śmieci

Odpady – wszystkie nieprzydatne substancje i przedmioty, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany.


 • Tomasz Zimoch: Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym

  Tomasz Zimoch: Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym

  Dlaczego od jednych słyszymy, że opozycja nie pozwala rządzić, a od drugich, że „sekta smoleńska” nie rządzi, tylko obarcza poprzednią ekipę? Otóż, drodzy państwo, gdyby Adam Nawałka ciągle pieprzył, że Waldemar Fornalik, poprzedni trener reprezentacji narodowej, zepsuł tyle rzeczy, że już nic nie da się naprawić, to nie gralibyśmy za chwilę w Euro 2016

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Jak to się stało, że Matthew Tyrmand bryluje na salonach? Oczywiste jest w nim tylko jedno: to syn sławnego ojca. Jego głównym celem jest dorównanie legendzie Leopolda.

  czytaj więcej

 • Zimoch: Dzwonili politycy. Nie dam się im zagarnąć

  Zimoch: Dzwonili politycy. Nie dam się im zagarnąć

  Rzadko w ciągu kilku tygodni dwukrotnie przepytujemy tego samego rozmówcę. Uznaliśmy jednak, że tak trzeba. Tomasz Zimoch stracił pracę po tym, jak powiedział w DGP, co myśli o zmianach w Polskim Radiu i wokół Trybunału Konstytucyjnego. Nasi czytelnicy powinni wiedzieć, co się wydarzyło potem

  czytaj więcej

 • Faktury pod lupą obywatela. Miasta są na tak, a urzędy centralne niechętne

  Faktury pod lupą obywatela. Miasta są na tak, a urzędy centralne niechętne

  Jakie wydatki ma Urząd Gminy w Kętach? Otóż w grudniu ubiegłego orku wydał np. 5,97 zł na worki do śmieci, ba, wiadomo nawet, w jakiej sieci handlowej dokonał zakupu.

  czytaj więcej

 • Prawo zamówień publicznych: Inhouse możliwy już od 2017 roku

  Prawo zamówień publicznych: Inhouse możliwy już od 2017 roku

  Senat nie zdecydował się na ograniczenie możliwości zlecania poza przetargami zamówień spółkom komunalnym. Wprowadził jednak dodatkowy nadzór nad, zawieranymi z wolnej ręki, umowami.

  czytaj więcej

 • Coraz lepiej z recyklingiem. Na papierze

  Coraz lepiej z recyklingiem. Na papierze

  Co czwarty odpad komunalny jest powtórnie wykorzystywany. Tak wynika ze sprawozdań samorządów, jednak eksperci obawiają się, że zawarte w nich dane nie są zgodne z prawdą.

  czytaj więcej

 • Katastrofy górnicze: Gdy strop pocałuje spąg

  Katastrofy górnicze: Gdy strop pocałuje spąg

  Zastępowy Piotr Obłój z kopalni Wujek za kilka tygodni idzie na emeryturę. Nie odlicza do niej dni. Choć o domku w Bieszczadach mówi częściej niż rok temu. 23 czerwca 2016 r. mija rok od zakończenia najdłuższej akcji ratowniczej w polskim górnictwie.

  czytaj więcej

 • PiS wprowadza własną rewolucję śmieciową. Dopłacą mieszkańcy

  PiS wprowadza własną rewolucję śmieciową. Dopłacą mieszkańcy

  Na ostatnim etapie prac nad stosowaniem zasady in house w gospodarce odpadami komunalnymi posłowie przyjęli poprawki, które zdaniem gmin wprowadzą dwa równoległe systemy odbioru nieczystości. To oznacza wyższe koszty

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej