urząd skarbowy druki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu urząd skarbowy druki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urząd skarbowy druki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Każda jednostka sektora finansów publicznych, przystępując do zamknięcia ksiąg rachunkowych, które są podstawą sporządzenia sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy, powinna wykonać wiele czynności, aby zrobić to prawidłowo.

  czytaj więcej

 • Część danych z JPK trzeba będzie przesyłać stale, co miesiąc

  Część danych z JPK trzeba będzie przesyłać stale, co miesiąc

  Fiskus otrzyma informacje od dużych firm dotyczące VAT cyklicznie, a nie – jak planowano – na żądanie. Wprowadzenie takiej zmiany w ordynacji podatkowej zaproponował wczoraj poseł PiS Jerzy Gosiewski. Stało się to na posiedzeniu podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego. Rozpatrywano rządowy projekt nowelizacji ordynacji, zakładający wprowadzenie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Przy okazji padła propozycja zmiany przepisów o jednolitym pliku kontrolnym, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2016 r.

  czytaj więcej

 • Jak założyć firmę w Niemczech?

  Jak założyć firmę w Niemczech?

  Procedura założenia własnej firmy w Niemczech odbywa się we właściwym miejscowo urzędzie ds. działalności gospodarczej (Gewerbeamt), gdzie należy złożyć odpowiedni formularz wraz z wymaganymi załącznikami.

  czytaj więcej

 • Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej jest już w Sejmie

  Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej jest już w Sejmie

  Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej trafił do Sejmu, otrzymał numer druku, prawdopodobnie będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu. Zgodnie z tekstem przekazanym Izbie ustawa ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu.

  czytaj więcej

 • Podróż szkoleniowa to nie służbowa, ale pracodawca może je zrównać

  Podróż szkoleniowa to nie służbowa, ale pracodawca może je zrównać

  Wyjazd na szkolenie, studia lub kursy zasadniczo różni się od delegacji, ale może być podobnie – lub wręcz identycznie – rozliczany. Inne jednak będą skutki podatkowo-ubezpieczeniowe. Do obowiązków pracodawcy należy ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Powinność ta nie jest jednak poparta żadną sankcją, wskutek czego za jej naruszenie zatrudniającemu nic nie grozi. Mimo to wielu pracodawców inwestuje jednak w rozwój swoich pracowników.

  czytaj więcej

 • Można skorygować PIT przez internet

  Można skorygować PIT przez internet

  W terminie wysłałem PIT-37 drogą elektroniczną. Nie uwzględniłem w nim jednak drobnej umowy-zlecenia. Podobno powinienem złożyć korektę w deklaracji, ale nie wiem, jak to zrobić i czy mogę wnieść poprawki przez internet – martwi się pan Tomasz. – Nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji, a nie chcę się ujawniać w urzędzie skarbowym. Proszę zatem o informacje na ten temat – pisze czytelnik.

  czytaj więcej

 • Wynajmujesz pokój lub mieszkanie? Musisz się z tego rozliczyć

  Wynajmujesz pokój lub mieszkanie? Musisz się z tego rozliczyć

  Każdy, kto wynajmuje pokój, mieszkanie lub dom i osiąga z tego tytułu przychody jest zobowiązany odprowadzić od tego należny podatek. Wynajem można opodatkować na zasadach ogólnych lub ryczałtem albo w ramach zarejestrowanej działalności gospodarczej (na zasadsach ogólnych lub podatkiem liniowym). 

  czytaj więcej

 • Od 2017 urząd prześle akt stanu cywilnego. Ale nie za darmo

  Od 2017 urząd prześle akt stanu cywilnego. Ale nie za darmo

  Obowiązująca ustawa daje możliwość samodzielnego wykonania przez osobę uprawnioną do otrzymania odpisu aktu stanu cywilnego fotokopii tego dokumentu, o ile nie zagraża to trwałości księgi, w której jest on przechowywany.

  czytaj więcej

 • Nie każdy sposób przywrócenia terminu jest skuteczny

  Nie każdy sposób przywrócenia terminu jest skuteczny

  Podatnik powinien sugerować się pouczeniem z tytułu egzekucyjnego, a nie błędną datą wskazaną w uzasadnieniu postanowienia organu I instancji – uznał NSA.

  czytaj więcej

 • Fiskus spóźnił się ze zwrotem? To wypłaci odsetki

  Fiskus spóźnił się ze zwrotem? To wypłaci odsetki

  Terminowo rozliczyłem się z urzędem skarbowym. W zeznaniu PIT-37 wskazałem, że chcę otrzymać zwrot nadpłaty podatku na konto bankowe. Niestety, mimo upływu trzech miesięcy od złożenia zeznania nie otrzymałem przelewu. Obawiam się, że mogłem popełnić jakiś błąd w rozliczeniu. Czy mogę interweniować, a jeśli tak, to w jaki sposób – pyta pan Przemysław.

  czytaj więcej

 • Problemy z ukraińskim pracownikiem zaczynają się po pół roku

  Problemy z ukraińskim pracownikiem zaczynają się po pół roku

  Zatrudnienie pracownika z Ukrainy na okres 180 dni nie stanowi dużego kłopotu. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie w urzędzie pracy i podpisać umowę z wybranym kandydatem. Problem zaczyna się, gdy pierwsze sześć miesięcy dobiega końca i trzeba uzyskać zezwolenie: jednolite na pobyt czasowy i pracę lub tylko na pracę. Tymczasem wydziały spraw cudzoziemców urzędów wojewódzkich zajmujące się wydawaniem takich pozwoleń procedują wnioski bardzo wolno. Rodzi to poważne kłopoty po stronie pracodawców.

  czytaj więcej

 • Wspólny VAT to wyzwanie dla samorządów. A ostateczne decyzje trzeba podjąć w szybko

  Wspólny VAT to wyzwanie dla samorządów. A ostateczne decyzje trzeba podjąć w szybko

  W dniu, kiedy oddajemy ten numer do druku, ustawa z 5 września 2016 r. o szczególnych zasadach rozliczeń podatku od towarów i usług oraz dokonywania zwrotu środków publicznych przeznaczonych na realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu przez jednostki samorządu terytorialnego została opublikowana w Dzienniku Ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1454).

  czytaj więcej

 • Opłata abonamentu RTV: Mała czcionka na pouczeniu nie usprawiedliwia zwłoki

  Opłata abonamentu RTV: Mała czcionka na pouczeniu nie usprawiedliwia zwłoki

  Kto uchybił terminu na wniesienie zarzutów na postępowanie egzekucyjne, nie może tłumaczyć się niezrozumieniem lub błędnym odczytaniem korespondencji z urzędu – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Tylko posłowie PiS za projektem ustawy o KAS

  Tylko posłowie PiS za projektem ustawy o KAS

  Poprawki i wniosek o odrzucenie przepisów o Krajowej Administracji Skarbowej złożono w czwartej podczas drugiego czytania poselskich projektów. Bezwarunkowe poparcie dla planu konsolidacji administracji skarbowej zadeklarowali tylko posłowie PiS.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej