gdzie zapłacić recykling

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gdzie zapłacić recykling. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gdzie zapłacić recykling.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Branża nabita w butelkę. Plastikową

  Branża nabita w butelkę. Plastikową

  Wprowadzenie kaucji na pojemniki z tworzywa może spowodować wzrost cen napojów nawet o złotówkę – przestrzegają handlowcy. I nie wiadomo, kto miałby sfinansować drogi system odzyskiwania opakowań PET. Nasze wczorajsze doniesienia o prowadzonych przez resort środowiska analizach, mających na celu wprowadzenie systemu obowiązkowych kaucji na plastikowe butelki i opakowania, wzbudzają spore kontrowersje.

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Promesa jest kosztem jednorazowym

  Promesa jest kosztem jednorazowym

  Spółka, która poniosła wydatek na udzielenie promesy bankowej związanej z pozyskaniem dotacji na inwestycję, może odliczyć go od razu, a nie dopiero przez odpisy amortyzacyjne – potwierdził dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  W ciągu trzech miesięcy ma powstać projekt ustawy wprowadzającej zupełnie nową daninę. Jej stawki zależeć będą od pojemności silnika auta i emisji spalin.

  czytaj więcej

 • Segregacja śmieci będzie obowiązkowa?

  Segregacja śmieci będzie obowiązkowa?

  Samorządowcy chcą, aby segregacja odpadów była obowiązkowa. Ci, którzy nie będą stosować się do tego wymogu, zapłacą kary.

  czytaj więcej

 • MŚ: By ograniczyć liczbę foliówek, będą one obowiązkowo płatne do 1 zł

  MŚ: By ograniczyć liczbę foliówek, będą one obowiązkowo płatne do 1 zł

  Żeby ograniczyć zużycie plastikowych toreb, maksymalna opłata jaką klient zapłaci za nią w sklepie ma wynieść 1 zł - wynika z projektu noweli ustawy o gospodarce opakowaniami. Polak rocznie zużywa średnio do 270 foliówek, przeciętny Europejczyk - 200.

  czytaj więcej

 • Fiskus zmienia plany. Akcyza na auta według nowego wzoru

  Fiskus zmienia plany. Akcyza na auta według nowego wzoru

  O wysokości podatku mają decydować: pojemność silnika, emisja spalin wyrażona normą Euro i wskaźnik deprecjacji wartości samochodu.

  czytaj więcej

 • Rząd wypowiada wojnę wysypiskom. Za śmieci zapłacimy jeszcze więcej?

  Rząd wypowiada wojnę wysypiskom. Za śmieci zapłacimy jeszcze więcej?

  Gminy będą musiały płacić za oddanie odpadów na składowisko ponad dwukrotnie więcej. Niestety koszty mogą przerzucić na mieszkańców.

  czytaj więcej

 • Jest wiele uwag do nowej akcyzy od aut

  Jest wiele uwag do nowej akcyzy od aut

  Nadal są wątpliwości, czy zmieniony podatek od samochodów będzie zgodny z przepisami unijnymi. Importerzy sprzeciwiają się też objęciu nim pojazdów dostawczych.

  czytaj więcej

 • Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Przyznaję, że jeszcze kilka lat temu podśmiewałem się z samochodów elektrycznych. I to wcale nie pod nosem. Głośno z nich szydziłem, wypominając im brak charakteru, spartańskie wnętrza, osiągi wózka golfowego i ogólną brzydotę. Wydawało mi się, że będą miały równie świetlaną przyszłość co mała antylopa, która odłączyła się od stada i zabłądziła na sawannie. Mówiąc wprost, czekałem na ich rychłą śmierć. Ale ta nie nadeszła. Przeciwnie – auta na prąd zaczęły nabierać życia.

  czytaj więcej

 • Wniesienie opłaty to niejedyny obowiązek firmy

  Wniesienie opłaty to niejedyny obowiązek firmy

  Przedsiębiorca handlujący bateriami lub akumulatorami na polskim rynku jest obowiązany do sporządzenia i przedłożenia marszałkowi województwa w terminie do dnia 15 marca roczne sprawozdanie o rodzaju, ilości i masie wprowadzonych do obrotu produktów.

  czytaj więcej

 • Niesegregowane śmieci zdrożeją

  Niesegregowane śmieci zdrożeją

  Ministerstwo Środowiska ma pomysł, jak nakłonić mieszkańców do tego, aby oddzielnie zbierali plastik, metal i szkło. Wprowadzi wyższe różnice w cenach za odpadki.

  czytaj więcej

 • Chleb nasz powszedni, zmarnowany. Wyrzucamy niewyobrażalne ilości jedzenia

  Chleb nasz powszedni, zmarnowany. Wyrzucamy niewyobrażalne ilości jedzenia

  Marnujemy, wyrzucamy, spuszczamy w klozecie. Kupujemy tanio i dużo, co równa się tonom wyrzucanego jedzenia, które w przeciwieństwie do ciuchów z sieciówki nie podlega recyklingowi.

  czytaj więcej

 • Nie segregujesz? Za śmieci zapłacisz więcej

  Nie segregujesz? Za śmieci zapłacisz więcej

  Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nad którym pracuje Ministerstwo Środowiska.

  czytaj więcej

 • Opłata recyklingowa za foliówki: w jaki sposób ją naliczyć oraz jak się z niej rozliczyć

  Opłata recyklingowa za foliówki: w jaki sposób ją naliczyć oraz jak się z niej rozliczyć

  Od 1 stycznia 2018 r. na przedsiębiorców, którzy sprzedają towary w lekkich torbach (foliówkach, reklamówkach), nałożono nowy obowiązek: są zobligowani do pobierania opłaty recyklingowej za każdą sprzedaną sztukę. Ta opłata następnie będzie przekazywana na rachunek Skarbu Państwa. Jednostkowa stawka daniny została określona w drodze rozporządzenia przez ministra środowiska na 20 gr. Obowiązek jest wprowadzany na mocy ustawy z 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2056; dalej: nowelizacja). W przypadku zaniechania wykonania obowiązku przez sprzedawcę będzie nakładana na niego administracyjna kara pieniężna w wysokości od 500 zł do 20 000 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej