uczelnie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu uczelnie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące uczelnie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Aeromixer 2018 – wydarzenie roku w branży lotniczej

  Aeromixer 2018 – wydarzenie roku w branży lotniczej

  20 marca 2018 r. na wrocławskim Stadionie Miejskim rozpocznie się Civil & Military Aeromixer – pierwsze tego typu wydarzenie networkingowe dla cywilnego i militarnego sektora lotniczego. Celem spotkania jest umożliwienie polskim firmom nawiązanie kontaktu i zainicjowanie rozmów o współpracy z największymi graczami na światowym rynku, specjalizującymi się w produkcji samolotów i sprzętu lotniczego.

  czytaj więcej

 • Bez kompromisu w sprawie reformy uczelni

  Bez kompromisu w sprawie reformy uczelni

  Komitet Stały Rady Ministrów przyjął wczoraj projekt ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z rozbieżnościami dotyczącymi finansowania. Kwestie te rozstrzygną się w przyszły wtorek na posiedzeniu rządu.

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 15 marca 2018 roku: W jakich przypadkach ZUS nałoży dodatkową karę

  Poradnia ubezpieczeniowa z 15 marca 2018 roku: W jakich przypadkach ZUS nałoży dodatkową karę

  ● Dlaczego córka pomagająca w prowadzeniu firmy nie zawsze będzie współpracownikiem● W jakich przypadkach ZUS nałoży dodatkową karę● Czy organ rentowy może bez końca wzywać do uzupełnienia wniosku● Jak obliczać wartość przedmiotu sporu, gdy odwołania od kilku decyzji sąd rozpatrywał łącznie

  czytaj więcej

 • Marciniak: Naprawdę warto było tam z nami być…

  Marciniak: Naprawdę warto było tam z nami być…

  Uważnie zapoznałem się z wywiadem z prof. Markiem Kornatem, opublikowanym 5 marca w DGP, [dotyczącym ustawy o szkolnictwie wyższym – red.], a także z treścią listu otwartego, który wcześniej powstał z jego inicjatywy. Oba teksty odebrałem jako bardzo pesymistyczne zestawy obaw i przestróg, wywiedzionych z prognoz, które są dla mnie niestety mało przekonujące.

  czytaj więcej

 • Reforma szkolnictwa wyższego: Kształcenie nauczycieli będzie elitarne

  Reforma szkolnictwa wyższego: Kształcenie nauczycieli będzie elitarne

  Wymogi, jakie muszą spełnić uczelnie kształcące przyszłych nauczycieli, muszą zostać podniesione - mówił w czwartek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Zapowiedział, że po reformach szkolnictwa wyższego nauczycieli nie będą mogły kształcić m.in. uczelnie najsłabiej ocenione.

  czytaj więcej

 • Uciekać czy zostawać? Skąd, dokąd? „Hannah Arendt: Ucieczka"

  Uciekać czy zostawać? Skąd, dokąd? „Hannah Arendt: Ucieczka"

  Prapremierę spektaklu "Hannah Arendt: Ucieczka" w reż. Grzegorza Laszuka zobaczą w piątek widzowie Teatru Powszechnego w Łodzi. Przedstawienie powstało w koprodukcji łódzkiej sceny z Komuną Warszawa - jednym z najważniejszych teatrów niezależnych w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jakie języki obce znają Polacy?

  Jakie języki obce znają Polacy?

  44% Polaków wciąż nie włada żadnym językiem obcym. Co trzecia osoba w kraju może pochwalić się znajomością wyłącznie jednego z nich, 1 % posługuje się już dwoma, a zaledwie trzech na stu naszych rodaków zna trzy języki. Według danych Eurostatu z 2016 roku w dwóch lub więcej językach obcych potrafi porozumieć się 94% uczniów i 69% studentów. Także w badaniach TNS Polska z 2015 roku nie da się zauważyć, że ludzie młodzi – dwudziestolatkowie i trzydziestolatkowie – są tą najsilniejszą grupą pod względem umiejętności językowych.

  czytaj więcej

 • Polska potrzebuje dobrego marketingu. Przekonanie, że prawda się obroni to naiwność

  Polska potrzebuje dobrego marketingu. Przekonanie, że prawda się obroni to naiwność

  Stało się. Nareszcie dotarło do polskiego społeczeństwa, że PR jest nieodzowną częścią budowania wizerunku. Jako naród przez lata żyliśmy w przekonaniu, że prawda się sama obroni. Takie myślenie jest dziś przejawem skrajnego idealizmu, a mówiąc bardziej dosadnie: naiwności.Polska potrzebuje dobrego marketingu. Przekonanie, że prawda się obroni to naiwność

  czytaj więcej

 • Cel: Prześwietlić słupy. Jak zajrzeć w głąb takiej konstrukcji jak most?

  Cel: Prześwietlić słupy. Jak zajrzeć w głąb takiej konstrukcji jak most?

  Jak zajrzeć w głąb takiej konstrukcji jak most? Odpowiedź brzmi: precyzyjnie. Ale czasami trzeba wymyślić odpowiednie udogodnienia.

  czytaj więcej

 • Zalewska: Trzeba odczarować niechęć do szkolnictwa branżowego

  Zalewska: Trzeba odczarować niechęć do szkolnictwa branżowego

  Trzeba odczarować kilkunastoletnią niechęć do szkolnictwa branżowego - powiedziała w piątek w Toruniu minister edukacji Anna Zalewska. Podkreśliła, że niezwykle ważny jest wymiar promocyjny związany z nauką konkretnych zawodów.

  czytaj więcej

 • Gowin: Będzie wzrost środków na naukę, choć nie tak duży, jak chciałem

  Gowin: Będzie wzrost środków na naukę, choć nie tak duży, jak chciałem

  Na naukę i uczelnie przeznaczone będą w przyszłym roku m.in. dodatkowe 700 mln zł i 3 mld zł w obligacjach skarbu państwa - powiedział wicepremier Jarosław Gowin po negocjacjach z premierem Mateuszem Morawieckim. To wzrost nie tak duży, jak zakładał minister nauki.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął Konstytucję dla Nauki. Co zmieni się w szkolnictwie wyższym?

  Rząd przyjął Konstytucję dla Nauki. Co zmieni się w szkolnictwie wyższym?

  Szef resortu nauki Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął tzw. Konstytucję dla Nauki, czyli projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.

  czytaj więcej

 • Gowin: Rząd przyjął projekt reformy uczelni. W 2019 r. nakłady wzrosną o 3,7 mld zł

  Gowin: Rząd przyjął projekt reformy uczelni. W 2019 r. nakłady wzrosną o 3,7 mld zł

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł.

  czytaj więcej

 • Rządowy kompromis w sprawie uczelni

  Rządowy kompromis w sprawie uczelni

  Środki na naukę i szkolnictwo wyższe będą mniejsze, niż chciało MNiSW, jednak placówki i tak dostaną więcej, niż wynikałoby to z obowiązujących regulacji.

  czytaj więcej

 • Dodatkowe środki na naukę w 2019 na badania i sprzęt

  Dodatkowe środki na naukę w 2019 na badania i sprzęt

  Dodatkowe środki - niemal 4 mld zł, które w przyszłym roku będą przeznaczone na naukę - trafią m.in. na projekty badawcze i zakup sprzętu - mówił rano w radiu RDC wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  czytaj więcej

 • Reforma szkolnictwa wyższego. Gowin: Zmiany będą głębokie, ale wprowadzane stopniowo

  Reforma szkolnictwa wyższego. Gowin: Zmiany będą głębokie, ale wprowadzane stopniowo

  Zmiany będą głębokie, ale będą wprowadzane stopniowo - mówił o projekcie ustawy reformującej polskie uczelnie szef resortu nauki Jarosław Gowin podczas środowej wizyty na Politechnice Łódzkiej. Zwracając się do studentów dodał, że wzrosną wymagania wobec nich.

  czytaj więcej

 • Protest studentów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Starcia z policją w Warszawie

  Protest studentów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Starcia z policją w Warszawie

  Warszawscy studenci protestowali przeciwko zmianom zaostrzającym ustawę antyaborcyjną. Po manifestacji doszło do starć z policją. Uczestnicy marszu ruszyli spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu w kierunku siedziby Ministerstwa Zdrowia. Studenci kontynuowali manifestację także pod pobliskim budynkiem kurii. Skandowali między innymi: "Wolność, równość, aborcja na żądanie" oraz "Wasze chrzcielnice, nasze ulice". Protest zabezpieczała policja. Funkcjonariusze interweniowali, gdy studenci chcieli siłą dostać się do siedziby kurii. Policjanci próbowali zatrzymać kilka osób, lecz studenci stanowczo zaprotestowali. Rozpoczęła się szarpanina. Gdy emocje opadły, uczestnicy manifestacji wrócili pod gmach uczelni i zakończyli zgromadzenie.

  czytaj więcej

 • Nie wszyscy akademicy za reformą Gowina

  Nie wszyscy akademicy za reformą Gowina

  Choć we wtorek projekt ustawy 2.0 został przyjęty przez rząd, w środowisku naukowym cały czas toczy się debata na jego temat. Dotychczas dominowały raczej głosy aprobujące zawarte w nim regulacje. Jednak dość nieoczekiwanie do grona oponentów dołączył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przeważającą większością głosów (za – 76, przeciw – 12, wstrzymujących się – 16) rada WPiA UW podjęła uchwałę, w której zwraca uwagę, że projekt reformy stanowi w rzeczywistości wielkie zagrożenie dla nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne