pit 0 broszura

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pit 0 broszura. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pit 0 broszura.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozliczyć udział przedsiębiorstwa w targach i konferencjach

  Jak rozliczyć udział przedsiębiorstwa w targach i konferencjach

  Nie wszystkie wydatki związane z uczestnictwem w takich imprezach można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Firma musi ustalić, które nakłady mają charakter reklamy, a które reprezentacji. Rozliczenie VAT zależy od prawidłowego określenia miejsca świadczenia usług targowych.

  czytaj więcej

 • Czy działalność w mieszkaniu jest opłacalna podatkowo

  Czy działalność w mieszkaniu jest opłacalna podatkowo

  Pani Marta chce założyć jednoosobową firmę. Zamierza się zająć drobnymi zleceniami od firm, dotyczącymi spraw wydawniczych. Jeśli przykładowo firma będzie chciała wydrukować broszurę okolicznościową, to jej wykonaniem zajmie się pani Marta. Działalność, przynajmniej początkowo, zostanie zarejestrowana pod adresem zamieszkania podatniczki. W jednym pokoju, w którym obecnie znajduje się minibiblioteczka, będzie pracować pani Marta. – Czy biorąc pod uwagę obowiązki wobec fiskusa, bardziej opłaca się wynająć lokal na mieście, czy też prowadzić działalność w pokoju we własnym domu – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Fiskus rozliczył się z kampanii. Sprawdź wydatki resortu

  Fiskus rozliczył się z kampanii. Sprawdź wydatki resortu

  Ponad 2,7 mln zł kosztowały podatkowe akcje promocyjne zorganizowane przez Ministerstwo Finansów oraz podległe mu izby i urzędy. Najdroższe było zachęcanie do rozliczania się przez internet

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej