dobrze

  Hejty, roasty, przemoc. Popkultura pogardy i upokorzenia ma się bardzo dobrze

  Rozpacz i strach, spod których wyziera nieśmiało nadzieja. Trzęsące się ręce, łzy. Uczestnicy medialnych produkcji przypominają skazanych na śmierć. Ich oprawcy pławią się w poczuciu wszechmocy. Dookoła wrzeszczący tłum.Widownia chce jeszcze więcej bólu

  czytaj więcej

 • Zanim wierzyciel otrzyma pieniądze, może zapłacić za postępowanie upadłościowe

  Zanim wierzyciel otrzyma pieniądze, może zapłacić za postępowanie upadłościowe

  Czy sąd może wezwać wierzyciela do wpłacenia zaliczki na poczet przeprowadzenia procedur upadłościowych?

  czytaj więcej

 • Rząd: Obywatele kupią tylko ekologiczne piece. Samorząd: Nie ma pieniędzy, będzie czarny rynek

  Rząd: Obywatele kupią tylko ekologiczne piece. Samorząd: Nie ma pieniędzy, będzie czarny rynek

  PROBLEM: Od początku 2018 r. w całym kraju będzie można legalnie kupować tylko ekologiczne, ale zarazem drogie piece na paliwa stałe. Taki projekt rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe o mocy nie większej niż 500 kW przedstawiło niedawno Rządowe Centrum Legislacji. Eksperci z zakresu środowiska są zgodni, że to dobry kierunek w budowaniu proekologicznego systemu. Dodają jednak, że słabym ogniwem będzie człowiek. Bez jego odpowiedniej edukacji nie dojdzie do ograniczenia niskiej emisji. Niektórzy samorządowcy są zdania, że rozporządzenie, zawierające rozwiązania nakazowo-zakazowe, nie ma szans na powodzenie. Wprowadzenie nakazu sprzedaży, a tym samym nabywania lepszych, ale drogich i skomplikowanych w eksploatacji kotłów, może spowodować skutek odwrotny do zamierzonego. Doprowadzi do powstania czarnego rynku tańszych kotłów czy produkcji urządzeń grzewczych metodą chałupniczą. To z kolei zamiast polepszyć stan powietrza w kraju, tylko ten problem pogłębi.

  czytaj więcej

 • Przestrzenny chaos narasta. Nowy kodeks może temu zapobiec, o ile da się przekonać do niego włodarzy

  Przestrzenny chaos narasta. Nowy kodeks może temu zapobiec, o ile da się przekonać do niego włodarzy

  Gdy z okien samolotu albo tylko spoglądając w internetowe fotomapy, porównamy teren Polski z sąsiednimi Niemcami, Anglią czy którymś z krajów Europy Zachodniej, widzimy olbrzymią różnicę. Za granicą – skupione osiedla, domy na podobnej wielkości działkach, wszystko logicznie połączone siecią dróg, a zapewne także wodociągów czy kanalizacji. Również przemysł zlokalizowano w określonych miejscach. Taki ład przestrzenny ułatwia komunikację i obniża koszty funkcjonowania gminy. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej