umowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu umowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące umowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Tusk: UE przekaże Turcji latem 1 mld euro na pomoc dla uchodźców

  Tusk: UE przekaże Turcji latem 1 mld euro na pomoc dla uchodźców

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w sobotę, że UE przekaże latem Turcji 1 mld euro na konkretne projekty w celu poprawy warunków życia syryjskich uchodźców. Pochwalił też Turcję za traktowanie uchodźców.

  czytaj więcej

 • Jak założyć brytyjską spółkę limited?

  Jak założyć brytyjską spółkę limited?

  Brytyjska spółka nazywana w skrócie LTD, jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (posiadają osobowość prawną). W spółce LTD finanse firmy kapitałowej są odrębne od finansów właścicieli firmy, co oznacza, że w razie jakiegoś niepowodzenia, udziałowcy czy akcjonariusze takiego przedsiębiorstwa odpowiadają tylko i wyłącznie do wysokości wniesionego przez siebie wkładu (do wartości posiadanych akcji).

  czytaj więcej

 • Obama w Niemczech: Pochwalił odwagę Merkel w kryzysie migracyjnym

  Obama w Niemczech: Pochwalił odwagę Merkel w kryzysie migracyjnym

  Prezydent USA Barack Obama podczas swojej pożegnalnej wizyty w Niemczech demonstracyjnie podkreślił jedność poglądów z Niemcami w kwestiach polityki międzynarodowej, chwaląc szczególnie przywódczą rolę kanclerz Angeli Merkel w kryzysie migracyjnym w Europie.

  czytaj więcej

 • Zaangażowanie ujmuje się na koncie 998

  Zaangażowanie ujmuje się na koncie 998

  Gmina wydała rolnikom decyzje o zwrocie podatku akcyzowego w roku 2016. Na realizację tego zadania otrzymuje ona dotację z budżetu państwa, bo jest to zadanie zlecone. Do końca marca nie otrzymała decyzji od wojewody o zwiększeniu planu w tym zakresie. Czy należy wykazać wydane decyzje w Rb-28S za marzec 2016 r. w kolumnie „Zaangażowanie”, jeśli nie ma planu?

  czytaj więcej

 • Obowiązek podatkowy w PCC powstaje z chwilą zawarcia umowy

  Obowiązek podatkowy w PCC powstaje z chwilą zawarcia umowy

  Umowa przejęcia długów w drodze darowizny jest nieważna dopiero po odmowie wierzyciela, a nie w sytuacji, gdy nie został on poinformowany o zamianie dłużników – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Beata Szydło w USA. Marszałek Senatu: Nie wiem po co ona tam pojechała

  Beata Szydło w USA. Marszałek Senatu: Nie wiem po co ona tam pojechała

  Stanisław Karczewski zapytany po co Beata Szydło pojechała do USA przekonywał, że było to wyjątkowo istotne wydarzenie w polskiej polityce zagranicznej. Dopytywany o szczegóły, stwierdził że "nie wie po co ona tam pojechała".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej