śmieci

Odpady – wszystkie nieprzydatne substancje i przedmioty, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany.


 • Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej – tak promuje swoje auto producent. Nie inaczej jest z jego najnowszą wersją Sports Tourer. Ale dla przedsiębiorców jakość jest tak samo ważna jak oszczędność, funkcjonalność i nowoczesność zakupionego auta. Bez wątpienia nowa Astra łączy wszystkie te elementy oferując samochód kompletny. Dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wysoko cenią sobie innowacje w motoryzacji.

  czytaj więcej

 • Obama w Warszawie: Snajperzy na dachach, "Bestia" na ulicach [WIDEO]

  Obama w Warszawie: Snajperzy na dachach, "Bestia" na ulicach [WIDEO]

  Snajperzy na dachach, zaplombowane studzienki kanalizacyjne i brak koszy na śmieci na ulicach - te nadzwyczajne środki bezpieczeństwa będą towarzyszyły prezydentowi USA Barackowi Obamie, który podczas szczytu NATO będzie podróżował po Warszawie pancerną limuzyną "Bestia".

  czytaj więcej

 • "To był raj, jest śmietnisko". Uchodźcy przyjechali do Niemiec [Rigamonti razy 2]

  "To był raj, jest śmietnisko". Uchodźcy przyjechali do Niemiec [Rigamonti razy 2]

  Niemcy są bardzo ostrożni, samozachowawczy. To wynika z tego, że mandat za mowę nienawiści wynosi 1200 euro. Głośno było o ukaranym facecie, który publicznie powiedział, że w swojej wsi nie chce azylantów. Teraz tam się wszyscy boją odezwać. Nie wolno im protestować, choć nie podoba się to, że ludzie w Niemczech muszą oszczędzać na wszystkim, że ogrzewanie jest drogie, a w domach azylanckich okna pootwierane na oścież, bałagan, a śmieci i jedzenie walają się po podwórku.

  czytaj więcej

 • Amsterdam: Fun, peace, love. I bezdomni Polacy

  Amsterdam: Fun, peace, love. I bezdomni Polacy

  Kiedy pogłębiarka wybiera gnijące śmieci z kanałów, turyści odwracają głowy. To nie pasuje do Amsterdamu z pocztówki. To miasto to przecież fun, peace and love. Tu nikt nie leży na ulicach i nie żebrze w tramwajach.

  czytaj więcej

 • Podpalenia i swastyki. Niemiecka prowincja przeciwko uchodźcom [WYWIAD DGP]

  Podpalenia i swastyki. Niemiecka prowincja przeciwko uchodźcom [WYWIAD DGP]

  Niemcy są ostrożni, samozachowawczy. Bo mandat za mowę nienawiści wynosi 1200 euro. Głośno było o ukaranym facecie, który publicznie powiedział, że w swojej wsi nie chce azylantów. Teraz tam się wszyscy boją odezwać. Nie wolno im protestować, choć nie podoba się to, że ludzie w Niemczech muszą oszczędzać, że ogrzewanie jest drogie, a w domach azylanckich okna pootwierane na oścież, bałagan, a śmieci i jedzenie walają się po podwórku.

  czytaj więcej

 • Kolorowa rewolucja w śmieciach za nawet 112 mln zł

  Kolorowa rewolucja w śmieciach za nawet 112 mln zł

  Resort środowiska chce ujednolicić zasady segregacji odpadów. Teraz co gmina, to inne kolory pojemników, a nawet ich liczba. Po zmianach, niezależnie gdzie będziemy mieszkać, papier czy szkło wrzucimy do koszy o ustalonym kolorze.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał nowelę ustawy prawo zamówień publicznych. Co się zmieni?

  Prezydent podpisał nowelę ustawy prawo zamówień publicznych. Co się zmieni?

  Obowiązek zatrudniania na etat, ograniczenie możliwości korzystania z kryterium najniższej ceny przy przetargach publicznych zakłada m.in. nowela ustawy Prawo Zamówień Publicznych podpisana w poniedziałek przez prezydenta.

  czytaj więcej

 • Kmieciak o nowelizacji k.p.a.: Koniec rutyny urzędniczej w postępowaniu administracyjnym

  Kmieciak o nowelizacji k.p.a.: Koniec rutyny urzędniczej w postępowaniu administracyjnym

  - Włączenie do k.p.a. nowych instytucji – umowy administracyjnej i mediacji, które nie są osadzone w polskiej tradycji, będzie wymagało wielorakich przygotowań. Również przeprowadzenia szerokiej akcji szkoleniowej dla pracowników administracji - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Zbigniew Kmieciak, sędzia NSA, przewodniczący zespołu ds. modernizacji k.p.a.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Przetarg bez możliwości skarżenia warunków

  Zamówienia publiczne: Przetarg bez możliwości skarżenia warunków

  Karty do tachografów mogłyby być tańsze, gdyby na rynku pojawiła się konkurencja – twierdzi firma zainteresowana ich wydawaniem. Jej odwołanie nie mogło być jednak rozpoznane.

  czytaj więcej

 • Metody z PRL na froncie walki z zatorami płatniczymi

  Metody z PRL na froncie walki z zatorami płatniczymi

  Biura informacji gospodarczej (BIG) wespół z notariuszami pomogą wierzycielom odzyskiwać długi. Takie jest główne założenie opublikowanego właśnie przez Ministerstwo Rozwoju projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (tzw. pakiet wierzycielski). Tyle że prawnicy już zaznaczają, iż proponowane rozwiązanie jest szalenie kontrowersyjne, a być może nawet niezgodne z konstytucją.

  czytaj więcej

 • Trzy kosze wystarczą, aby dobrze segregować śmieci

  Trzy kosze wystarczą, aby dobrze segregować śmieci

  Około 55 proc. Polaków mieszka w blokach, w których mieszkania w większości są małe i z ciasną kuchnią. Wydzielenie w niej pięciu koszy, w których będą gromadzone śmieci, może być trudne - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Bartoszkiewicz, twórca Systemu EKO AB sieciowego odbioru i segregacji odpadów komunalnych od mieszkańców.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Kolejna rewolucja, ale czy dobre rozwiązania

  Zamówienia publiczne: Kolejna rewolucja, ale czy dobre rozwiązania

  Dyskusję nad najnowszą, obszerną nowelizacją ustawy z 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw zdominowała kwestia in house. Dla wielu samorządów wprowadzenie tej regulacji jest bardzo istotne. Pozwala bowiem bezprzetargowo, ale uwaga - zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych - zlecać nie tylko odbieranie śmieci komunalnych od mieszkańców, lecz także wiele innych zadań.

  czytaj więcej

 • Klątwa polskich sojuszy: Każdy pakt obracał się przeciw Rzeczypospolitej

  Klątwa polskich sojuszy: Każdy pakt obracał się przeciw Rzeczypospolitej

  Największe z fatum ciążących od kilkuset lat nad Polską polega na tym, że niezależnie od tego, z kim wchodziliśmy w pakt, to za każdym razem obracał się on przeciw Rzeczypospolitej.

  czytaj więcej

 • Twórca filmu „Kamper”: Reżyseria to potężny narkotyk

  Twórca filmu „Kamper”: Reżyseria to potężny narkotyk

  WYWIAD | Reżyseria to potężny narkotyk, a ja na razie nie planuję odwyku – mówi Łukasz Grzegorzek, twórca filmu „Kamper”

  czytaj więcej

 • Gminy nie chcą kolorowej rewolucji śmieciowej

  Gminy nie chcą kolorowej rewolucji śmieciowej

  Samorządy będą musiały wprowadzić zmiany w umowach zawartych z firmami, które odbierają śmieci od mieszkańców. Wprowadzenie obowiązkowej segregacji odpadów na pięć frakcji, to nie tylko zmiana kolorystki. Resort środowiska najwyraźniej o tym zapomniał – sugeruje w swoim stanowisku Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej