recykling

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu recykling. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące recykling.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Idea DIY to protest song XXI wieku i odpowiedź na zalewający nas konsumpcjonizm

  Idea DIY to protest song XXI wieku i odpowiedź na zalewający nas konsumpcjonizm

  Zrób to sam. Albo co najwyżej przy pomocy bliskich. Z tego, co masz albo co znajdziesz w piwnicy. A potem pochwal się światu stolikiem z części od komputera albo sukienką, która wygląda jak milion dolarów, a kosztowała tyle co stary T-shirt.

  czytaj więcej

 • Eko-jakość w Rekopolu

  Eko-jakość w Rekopolu

  „Jak projektować, żeby recyklingować” to innowacyjny projekt Rekopolu Organizacji Odzysku Opakowań S.A., Laureata Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® oraz naszego partnera merytorycznego kategorii EKOLOGIA. Inicjatywa została podjęta naprzeciw wyzwaniom przedsiębiorców w gospodarce o obiegu zamkniętym.

  czytaj więcej

 • PO: PiS nakłada na Polaków kolejny podatek - od torebek foliowych

  PO: PiS nakłada na Polaków kolejny podatek - od torebek foliowych

  Rząd PiS nakłada na Polaków kolejny podatek; chce aby od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie były oferowane za darmo, ale maksymalnie kosztowały złotówkę - mówili w poniedziałek posłowie PO. PiS tłumaczy, że projekt noweli wynika z dyrektywy unijnej.

  czytaj więcej

 • Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  Nowe przeliczanie f-gazów od 23 września

  PROBLEM: Ustawa z 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz.U. poz. 1567) wejdzie w życie 23 września 2017 r. Wpłynie ona przede wszystkim na obowiązki podmiotów korzystających z urządzeń działających przy użyciu freonów. Są one czynnikami chłodniczymi w wielu urządzeniach i systemach wymagających obniżonych temperatur, m.in. w klimatyzatorach, centralach klimatyzacyjnych, chłodniach, lodówkach, pompach ciepła, magazynach niskotemperaturowych itp.

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • Opakowania w obiegu zamkniętym

  Opakowania w obiegu zamkniętym

  2 grudnia 2015 roku Komisja Europejska opublikowała pakiet gospodarki o obiegu zamkniętym i plan 54 działań, które mają zostać wdrożone do końca 2019 roku.

  czytaj więcej

 • Śmieci podrożeją, bo nie wiadomo, co zrobić z popiołem

  Śmieci podrożeją, bo nie wiadomo, co zrobić z popiołem

  Gminy, gdzie dużo pali się węglem, muszą wybierać: podnieść opłaty za wywóz nieczystości albo utylizować pozostałości z pieców w nieekologiczny sposób. Resort środowiska mógłby rozwiązać problem, ale się ociąga.

  czytaj więcej

 • Śmieci zaginione w akcji: Gminy nierzetelnie rejestrują liczbę odpadów

  Śmieci zaginione w akcji: Gminy nierzetelnie rejestrują liczbę odpadów

   Gminy nierzetelnie rejestrują liczbę odbieranych odpadów od mieszkańców, a niektóre pozbywają się ich niezgodnie z prawem. Tak uważa Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych.

  czytaj więcej

 • Odpady pod lepszą, elektroniczną kontrolą

  Odpady pod lepszą, elektroniczną kontrolą

  Inspekcja Ochrony Środowiska łatwiej wyśledzi firmy, które porzucają w lasach śmieci odebrane z prywatnych nieruchomości. Takie będą efekty zmian zaproponowanych w projekcie nowelizacji ustawy o odpadach, który wczoraj przyjęła Rada Ministrów. Teraz będzie nad nim pracował Sejm.

  czytaj więcej

 • Wiceminister środowiska: Szerszy recykling możliwy po wprowadzeniu ustawy o gospodarowaniu odpadami

  Wiceminister środowiska: Szerszy recykling możliwy po wprowadzeniu ustawy o gospodarowaniu odpadami

  Do zwiększenia poziomu recyklingu w Polsce potrzebna jest m.in. zmiana ustawy o porządku i czystości w gminach; chodzi o to, by wspomóc samorządy w realizacji tych celów oraz "walczyć z szeregiem patologii, które w tym obszarze są" - uważa wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

  czytaj więcej

 • Nie segregujesz? Za śmieci zapłacisz więcej

  Nie segregujesz? Za śmieci zapłacisz więcej

  Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nad którym pracuje Ministerstwo Środowiska.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej