wzór rozliczenia pit 37

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wzór rozliczenia pit 37. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wzór rozliczenia pit 37.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PIT: Masz firmę i troje dzieci – sprawdź czy nie powinieneś zmienić formy opodatkowania

  PIT: Masz firmę i troje dzieci – sprawdź czy nie powinieneś zmienić formy opodatkowania

  Zmiany w uldze prorodzinnej, które będą obowiązywać od 2013 r. mogą spowodować, że dla przedsiębiorcy, który dziś stosuje podatek liniowy bardziej opłacalne stanie się rozliczanie według skali podatkowej. Dotyczy to jednak wąskiej grupy przedsiębiorców uzyskujących roczne dochody na poziomie ok. 130 tys. zł i wychowujących co najmniej troje dzieci – wynika z analizy Tax Care. Formę opodatkowania można zmienić do 20 stycznia.

  czytaj więcej

 • Rewolucja śmieciowa: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi. Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki

  Rewolucja śmieciowa: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi. Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki

  Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która będzie obowiązywała od 1 lipca, wywraca dzisiejszy system gospodarowania śmieciami. Jak zwykle na początku mamy do czynienia z chaosem. Aby łatwiej było przez tę rewolucję przejść, przygotowaliśmy odpowiedzi na najważniejsze dla mieszkańców pytania.

  czytaj więcej

 • Tylko nauczyciel, górnik, policjant? Wszyscy jesteśmy uprzywilejowani. Kto za to płaci?

  Tylko nauczyciel, górnik, policjant? Wszyscy jesteśmy uprzywilejowani. Kto za to płaci?

  Nie ma dziś w Polsce osoby, której nie przysługuje jakiś przywilej. Politycy je rozdają, a obywatele o nie walczą. Nikt nie zastanawia się, czy są uzasadnione i kto za nie płaci

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jak rozliczyć ulgę dla honorowych krwiodawców

  PIT 2014: Jak rozliczyć ulgę dla honorowych krwiodawców

  Z ulgi na krew mogą korzystać zarówno osoby opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym (którzy muszą złożyć PIT-28 do 2 lutego 2015 r. ), jak i te, które rozliczają się według skali podatkowej (na formularzach PIT-36 albo PIT-37, które muszą zostać przekazane do urzędu skarbowego do 30 kwietnia 2015 r.). Pierwsze dokonują odliczenia od przychodu, drugie od dochodu.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Rozliczenie z małżonkiem: Kiedy można i warto skorzystać z preferencji

  PIT 2014: Rozliczenie z małżonkiem: Kiedy można i warto skorzystać z preferencji

  Mąż i żona mogą złożyć wspólne zeznanie, pod warunkiem, że ich związek trwał przez cały rok podatkowy i przez ten czas mieli wspólność majątkową.

  czytaj więcej

 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Zmiany w PIT 2015: Rozliczenia na nowych formularzach

  Zmiany w PIT 2015: Rozliczenia na nowych formularzach

  Rozliczając podatek za rok 2015 pamiętać należy o nowych wzorach deklaracji podatkowych, które zaczną obowiązywać po 1 stycznia 2016. Jedna z ważniejszych dotyczy także składania korekty deklaracji podatkowej. Od 2016 dokonać będzie jej można poprzez ponowne złożenie druku PIT. Stosowane do tej pory druki ORD/ZU nie będą wymagane.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne trzeba przesyłać do urzędów skarbowych elektronicznie. Zwolnione z tego są tylko podmioty rozliczające nie więcej niż pięć osób fizycznych.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Do 15 lutego deklaracje na formularzu DT-1 muszą złożyć właściciele środków transportowych, a więc samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i autobusów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej