śmieci

Odpady – wszystkie nieprzydatne substancje i przedmioty, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany.


 • Kłopoty z maksymalną stawką za śmieci: Trybunał orzekł, Sejm pominął

  Kłopoty z maksymalną stawką za śmieci: Trybunał orzekł, Sejm pominął

  Ustalając wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, gmina musi zbilansować działanie systemu – stawki muszą pokrywać koszty jego funkcjonowania na terenie danej gminy – tyle mówi ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tylko tyle i aż tyle.

  czytaj więcej

 • Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała polityka bez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego udziela Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWIN, założyciel Fundacji Republikańskiej i Stowarzyszenia Republikanie. Poseł na Sejm RP VII kadencji.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Projekt porozumienia ws. Polską Grupą Węglową będzie konsultowany przez związki

  Tchórzewski: Projekt porozumienia ws. Polską Grupą Węglową będzie konsultowany przez związki

  Projekt porozumienia poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do nowej firmy, Polskiej Grupy Górniczej, został ustalony; związkowcy będą go teraz konsultowali z załogami - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Inteligentne miasta mogą być niebezpieczne

  Inteligentne miasta mogą być niebezpieczne

  Cyberprzestępcy z łatwością wykorzystają luki w konsumenckich urządzeniach Internetu Rzeczy, a to niesie poważne ryzyko dla firm i samorządów planujących wdrożenie tych technologii.

  czytaj więcej

 • Przemysł: Miękki kompromis w Kompanii Węglowej

  Przemysł: Miękki kompromis w Kompanii Węglowej

  Zawieszenie czternastej pensji na lata 2016–2017, odejście ok. 4 tys. ludzi na urlopy górnicze i łączenie kopalń – to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego we wtorek w Kompanii Węglowej. Wczoraj wieczorem związkowcy, zarząd Kompanii (KW) i rząd podpisali dokument, który otwiera formalną drogę do stworzenia w przyszłym tygodniu Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Jednak rząd przystał na tak daleko idące ustępstwa, że trudno o pewność, iż wynegocjowane mozolnie oszczędności uratują kopalnie.

  czytaj więcej

 • Będzie kaucja za plastikowe butelki. Napoje podrożeją

  Będzie kaucja za plastikowe butelki. Napoje podrożeją

  Resort środowiska jest skłonny poprzeć samorządowców, którzy domagają się wprowadzenia takiej opłaty. Trwają analizy – wynika z ustaleń DGP. Lokalne władze mają w tym interes. Wkrótce prawo nakaże im osiągnąć w ciągu najbliższej dekady 50-proc. odzysk odpadów. Inaczej zapłacą kary. Kaucje za plastikowe butelki (szacuje się, że opłata będzie na podobnym poziomie co za opakowanie szklane – ok. 35 gr) z pewnością ułatwią spełnienie tego wymogu. Obowiązek płacenia za plastikowe opakowania i możliwość ich zwrotu wprowadziło wiele krajów. Od lutego tego roku na Litwie w cenę napoju jest wliczana kaucja 10 eurocentów. Obejmuje wszystkie butelki i puszki.

  czytaj więcej

 • Radwan: Gminy muszą racjonalnie stosować nową kominówkę

  Radwan: Gminy muszą racjonalnie stosować nową kominówkę

  czytaj więcej

 • Branża nabita w butelkę. Plastikową

  Branża nabita w butelkę. Plastikową

  Wprowadzenie kaucji na pojemniki z tworzywa może spowodować wzrost cen napojów nawet o złotówkę – przestrzegają handlowcy. I nie wiadomo, kto miałby sfinansować drogi system odzyskiwania opakowań PET. Nasze wczorajsze doniesienia o prowadzonych przez resort środowiska analizach, mających na celu wprowadzenie systemu obowiązkowych kaucji na plastikowe butelki i opakowania, wzbudzają spore kontrowersje.

  czytaj więcej

 • Lidia Lwow-Eberle: W Łupaszce byłam zakochana, żyliśmy jak małżeństwo

  Lidia Lwow-Eberle: W Łupaszce byłam zakochana, żyliśmy jak małżeństwo

  Nie lubię, jak się nas nazywa żołnierzami wyklętymi. Po co to? Byliśmy żołnierzami, walczyliśmy o wolną Polskę, niektórzy z nas jeszcze wiele lat po wojnie – mówi Lidia Lwow-Eberle.

  czytaj więcej

 • Nowe książki: Światowy bestseller "Historia pszczół" i gorzko-zabawna "Betibu"

  Nowe książki: Światowy bestseller "Historia pszczół" i gorzko-zabawna "Betibu"

  „Betibu” to nie tylko solidny kryminał, lecz także drapieżna satyra: na karykaturalne społeczne nierówności (polecam znakomite sceny rozgrywające się przy bramie wjazdowej na osiedle), na media ogarnięte kryzysem tożsamości, na idiotyzmy rynku wydawniczego. Ale ta książka jest nie tylko gorzko-zabawna – ona się skrzy od obyczajowych obserwacji i subtelnej ironii dotykającej między innymi zasadniczej kwestii nurtującej naszą cywilizację, a mianowicie: jak się zestarzeć z klasą.

  czytaj więcej

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?

  czytaj więcej

 • Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej – tak promuje swoje auto producent. Nie inaczej jest z jego najnowszą wersją Sports Tourer. Ale dla przedsiębiorców jakość jest tak samo ważna jak oszczędność, funkcjonalność i nowoczesność zakupionego auta. Bez wątpienia nowa Astra łączy wszystkie te elementy oferując samochód kompletny. Dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wysoko cenią sobie innowacje w motoryzacji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej